Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A könyvek haszna - újragondolva fórum

A könyvek haszna - újragondolva (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna - újragondolva

1 2 3 4 5 6
71. syria (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2018. szept. 21. 14:14

Ha kicsi, hogyan ölelheti fel a magyar irodalmat a kezdetektől Móricz koráig? Ja, gondolom zanzásítva lett.

Akárhogy is van, ezen fórum olvasói közül legalább ketten dicsekedhetünk azzal, hogy könyvkülönlegessége(ke)t birtokolunk. :D (Mert mi tudunk róla.)

70. Guruljka (válaszként erre: 68. - Syria)
2018. szept. 20. 20:28

Birtokomban van egy kiadvány, Móricz Zsigmond szerkesztette, szándékosan olcsó kis könyv, felöleli a magyar irodalmat a kezdetektől Móricz koráig. Valóban a kultúra terjesztésére szánták.

Eléggé hozzáférhető antikvár oldalakon.

Igen ám,de az enyémen ott van Móricz Zsigmond jellegzetes aláírása is, tintával..

2018. szept. 20. 19:05

Miért zárná ki egyik a másikat? Vannak szituációk, amikor igenis hasznos az ekönyv olvasó,pl. utazáskor,várakozáskor, fürdőben, stb..és van amikor egy jó vaskos könyv a telitalálat, pl.télen bekuckózva,meleg pokróccal a kandalló előtt hasalva, vagy csak úgy egy gyönyörű albumot lapozgatva a hintaszékben ülve..sorolhatnám. És a könyvritkaságok nem csak a tartalmuk miatt ritkaságok, hanem a borítójukkal együtt az. A pl.krimi pedig éppoly izgalmas a kütyün olvasva is, mint puhaborítóval együtt, lapozva is.

Úgy gondolom, nem is azért találták ki, hogy kiszorítsák a könyveket, inkább azért, hogy ...nem is tudom miért, de jó ha van.

68. syria
2018. szept. 20. 15:37

Lehet kinevetni engem, mert az egyik kedvenc könyvem „A magyar nyelv szóvégmutató szótára”. Nem tudom hány kiadást élt meg; ami nálam van, az 1969-ben jelent meg 1500 példányban.

Azt hiszem, ha elérhető lenne e-book formában, biztosan nem úgy olvasnám. Ez esetben Majanna szemlélete dominál: olyan jó egy könyvet leemelni a polcról. Pláne, ha könyvritkaságról van szó.

2018. szept. 19. 20:11

Egyébként, kicsit az eddigiek alapján újra nézve:


Maga a fórumcím is szokatlan, mert a könyveket nem hasznos-nem hasznos alapon szoktuk osztályozni. A könyvszerető énem berzenkedik is ez ellen!

Vágül is mindegy, ki hol vagy min olvassa, azt a könyvet megírta, megalkotta valaki.

66. Guruljka (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2018. szept. 19. 19:57

Ahogy én látom, az Amazon sok mindent árul.

Nem tudom, ti honnan töltitek le a könyveket, nálam az jelenik meg, hogy "az Ön országába nem tudunk küldeményt indítani."


Igaz, én eleve német nyelvű könyveket szerettem volna, mert arra lenne nagyobb szükségem. Amelyik nincs meg, azt akár itt a gépen is olvasnám, nekem nem kell, hogy ágyból olvassak - illetve arra itt van az ágy melletti polcom.

2018. szept. 19. 17:48

Gyerekkorom óta imádok olvasni. Sokat vettem, kaptam, így bizony az évek alatt szépen összegyültek. Könyvtárba is jártam, de sokszor fájt a szívem mikor vissza kellett vinni a kőlcsönzött könyvet. Aztán vettem egy ebook olvasót és imádtam. sajnos tönkrement és a sok sok könyv elszállt.

Elmondhatatlanul sajnálom. Újra rendes könyv formátumban olvasok, de nagy a különbség. A szemem már nem a régi, de úgye a könyv betűnagyságán nem tudok változtatni. több mint 400 oldalas könyvnek bizony súlya is van,- ezek a hátrányok amivel küzdök. Tehát könyv, vagy ebook? Jelenleg úgy döntöttem sporolok ebookra, még akkor is ha tudom nem tudom olvasás után feltenni a polcra.

64. syria (válaszként erre: 59. - Vica66)
2018. szept. 19. 12:11

Te is a szívemből szóltál. :)

Magyarul: képtelen vagyok a voksomat vagy egyik, vagy másik mellé tenni.

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2018. szept. 19. 05:47
Nem tudom, milyen az alkalmazás, de az biztos, hogy pont a lényeg nincs meg benne, vagyis a kényelmesen olvasható, szemkímélő kis kütyü. Az Amazon alapvetően ezeket a könyveket árulja. Tulajdonképpen ennek kiszolgálására hozta forgalomba a saját könyvolvasóját, nem pedig fordítva.
2018. szept. 18. 23:51

Én sok könyvből jegyzetelek is, nem lehet mindent alolvasni egy-egy vizsgához.

Ha sikerül letöltenem egyik-másik könyvet, akkor az jó, mert másolgatni is lehet belőle.

A Kindle- alkalmazást letöltöttem a gépemre, épp az előbb, de sokra nem megyek vele egyelőre, mert az Amazonnak a letöltésért is fizetni kell, vagy rosszul tudom?

61. syria (válaszként erre: 56. - Bahama Mama)
2018. szept. 18. 22:53
A szívemből szóltál. :)
2018. szept. 18. 11:15

Nekem szó szoros értelemben életmentő az e- könyv. Imádok olvasni, életem fontos tartozéka, de beteg a szemem. Már nem szabad és nem is bírok könyvet olvasni, így e- könyv formában feltöltöm öket és szövegfelolvasóval meghallgatom. Nem Darvas Iván színvonal a felolvasó hangja, de Mariska hangja egész élvezhető. Szürke lenne e nélkül a lehetőség nélkūl az életem. Minden nap áldom a technikát.

Amùgy nagy könyvtárunk van több ezer könnvvel, de már ritkitottam. Hely szempontjából is előnyös az e- könyv, aki meg jobban szereti, olvassa nyomtatott formában.

59. vica66
2018. szept. 18. 08:51

Szerintem mindenki olvasson úgy, ahogy szeretne. Én is mindig szerettem az új könyvek illatát, és sok könyvem van, amelyektől nem is válnék meg, de mióta megvan az e-olvasóm, alig vettem a kezembe papír könyvet. Egyszerűen sokkal kényelmesebb a használata. Sok könyv elfér a memóriában, mégse cipel az ember. Mindig megjegyzi, hogy hol tartok, beállíthatom a betűméretet, és még sok mindent, ahogy nekem legjobb olvasni. Van olyan nagy méretű papír könyvem, hogy kényelmetlen forgatni, elektronikusan sokkal egyszerűbb. Az akku hetekig bírja egy töltéssel.

Nem a környezetvédelem miatt vettem, hanem mert voltak olyan régebben megjelent könyvek, amelyeket nem tudtam beszerezni, viszont a neten megtaláltam elektronikusan. Könyvtárba se tudok manapság eljutni, és nagyon megdrágultak a könyvek, még antikváriumban is. Nekem jó döntésnek bizonyult.

Valóban, ahogy írta más is, a tartalom számít, nem a forma. Egy jó regényt pl. ugyanolyan élvezetes olvasni mindkét formában.

2018. szept. 18. 08:49
Nekem egy 7 éves Prestigio olvasóm van, háttér világításos (én nem szeretem az einket). Soha semmi gondom nem volt vele. Másfél hetente töltöm, nem fárasztja a szemem, gyors a reakcióideje, nagyon szeretem.
57. vica66 (válaszként erre: 53. - 0e40d7eb14)
2018. szept. 18. 08:39
Már más is említette itt, én is azt mondom, hogy a Kindle bármelyik készüléke nagyon jó. Az első nekem is az volt, nyomógombos, régebbi. Nagyon szerettem, könnyű volt a kezelése, gyors, megbízható készülék volt. Most egy PocketBook Aqua készüléket használok, ez vízálló, ezért is vettem, mert szeretek a kádban olvasni. :) Ez viszont érintőképernyős, amit viszont nem szeretek annyira, nem mindig azt csinálja, amit szeretnék, ha véletlenül nem a megfelelő helyen érintem. Jóval lassabban reagál, mint a Kindle, a könyvtárkezelése se tetszik igazán. Viszont van háttér világítása is, és tényleg jól bírja a vizet...
2018. szept. 18. 08:18

Nem értem az e könyv elleneseket, mintha ördögtől való dolog lenne. Én imádom, legalább 10 éve csak azt használom nagy megelégedésemre. Most már csak olyankor vagyok hajlandó könyvet vásárolni, ha előzetesen a Kindle-ön elolvastam és nagyon megtetszett. Szeretem, hogy a tömegközlekedésen akár állva is tudok olvasni, mert egy kézzel kapaszkodom egy kézzel tudok lapozni. Szeretem, hogy kicsi, nem nehéz, nem húzza a vállam a táska, mert egy nehéz könyv van benne. Kényelmesebb olvasni is. Nem bántja szemem, hisz ez nem tablet hanem speciális kijelzőjű eszköz, ami kíméli a szemet. Én sokat olvasok, de elég 3 hetente tölteni így is. Több száz könyv van egyszerre velem, bármikor bármit elkezdhetek olvasni. Ha angolul szeretnék olvasni a beépített szótár sokat segít a megértésben és tanulásban stb és még nagyon nagyon sokáig tudnám az előnyeit sorolni. Édesanyámnak aki nem netezik, nem okostelefonozik annak alap készüléke lett az e olvasója, hisz a kislakásában egész egyszerűen nem férnek el a könyvek, a környéken lévő könyvtár kínálata meg igen szegényes....


Én azt mondom, aki hezitál ne tegye, életem egyik legjobb vására volt az e könyvem megvétele, rengeteget olvastam és még többet spóroltam.

55. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - 0e40d7eb14)
2018. szept. 17. 15:41
Nekem egy régebbi Kindle van. Teljesen elégedett vagyok vele. Kb. 5 éve használom. Nem mondom, hogy nem cserélném le egy újabbra, de nem azért, mert baja lenne, hanem mert nagyon tetszik a Kindle PaperWhite. Az Amazon saját könyvolvasója. Ha veszel tőlük egy e-könyvet, azonnal meg is jelenik az olvasón.
54. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Syria)
2018. szept. 17. 15:33
Nem kell az összes könyvet örökre megtartani. 5000 könyvet úgysem olvas újra az ember. Viszont sok olyat olvastam már, amit magamtól eszembe se jutna, de mivel nyomtatva a kezembe akadt, így elolvastam, és megérte. Könyvolvasón csak céltudatosan választott regényeket olvasok.
2018. szept. 17. 14:09

Akinek van e-könyv olvasója,és használja is, elmondaná a véleményét?

Milyen típusú, mit tud, mi az, ami miatt ezt a kütyüt javasolná, mi az ami hiányzik róla, honnan szerzi be az olvasni valót, stb.

Karácsonyi ajándéknak tervezem.

52. Magdalénia (válaszként erre: 51. - Syria)
2018. szept. 17. 13:45

Létező probléma és egyre inkább az lesz a következő generációnak.

Én mindenesetre nem szolgáltatom ki magam teljesen az elektromos áramnak, vagy a különféle szolgáltatóknak. A könyvre mindig szükség lesz, csak legyenek könyvek.


Ha nincs más megoldás, Budapesten lomtalanításkor ki lehet tenni és viszik, mint a cukrot. A hagyatéki könyveket kénytelen voltam szinte ingyen elvitetni egy antikváriussal. Néhányat kiválogatva, vittem a máltaihoz és határon túlra is.

51. syria (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2018. szept. 17. 13:16

Jó, jó, de egy idő után hol tudjuk tárolni?

A nagybátyám matematika-fizika tagozatos tanár, később gimnáziumigazgató lett. Mint a testvére is (az anyukám) igazi könyvbarát, több mint 5000 könyve gyűlt össze. Mikor szembesült, hogy nem lesz fiatalabb, s nem tud vidáman a lift nélküli ház 4. emeletére oda-vissza caplatni, elköltözött, szanálnia kellett az imádott könyveit (is). Kb. 2000 darabot - nyilván a javát - egy antikvárius, aki baromira jól járt (úgy emlékszem 7 számjegyű összegért) elvitte. A maradék nagyon értékes részét megtartotta, a többiből a bátyám és én szemezgettünk. Nálam még mindig dobozolva vannak. Talán egy iskola könyvtárosa elviszi, természetesen ingyen. Mert ha oda se, kell, marad a MÉH.

A közeli könyvtárral is próbálkoztam, de azt mondták, csak úgy vihetem oda, ha dobozban lerakom, s vigye, aki akarja. Megdöbbentem. Gondolom hasonló lehet a szitu, mint amit Michelle.r írt a 31-es hozzászólásában.

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Syria)
2018. szept. 16. 13:48
Igaz, úgy kevesebb kalóz könyvet töltenének le az emberek.
49. syria (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2018. szept. 16. 13:36
Hááát, nem is tudom.
48. syria (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2018. szept. 16. 13:08

Onnan, hogy jól ismerünk. :D

Ha unalmas a téma, minek vagy itt? Nincs jobb dolgod, mint neked nem tetsző fórumokat olvasgatni?

47. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Syria)
2018. szept. 15. 18:09

A környezetkímélő szempontot kénytelen vagyok mellőzni. Nekem az a fontos, hogy minden ésszerű technikai újdonságot megismerjek, használjak és lépést tudjak tartani, hogy az unokáimmal meg tudjam osztani, meg tudjam nekik tanítani. A nagyobbik már engem tanít. :) Én magam lemondanék róla, de jó érzés, hogy képes vagyok lépést tartani velük és így több időt is töltünk együtt. Hasznos dolgok ezek, mert naponta használjuk az újabb és újabb technikai "csodákat".


Olvasót még nem vettem, de már kokettálok vele egy ideje. Az is lehet, hogy kettő kell, mert a nagyobbik unokám sok könyvet vesz, de még többet szeretne.

Könyv már alig fér el és mindegyikhez ragaszkodunk. :) Ezután megválogathatjuk, hogy mi az, ami feltétlenül a polcra kell, vagy elég az E-book.

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Syria)
2018. szept. 15. 11:48
Jó lenne, ha most is ilyen olcsó lenne.
45. syria (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. szept. 15. 08:27

Valóban sok, mert fillérekért lehetett kapni az igényesen, vászonba kötve-fűzve-ragasztott könyveket, amik sokadszori olvasás után sem hulltak lapjaikra, mint a mai, méregdrága könyvek többsége.

A többségük eladhatatlan, mert akinek igénye van rá, az mind megvette. Csorog a nyálam a világirodalom remekei sorozatért, aminek jó részét anyukám annak idején megvette. Mivel nincs helyem, fájó szívvel túl akartam adni rajtuk, de senkinek nem kellett belőle másod- harmadpéldány. El akartam ajándékoztam a 3 gyerekes szembe-szomszédomnak. Jött is, és válogatott: ez se kell, mert megvan, ez viszont nincs, s boldogan egészítette ki a szintén örökölt sorozatot. Kapott tőlem sok más értékes könyvet is, mert anyukám nagy könyvbarát volt. A szomszéd éppen tegnap mondta, hogy végre elkészült a polc, most rakosgatja a helyükre, csak lassan halad, mert nem bírja megállni, hogy bele-bele ne lapozzon egyik másik csodába. :)

44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Mutáns Jane)
2018. szept. 15. 01:54
A dictzone meg német-magyar viszonylatban alig használható. Sokkal kisebb a szókincse, mint angolul.
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Mutáns Jane)
2018. szept. 15. 01:51

Fordítok. Hiába értem az egyik nyelven a szót, a másikon kell visszaadnom. Persze gyakran használok én is egynyelvűt, ha egészen pontosan akarom tudni a jelentést.

Németes vagyok, nekem a Duden és a DWDS segít sokat.


A Sztaki tényleg nem jó. De az Urbandictionary-val se megyek sokra, ha a az aschearmes Nutzfahzeugöl pontos magyar jelentése kell. :D

42. Mutáns Jane (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. szept. 15. 01:31

"Sokféle online szótárat használok, de azért gyakran előfordul, hogy a papír szótáramban van meg az a szó, amit hiába kerestem online."


Erre megoldás az online EGYNYELVŰ szótár (thesaurus), mint például az urbandicitonary.com - én még nem találkoztam olyan ritka, kortárs vagy szleng angol szóval vagy kifejezéssel, amit abban ne találtam volna meg.

Kétnyelvű szótáraknál meg ez kenterbe veri az egyáltalán nem korszerű sztaki-t:


[link]

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook