Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? fórum

A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2016. febr. 19. 15:51
Szerintem is a tesó féltékenység lehet a bűnös :)
32. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 15:50
Onnét el fogják tanácsolni ...
31. 4975ebdc2f (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 14:55
Hm , valami csapatsport jó lenne.Vagy csak maga a sport, többet mozogna.
2016. febr. 19. 14:44
Az óvónénik nagyon jók. A társak között sincs idegbeteg. Egy kisfiú van talán, akinek elváltak a szülei, de múltkor találkoztam vele és az anyukájával játszóházban. nagyon szépen beszélt az anyuka a kisfiával. Tehát nem hinném, hogy ő ilyen idegbeteg lenne. Talán inkább mobilfüggő.
2016. febr. 19. 14:44

Valamilyen sport szakkörbe nem írattad be a gyereket?

Ott azért le tudná adni a fölös energiáját, megtanulná a konfliktus kezelésének helyes módját, a társai tiszteletét.

28. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2016. febr. 19. 14:05

Azért nem ajánlott mindig másokat okolni mindenért.

Nem depiznék, idegbetegeznék le senkit.

27. anya4005 (válaszként erre: 23. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 13:26
Ha ekkora az idill,akkor én az oviban keresnék okokat! Egy depisebb óvónő,vagy egy idegbeteg csoporttárs...Valakitől csak látta,hogyan kell "elintézni,ha nem tetszik valaki"!
26. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 24. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 13:11

Mindkettô más jellegû.

Egyiknél a tudatosság, a másiknál az önfegyelem, hiszen nem szabad indulatból ütni, hanem csak hárítani. Amikor bevadulna, az edzô azonnal kiállítja.

25. Tuksika (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2016. febr. 19. 13:02

Én is hasonlóra gondoltam, hogy figyelemre vágyik talán. Az oviban sok gyerek van, kevesebb figyelem jut 1-1 kisfickóra.


Lehet amúgy csak így udvarol a lányoknak ;))) (vicc)

24. mandulacska2 (válaszként erre: 17. - Sopianae)
2016. febr. 19. 12:59

Voltunk. Nem mondott semmi extrát. Nem talált semmit. Most nem tudom, van e értelme megint elmenni óvodapszichológushoz, amikor voltunk már vele nev.tanon.


A sportot megnézem. Hátha az levezeti a feszültséget.

23. mandulacska2 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2016. febr. 19. 12:58
Kisfiam már nagyon régóta szeretett volna testvért. Ő most nagyon örült. Ezek a gondok még akkor kezdődtek, amikor nem is voltam várandós. Biztos lesznek azzal kapcsolatban is nehézségek, de ő komolyan várja. Mindig megpuszilja a hasam, lánytesót szeretne. Nevet is kitalált neki. Amikor terveztük, levelet "írt" a gólyának.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2016. febr. 19. 12:57
Nem, nem velem szemben. Ha mérges volt, akkor mondjuk rácsapott az asztalra, vagy felemelte a hangját, vagy pl. ő erőteljesebben rászólt. Volt 1-2, ami nem tetszett nekem, ahogy fegyelmezi, de azóta abbahagyta már jó ideje, mert rászóltam, hogy nem lehet így. Pl. amikor hisztizett, letusolta. De ilyen jellegű dolgokat soha nem csinált.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 12:56
De van. Lehet, körülnézek. Bár ő inkább tornázni szeretne. De megnézem. Elvileg van Judo is.
20. anya4005 (válaszként erre: 19. - Csipkerózsika)
2016. febr. 19. 12:36

Hát,akkor ott tényleg apa hozzáállásával van a bibi!

Mondjuk,ha így gondolná a párom,pillanatok alatt megoldanám,hogy cseréljünk 1 napra...:)

Igaz,neki most majd jön egy kis ízelítő: ha megyek szülni,övé a két nagy min. 4 napra,de,természetesen érkezik majd segítség (dolgoznia is kell közben),én meg folyamatosan pakolom teli a fagyót,hogy legyen kaja. :)

19. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2016. febr. 19. 12:18

Persze, felszedegetnek innen-onnan ezt azt. De azt lehet látni, ha "csak úgy" mondják, mert azt sem tudják mit jelent, vagy tudják, de igazából nem gondolják azt.

Én pont láttam-hallottam, mikor mondta ezt mondta. Ő - úgy tűnt - tok komolyan mondja.

18. anya4005 (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2016. febr. 19. 12:06

Ezt én is megkaptam a fiamtól,hogy itthon vagyok,nem dolgozom,egész nap nem csinálok semmit!

Aha,az oviban szedte össze a dolgot,ugyanis a párom sem,és a csalás,barátok sem így állnak hozzá.

Csak 2 anyuka beszélgetett öltöztetés közben....

2016. febr. 19. 12:06
Nevelési tanácsadó??
16. anya4005 (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 12:04

Valakiben felmerült,hogy a tesó-ügy nem tetszik neki???

Hiszen ovis,látja,hogy ha többen vannak,a felnőttek figyelme sem mindig rá irányul,esetleg még várnia is kell,ha az óvónéni másik gyerekkel foglalkozik.


Mi is tesót várunk,igaz,harmadik baba,de a nagyom már kérdezte,hogy akkor sosem leszek vele,ha megszületik a baba? (A két nagyom 5,5 és 4 évesek,így akkoriban még nem járt a nagy közösségbe,itthon volt velem végig,mikor jött a tesó.)

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 11:58

Valahogy együttérzést kellene kialakítani benne. Nem az a lényeg, hogy a kislány szülei mérgesek-e, vagy hogy ki mit gondol. Hanem, hogy mit érez az, akit ő bántott. Talán azt kellene mondani neki, hogy képzelje el, hogy neki milyen érzés lenne, ha ővele bánna úgy egy társa.

Persze, ezen már lehet túl vagy és semmi újat nem mondtam.

Igen, jó ötlet volt, aki azt írta, hogy az érzéseiről kérdezd, hogy mi motiválja.


Az apja indulatossága miben nyilvánul(t) meg? Veled indulatos? A gyerekek simán utánoznak, átveszik a mintát.

Barátnőm 5 éves kisfia mondta egyszer a gyesen lévő anyjának, hogy "te csak itthon vagy és nem csinálsz semmit". Ezt ugye nem az ujjából szopta ki meg nem is a tévéből, hanem ez volt az apa hozzáállása az anyához. Még abban sem vagyok biztos, hogy ezt így kimondta az apa a gyerek előtt, az mégis magáévá tette a véleményét.

2016. febr. 19. 11:11
Nincs a közeletekben valamilyen önvédelmi oktató csoport kisgyerekeknek?
13. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 11:05
Igen. Bocsánatot kér, fogadkozik, hogy többet nem csinál ilyet. Mindig azt mondja "anya kérlek ne légy szomorú, és mérges." Én sose bántom, ha csinál ilyet, csak mondom, hogy ilyet nem szabad csinálni. Más gyerek is azért jár oviba, hogy közösségben legyen, amíg a szülei dolgoznak. Mondom neki, hogy a szülei mit gondolhatnak most. Biztos mérgesek. Stb.
12. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 11:02
Kérdezd meg tôle, hogy mit érez, amikor hirtelen másokkal rosszat tesz. Utólag tudja, hogy nem megfelelôen cselekedett?
11. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - 74eb6f8385)
2016. febr. 19. 10:59

Mondtam neki, hogy lányokat, gyengébbeket nem bántjuk. Vigyázunk rájuk. Egyébként nem értem ezt se, mert most ő pont lánytestvért szeretne. Azt mondja, ő szereti a lányokat. Akkor miért bántja őket az oviban?


Januárban akkor lett nyugalom, amikor később vittem, és hirtelen elkezdett másokkal is játszani, nem csak a korábbi két fiú barátjával, hanem másik két fiúval, és egy lánnyal is. Hetekig nem volt gond. Most megint játszik a másik kettővel, de azokkal nincs gond. Normális szüleik vannak, az óvónők nem panaszkodnak rájuk.

2016. febr. 19. 10:55

Leülnék vele, és mint felnőttel elbeszélgetnénk, hogy mi az oka, hogy nem szereti a kislányokat.:)

Ha többszöri beszélgetés során (akár játék közben) felhozzunk neki a témát, többször elmagyarázzuk, hogy miért viselkedik helytelenül, akkor biztosan rögzül majd. Ha felnőttként kontrollálja magát, akkor ebben is sikerülni fog neki.

2016. febr. 19. 10:49
És többnyire lányokat bánt. Jó, mondja, hogy valamikor a lányok piszkálják, de ilyen mértékű agresszió akkor se indokolt. És most a kislány nem csinált semmi rosszat.
8. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - 74eb6f8385)
2016. febr. 19. 10:48
Igen, de tegnap megint gond volt, és súlyos. Pedig 8-1/4 9-re érünk be az oviba. Amíg dolgoztam, 3/4 6-kor kelt. Érthető, hogy fáradt volt. Most 7-kor kelünk, 1 órát vacakol a készülődéssel. Az ovi közel van, 8-ra érünk be.
2016. febr. 19. 10:47
Ja, itthon nem néz olyan mennyiségű TV-t. Csak M2-s meséket néz úgy, hogy én mellette ülök, kontrollálom, mikor, mennyit, mit néz. A felnőtt műsorok (hírek, ilyesmi) csak akkor mennek, amikor már elaludt. Minden este mesélek neki. Játszunk vele. Amíg dolgoztam, ha hazajöttem, akkor is csak vele foglalkoztam. Ezért nem értem az egészet. Itthon a játszótéren is vannak barátai. egy idősebb (7 éves kislány) feljön hozzánk játszani, vele is jól kijön, és kortársakkal is. Barátainknál vannak kortárs kislányok is, ha hozzájuk megyünk, nincs ilyen probléma. Nyugodtan eljátszik.
2016. febr. 19. 10:46

Nem lehet, hogy csak a természetes alvásritmusából kiszakítva viselkedik így? Fáradt lesz, ideges és így vezeti le?

Mondtad, hogy mióta későbbre viszed kiegyensúlyozottabb.

5. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 10:44
Igen. Rendben. Sokat foglalkozok vele én is, és a férjem is. Voltam szülői klubon, ahol ott volt az óvodapszichológus is. Azt mondta, személyiség és öröklött is lehet. Férjem indulatosabb, de nincsenek ilyen durva dolgai. Amióta gondok vannak az oviban,még jobban odafigyel, hogy milyen mintát ad probléma kezelésére. Tavaly tavasszal kezdődtek a gondok, akkortájt jelezték az óvónők. Illetve kisfiam mindig elmondta itthon, hogy mit csinált. Tehát tudja, hogy nem jó dolgot. Akkor májusban elmentünk nev. tanba, azt mondta, várjuk végig a nyarat. Ősszel olyan volt, mintha minden rendbe jött volna, dicsérték. Aztán pár hónapra rá megint. Akkor voltam szülői klubon. Január óta 1,5 hónapig dicsérték, hogy aranyos, kiegyensúlyozott. Január közepe óta vagyok itthon. És tegnap megint.
2016. febr. 19. 10:41
Sziasztok. Kisfiam 4 éves, kiscsoportos. Szeret oviba járni, vannak fix barátai. X időnként agresszív a többi gyerekkel. Azért mondom, hogy bizonyos időközönként, mert vannak hosszabb szünetek. Voltunk nevelési tanácsadóban is. Nem találtak semmit. Mérték a képességeit is, és az összes mért képesség terén az életkorához mért átlagon felül teljesít. A tanácsadó nem tapasztalt agressziót, inkább azt mondta, hogy sokszor felnőttesen kontrollálja magát. Az óvodával is felvették a kapcsolatot. az óvónők is mondták, hogy nagyon okos, közösségi munkákat nagyon szívesen csinál (takarít, pakol, akváriumot pucol, stb.). ÉS jól motiválható. De bizonyos időközönként vannak agresszív megnyilvánulása. Volt, hogy harapott, rúgott, csípett. Húzkodja a lányok haját (ez még az enyhébb). Most január óta folyamat dicsérték, hogy amióta később viszem óvodába (tesót várunk, itthon vagyok), azóta kiegyensúlyozottabb. Ő nagyon aktív, 10-11 felé mindig elfáradt. De most tegnap megint volt egy súlyos dolog, nem részletezem, de nem sima harapás. Szóval már nem tudom, hova vigyem. Nem hiperaktív, nincs koncentrációzavar, mert ugyanazzal a feladattal kitartóan, hosszú ideig tud foglalkozni. A tanácsadó azt mondta, hogy nyugodt gyerek. Társasjátéknál, szabály játéknál tartja a szabályokat. Ötlet?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook