Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kevesebb sokszor több! fórum

A kevesebb sokszor több! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kevesebb sokszor több!

1 2 3 4 5 6 7
2018. aug. 1. 12:51
Ez igy van!!
33. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Apeeng)
2018. aug. 1. 11:19
Oké, bocs.
32. apeeng (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2018. aug. 1. 11:18
igen, de ezt ne nekem írd..van aki ilyent még nem olvasott.
31. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Apeeng)
2018. aug. 1. 11:08
Nézzen meg bárki álláshirdetést, mindben benne van, hogy: "önéletrajzát fizetési igény megjelölésével..."
30. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Idhikai)
2018. aug. 1. 11:07

Egyébként pedig azért őszintétlen, mert - innen-onnan beszerzett infók ellenére is - "lakva" ismerni meg a másikat.


A munka milyensége is csak ott derül ki egész valójában, hiába van róla viszonylag pontos információd, a kollégák, a főnök, a munkafeladatok leosztása, a végzett munka elismerésének jelzése, stb, stb., szóval ezer fontos dolog csak akkor lesz ismert, ha már ott dolgozol.


Szóval olyasmiről lelkendezve írni, amit csak feltételezek, az lehet, hogy őszinte, csak nem valós, ezért felesleges.

29. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Idhikai)
2018. aug. 1. 11:03

Engem felvettek motivációs levél nélkül is :-)


Úgy látszik, jó volt az önéletrajzom:-)

28. Idhikai (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2018. aug. 1. 10:36

Megkeresem a lehetséges kapcsolatokat, kapcsolódásokat, és tájékozódom.

Te őszintétlen motivációs levelet írnál?


Nem mennék olyan helyre dolgozni, ahol nem izgat a munka, nem kihívás az elvégzendő feladat. (Drága az időm, tehát nem pazarolom nemszeretem dolgokra.)Ha viszont izgat a lehetséges munka, akkor őszinte motivációs levelet tudok és akarok írni.

Hm? Nem így működik?

27. apeeng (válaszként erre: 16. - Bionet58)
2018. aug. 1. 07:11

Elárulom, hogy így elkerülhető a felesleges körök futása..

nálam bevált a fizetési igény megjelölése. Persze mellette valamit még villantani kell...mert a semmire nem fizetnek.


Hogy félredobják, ha megjelöli ez igényét? helyes! ott semmi keresnivalója a versenyzőnek.

Ez nem zsákbamacska.

2018. aug. 1. 01:44

"Magyarországon még mindig nehezen fogadják el az emberek, hogy ugyanúgy, mint az élet minden területén, a munkavállalásnál is el kell adni magunkat."


Az élet minden területén azért mégsem adja el magát az ember... :D

25. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. júl. 31. 22:15
Mondtam én, hogy csak arra jó, hogy semmi befektetéssel, kis erőfeszítéssel sok pénzt tudjon leakasztani.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Bionet58)
2018. júl. 31. 22:10

Ez most mi? Eleve fizetési igény megjelölésével kérik az önéletrajzot. Akkor mi a gond? Hogy nem akar sz@rért-húgyért dolgozni?

Nézz már szét a világban mit gondolsz, miért mennek külföldre dolgozni inkább?

Fordítva ülsz a lovon.

23. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Bionet58)
2018. júl. 31. 22:07

Az a baj, hogy ez pl. nem az okosságok közé zsrtozik, inkább a "hogyan pofozzuk a semmit, és hogyan alázzuk a munkavállalót".


Szóval semmiképpen sem kívánatos irány.

22. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2018. júl. 31. 22:04
nem ártana
21. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Bionet58)
2018. júl. 31. 22:04

Azt gondolom, kicsit le vagy maradva a valóságtól.


A segédmunkást pl már lasszóval fogják nemhogy önélezrajzot követeljenek tőle.

Mostanában nagyon sok területen már a munkavállaló van alkupozícióban - nem árzsna elfogadni.

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Unom)
2018. júl. 31. 21:44

Nem tudom megítélni ezt a programot, mert egyetlen morzsája sem ingyenes.

Vannak videó-előadások, de az is csak bő lére eresztett megokolása annak, miért járok jól, ha megveszem a néha változó összetételű csomagokat.


Ami még inkább ellenszenvessé teszi az illetőt, hogy időnként jelentkezőket keres dohányzás ellenes kurzusok előadói státuszára. A módszer bevallottan J.Carr sikeres könyvének átültetése, amely könyv ingyenesen letölthető a netről, de pár száz Ft-ért meg is vásárolható. .

Én magam sokaknak ajánlottam már, küldtem a letöltési linket, innen tudom, hogy ez sem csalhatatlan. Itt a Hoxán is meg lehet nézni a cigileszokós fórumot.

Akire ez a módszer sincs hatással, az az előadó által levezetett kurzusra is hiába fizeti ki a több tízezres beugrót.

Ugyanakkor lehet, ha tud a könyvről, vagy megvette, egy másik időpontban előveszi és akkor tényleg sikerül leszoknia a cigiról. Az ismétlés lehetősége viszont a kurzusról nem mondható el.

19. unom (válaszként erre: 13. - Bionet58)
2018. júl. 31. 21:19

Szerintem ez egy újabb szemét csak.

Jó, rühellem a hr-es szakmát, erősen elfogult vagyok vele szemben.

Komoly oozízióra nem a hr-es válogat.

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - Bionet58)
2018. júl. 31. 20:58

[link]


A munkaadók kedvelik a táblázatos formát, és lehetőleg egy oldalas legyen -hacsak nem egy szakterületen megszerzett sok éves tapasztalat nem férne el egy oldalon.


Azzal vitatkoznék az idézett linkkel, hogy az Europass ne lenne szerkeszthető. A napokban fordítottam valakiönéletrajzát úgy, hogy letöltöttem a német sablont, az illető szövegével kitöltöttem németül. A felesleges részeket(ami üresen maradt volna) simán tudtam törölni.

Azt nem fogja megtudni a beküldő, hogy a fogadó számítógépén milyen a szövegszerkesztő. Pl. ha nem a Micsosoft Word van a gépeden, hanem mondjuk egy könyvtár Libre Office programjával írtad, az egy MS Office Word-ben magnyitva tuti szétesik.

Ezért érdemes PDF-be konvertálva elküldeni.

17. Amaunet (válaszként erre: 13. - Bionet58)
2018. júl. 31. 20:57

Nincs ezzel semmi baj.

Csak akkor, ha tartalmatlan szolgáltatást nyújt sok pénzért. Az emberek pedig elhiszik, milyen felkészültek lesznek.

Olyan ez, mint mikor valami gagyi orvosi műszer utánzatot akarnak eladni több száz ezer forintért, és csak most, kedvezményesen.

Egy módszert akarnak eladni, ami vagy bejön, vagy nem. Ha igen, akkor lehet reklámozni, ha nem,akkor lehet azt mondani, hogy rosszul alkalmazta, valamit biztosan nem úgy csinált, mint kellett volna.

16. bionet58 (válaszként erre: 6. - Apeeng)
2018. júl. 31. 19:58

Elárulom aki már az önéletrajzában szerepelteti a fizetési igényét, ha csak nem alacsonyabb mint amennyit tudnak fizetni 100 jelentkezőből 99. röpül. Azaz szóba sem állnak vele.

Mégis mit gondoltok miért ilyen sok a válasz nélküli önéletrajz küldözgetés a munkát keresők részéről.

Ha olyan egyszerű lenne, akkor sokkal több ember tudna olyan munka körbe elhelyezkedni ahova szeretne.

15. bionet58 (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. júl. 31. 19:55

Nagyon tévedsz. Elolvassák a motivációs levelet, sőt azon is sokan elhasaltak már.

Ami pedig az önéletrajzot illeti nagyon kevesen tudnak jó önéletrajzot írni.

Látod itt is kitűnik, hogy a magyar okosabbnak tartja magát minden népnél. A svédek képzik, kötelezően a munkanélkülieket. De Angliában is egészen más a trend.

Annak mindegy, hogy milyen önéletrajzot és motivációs levelet ír, akinek mindegy hova milyen beosztásba helyezkedik el.

14. bionet58 (válaszként erre: 10. - Syria)
2018. júl. 31. 19:49
Itt a kevesebb sokszor több azt jelenti, hogy nem kell minden végzettséget, volt munkakört születési évet, stb feltüntetni. Csak a cégre, és a kívánt munkakörre szabottat.
13. bionet58 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. júl. 31. 19:47
Igen, sok van az András tudásából is benne, meg még másoktól akiktől tanultam. András a legtöbb tudását a USA - ból szerzi. Ő ott szerezte a karrier tanácsadói diplomáját. Ha arra gondolok mennyi szemetet vettünk át az USA - ból, megkérdezem mi a gond avval ha okos dolgot is átveszünk?
12. bionet58 (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2018. júl. 31. 19:42

Egy cégről, a munkakörről sok mindent meg lehet, és meg is kell tudni. Nem tudom hol tájékozódsz, már segédmunkásnak, takarítónőnek is kell önéletrajzot írni.

A motivációs levélben pedig nem arról kell írni, hogy a dolgozó mit akar. Hanem arról, mit tud nyújtani a cégnek.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2018. júl. 31. 16:44

És belül mégis hogyan ismered meg, ha még nem dolgozol ott?

Persze, begyűjthetsz infókat, de az nem egészén ugyanaz, mint ott dolgozni nap mint nap.


A motivációs levelet meg őszintétlennek érzem és feleslegesnek.

10. syria (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. júl. 31. 16:34

Mit keres a kijelentő mondat végén felkiáltójel?

Egyébként nem csak önéletrajzra igaz, hogy a kevesebb sokszor több.

Azt szoktam mondani, hogy aki két oldalon írja le azt, ami 1/2, 3/4 oldalon is elfér, az egyéb gaztettre is képes.

9. Idhikai (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. júl. 31. 15:54
Szerintem alap, hogy mielőtt megpályázok egy állást (és esetlegesen felmondom a jelenlegit) kívül-belül ismerem a másik céget, tehát minden lehetséges infót beszerzek róla. ... és igen, jól jöhet egy motivációs levél! :)Nem tudom, honnét veszed, hogy nem olvassák el!
2018. júl. 31. 15:50

Kis reklám már megint. Aki nem tud megírni egy jó önéletrajzot, az szerintem anélkül is el tud helyezkedni, mert tuti nem olyan pozícióra pályázik, ahol az önéletrajz a fontos.


Aki meg komolyabb végzettséget, képességeket igénylő állásra pályázik, az meg tudja írni jól maga is.


Ez a "tanácsadósdi" arra jó, hogy valaki jól keressen különösebb megerőltetés nélkül.


A motivációs levelet meg abszolút feleslegesnek tartom. Egyrészt nem feltétlenül őszinte, mert mondjuk ki írja le, hogy "azért akarom ezt a munkát, mert piszok jól fizet és nekem az a fontos". Ha meg arról zengedezik valaki, hogy mennyire odáig van a cégért meg a munkáért, hát az sem lehet teljesen őszinte, hiszen még nem is ismeri rendesen a céget, ahová pályázik. Max. van róla néhány felületes információja.


Szóval motivációs levél HR-es marhaság (ők sem olvassák el ráadásul).

2018. júl. 31. 15:41
Én azt gondolom, hogy a netről letöltött sablonok sablonosak. :-) A kreatív, egyedi és egyéni önéletrajz többet jelent, mint a tartalom. Amelyik önéletrajz esztétikailag vonzza a szemet, az máris egy jópont. Ill. a precizitás is fontos. Nem "szpészekkel" rendezni a sorokat, hanem tabulátorokkal, jobbra, balra rendezéssel, sorkizárással, vonalakkal, kiemelésekkel, valamiféle dizájnnal. És egy jótanács. Nem DOC, DOCX vagy hasonló formátumban kell elküldeni az önéletrajzot, hanem PDF-ben.
6. apeeng (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2018. júl. 31. 11:54

Egyértelmű, hogy a rövid, lényegretörő jelentkezés sokkal barátságosabb, mint a novella hosszúságú önéletrajz...


HR-esek (röhögve)bevallották, hogy több oldalas jelentkezést el sem olvasnak, csak azt veszik előre, aki egy A/4-es lap felén le tudja írni a lényeget.


nekik elég a kor, az oklevelek megszerzésének helye, beszélt nyelvek, fizetési igény.

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - VersEmber)
2018. júl. 31. 05:06

Létezik egy tanácsadó cég, ami magvas gondolatokat igyekszik eladni. Amire önmaga is rájöhet az ember, ha kicsit gondolkodik.

Okleveles önéletrajz-szakértő. Röhögnöm kell, milyen szakmákat találnak már ki.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook