Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? fórum

A kisfiam agresszív az oviban. Hova vigyem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. febr. 19. 18:04

Az áldozatnak szokták javasolni a küzdősportot.

Alsótagozatban a fiamat megverték a cigányok és akkor nekünk ajánlották, nem a cigóknak.


Az agressziv gyerek szülőjpénke figyelmébe ajánlom, hogy az agresszió jó ok az intézményből valő eltávolitásra, kicsapásra, ha már a nevelőtestüle3tnek terhessé válik a viselkedés.


Az agressziv fiúcskának valami energia lekötő mozgás kellene futás vagy foci vmi hasonló.

62. Érdekes73 (válaszként erre: 54. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 18:02
Pontosan miket és csinál ?
61. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 18:00
Egy lelkiismeretes küzdősport oktató nem vállalhatja el. Ez nem választás kérdése.A torna az jó neki.
2016. febr. 19. 17:56

Persze lehetséges, hogy bizonyos személytôl, vagy valamilyen szituációtól ingerült lesz.

A visszafojtás nem megoldás.

59. Bözsi néni (válaszként erre: 57. - Jozsi.38)
2016. febr. 19. 17:36

Főleg, hogy szakemberek is azt mondták, hogy a gyerek oké!


Akkor csak az oviban kell keresni a probléma gyökerét!

58. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 17:35

Szerintem járj utána, mint írtam, ha csak az oviban ilyen, akkor nem a gyereknél a hiba, hanem az oviban van valami!


Könnyen rásütik egy gyerekre, hogy agresszív (basszus, csak 4 éves!), ne hagyd, járj utána és állj ki mellette, mert ha az anyja sem áll ki érte, akkor ki fog?


Olvasd el légyszi, amit korábban írtam!

2016. febr. 19. 17:33
Az eddig olvasottak alapján olyan érzésem van a gyerekkel kapcsolatban, hogy azt kellene megtanítani, vagyis bevésni a kis fejecskéjébe, hogy nem a harapás, verekedés, a megoldás, hanem mondja el, mit szeretne, vagy ha valami nem tetszik neki, egyébként rendben van a kölyök.
56. Cippora (válaszként erre: 52. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 17:31
Alapesetben igen,de agresszív ember,gyereknél fordítva sülhet el,mivel alapból agresszív,vissza élhet vele,bánthat másokat.Természetesen most nem a fiadról beszélek,attól,hogy ő 4 évesen így viselkedik egyáltalán nem biztos,hogy felnőttként agresszív lesz.Szerintem sok gyerek el tanulja ezt az oviban,vagy látja,hogy a másik így rendezi a konfliktusokat,ő pedig idomul hozzá.Ha szakember is mondta,hogy minden rendben,és otthon sincsen gond,akkor szerintem ezen túl lehet jutni,csak meg kellene találni mi motiválja arra,hogy nem viselkedjen így.Vagy ha jobba nő és felfogja mit tesz,leáll vele.Persze hagyni nem szabad.A sportok amúgy jók,levezeti a feszültséget.
55. anya4005 (válaszként erre: 54. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 17:25
Valószínűleg magába folyt valamit...aztán egyszer csak robban!
2016. febr. 19. 17:23
Egyébként nagyon fura, mert ő alap állapotban nem agresszív . Tök nyugodtan el tud játszani. Csak időnként vannak ezek a hirtelen dolgai.
53. anya4005 (válaszként erre: 46. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 17:22
Azt is elképzelhetőnek tartom,hogy a gyerek érzi,hogy az apja nem az,aki,mert visszafolytja az agresszióját épp a gyerek miatt! Talán néha apának is ki kéne dühöngenie magát,meg a gyereknek is...persze,itt sportra,vagy hasonlóra gondolok,nem az ütök-vágok részére.
52. mandulacska2 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2016. febr. 19. 17:22
Olvastam egy cikkben, hogy a küzdősport nem növeli az agressziót, hanem fegyelemre, önkontrollra tanít. Mondjuk még ez nem is vetődött fel bennem. Ő inkább tornázni akar.
51. mandulacska2 (válaszként erre: 41. - Klarika5)
2016. febr. 19. 17:21
Nem mindig mondja el. A tegnapi esetnél azt mondta, ilyet játszott. De mondta, hogy többet ne beszéljünk róla, mert ez neki rossz, és hogy többet nem fog csinálni ilyet. Volt, amikor a lányokat piszkálta, arra azt mondta, hogy piszkálták, hogy mondtak neki valami "varázs szavakat" (mesefilmben volt). Meg volt, amikor azt mondták rá, hogy kicsi. Vagy nem új zajlott a játék, ahogy ő akarta. A tegnapi esetre nincs magyarázata.
50. anya4005 (válaszként erre: 28. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 17:18
Nem okolok én senkit,csak ötletelek...
49. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 17:17
A génjein nem tudsz változtatni de azért arról beszéljél vele hogy nála kisebbeket és lányokat nem szabad bántani.
48. mandulacska2 (válaszként erre: 29. - Sajtostallér)
2016. febr. 19. 17:17
Szeretnénk tornára vinni majd, mert azt nagyon mondogatja. eddig nem vittük, mert még csak 4 éves. De ősztől szerintem, ha kezdődik új csoport , elvisszük majd.
47. mandulacska2 (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2016. febr. 19. 17:16
De még nincs tesó. És amikor elkezdődött ez az egész (tavaly tavasszal), akkor még nem is volt a tesó pocakban sem. Ezek a gondok korábban elkezdődtek. ÉS ő nagyon várja a tesót.
46. mandulacska2 (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2016. febr. 19. 17:15
Azt tudom, hogy a férjem agresszív volt. Neki nagyon rossz gyerekkora volt. Szülei elváltak, anyja alkoholista, kb. 13-14 éves korától kollégiumban, albérletben nőtt fel. Tudom, hogy az ő temperamentumát örökölhette.
2016. febr. 19. 16:46
Ja, és ha sem otthon, sem a játszótéren más gyerekkel nem "agresszív", csak az oviban, akkor az okot nem a gyerekben, az oviban kell keresni szerintem!
44. Cippora (válaszként erre: 40. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 16:45
Én jártam anno gyerekként kűzdősportra,és nem csak védekezést tanultunk nyilván, hanem ütni is,persze nem vertünk meg senkit sem ott sem máshol,de agresszív gyereknek nem kell azt a tudást a kezébe adni egyenlőre.
2016. febr. 19. 16:45
Lehet, hogy valami ilyesmi áll a háttérben...
42. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2016. febr. 19. 16:44

Kérdezted, hogy miért csinálta? Mit mondott, miért? Mert néha előfordul, hogy a másik gyerek a hibás, aztán arra sütik rá, hogy agresszív, aki már üt a végén, mert már nem tud mást tenni, az óvónők meg félrenéznek...


Erre konkrét példa volt oviban, hogy egyik kisfiú mindig kitépte a másik fiú kezéből, amivel játszott. Az meg hiába kérlelte szépen, sokszor, hogy adja vissza. Óvónők persze tojtak az egészre.


A sokadik ilyen eset után megunta a kérlelést, utána ment a kisfiúnak, aki kicsavarta a kezéből a játékot, visszavette és jól fejbe is vágta vele.


Aztán rásütötték volna, hogy agresszív, csakhogy addig-addig folyt a szó, hogy kibújt a szög a zsákból. Ugyanis még az óvónő is elismerte, hogy hát igen, sokszor kitépte a kezéből és hiába rimánkodott, nem adta vissza.


Basszus, nem a kissrác volt agresszív, hanem az óvónők hülyék!

2016. febr. 19. 16:38
Ha ennyire okos gyermek, ahogy az elején írod - nem olvastam végig -, akkor ő mit mond a viselkedéséről? Nyilván ki tudja magát fejezni szóban, el tudtok nyugalomban beszélgetni az esetekről. Csak van valami, ami felidegesíti, kihozza belőle a vadságot.
40. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 36. - Érdekes73)
2016. febr. 19. 16:37

Nem ütni tanulnak, hanem hárítani, védekezni.

Igen korán megtanítják nekik a sportszerû magatartást játékos formában.

39. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2016. febr. 19. 16:26
4 évesen még kicsi de egy jól fejlett 10 éves már simán kitörheti vkinek a nyakát pont ezért a problémás gyerekeket eltanácsolják.
38. Cippora (válaszként erre: 36. - Érdekes73)
2016. febr. 19. 16:23
Én sem értem miért ajánlgatnak egy agresszív gyereknek kűzdősportot,inkább a bántott gyerekeknek kellene önvédelmet tanulni...
2016. febr. 19. 16:14

Különben irjátok, hogy a barátoknak normális szüleik vannak. Ez sem jelent mindent, mert több példát is tudok, hogy a legrosszabb környezetből jött gyerek a legrendesebb és forditva. A szülői magatartás nem alap és nem magyarázat mindenre.

Szerintem - ha a többi szülő tűri és nem szaladgál ide oda a kisfiú agresszivitása miatt, - várjatok egy darabig, lkgalább még a tesó meg nem születik, jobb esetben kinövi. Elég sok az agressziv gyerek. Még a közösség nem támadja, addig nem kellene vele különösebben foglalkozni, biztosan van a csoportban több hasonló gyerek is.

36. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 19. 16:10
Küzdősportra olyan gyerek nem járhat aki nem tudja visszafogni magát.Mert az ott szerzett tudást nem használhatja fel mások ellen. Kell az önfegyelem. Máshova mehet más sportra.
2016. febr. 19. 16:09
nem tudhatod, hogy a férjed milyen volt ilyen idős korában. "Bolond lenne" bevallani, ha ő is agressziv volt, ezt nem szokták elmondani. Vagy valamelyik nagyszülőtől örökölte - de erről is hallgatni szokott a családi legendárium
34. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2016. febr. 19. 16:07
Egy próbát megér.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook