Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A körmömön észrevettem egy kis fehér foltot. Vitaminhiány? fórum

A körmömön észrevettem egy kis fehér foltot. Vitaminhiány? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 21. 15:51
Igen a főként a cink hiánya okozza. Hasonló problémával küzdöttem én is. Most komplex vitamin és zinket is szedek a Nutrilite termékcsaládból nagyon jók és hatásos vitaminok és mindenkinek csak ajánlani tudom,hasonló gondok esetén.
2012. jan. 18. 10:05
igen,zinc hianya okozza.
2010. okt. 3. 14:59
A kéz körmein előforduló fehér elszíneződés arra utal, hogy magas a só beviteled, most túl sok só raktározódott a szervezetedben.Gondolj bele a főzési, étkezési szokásaidba, s döntsd el, igaz-e ez a régi megállapítás.
2009. máj. 7. 11:27

Ha csak egy van, sima mechanikai sérülés, lenő majd. Ha lesz több is, valami komplex napi vitaminkészítményt kezdj el szedni, mert jelezhet pl cink, B6 vitamin, vagy kalcium hiányt.


(Gombától is lehet fehér a köröm, de az egészen másképp néz ki, nem egy jól körülírható folt.)

4. klenca (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. ápr. 29. 09:46

Azt mondják a természetgyógyászok erre, hogy a tüdőben van némi lerakódás.


Szedj köptetőt, s meggyógyulsz.Sinupret drazsé pl.

Vagy feketeretek közepét kivájod, közepébe mézet teszel, s azt 3x2 kávéskanállal iszogatod.


Ha az étkezéssel akarsz meggyógyulni:

vöröshagyma, lilahagyma, fokhagyma nyersen, vajaskenyéren.



Jó étvágyat!

3. Queenee (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. ápr. 29. 09:06
Szerintem egyél sok zöldséget, főleg nyersen. De lehet kapni vitaminkészítményeket gyógyszertárakban.
2009. ápr. 29. 09:05
Vitamínkészítményekkel akár, bár Én a természetes dolgokra esküszöm a zöldségekre, gyümölcsökre, magvakra!
2009. ápr. 29. 08:59

Sziasztok!

A körmömön észrevettem egy kis fehér foltot, még régről emléxem, h ez valamilyen vitaminhiányt jelent. Tud valaki nekem segíteni, h mivel lehet csökkenteni a hiányt, márcsak azért is, mert van egy 3 hónapos kisfiam, és nehogy Rá is hatással legyen ez ...

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook