Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A komisz rotavírus fórum

A komisz rotavírus (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A komisz rotavírus

1 2 3
2011. okt. 9. 13:36
Azt elfelejtettem leírni, hogy a kisfiam aki 28 hónapos, megkapta a védőoltást korábban, és ő nem is fertőződött meg. Pedig a védőoltás ugye nem teljesen véd.
2011. okt. 9. 13:34
Az én kislányom 8 hetesen kapta meg a rotavírust. Szerencsénkre nem került kórházba, mert nem hányt és nem volt lázas sem. De olyan véres-nyákos hasmenése van, hogy attól már teljesen kivagyok. 3. hete tart már ez a véres-nyákos hasmenés. Ebben a fórumban nem olvastam ilyen tünetekről, csak a lázról, hasmenésről és hányásról. Nálatok nem volt véres a széklet? Kérdeztem a gyerekorvostól is, hogy miért van ez. Ő azt mondta, hogy nagyon makacs vírus és okozhat ilyen tüneteket. Légyszíves írjatok, hogy nálatok volt-e ilyen tünet, és mikor múlt el? Előre is köszönöm!
2011. máj. 10. 00:10
Sziasztok!Mint friss rotás, szeretném megosztani veletek kételyeimet.3 gyermekem van.A legkisebb 2 éves kislány ő kezdte, 5 nap kórház 12 üveg infúzió. 3. napon csatlakozott hozzá a középső 4 éves fiam is, ő 3 üveg után lecsillapodott.4 napot volt kórházban, de még itthon is hányt , meg ment a hasa az 5. napon, bár ez állítólag normális.Nagyfiam, aki 8 éves szintén elkapta és persze a férjem is, no meg én zárom a sort.Mi azért nem kerülünk kórházba reméljük, bár elég keményen levett minket is a lábunkról.Annyi maszlagot olvastam erről a rota dologról.Egyszer leírják virulógusok, hogy cseppfertőzés útján terjed, székletből ered......Na de kérem azért már csak nem feltételezik a sok diplomás, hogy ilyenkor sz.rik bele a higiéniába az anyuka....És persze a sok okos agyon 8 általánosozott iskolai és ovodai anyukák ezen csámcsognak a legtöbbet.Itt is olvastam olyat, hogy "állítólag"orvos mondta, hogy tiszta rendes lakásban ilyen nem fordul elő.Hát a legszebbeket kívánom annak, aki ezt leírta....Mert nekem még véletlenül sem mondtak ilyet az orvosok...sőt....És itt jönnek a virulógusok újra a képbe.Ha egyszer állítólag végigsöpör minden évben 2x is az országon májusban és szeptemberben keletről indulva nyugat felé, akkor ne adják már a sok buta anyukának a szájába ezt a széklet útján terjedős higiéniás baromságot légyszi.Mert ugye az evidens, hogy nem eszünk sz.rt keletről nyugatra terjedve szigorúan időpontokat betartva (május és szept.)családokat ágyhoz döntve....Ilyenkor amúgyis van baja éppen elég annak a szerencsétlen anyának aki, egyébként a magyar egészségügynek köszönhetően a földön, vagy jobb esetben egy kempingágyon átéjszakázott kórházi napok után had ne magyarázkodjon már ilyen tévhitek miatt...Ahogy bekerültünk, jöttek folyamatosan. Mindenkinek szinte ugyan az volt a baja.Volt 1-2 szalmonellás is, de a java rotás volt.Kérdem én:Mindenkinél otthon dzsuva van?Nem takarítanak, baj van a higiéniával???Kétlem...De hogy ez a levegőben van azt egyre inkább gyanítom, mert mostanra a dédimamánk is bennevan, pedig vele 3 hete nem találkoztunk...Na ő honnan kapta el?Vagy nem használt elég domestost a buditakarításhoz és egyből rotás lett?
2010. márc. 7. 14:14

Kisfiam esete a ROTA vírussal!


6 éves volt a fiam amikor egyik óráról a másikra hirtelen felszökött a láza és hányni kezdett, ez este 8 óra körül lehetett. 11-kor kihívtuk hozzá az ügyeletet mert már nagyon rosszul nézett ki.Az ügyeletes orvos ahogy ránézett a gyerekre gondolkodás nélkül mentőt hívott és bevittük a Szent lászló kórház fertőző gyermekosztályára.Röpke 3 óra hányás és magas láz olyan kiszáradást okozott nála hogy 3 kemény napig kapta az infúziót hogy renbejöjjön.A fiam és a mama elnevezték ezt tankolásnak! 4. nap hazaendegdét a gyerkőcöt a kórházból,nem mondták mi volt a baja,ez már ne érdekeljen fő hogy meggyógyult! Még pár nap otthon és mehet megint oviba. Végig mellette votlam majd következő hét hétfőn mindenki ment a maga dolgára.

3 nap múlva telefon érkezett az oviból hogy a gyermek hányt menjek érte azonnal. Hazavittem ,volt egy kis hőemelkedése is és elvittem vissza a háziorvoshoz.Azt mondta maradjon otthon még pár napot hétfőig és ha nem lesz semmi baj mehet oviba .Ez volt szerdán. Szombaton megint hőemelkedése lett a gyereknek és megint 1x hányt,nem értettem milyen betegség az ilyen hogy csak néha tör elő. Meglátogattuk az orvosi ügyeletet ahol közölték hogy vírus és az előzmények tudatában jó lesz ha egész héten otthon maradok vele hadd gyógyuljon meg teljesen.Kapott antibiotikumot(vírusra!!) és diétázni kellett. Hétfőn jelentkeztünk a házi orvosnál ,ő is jóváhagyta az egy hét pihenőt. Mondanom sem kell hogy a munkahelyem is! Szinte panaszmente volt a hét egy-két hőemelkedéstől eltekintve gyógyultnak lett nyilvánítva a gyerek.Hétfő volt végre mehetünk oviba ,2 kilót fogyott a kisfiam az elmúlt hetek alatt. Épp farsang volt hát elég ramatyul nézett ki szegénykém. Hazajöt az oviból és még aznap eset megint kihányta a vacsorát ,már nagyon megijedtem.Megint az ügyeleten töltöttük az éjszakánk egy részét.A diagnózis ismét megnevezetlen vírusfertőzés. Menjünk haza diétáztassuk a gyereket aki már egyébként sem akart semmit megenni! Zárójelben közölte az ügyeletes orvos akinél az elmúlt hetekben többször is jártunk ,hogy ő úgy gondolja hogy a gyermek egyszerűen nem akar oviba menni és pszichésen produkálja a tüneteket. Merthogy jól esett neki az egy hét kórházi tartózkodás alatt a 24 órás anyai gondoskodás és megint ezt szeretné! Nyeltem egy nagyot és hazamentünk. Kivártuk a reggelt és a háziorvosnál kezdtünk . Azt mondta ez egy járvány ,nyugodjak meg és kezeljem a gyereket az előző hetek tematikája szerint. Ekkor kiborultam és veszekedni kezdtem az orvossal.Azt mondtam hogy nekem az kevés hogy vírus ,derítse ki hogy milyen vírus és kezelje ki belőle a gyereket.Kérünk egy teljes kivizsgálást ,a fiam hetek óta beteg és orvostól orvosig megyek vele, mire megsértődve közölte hogy ha azt akarom hogy egykórházban agyon vissza szúrkálják a gyereket akkor legyen , de egyébként is lehetetlen megvizsgálni mnert akárhányszor megpróbálja betapintani a hasát annyira befeszíti hogy semmit nem érez! Megkaptuk a beutalót János kórház !!!gyermeksebészet!!!!

Beértünk a kórházba tudtuk hogy maradni kell ,de csak ott motoszkált a fejemben az a hülyeség amit az ügyeletes orvos mondott miszerint ez csak pszichésen produkálja hogy vele legyek ,de nekem mennem kellett. Egyedül hagytam őt aznap éjszakára a kivizsgálások alatt.Reggel be kellett mennem dolgozni ,úgy volt hogy munka után megyek a kórházba egy óra körül. Még talán le sem tettem a fenekem mikor a főnököm szól hogy telefonon keresnek a kórházból. Az ügyeletes orvos volt ,azt mondta siessek hogy láthassam és megnyugtathassam a fiam mielőtt a műtőbe tolják ugyanis akut vakbélgyulladást diagnosztizáltak .Ehhez majdnem egy egész nap kellett.Mindent eldobtam a kezemből és úgy rohantam be végig sírva a buszon hogy hogy lehettem ilyen buta és miért nem követeltem hamarabb a kivizsgálást! Még időben beértem ,elköszöntem a félkábult kisfiamtól és következő 45 percet senkinek nem kívánom.Egy örökkévalóságnak tűnt a műtő ajtajában az a háromnegyed óra!

Végre kijött az orvos és így kezdte a megnyugtatásomat" tudja hogy a gyermeke életével játszott amiért nem hozata már hamarabb?"Ennél nagyobb késszúrást nem is tudott volna belém döfni. Kiderült hogy a fiamat a hetekkel ezelőtti ROTA vírus betegítette meg ami nem ürült ki teljesen és elfertőzte az egész bélrendszerét.Ezért a műtét után még kemény 5 nap infúziózás következett.Végig mellette ültem ,az ötödik napon belázasodtam állítolag a kimerültség miatt és haza kellett mennem ,aludtam 12 órát és kutya bajom sem volt ,mentem vissza a kórházba .A fiam még 3 hét lábadozás után rendbejött ,de sosem tudjuk elfelejteni miért is van az az közel 10 centis heg a hasán.

Egy anya megérzései sokszor az orvos tudása felett állnak,soha ne hagyjuk lerázni magunkat több hét betegeskedés után azzal hogy ez csak egy vírus.Tudnunk kell milyen vírus hogyan és mikor ürül,mik lehetnek a következmények, és biztosnak kell lennünk abban hogy meggyógyult a gyermek ,még akkor is ha ez akár egy vérvételbe is kerül,mert nekünk csak ennyin múlott.Ha még időben kivizsgálják akkor célzott kezeléssel elkerülhető lett volna a műtét.Ez természetesen a mi történetünk és nem mindenkivel eshet meg ,de jobb erről tudni és felkészülni rá.

A gyermekeink élete a mi kezünkben van és diploma nélkül is tudnunk kell mikor van szükség a mi gondoskodásunkon felüli kezelésre

71. little
2010. febr. 24. 03:47

Sziasztok!


Azért írok, hogy ne járjatok úgy mit mi.


Lehet tudja valaki, lehet nem, de a Rota vírus ellen kétfajta oltóanyag is létezik. Az egyik a 18000 ft-os oltás, amit kétszer kell megkapnia a babának, a másik 14000 ft-os oltás és Rotateq a neve. Nekem a doktornő ezt az utóbbit írta fel, mint kiderült véletlenül. Bár igaz, hogy 1 db oltóanyag olcsóbb, de ebből három adagot kell beadni. Nekem is már akkor derült ki, mikor kiváltottam és vittem a háziorvoshoz. A gyógyszertárban persze nem vették vissza, tekintettel arra, hogy hűtve kell tárolni. Szóval figyeljetek oda mit ír fel a doki, mert ha Rotateq-et, akkor az összességében 6000 ft-tal drágább és 3-szori alkalmat jelent.

2010. febr. 11. 14:08

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra,szeretném dióhéjban megosztani Veletek a tapasztalatainkat.Kislányom 2 hetes volt,amikor hasmenés jelentkezett nála,szinte spriccelt belőle a nagyon híg széklet.A gyermek háziorvos startból beutalt minket a kórházba,ahol egyből infúzióra kötötték,a kiszáradást kivédendő(anyatejes volt,kicsit bágyadtan,de szopizott,láza nem volt). Mivel pont hétvége és ráadásul ünnep volt,az összes leletre 3 napot kellett várni, nem mehettünk haza annak ellenére, hogy Nóri szépen evett, jól volt.Persze megértettem és megnyugtató is volt az orvosi háttér,ennek ellenére nem volt egy leányálom.Kiderült,rota pozitív.A környezetünkben senki sem volt beteg-bár azóta tudom,nagyobb gyerekek és felnőttek tünetmentesen is átvészelhetik a fertőzést-,valószínű,hogy valamelyikünk hazahurcolta a vírust.Az eset után megkérdeztem az orvost(ő pedig egy infektológust), beadassuk-e a vakcinát? A válasz az volt, hogy miután átesett már a fertőzésen,nem szükséges,kicsi a valószínűsége egy újabb rota miatti betegségnek.Utánajártam,valóban azt írják mindenhol(és a vakcina lényege is ez tulajdonképpen),hogy aki már túl van egy rotafertőzésen,az,ha el is kapja később,csak enyhe formában jelentkezik.Szóval nem kapott vakcinát. 4 hónapos volt,amikor hüvelyi folyás miatt csináltattunk egy székletvizsgálatot,legnagyobb döbbenetünkre abból is kimutatták a rotát,pedig SEMMI jele nem volt. Végső soron örültem is,hurrá,védett lett a csemeténk. A durva fordulat január elején következett be,derült égből villámcsapásként.Reggel még jól volt Nóri,szépen evett,vidám volt,majd a délelőtti szundításból ébredve már 39,6 C láz,hányás,plusz beriasztott a légzésfigyelő.Orvos-mentő-kórház.Infúzió és a szokásos protokoll,balkáni állapotok, mindez az influenza járvány kellős közepén.Folyamatosan attól rettegtem,mit nyalunk még be gratis a rota mellé.Merthogy ismét a rota volt a hunyó ! Akkor már az orvosok is értetlenül álltak az eset előtt,itt-Szombathely,ill. Kőszeg- még nem fordult elő,hogy egy 8 hónapos baba 3x lett volna rotás.... A 3. volt a legdurvább,ez az,ami furcsa.Ezúttal a férjem is elkapta Nóritól,4 napig nagyon ramatyul volt. Immunológiai vizsgálat folyamatban,az eddigi eredmények alapján teljesen egészséges,hála Istennek ! Rejtély. A mai eszemmel beadatnám neki a vakcinát,de már lecsúsztunk róla,így marad a reménykedés... A történethez hozzá tartozik,hogy az első rotás kaland után elkezdtem adni egy pre-és probiotikumot egyaránt tartalmazó port(P.R.),ez segíthetett az átvészelésben,illetve a viszonylag gyors regenerálódásban.Nem mindenki tudja,hogy 2 hét a legtöbb esetben NEM elég,hónapokig tarthat,míg a bélflóra helyrejön.A körülményeink ideálisnak mondhatók,sőt,az ominózus első eset után átestem a ló túloldalára,ipari mennyiségben használtam a spéci fertőtlenítőket,mániákusan takarítottam-sterilizáltam,hiába.Szinte búra alatt tartottam a kislányomat,mindentől félteni kezdtem-a H1N1 járvány rátett még egy lapáttal-,hiába tudtam a jobbik eszemmel,hogy ez sem normális hozzáállás.Most próbálok "kigyógyulni" ebből,igyekszem megtalálni az arany középutat,de nem egyszerű.Tiszta sor,hogy mindentől úgysem tudjuk megóvni őket,de ha egy mód van rá,jobb a megelőzés.A nagy számok törvénye alapján kivételek mindig vannak pro és kontra egyaránt.Az a baba,aki esetleg eleve fogékonyabb az ilyen jellegű fertőzésekre,hevesebben reagálhat a vakcinára is(főleg,ahogy többen írták,6 hetes koráig 2 !?..).De! Miután a rotának több törzse van és a gyerek egyszerre csak egytől lesz beteg(szerez részleges védettséget),nem lehet kizárni,hogy később egy másikkal fertőződik.Úgy tudom,a vakcina mindegyik törzset tartalmazza,ergo véd ellene.Ha a baba immunrendszere valami miatt legyengül(esetünkben legutóbb egyszerre 4 felső metszőfogacska iparkodott előtörni),kaput nyit bármilyen betegségnek.Száz szónak is egy a vége,az oltások-vakcinák kockázata még mindig vállalhatóbb,mint a betegségeké.Szerintem. Szép napot mindenkinek,sziasztok!)

69. 367d5fde7b (válaszként erre: 68. - @nett)
2009. márc. 18. 09:40
Na hát akkor nem tudom, de mi 6hete kora előtt megkaptuk mind a kettőt... több ismerősöm is így kapta meg, de nem itt ahol mi lakunk.. szóval nem tudom. én annyira nem vagyok ezzel az oltással tisztában, mert annyi félét hallottam már róla.. De hát értelme sem sok volt, hogy beadattuk.. Nektek védett a rota ellen az oltás?
68. @nett (válaszként erre: 67. - 367d5fde7b)
2009. márc. 18. 06:43
Lehet, hogy az másik fajta oltás, amit ti kaptatok, bár nem hiszem, hogy olyan sok féle létezne. A tájékoztatóban is fél éves kor szerepel, amit kaptunk, meg a védőnő is úgy mondta, meg többfelé olvastam róla a neten, ott is fél éves kor szerepel. Egy 6 hétnél fiatalabb babát szerintem nagyon megviselhet.
67. 367d5fde7b (válaszként erre: 66. - @nett)
2009. márc. 17. 18:30
Nekünk a doktornőnk azt mondta, hogy a rota elleni oltást 6hetes korig kell megkapni és mind a kettőt. Hát igen, megviselte a dolog, de most már rendben van minden. Csak azért nem olcsó mulatság ez és akkor még 1éves koráig sem védi az oltás..
66. @nett (válaszként erre: 65. - 367d5fde7b)
2009. márc. 17. 18:26
szia Bubuka! Hát nem semmi lehetett, amin keresztülmentetek! Gondolom szegény kislányodat jócskán megviselte! Igen, arról írtam amit fél éves korig kell megkapnia két részletben, 2x 17000 ft.
2009. márc. 17. 15:11

Sziasztok!Most találtam erre a fórumra gondoltam megosztom veletek a mi történetünket.Most lesz áprilisban 1éves a kislányom.Beadattuk neki születésekor a rota-vírus ellen a 2oltást. Igaz, mondta a doktornő, hogy 1-2évig véd csak ez az oltás a rota ellen. Hát jött az influenza járvány persze, hogy betegek lettünk. Aztán egyszer csak elindult a hasmenés,hányás, magas láz amit nem tudtunk 2napig levinni. Nem is volt semmi baj amíg ivott, mert az a lényeg, hogy ne száradjon ki. Aztán 3-4nap után nem akart inni, kórház-infúzió és társai.. 30.000Ft körül mozog a 2oltás és akkor még 1éves koráig sem védte gyermekem... Ráadásul bent a kórházban még a bárányhimlőt is elkaptuk ami ellen még nem voltunk beoltva, mert 1éves kora után szerettük volna az oltást. 1 füst alatt letudtuk a 2 betegséget. Persze mikor indultunk a kórházból haza mondták, hogy most 1évig védve vagyunk megint a rota-vírustól, hogy elkaptuk, de bármikor elkaphatjuk még utána... Ilyen ez sajnos.

@nett: nem tudom, hogy a rota-vírusos oltásról írtál ami fél éves korig adható vagy sem, de a rota elleni oltást 6hetes koráig kell beadatni a 2 oltást a piciknek. Vagyis nekünk így mondták. és mi így is kaptuk meg.

64. @nett
2009. márc. 11. 06:41
Sziasztok! Egy ismerősöm történetét szeretném leírni. Ők beadatták a rota elleni-cseppeket a babának. Viszont elkapta a calici-vírust, ezért kórházba került. Infúzió stb. Tünetei ugyanazok voltak. Később a baba (Fél éves) bukni kezdett,kaja után hányt, állandóan sírt.kivizsgálások sora kezdődött, vérképek, uh stb. Kiderült, hogy a babának tropa a bélcsatornája, tönkrement a felszívódása a bélbőől, valamint odalett az immunrendszere is, mivel annak egy részét ugye a bélcsatorna alkotja. Több doki szerint is valószínűleg ezt a rota elleni védőoltás okozta. Hihetetlen tortúra kezdődött ismét, a babót nem vihette közösségbe, közben indult ugye az influenza-szezon. Elkezdtek mindenféle (mondanom sem kell, hogy többezer-forintos) bélflóra helyreállítókat. Most már úgy-ahogy jól van a kicsi, alakul az immunrendszere(vérből nézik). Számomra igen tanulságos volt az eset. Egyrészt a calici-vírust ugyanúgy elkapta, amivel hasonló tünetekkel kórházban töltött egy hétvégét, másrészt, hogy az oltásnak köszönhetően milyen beteg lett szegénykém! Én is gondolkoztam az oltáson, de már biztos, hogy nem kapja meg a kicsi!!! Az imént említett anyuka sem adná meg, ha újra kezdhetné! Másrészt ugye fél éves korig adható meg és 2 éves korig véd. Mondom én , megér az a másfél év ennyit?? Amúgy sógornőm gyereke az oltás ellenére 3 évesen kapta meg a betegséget, 1 hét kórház, folyamatos hányás hasmenés...Ez az oltás is csak a gyógyszercégek újabb marketingfogása. Persze nem akarok senkit lebeszélni, az is biztos hogy nem minden baba lesz beteg. De szerintem érdemes mérlegelni, mi van, ha az enyém mégis???
2009. febr. 14. 15:55
Sziasztok!Az én kisfiam 2,5éves még benne van ebbe a jó vírusban!Mellette köhög és az orra is folyik.Nem tudom mit tegyek,mert nem eszik szinte semmit már két napja.Ma tésztát kért és ropit,délután pufit,de mindig öklendezik.Szerintetek megpróbálkozzam a hideg colával?Ma már nem hányt és nem megy a hasa,de a hányinger nem múlik.Tegnap a vacsorát is kihányta,de inni már legalább tud.Felkelésnél van mindig a nagy öklendezés azután remény hátha nem jön ki az a pár falat amit ma sikerült megennünk!A doki biztat,hogy ez jó jel,ha a folyadékot sikerül vele itatni,de az éjszakától még mindig tartok!Van egy 4hónapos kisfiam is,de ő még szerencsére nem beteg-anyatejes baba és az orvosunk azt mondta valószínű,hogy megússza mert én nem adtam át neki.Mindenkinek jobbulást!
2008. aug. 28. 18:05
Szia! Örülök, hogy a gyerkőcöd meggyógyult! Remélem, te is jobban vagy már! Sajnos ez a vírus tényleg eléggé szívós! A kórházi kálváriátok már csak hab lehetett a tortán...:(
2008. aug. 26. 15:02
Sziasztok,mi Horvátországból hoztuk a betegséget nemrég és elősször a párom hányt nagyon, meg lázasodott be aztán estére a gyerek is 21 hónapos és szegény napi 3 x hányt és kb 12 kakis pelusa volt,na meg persze a 39 fokos láz.Kaptunk egy beutalót a dokinktól a Lászlóba hátha kell, na kellett is már nagyon kókadozott a gyerek bevittük mire megfigyelés alá vették 3 órán keresztül mi sem szívesen maradtunk volna bent napokig és a gyerek sem produkált tul sok hányást meg hasmenést 1-1 igy hazaengedték,hozzáteszem azon kívül hogy megnézték mennyire van kiszáradva semmit sem csináltak még fájdalom csillapítót sem kapott a görcsökre.Szóval minden nap rosszul volt de valahogy estére potólta a folyadékot magának mindig délután kezdett /tudott/ inni rendesen,másnap attól függetlenül visszamentünk Lászlóba mert többet hányt délelőtt és délután mint eddig mikor odaértünk egy nagyon bájos növérke fogadott aki azt mondta tegnap ott volt a lehetőség arra hogy bent maradjunk és infuziót kapjunk ez nem igy működik hogy csak ugy gondolunk egyet behozzuk a gyereket infuzióra....na ennyit róluk én meg csak annyit mondtam neki hoztuk vissza a gyereket mert rosszul lett,ja és az előtte lévő napon kapott korházi papiron az van irva ha rosszabbul lesz azonnal vissza kell hozni ami logikus is,na saját felelőségre nem mentem be mert tuti nem állok jót magamért,és elvittem egy másik kórházba ahol rendesen normálisan megvizsgálták és ellátták azóta meggyógyult most én rohangálok....:)
60. b75564a819 (válaszként erre: 59. - Hetti16)
2008. júl. 22. 19:19
Örülök!:) Nehéz lehetett ez a pár nap nektek, de az a lényeg, hogy túl vagytok rajta!:)
2008. júl. 22. 16:45

sziasztok!

Elmúlt az 5.-ik napra a betegség és hála égnek a gyerekeimet megtudtam tőle óvni.Talán mégis jó volt a normaflore megelőzésképpen,meg a külön wc használat is biztos sokat jelentett.

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat,sokat segitett.

58. mothertiger (válaszként erre: 57. - Hetti16)
2008. júl. 16. 15:49

Nálam kb. 4-5 napig tartott, páromnál úgyszintén. Nekünk "csak" nagyon heves hasmenésünk volt, még csak be se lázasodtunk, de a kisfiam két hétig volt beteg, mert a kórházban felülfertőződött. De amúgy ő sem lázasodott be, csak rengeteget hányt, nála inkább ez volt jellemző, mint a hasmenés. Elég lassan épült fel.:(

Remélem hamarosan ti is jobban lesztek! Vigyázzatok magatokra!

2008. júl. 16. 06:52

Sziasztok!


Köszönöm a jókívánságaitokat!

Én még mindig bizakodom a gyerekkel kapcsolatban.

Folyamatosan adom nekik a normaflore-t,hátha nem tudja igy ledönteni őket a lábukról.Majd meglátjuk.Én még ma is rossz állapotban vagyok,pedig már ez a 4.ik nap.Ki tudja mikor lesz ennek vége?

56. b75564a819 (válaszként erre: 54. - Hetti16)
2008. júl. 15. 18:35

Szia hetti!

Gyógyuljatok meg mielőbb, és kívánom hogy a gyerekeid ne kapják el tőletek! Ezt nektek is épp elég lehet átvészelni...:(

55. mothertiger (válaszként erre: 54. - Hetti16)
2008. júl. 15. 18:27

Nekem azt mondták, hogy levegőben is terjed.:(

Sajnos nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a gyerekek nem kapják el. Elég egy icipici kórokozó, és máris megvan a baj. Családban pedig szinte elkerülhetetlen, hiszen el kell látnunk az apróságokat. Kívánok nektek gyors felépülést, és minden jót!

2008. júl. 15. 18:17

Sziasztok!

Én most szenvedek ettől a csúnya betegségtől és mondanom sem kell nem egy leányálom.Az első napon nagyon fájt a hátam közepe és a fájdalom kisugárzódott a veséimre is ,azt hittem ezekkel lehet a probléma.Pár órára rá magas láz és hasmenés is társult a fájdalmaim mellé.Ezen a napon nem voltak még hasgörcseim.este ügy.orvost kellett kihívni,mert 39,8 ról nem igazán ment le a lázam,hiába volt hütőfürdő és lázcsillapító.

közbe aztán a férjem is elkapta,szinte 3 órára rá nála is hasonló tünetekkel jött elő a betegség.

Mindketten algopyrin inj. kaptunk,azután már nem jelentkezett magas láz,csak kis hőemelkedés. a második napon már erős hasgörcsök,hányás,hasmenés következtek.Szinte minden kis itóka,vagy rágcsa elfogyasztása után szaladtam a Wc-re,szerencsére hányni nem sokat hánytam,de hasmenés napi szinten 10x-er ,vagy többször is jelentkezett.

Étvágyam alig van,de tudom,hogy muszáj inni és enni. Normaflore,Normolyt por,ásványvíz,sós főtt krumpli,rizs,cukros víz ezek szerepelnek az ételeim között.

Két gyermekem van egy 3 és egy 6 éves.A kicsi elég beteges.Felnőttként átélve ezt a betegséget,rettegek attól,hogy ők is mindenféle elővigyázatosság ellenére elkapják tőlünk ezt a vírust.Minden alaklommal Domestosos vízzel fertőtlenítek,és beleöntöztem a Wc-be már vagy 4 liternyit de nem tudom lesz e eredménye,vajon megóvhatom e csemetéimet,hogy ne kapják el tőlünk ezt a ronda és igen kellemetlen betegséget?????

53. panna77 (válaszként erre: 47. - Contu)
2008. máj. 22. 17:33
Igen, azt ittam, nagyon hidegen és jégkockát szopogattam. Napokig kólán éltem. Szegény gyerekem nem sok hasznos tápanyagot kapott tőlem...
52. Serry (válaszként erre: 50. - Erikpipi)
2008. máj. 22. 15:14

Néhány javaslat még: Normaflore amit szinte mindenki tud, de hasonló a Lacaktív, a Proaktiv7 is. Smecta igen.. Só pótlásra: Normolyt por feloldva és fél óra alatt apránként megitatva. Ha hajlandó enni a gyerek sós kuki (kurorica pufi) borgunyaszirom, vagy héjában főtt sós krumpli, ropit is ehet. Tea lehetőle csipkebogyó a sok c-vit miatt. Lehet kisréletetzni a sós teával ezt is úgy hogy 1 dl félóra alatt kortyonként s ha benne marad már jók vagyunk. hányásra hányáskúp: Dedalonetta, vagy B6 vit szájon át. Lényeg ha hányós-hasmenéses a gyereked sok-sok türelemre van szükség, mert minden csak apránként marad benne. A fent sorolot kajákon kívűl mindent ehet ha kíván enni, bár a csípős, fűszeres mégjobban meghajtja.

Nekem apukám szokta mondani mikor ilyenek voltunk, hogy csak azt egyél amit kívánsz: így én pl mindig halászlét ettem jó csípősen.. nem is volt bajom tőle.

Én azért adattam be végűl Gergőnek az oltást mert szeretném elekrülni,hogy ilyen kicsinek nagyon legyengüljön. Különben meg ha nagyobb lesz úgy sem kerülünk el mindent. S azt mondják, hogy ettől még elkaphatja a fertőzést.. de enyhébb lefolyású lesz.

Legyetek jók és vigyázzatok a picikre. Egyébként meg nem csak a babák veszélyeztetettek: a 70 év felettiek is róluk nem szól az oltás, és mi sem beszéltünk...

51. d0860dee94 (válaszként erre: 48. - B75564a819)
2008. máj. 22. 15:09
És ki mondta, hogy nem? Nyilván én azért csak hozzászóltam, nem végigolvastam az összes hozzászólást...
50. erikpipi (válaszként erre: 46. - Panna77)
2008. máj. 22. 15:00

:)) A normafloret alapból kell szedni, gyerekeknek kis adagokban elosztva 1 ampullát, mert ettől is fájhat a gyomra, smecta hasonló elven működik mint a tej, réteget képez a gyomorban (ez még összegyűjti a szemetet egy kupacba), és nem enged kb. 1 órán keresztül felszívódni semmit. Tehát ez marad utoljára. A hányingercsillapító kúp ha 20 percet benned marad, már felszívódott.

Én a kicsin láttam, mennyire használt. Orvos barátnőm azt mondta, már csak akkor vigyük, ha nem csinál semmit, és fekszik, mert nincs ellenszer, gyógyszer a fent leírtakon kívül. Sok folyadék apránként...


Nekem is volt 5 napig. Tényleg mindent kibír:((

49. contu (válaszként erre: 48. - B75564a819)
2008. máj. 22. 14:57
Szívemből szóltál. :) Egyetértek.
48. b75564a819 (válaszként erre: 42. - D0860dee94)
2008. máj. 22. 14:53

Megkérdezhetném tőled: elolvastad az eddigi hozzászólásokat? Jómagam igen, de nem elsősorban azért, mert írtam egy cikkecskét a rotáról, és furdalja az oldalamat a kíváncsiság, mit szólnak ehhez a Hoxa-látogatók, hátha szívinfarktust kap valaki...:) A hozzászólásokból én azt szűrtem le többek között, hogy ide nem ijedt, negatív életszemléletű emberek írtak, akik egymásra licitálva egymást ijesztgetik...Szó nincs ilyesmiről! Egyébként engem a többi ember konkrét, gyakorlati tapasztalatai érdekelnek elsősorban, azoké a szülőké, akik esetleg már közvetlenül vagy közvetve találkoztak ezzel a vírussal, ill. akik már beoltatták a gyermeküket ellene. Okultam és tanultam a hozzászólásokból. Egyvalaki írt olyat, hogy bizonytalan abban, van-e értelme a gyermekét beoltatni ellene, de majd konzultál szakemberrel. Igaza van, hiszen ő dönt! Ez az egész nem a "riogatásról", ijedt, negatív életszemléletű emberek gyülekezetéről szól, ahogy te azt hinni véled... Nem is a pozitív életszemlélet a tét... Ezek valóságos dolgok, amelyek bárkivel megtörténhetnek, és abban egyetértünk, senki sincs bebiztosítva semmi ellen az életben, az általad felemlegetett leukémia vagy anyagcserezavar ellen sem, mint ahogy védőoltás és gyógyszer sincs minden betegségre. Csak tudod, ez kissé olcsó belemagyarázás a számomra, hogy mit szóljanak azok, akik gyógyíthatatlan betegséggel küzdenek? Miért, mit szóljanak azok, akik majd netán eztán esnek bele? Könnyű ám egy fórumon, a virtuális valóságban megmondani a tutit! A klinikán, ahol kezeltek, az egyik szobatársamat véglegesen meddőnek nyilvánították az orvosok. Azt mondta neki a jó doktorbácsi: de örüljön, mert nem rákos! Hát mit szóljon az ,aki rákos? - kérdezte dr. "Mindent Megold". Nos, amitől én személy szerint mindig is idegenkedtem, sőt utáltam, az az, hogy a más bajával, nyomorával vigasztalgassam magam, elvégre X-nek Y-nak még rosszabb, ó szegény, de legalább nekem jobb egy kicsit, mint nekik... Ez egy nagyon olcsó és szemforgató hozzáállás."Minden relatív," (Einstein nevével megspékelve a gondolatot - kicsit közhellyé is vált már ez talán) meg "bevonzzuk amitől a legjobban félünk"... Nekem ez egy kicsit misztikus, ne haragudj... Ha a kutyám megenné, feldobná tőle a talpát...:) Engem a dolgok gyakorlati oldala érdekel.

Természetesen jogod van a saját véleményedhez, ahogy nekem is az enyémhez...

47. contu (válaszként erre: 46. - Panna77)
2008. máj. 22. 14:49
A Coca-cola viszont használt valamennyire, ugye? Mintha azt írtad volna a másik fórumon.
46. panna77 (válaszként erre: 45. - Erikpipi)
2008. máj. 22. 14:02

Tudod mennyit vettem be belőle???

SEMMIT nem használt. Ez a dög mindent kibírt...

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook