Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A könyvek haszna - újragondolva fórum

A könyvek haszna - újragondolva (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna - újragondolva

1 2 3 4 5 6
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. szept. 14. 18:49
És látod, tényleg van ilyen.
40. Guruljka (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. szept. 14. 17:58

Egy kicsit a régi történetre hajaz, hogy valaki meg akart venni egy sorozatot, de nem a teljeset.

A könyvkereskedő nem értette, mire a vevő mondta, hogy ez a szín illik a berendezéshez, de a polcon csak annyinak van hely...

39. cicaaa65 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2018. szept. 14. 17:56

Nem szállnak ki. Az antikváriumnak le kell írnod, a könyvek címét és a szerzőt, ha tetszik neki megveszi, ha nem tetszik, nem veszi.

De azokat is neked kell bevinni.

38. cicaaa65 (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2018. szept. 14. 17:55
Mert az új olvasók e-ink alapú olvasók, szemkímélő és sokkal könnyebb olvasni, mint egy papír alapú könyvet.
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 17:48
Régebben tényleg mennyi könyvük volt az embernek. Több ismerősöm is van, akik megörököltek egy-egy lakást, ahol szobák voltak plafonig bepolcozva. Minden helyről zsákmányoltam pár szuper könyvet, mivel az újdonsült gyazdájuknak nem jelentettek semmit. Azokon a könyveken látszik, hogy olvasták őket. Nem úgy, mint azt a több százat, ami a férjem nagymamájának polcain sorakoztak. Egyszer naivan megkérdeztem, hogy mindet olvasta-e. Erre kacagva azt felelte, hogy egyet sem, csak jól néznek ki...
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 16:18
Jesszus, elég pocsék dolog lehetett.
35. michelle.r (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2018. szept. 14. 16:13
Nem szálltak ki. Mondjuk nem hívtuk végig az összet, de két belvárosit igen. Lehet, hogy most már igen, de 2012-ben hetekig jártam a kanosszát.
34. Amaunet (válaszként erre: 14. - Syria)
2018. szept. 14. 15:46

Honnan veszed, hogy mi a véleményem?


Hozzá sem szóltam ehhez az unalomig nyújtott témához. Már 1001 fórum szól erről.

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2018. szept. 14. 15:20
Itt: elajándékozoK majd... a helyes. Bocs.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 15:20

Antikváriumok ki is szállnak a könyvhagyatékért.


Én párat elajándékozom majd, ha öregebb, leszek, olyan családba, ahol tudom, ennek az adott kötetnek örülni fognak.


Van egy, amihez ragaszkodom, az "velem jön". A többi már a túloldalról nem fog érdekelni. Gondolom, kihívnak egy antikvárt majd a gyerekek.

31. michelle.r (válaszként erre: 14. - Syria)
2018. szept. 14. 15:13

Néhány éve megkértek, hogy segítsek egy hagyatékot felszámolni. Irdatlan mennyiségű könyvvel nem tudtunk mit kezdeni, mert bár tucatnyi idősek otthonát, kulturközpontot felhívtunk, hogy ajándékba odaadjuk, nem tudták megoldani - mert

- hogyan lehet adminisztrálni?

- nem tudják elszállítani?

- készítsünk egy listát, majd kiválogatják, hogy mit kérnek, azokat szállítsuk oda, stb, stb.


Akkor döntöttem el, hogy e-book-okat fogok venni, ha szépirodalomra vágyom. Csak művészeti albumokat veszünk, nyomtatásban. Ami nekem értékes, nem biztos, hogy az udókornak is az lesz.

30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2018. szept. 14. 15:10
A másik mondatot is elolvastad?
29. Guruljka (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2018. szept. 14. 15:08

Ebben igazad van, van olyan könyv, amit habár szeretek, alig látom olvasni.

A betűtípuson is sok múlik.

Az is tény, hogy vannak antikváriumok, ahol az adott könyvet le lehet tölteni, és akkor olcsóbb. (Német antikvárium, hát tudnék válogatni, de az adott könyvet jobb szeretném papíron a polcomon tudni.)


Majd lehet, hogy adott esetben kipróbálok egy olvasót, de tényleg idegenkedem tőle.

Az biztos, jót vigyorognék, amikor elalvás előtt a dugig telt könyvespolcomra tenném... :D

Az ágyam szélességéből is elvesz valamennyit egy könyvespolc. Aludni is könyvek mellett alszom.

28. michelle.r (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. szept. 14. 15:07
Elképesztő, hogy miken vagy képes lovagolni, ha kötekedni akarsz :DDDD Tényleg nem érted, hogy miről ír, vagy csak ma is csalánra pisiltél? ;)
27. michelle.r (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 15:05

Az. Nekem tényleg teljesen mindegy. Az viszont nem, hogy nem teszem tönkre a könyvet, hogy ide-oda cipelem magammal, mert olvasok, ha várok a bankban - ahová egyre ritkábban járok, mert azt is inkább online intézem :D, vagy várok a villamosra. A régi könyveket nyilván nem dobom ki, de újakat nem veszek.


Ráadásul imádok könyvtárba járni, a hangulata mit sem változott gyerekkorom óta ;)

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. szept. 14. 14:47
A könyvolvasó kijelzője nem olyan, mint egy monitor. Nem világít és vibrál, amibe általában számítógépezés közben elfárad az ember szeme. Valamint olyan nagyra lehet állítani a betűméretet és a sorközt, amilyenre az ember akarja. A régi könyvek betűmérete sokszor nagyon apró, és a sorköz is kicsi, így elég fárasztó olvasni. Viszont az új könyvek meg olyan szellősek, hogy az ember nem győz lapozni.
25. csgybzs (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. szept. 14. 14:47

Még életemben nem olvastam vámpírost, de nem is visz rá a lélek...


Semmi, tök jó, hogy vannak, rengeteg ember használja. Ami jó is, mert olyan embereknek is elérhetők, akik vásárolni nem tudnak.


Nyilván minden tartalom tartalom, senki sem lesz kevesebb egy romantikus regénytől sem, nem véletlen, hogy ekkora szegmense van, ha erre gondoltál.

Munka mellett nekem sem másfél óra egy jó könyv, főleg ha nem magyarul olvasok. De vannak olyanok is, és azzal sincsen semmi baj.


Szerintem az, hogy van egy ilyen lehetőség, nagyon jó. Nekem rengeteg pénzt, helyet, időt spórol meg. És én ezt tartom a jobb megoldásnak. Te meg nem. Nincsen ezzel semmi baj.


Egyébként bárcsak az lenne a legnagyobb fejtörés, hogy ki milyen formában olvas. Borzasztó kevesen olvasnak, pedig az élet minden területén hasznát veszi, aki rendszeresen csinálja...

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Syria)
2018. szept. 14. 14:46

Én sem! Igaz, ennek a múltkor az én bankkártyám is áldozatául esett, a fiam egyik zsebében volt. (Nem lett baja, csak új kártyatok kellett...)

A szösztelenítő alkalmatossággal nagyjából lejön, de azt is a gyermek kezibe nyomom. .D

23. syria (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. szept. 14. 14:42

"És használjatok textil zsebkendőt meg konyharuhát."

Tizensokéve fuvolázom ezt a családtagjaimnak, de csak fintorognak, meg röhögnek, hogy az milyen fúúújjj.

Én meg akkor, amikor a zsebükben felejtett papírzsebkendő maradványait próbálják a nadrágjukról eltávolítani. Mert a zsebükbe semmi szín alatt, így a mosógépbe rakás előtt se nyúlok bele.

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. szept. 14. 14:37

Nem ettől függ, de a papírt sokaknak könnyebb olvasni.

Pl. ha a műlencsés szememmel órákon át ültem és dolgoztam a monitor előtt, a szabadidőmben jobb a szememnek, ha papíron olvasok.

A monitort már jóformán alig látom estére, de könyvet még legalább két órán át tudok olvasgatni.

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 14:34

...és mind vámpíros? :)))


Az antikváriumok tartalmával mi legyen? A könyvtárak állományával mi legyen?


Nagy részét nem digitalizálták, hogy miért, nem tudom, de tudományos vagy ahhoz hasonló kutatást nemigen lehet online folytatni.

Az egyetemi könyvtár pultjánál is olvasójegyet állítanak ki, nem bér-kütyüt osztogatnak.


Nem vagyok gyorsolvasó, de elég gyorsan olvasok. Mégis, egy 200 oldalast akkor olvasok el másfél óra alatt, ha a szöveg igénytelenebb.


Persze demokrácia van, és nem minden leírott szó irodalom a klasszikus értelemben. Azt is megveszik több ezerért. Amíg a celebkék is írnak könyvet, amit papíron ki is adnak, addig nehogy már a papírt kedvelő olvasók legyenek a környezetszennyezők.

2018. szept. 14. 14:31
Nekem nagyon furcsák az itteni hozzászólások. Én is imádok olvasni, akárcsak ti, de nekem a tartalom számít, nem a forma. Teljesen mindegy, hogy papíralapú vagy elektronikus, ami benne van, nem ettől függ.
19. csgybzs (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. szept. 14. 14:26

Sosem fogom megérteni az ilyen egyébként témához abszolút nem köthető, de legalább jó kis kötekedő hozzászólásaidat minek írod időnként, amikor normálisan is lehet veled beszélgetni...

Igen, vannak 500-600 oldalas könyvek, és igen, van olyan 200 oldalas is, ami akár 6-7 ezer forint lehet és igen, van aki ezt el tudja olvasni másfél óra alatt. Semmi ellentmondás nem volt benne.


Egyébként pedig a témánál maradva. Ár-érték arányban mindenképpen az e olvasó a jobb, mert az eszközt egyszer veszed meg és a könyvek sokkal olcsóbbak, mint papíron. A hulladék pedig egy több ezres könyvtárnál sem kevés, még ha újra is hasznosítható. És ne legyünk álszentek, a hűtő is veszélyes hulladék, mégis használjuk. Ezek a modern kor vívmányai. Én a felelősségemnek érzem, hogy az élővilág az én "úri szórakozásomnak" ne szenvedje kárát. Nem hiszem, hogy az életem során 2-3 erre gyártott kütyü nagyobb ökológiai lábnyom lenne, mint több száz/ezer könyv.

2018. szept. 14. 14:25

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy nincs minden fent a neten.

Sokféle online szótárat használok, de azért gyakran előfordul, hogy a papír szótáramban van meg az a szó, amit hiába kerestem online.

17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Syria)
2018. szept. 14. 14:21

Hábammeg, nem mindenki hal meg huszonévesen...

Elégessem az eddigi könyveimet talán? Az nem környezetszennyező???


Hagyjátok már ezt a fakivágást, a papír előállításához kevesebb és sokkal olcsóbb fát használnak, mint a nemesebb bútorokhoz.

[link]


És használjatok textil zsebkendőt meg konyharuhát. Sokat.

Igaz, a mosás is környezetszennyező...

16. 124637ff9b (válaszként erre: 14. - Syria)
2018. szept. 14. 14:19
😂👍
15. syria (válaszként erre: 13. - Dd9dec5381)
2018. szept. 14. 14:11
:D
14. syria
2018. szept. 14. 14:11

Úgy tűnik, sikerült megosztó cikket írnom. :)

Csgybzs nagyon jól érvel.

Lovelyly soraiban sok az igazság, főleg abban, amiben a frász szerepel. :D

Guruljka véleményét pl. Amaunet biztosan elítéli, mert az ilyen hozzászólókat maradi vénasszonynak tartja.


Nehéz a döntés: vágjunk ki rengeteg fát, és kerülgessünk a portánkon több mázsányi könyvet, vagy gyártsunk agyba-főbe elektronikus kütyüket, amiknek a megsemmisítése milliószor többe kerül, mint az előállítása. (Különösen akkor, ha tudjuk: a cél az, hogy minél előbb tönkremenjenek, javíthatatlanokká, használhatatlanokká váljanak.)

13. dd9dec5381 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 14:01
Én volt hogy intenzív e-book reader használat után, mikor kezembe vettem egy hagyományos papírlapos könyvet, nyomkodtam az ujjammal lapozás helyett :)))
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2018. szept. 14. 14:00

Most egyébként másfél óra, vagy 5-600 oldal, vagy gyorsolvasó vagy?


Van verseskötetem, amit nem olcsón antikvárban vettem meg, és alig pár perc azt a verset elolvasni benne, amit nagyon szeretek. Nem az időn múlik ez.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook