Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A könyvek haszna - újragondolva fórum

A könyvek haszna - újragondolva (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna - újragondolva

1 2 3 4 5 6
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 13:59

Mostani is, és több száz oldal is?


Isten őrizzen tőle.


Ha az irodalom kettéoszlik, az végül is nem baj. Lesz e-irodalom meg hagyományos, ami majd megszűnik idővel.

Ez a lehetőség nem zavar, de ha olvasót kapnék ajándékba, azonnal eladnám.

Egyébként én is letöltöm a gépemre az olyan könyvet, ami csak alkalmilag kell. Ugyanis okostelefonra sincs szükségem, azon nem tudnék dolgozni, tehát nem spórolnám meg vele az asztali gépet.

2018. szept. 14. 13:25

Úgy látom ti itt többségében antikváriumról és könyvtárról beszéltek. Aki olvasót vesz, az leginkább a frissen megjelent, pár éves könyveket keresi, amik nincsenek még könyvtárban, sokszor magyar lefordítva se. Máshogy igazából hozzá se lehet férni.

Ráadásul a mostani több száz oldalas regények 5-6 ezer forintba is kerülnek, kinek van arra pénze, meg helye, hogy mindegyiket nyomtatott formában vegye meg?

9. csgybzs (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 13:23
Az első két oldal talán fura, aztán mikor beszippant a történet és megszűnik a külvilág, teljesen mindegy, hogy egy gombot nyomsz meg, vagy lapozol egyet. Lényegtelen.
8. csgybzs (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. szept. 14. 13:22
Viszont nagyon sok ember aktuális irodalmat is olvas. Megvesz egy könyvet, elolvassa, felrakja a polcra. Másfél óra szórakozásért pazaroljuk az erőforrásokat. Ha én életem során azt a több ezer könyvet, amit elolvasok megvenném papíron, lehetne egy külön házam, amit a tárolásra tartanék. Az olvasóm pedig 7 éves, és semmi baja. Jelenleg is van egy csomó könyvünk, amiből költözésnél már így is rengeteget a könyvárusító szekeres egyesülethez adtunk le.
2018. szept. 14. 11:42

"- Ugyanúgy lehet lapozni, mint az „igazi” könyvet."


Egy frászt lehet ugyan úgy lapozni :DDDDDD


Volt idő, mikor szerettem volna könyvolvasót, de csak fellángolás volt, hamar rájöttem, hogy nincs nekem arra szükségem, van több ezres könyvtárunk nekünk is (amit semmire sem cserélnénk!!!), meg korlátlan internet hozzáférésünk.

A férjem a megmondhatója, aki a könyvszakmában dolgozik, hogy hányan gondolják még ugyan így :)

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 11:31

Nem baj, úgyis kihal a generációm, akik nem szeretünk üvegfelületet simogatni. Aztán védhetitek a természetet az elektronikai hulladéktól.


Nekem a telefonom is "buta", ezt még nyomogatni kell, és csak akkor használom, ha muszáj. Netezésre itt van a használtan vett asztali gépem.

5. michelle.r (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 11:22
Csatlakozom ;) Bár sokan nem értenek meg a saját családomban, baráti körömben sem. Nem értik, hogy úgy is lehet élvezni az olvasást, hogy nem érzem a "betűk illatát" - egyébként nem tudom, honnan veszik, hogy nem :DD -. Apámnak egy komplett könyvtárszobája van, amiben megszámolni sem tudom, hány ezer könyv van. Állati hangulatos, belátom, de a természet védelme felülírja ;)
2018. szept. 14. 10:50

Irtózom az eletronikus megoldástól.

Énmiattam nem kell fákat kivágni, az aktuális irodalmat nem olvasom.

Még mindig van sok antikvár könyv, ami nem jutott el hozzám. Ahhoz már 30-40-50 éve vágták ki a fát, ha ugyan nem vegyes alapanyagból való a papírja.

Az e-book olvasó pedig, ha cserélni kell, elektronikai hulladékká válik, ami veszélyes...


Szívesen írok kézzel is jegyzeteket, vagy lekopogom az asztali gépemen és elmentem a megfelelő fájlba.


Nem tudnék hosszasan olyan lakásban élni, ahol nincs könyv.

Ahol viszont nincs áram esetleg, és nem lehetne még az elektrokütyüket sem töltögetni, ott vígan eléldegélnék.

2018. szept. 14. 10:01
Szeretek olvasni :) Nyáron, amikor sok kerti munka van, kicsit hanyagolódik. Megesik, hogy nem tudok könyvtári könyveket cserélni, telefonon meghosszabbítom a kölcsönzést. De minden bajom van, első adandó alkalommal rohanok, hatot-hetet kiveszek - biztonság kedvéért, hátha legközelebb megint akadályozva leszek :) Hosszú téli esték egyik szépsége az olvasás.
2018. szept. 14. 09:43

2011-ben vettem az olvasómat. Évente 60-100 könyvet olvasok. Imádom. Sajnálom a papírt rá, egyszerűen nincs szükség rá, hogy erre dolgozzák fel az amúgy is nagyon megtépázott és lassan újra növő fákat/erdőket. Ráadásul a könyvek tárolása, takarítása is gond.

Én mindenkit olvasó használatára biztatok. Az ebooknak 5-6 éve volt nagy fellendülése, mostanra már ennek a piaca is beállt. Az írók is alkalmazkodtak, szinten mindent meg lehet venni fájlként.

2018. szept. 14. 09:35
Korábbi cikkemben már leírtam: „A világ nagyot fordult.” Ez most is érvényes, azonban a szempontok, súlypontok „kissé” eltolódtak.

Ugrás a teljes írásra: A könyvek haszna - újragondolva
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook