Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A K&H bankból hány nap alatt érkezik meg egy átutalás az OTP számlára? fórum

A K&H bankból hány nap alatt érkezik meg egy átutalás az OTP számlára? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. okt. 7. 21:38

Sziasztok!

Engem az érdekelne ha pl nekem utalnak külföldről akkor azt honnan fogom megtudni,hogy a magyar bank betartja a 4órás számlán való megjelenítést?Azaz azt hol tudom megnézni hogy amit nekem utaltak külföldről vagy akárhonnan pénzt amikor a magyar bankba érkezik azt az időt hol lehet megtudni hogy mikor érkezett oda mielőtt megjelent az én számlámon?Mert ha ezt nem tudjuk ellenőrizni akkor hiába van ez a törvény mivel csak a bank fogja tudni hogy mikor érkezett meg a pénz a magyar bankba és ő mikor tette a számlámra!A válaszokat előre is köszönöm!

44. Mudaka (válaszként erre: 41. - 4ec06a947d)
2013. ápr. 25. 14:22

Szia!

Ha minden adat helyesen volt megadva és pl elektronikusan utaltak, akkor 1 munkanap az utalás.

Először a küldőnek kellene a saját bankjában utána érdeklődni, hogy miért akadt el a pénz.

Általában ha adat elírás történik, akkor szokott gond lenni.

2013. ápr. 24. 23:49
sziasztok!svajcbol varok utalast,svajci bankbol magyar dunatakarekos szamlara 60000eurot.mivel h ekkora osszegrol van szo nem tudom hogy mennyi az a szokvanyos ido ami alatt jova lesz irva a szamlamon.Valaki jartas ebben a dologban?elore is koszonom
2011. ápr. 19. 21:38

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy mi éri meg jobban, mi a biztonságosabb?

Otp ből, számlán lévő ft-ból utalni eurót külföldre, vagy postán Magyarorszgára utalványt küldeni?

2010. ápr. 29. 16:19

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy nem tudja e valaki, hogy Olaszországból hány nap alatt ér ide az utalás. Az Olasz bankban már ezelötti hét hétfőn elutalták a pénzt, a hazai számlámra viszont még nem érkezett meg. Hol kavarog a pénzem? Ezt hogy tudom kideríteni? Előre is köszönöm!

2009. dec. 17. 15:03
Utalni belföldön jó esetben még aznap, ha délelőtt utalod, akkor estére megérkezik, rossz esetben 3nap, nagyon rossz esetben soha! :-D Külföldről pedig 10 napot szoktak várni a bankok! Legalábbis ahol Én dolgozom, ott ennyit várnak. És sajnos ha 3x utalsz, akkor 3x utalási költség.
2009. jún. 8. 09:25
Engem az érdekelne, ha egyszerre 3 különböző számlára utalok pénzt, akkor az 3x utalási költség, vagy csak egy, mert egyszerre utaltatok? Mondjuk szerintem 3, de gondoltam megkérdezem...
38. ficni
2009. máj. 22. 09:44

sziasztok, véletlenül találtam ezt a topikot, mert rákerestem, mások beszélnek-e olyasmiről a neten, ami Édesanyémákkal történt...

szóval több bankból próbáltak neki utalni, először azt hitték, rossz számra utaltak véletlenül, de végül kiderült, mindegyik rendben, csak Anyu nem kapta meg - tegnap kiderült, hogy a bankok elkezdték addig használni a pénzt, amíg nagyobb balhét nem ver ki az ügyfél - az Erstétől 3 hete vár a pénzre, az OTP-től pedig 1 hete, ez utóbbi azért is érdekes, mert bement az OTP-be, és ott lett befizetve, az OTP-s számlájára, aminek azonnal meg kellene jelennie. a kellemetlen, hogy ezt a pénzt el kellene utalni a kocsi-részletre, ezért próbálták már több banknál, de úgy tűnik mindegy, mert mindegyik bank ezt csinálja.

a kollégájának pedig az egyik biztosító utalt a lejáró biztosítására kamatostul, egy elég nagy összeget, ami nem érkezett meg a számlájára, szólt a banknak, hogy bejelenti a biztosítónak és a banknak is - délutánra megjelent a pénze a számláján...

tegnap mondtam Anyunak, nézze már meg, nincs-e valami szabály a banknak, hogy mennyi idő alatt kell megjelenni a pénzének, OTP-t nézte csak meg, ha pénztári befizetés, akkor azonnal látni kell, másik banktól 2 nap, persze saját maga ellen szankció, ha nem csinálja meg, nincs, és ugye a feltételeket egyoldalúan változtathatja

ebben csak az a szép, hogy akkor vajon mi a garancia, hogy megfogják kapni az emberek a fizetésüket, amit ugye kötelező utalni - mégegy ok, hogy dolgozz feketén, hogy pénzhess juss, állami garanciáról meg ugye senki nem álmodik...:(

szóval lehet, nem lettél átverve, és mindenkinek kínos...

37. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - Alyce)
2009. márc. 1. 08:08
külföldi számlárol nekünk bő 5 munkanapba is beletelt,szóüval akár lehet 9 is....:(lényeg hogy megjött!!
2009. márc. 1. 07:15
24 óra alatt fordul át a GIRO rendszerben, ezért ha egyik nap elutalja a másik nap ott kell lennie a számlán.
2009. febr. 20. 17:07

Köszönök minden hozzászólást! Még most se kaptam meg, de szt át lettem vágva. Bár nem tudom

miért kell olyat mondani, ami úgyis kiderül, azt hitte az illető, hogy nem jövök rá ha nem utal?! Mi érdeke lett volna? Na, mindegy. Most ki vagyok bukva,és egész nap csak sírtam, annyira vártam, hisz azt mondta elküldte a pénzem...ehelyett itt vagyunk betegen pénz nélkül...majd lesz valahogy.

34. Pircsi24 (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2009. febr. 20. 14:02
Hívd fel az utaló bankját és kérdezz rá ment e a te bankszámládra utalás .. vagy kérd meg attól aki utalta küldje át neked róla emailben van faxon a bizonylatot hogy elutalta.
33. Pircsi24 (válaszként erre: 27. - Ipi)
2009. febr. 20. 14:00
Nem tartja vissza az OTP, nekem mindig megérkezik következő reggelre, ha előtte nem 14 óráig elutalták a pénzt.
32. alyce (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2009. febr. 19. 10:46
És szerintem tök mindegy, hogy mekkora az az összeg....
31. alyce (válaszként erre: 29. - 580dbd446c)
2009. febr. 19. 10:44

Így van:)

Hát nálad azért más a szitu, neked magyarból magyarba megy, nem? Mert akkor elképzelhető, hogy átvert:S

2009. febr. 19. 10:28
Nagyobb összegnek több lehet az átfutása? vagy csak áltatom magam?
29. 580dbd446c (válaszként erre: 26. - Alyce)
2009. febr. 19. 10:19
:D de legalább megvan. :D Én még várok :S de szt átvágott a tag :S
2009. febr. 19. 10:17
Még ma se jött meg a pénzem, pedig az illető esküszik rá, hogy átutalta. :S
27. ipi
2009. febr. 19. 10:15
Nem akarok nagyon rossz indulatú lenni, de az otp mindig visszatartja az átutalt összegeket... Ami a takszövnél 1 nap az náluk minimum 3...
26. alyce
2009. febr. 19. 10:13

Halihó mindenki!

Ma reggelre itt van a pénzem az osztrák TB-től...valóban 9 nap lenne az utalás?? Szerintem jó lesz, ha azt 15-én adták fel, és akkor még reális is:) De mindegy, ezen már nem agyalok, itt van legalább:)

25. Pircsi24 (válaszként erre: 24. - 75bb1970ba)
2009. febr. 18. 19:04
Ha bankon belül utalok pár percen belül ott a pénz a címzettnél.
2009. febr. 18. 13:07
Két különböző bank között a tranzakció 2 nap, bankon belül 1 nap.
23. 580dbd446c (válaszként erre: 20. - Pircsi24)
2009. febr. 18. 12:27
Én is ettől félek, hogy kamuzott az illető. 3 hete várom a pénzem, mindig kitalált valamit. Mondtam neki, hogy menjen be az OTPbe és rakja fel a számlámra. Erre délbe hív, hogy a saját számlájáról átutalta :S Remélem igazat mondott,és tényleg csak a két bank közötti tranzakció miatt nem jött meg a pénz.
22. nyta
2009. febr. 18. 11:58
mármint hogy nem ugyanolyan bank által vezetett számláról utalnak ugyanolyan számlára.
21. nyta
2009. febr. 18. 11:58
mivel két idegen bankról van szó az átutalás 1-2 nap.
20. Pircsi24 (válaszként erre: 9. - 580dbd446c)
2009. febr. 18. 10:45
Ha tegnap délben utaltak annak ma reggelre megkellett volna érkeznie. Napközben már nem fog jönni. Nekem mindig megérkezett másnap reggelre ha olyan 14 óráig elutalták a zsetont, csak akkor nem ha kamuztak hogy elutalták vag ykésőbb utalták az említettnél, vagy ha hétvége esett közbe.
19. alyce (válaszként erre: 18. - XxLady)
2009. febr. 18. 10:39
Tudom...de ez esetben a táppénzemet várom!:D:D Annál meg nincs mese, küldeni kell.
18. xxLady (válaszként erre: 16. - Alyce)
2009. febr. 18. 09:51
Tudod, üzletben, pénzben - nincs barátság s bizalom :D:D:D
17. xxLady (válaszként erre: 12. - 580dbd446c)
2009. febr. 18. 09:51
Igen, elképzelhető hogy több időt vesz igénybe, ha átkalkulálják az összeget forintba és úgy megy a számládra.
16. alyce (válaszként erre: 14. - XxLady)
2009. febr. 18. 09:51

Hát szerintem ez lesz! Mert elég nyugtalanító...

Ahonnan kapom a pénzt, ott azt mondták, hogy utalták...de mondjuk én egy osztrákban sem bízom meg:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook