Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kiskutyákban köztudottan sok orsóféreg található. Átterjedhetnek az emberre is? Ha igen, mi a teendő? fórum

A kiskutyákban köztudottan sok orsóféreg található. Átterjedhetnek az emberre is? Ha igen, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Bazsó (válaszként erre: 17. - Naomagic85)
2007. ápr. 24. 21:01

A kutyaeledel száraz táp(granulát)gondolom.

Nem tudom hányszor eteted egy nap,mert 2x elég.

A tápokon felvan tüntetve az adagolás kor,adag.

Lehetőleg aprószeműt vegyél,könnyebb enni.

Próbáld a tápra tenni a konzervet,de csak minimálisat,épp csak az íze miatt:),és keverd jól össze.Villával nyomkodd szét.

Nagyon pici étolajjal is összekeverheted a tápot,nem olyan száraz,vagy leveslével.

A plussz főthúsra,ilyen kaja mellett nincs szükség,csak alkalom szerűen.

Kicsit bekell csapni őket amig megtanulnak enni:)

2007. ápr. 24. 17:06
hetente kétszer kell féregteleníteni, de most már nem ürül belőle semmi élősködő, remélem, kezdenek elpusztulni. Kiskutyáknak való konzervet+főtt husit szokott kapni, mert a kutyaeledel nem mindig kell neki:( pedig nem akarom házi kosztra szoktatni, de ha csak azt teszek a táljára, akkor inkább nem eszik:( erre nincs vmi jó ötleted?
16. Bazsó (válaszként erre: 12. - Naomagic85)
2007. ápr. 24. 08:29

A kezelést addig kell csinálni,amig a férgek teljesen kitisztulnak a kutyusodból!Az állatorvos bizonyára elmondta a használati utasítást!

Nem tudom mivel eteted?A rossz lehellet lehet emésztési probléma,esetleg a mostani állapota miatt.

Nem kell a fogait tisztítani semmivel:)

Vegyél neki "rágókát",több ilyen kutya nasi van,ami tisztítja a fogakat.

Arra viszont nagyon ügyelj,hogy amit kiürít(kakil),gondosan szedd össze!

15. emagdi (válaszként erre: 14. - Naomagic85)
2007. ápr. 23. 21:46

nade a megfelelő féreghajtótól kimennek a kutyusból a férgek!:))

remélhetőleg nem kaptátok el, szerintem ti is menjetek el egy vizsgálatra a háziorvoshoz, abból baj nem lehet:))

2007. ápr. 23. 21:20
azt mondta az állatorvos, hogy féregirtón kívül ő sem tud neki mit adni! most ez a legtöbb, amit tehetek+majd 2 hét múlva az oltásai.
13. emagdi
2007. ápr. 23. 21:08
kutyát mihamarabb vigyétek az állatorovoshoz!
12. Naomagic85 (válaszként erre: 11. - Bazsó)
2007. ápr. 23. 21:00
a mostani kutyám egy 6 hetes törpetacskó, Lilu:) hát, igen, kezdek neheztelni azokra, akiktől vettük! de kezelgetem:) a lehellete viszont büdös:)) nem tudod, hogy mivel tisztítsam a fogait még ennyire pici?
11. Bazsó (válaszként erre: 10. - Naomagic85)
2007. ápr. 23. 10:02

Voltam én is hasonló helyzetben mint most TE.

Életem első kutyája egy gyönyörű németjuhász kutya volt MEGI.Sajnos már nincs!:)Szeretem a mostani kutyáinkat is de az első az első marad!

Nem Te vagy a hibás a mostani probléma miatt,hanem akitől kaptad mert nem nindegy hogyan van tartva egy kutya.

Ezt hosszasan lehetne részletezni.

A fontos,hogy meggyógyuljon a kiskutyád,és Te is rendben legyél!:)

10. Naomagic85 (válaszként erre: 9. - Bazsó)
2007. ápr. 22. 21:35
Én nagyon "kutyabolnd" vagyok, az a baj, nekem a kutya több, mint egy kutya. Most ért véget a gyász, mert mikor meghalt a kutyám, szörnyű érzés volt, de ő már öreg kutya volt... És most az új jövevény a szívem csücske, de ezektől a férgektől megijedtem. A korábbi kutyáinknál nem volt ilyen probléma.
9. Bazsó (válaszként erre: 8. - Naomagic85)
2007. ápr. 21. 23:05

Örülök ha segítettem!:) Bizom benne,hogy nem lesz semmi problémád!:)

Tudod jobb félni,mint megijedni.

Nálunk vannak kutyák és gyerek is.

Megkapnak mindent ami kell nekik,sőt még plussz szurit is szoktak kapni.

Épp tegnap vettem kullancsírtót és bolhaírtót mindkettőnek mert az sem árt.

A gyerek viszont nem szokta őket puszilgatni,így tanítottuk neki.

Néha egy kis simogatás és kész.

8. Naomagic85 (válaszként erre: 7. - Bazsó)
2007. ápr. 21. 22:52
köszi a válaszodat! igen, tudom, hogy még az oltásai hátra vannak, de azokkal megvárom a 8 hetes kort, addig csak ezt a féreghajtó krémet kapja hetente két alkalommal, de már sok távozott belőle. remélem, engem elkerült a fertőzés, már régen volt ilyen pici kutyám, de az előzőeknél sosem okozott gondot ez a féreg dolog.
2007. ápr. 20. 20:06

Ezt a kiskutyát már régen féregteleníteni kellett volna.

Akitől kaptátok,már megtehette volna.

Ezenkívül több védőoltásra lesz még szüksége.

Gondolom azért ezzel tisztában vagytok.

A fertőzés nem biztos,mert inkább a végbelén keresztül történő ürités a veszélyesebb.

Pláne ahol még gyerek is van.

A magad menyugtatása érdekében beszélj a háziorvosoddal.

Időbe telik amíg a tünetek jelentkeznek.

Székletmintából megtudják állapítani a fertőzöttséget.

6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2007. ápr. 20. 19:07

Jo sok fokhagymat egyel :)

Egyebkent jobban jarsz, ha megkerdezed az allatorvost, neki tudnia kell, van-e mitol felned.

Szerintem egy allattal sem jo a puszilkodas, egyreszt a szajszaguk nem tul "jo" ( ok ugye nem mosnak fogat) masreszt nem egeszseges, nem csak ferget lehet elkapni toluk.

2007. ápr. 20. 18:59
van egy 5 hetes kiskutyánk, pár napja kaptuk. és felköhögött 2 db gusztustalan férget. felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy ez természetes, hogy van a kiskutyában, vettünk neki féregtelenítő krémet, használt is, de mielőtt ezt tudtam volna, sok puszit adott a kiskutya. remélem, nem lesz semmi bajom:)
2007. ápr. 20. 15:42
Szia! Úgy tudom, hogy átterjedhet, de érdemes utána olvasni 'hozzáértő' szakoldalakon. Gondolom az alapvető higiéniás előírások betartásával elkerülhető, és biztos nem szerencsés puszilgatni sem kedvenc háziállatainkat, de nem hiszem, hogy különösebben aggódnod kéne ez miatt :)
2007. ápr. 20. 15:06

Igen átterjedhet!

Az állat mielőbbi féregtelenítése!!!!!!!!!!!!

Ha megkapta az illető annak vannak tünetei.

Esetleg nálatok van ilyen?

2007. ápr. 20. 14:34
Gondolom szakoldalakon le va irva.
2007. ápr. 20. 14:25
A kiskutyákban köztudottan sok orsóféreg található. Átterjedhetnek az emberre is? Ha igen, mi a teendő?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook