Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kevesebb sokszor több! fórum

A kevesebb sokszor több! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kevesebb sokszor több!

1 2 3 4 5 6 7
64. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. aug. 3. 17:47

Nnna, mi most itt fogunk tartani!

Elő azzal a "palatablettel"! ;)

63. Guruljka (válaszként erre: 60. - Mezei Virág)
2018. aug. 3. 17:24

Én is használam palatáblát Németországban, ahogy a többi elsős is.


Jó volt, mert simán lehetett javítani, ha elrontottunk valamit, és a házi feladatot pedig a mérete (kb. A4) korlátozta. :D

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Syria)
2018. aug. 3. 17:22

Nem azt mondom, hogy nem tudok németül, azt sem állítom, hogy az újságárus Thomas Mannt olvas.


De neki anyanyelve a német. Nekem nem.

61. syria (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2018. aug. 3. 17:09

"Hát, mondom, csupán azért, mert ha kimegyek, ott az első újságárus is jobban tud németül, mint én."

Nem értem: akkor hogy tudsz bármit lefordítani?

60. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2018. aug. 3. 09:38

Nagyon jókat írtál, de azt hiszem nincs rá vevő jelenleg. Mármint azok részéről, akik eldöntik, mit kell oktatni. Lehet, még a palatáblát is visszahozzák...:(

Tábla, tábla, ja nem! tablet lenne az! ;)

Tudod, már pár éve reklámozták is.

+

Németországban kifejezetten dúskálnak az anyagi javakban az ott tevékenykedő tanárok.


Finnországban a tanári szakma egyike a legmegbecsültebb életpályáknak, az oktatás színvonala pedig igen magas. Jellemző az is, hogy a politika semmilyen körülmények között nem szivárog be az iskolák falai közé és óvakodik az előírásoktól. A finn tanárok azt vallják, hogy kevesebbet tanítani „kifizetődőbb”, a harmonikus fejlődés kulcsa ugyanis az, hogy a diákok nincsenek kitéve extra leterhelésnek.

2018. aug. 2. 21:30

Éppen önéletrajzot kaptam fordításra. Ennek okán kicsit utánanéztem a dolgoknak. Németül sok önéletrajz-tanácsadó oldal van.

Magyarul is van néhány.


Talán az is eltérő, hogy nálunk nincs még igazán kialakult hagyomána az önéletrajzírásnak. 89 előtt bárkit felvettek, és akkor még ha kellett is önéletrajz, az folyamatos élettörténet volt inkább.


Aztán az is probléma, hogy ezt tényleg tanítani kellene, mert nem mindenki fogalmaz még abba a pár szóban sem jól. Így születnek meg a sematikus és semmitmondó mondatok,mint pl. "munkámra igényes vagyok." Nem is tudom németre fordítani, át kell írnom, mert a német nyelvben az "igényes" megmaradt az eredeti jelentésénél.


Szerintem a magyar HR-esek is nem sok éve és külön tanulják az értelmezést, vagy kapnak cégen belüli képzést arról, hogy nézzenek egy önéletrajzra. A németeknél pl előny, ha azt írom: "tudom, hogy Önöknél x folyamatok is vannak a gyártásban, ezek korszerűsítésében tudnék segíteni a képzettségem folytán." - A magyar képzetlen középvezető, aki interjúztat esetleg, ettől azt érezné, na ez is idejönne okoskodni.


A legnagyobb problémám viszont, hogy egyáltalán miért kell nekem önéletrajzot fordítani?

Rákérdeznek pár mondatra és máris kiderül, hogy messze nem tud ennyire németül...


Elvárható lenne, hogy legalább "el tudja adni magát"... :D


Egy ismerős nő fia nemrég értesült arról,hogy fordítok. Majd hanyatt esett, hogy ha így tudok németül, miért nem megyek ki dolgozni?

Hát, mondom, csupán azért, mert ha kimegyek, ott az első újságárus is jobban tud németül, mint én. És ott mit csinálnék szakképesítés nélkül?


- Hát mosogatna, mondja a srác, lehet menni három műszakra.


Mondtam neki, az én koromban már nemigem szeretnék idegenben mosogatni, itthon a saját házamban megélek azokból, akik nem tudnak németül.


Szerintem most sem érti, miért hagyok ki remek lehetőségeket. :D


De tényleg, hányan mennek ki úgy, hogy pár szót is alig tudnak. Nem gondolnak bele, hogy már a munkaszerződést sem fogják érteni. Az albérleti szerződést sem. Munka után pár magyar összeverődik, egymás közt magyarul beszélnek. Inkább kivételes, aki egy idő után kezdi beszélni a nyelvet.


Sajnos tudom azt is, hogy sok alkalmatlan nyelv- és egyéb tanár van a pályán.

Az oktatást kellene reformálni. Hogy pl. a falusi iskolában ne változzon két évente az okatott nyelv például, mert nem volt némettanár, de angol igen... Hogy az a tanár tudja is a nyelvet tisztességesen.


És igen, lehetne tanítani az önéletrajz írását is, a postai levelek és utalványok feladását is, a tisztességes kommunikációt is, sőt akár a közjog alapjait, az ügyintézések módját... Ugyanis ilyesmit régebben sikerrel tanítottak!

58. Guruljka (válaszként erre: 56. - Bionet58)
2018. aug. 2. 13:58

A fordítás akkor is másnak dolgozás, ha saját cégem lenne.

Ahogy minden más munka is az.


Mégis mitől "megy a cég magától"? Hát csak megbízást teljesít, nem? Az államnak is miből van bevétele? A bér- és az önrabszolgák adójából nagyrészt. Meg amit a termelő cégek eladnak. Az is másvalaki szükségletének a kielégítése. Rabszolgaság. Pfúúúj.


Persze B.A. egyszer csinálta meg a "rendszerét", akkor időt és energiát szánt a felépítésére. Lehet, hogy azóta is megél úgy, hogy mások foglalkoznak helyette az értékesítéssel, de azért néha még csinál videókat és tart előadásokat. Amiért viszont nem tapsolok neki, az az, amiért Sch. Norbit is jó üzletembernek, de emberi mocsoknak tartom. Hogy erkölcsileg tisztességtelen.


A fordítás vagy kell valakinek,vagy nem. A kenyér, a szerszám, a ruha vagy kell, vagy nem.


Meggyőzni valakit arról, hogy valami kell neki, az tisztességtelen.


Nem tudom, érted-e a különbséget.


Rabszolgának inkább nevezhető talán a gyári munkás, akinek megszabják, mikor étkezhet, vagy a mezőgazdaságban dolgozó vállalkozó is, akinél még az időjárás is beleszól a szabadideje alakításába, de én nem ragaszkodnék hozzá, hogy bárkit is lerabszolgázzak, aki a valós munkája után él meg.

57. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Bionet58)
2018. aug. 2. 13:44

El is mennek. :(

A pici szobát pedig lecserélik. Hamarabb jutnak előbbre, és van jövőképük. Tudnak félretenni pénzt. Sokan jártak jól, hogy elmentek.

Aki pedig erre a bandára szavazott, meg is érdemli a sorsát... :(

56. bionet58 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. aug. 2. 13:10

Nézzél utána. Fordításból élsz, de akkor is eladtad az idődet, a munkádat, mert ugyanis nincs céged másnak dolgozol. Már Kiyosaki, és a többi közgazdász is elmondta. Aki nem cégtulajdonos, vagy befektető, az eladja magát, idejét, tudását. Nem szabad ember, mástól függ. Modern rabszolga. Még az egyéni vállalkozó is az. Sőt a kis cég tulajdonosai is azok, egészen addig, míg önmagának muszáj a cégében dolgoznia a működésért.

Akkor válik szabad emberré, ha már nélküle is működne a cég.

55. bionet58 (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2018. aug. 2. 13:04

Minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel.

A tudálékos magyarnak ez jár. Ki lehet menni külföldre, és lehet kipróbálni az ottani kormányokat. Egy pici szobába való nyomorgást, a közös mosdót, konyhát, stb.

54. bionet58 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2018. aug. 2. 13:01
Ezért használják a cégek a munkaerő kölcsönzést, ha nem felel meg a munkaerő munkája, ne legyen gond az eltávolításukkal.
2018. aug. 2. 13:00

Egyébként ha már András szóba került, kimásoltam egy pár napja kapott köszönő levelet amit kapott.

Nekem nincs ilyen, mert mivel ingyen adok tanácsot szóban, nem tud senki emailt küldeni, mert adatvédelem miatt nem adok rá lehetőséget.


"Kedves András!


Hálás vagyok. Nagyon. 3 kisgyermek (egy 4,5 éves és két 2,5 éves) és 4 év otthonlét után kevés reményt fűztem hozzá, hogy itt vidéken találok olyan munkát, ami végzettségemnek megfelelő, valamint amit részmunkaidőben is végezhetek.


Mivel a céget, ahol dolgoztam felvásárolta egy nagy multi, lehetőségem volt fél évet 6 órában ott eltölteni, de a munkahelyre autóval 3 órát utaztam naponta. A családi egyensúly fenntartása érdekében tudtam, hogy váltanom kell. Ezért megvásároltam a Gerilla Önéletrajz Módszerek és a Megnyerő Állásinterjú Módszerek könyveket, amelyhez sok-sok hasznos egyéb tanulmányt és önéletrajz/motivációs levél mintát is kaptam.


Karácsony előtt lettem figyelmes a helyi újságban egy igazán nekem szóló hirdetésre. Technikáidat alkalmazva azonnal megírtam az önéletrajzomat és a motivációs levelemet. Januárban azzal hívtak fel, hogy már a pályázati anyagom annyira meggyőzte őket, hogy engem akarnak legelőször meghallgatni, valamint kérték, hogy én döntsem el, az időpontok közül, melyek számomra megfelelőek, mert akkor a többieket hozzám igazítják.


Az állásinterjún végig követtem tanácsaidat, és nagyon alaposan felkészültem. 3 munkanap múlva megint a cégvezetővel szemben ültem, aki személyesen akarta elmondani, hogy mennyire meggyőző voltam számára, és mennyire lelkes, hogy velem dolgozzon. :)


Biztos vagyok benne, hogyha nem olvasom el a könyveidet, nem én nyertem volna el a pozíciót.


Szeretném leírni neked, mik voltak az érzéseim, miközben az írásaidat olvastam:


Rendkívüli mértékben növelted az önbizalmamat

Csökkent a félelmem, mivel bemutattad a munkáltató oldalát, annak érzéseit, elvárásait a jelöltekkel szemben. Az előre berögzült hamis gondolatokat is könnyedén el tudtam hessegetni

Azt éreztem, hogy meg tudom csinálni, mert teljes mértékben felkészült vagyok

Tudtam, hogy megfelelően és határozottan tudom képviselni az érdekeimet és azt, amit igazán el akarok érni (munkaidő, bér, egyéb feltételek)

Kihoztad belőlem a legjobb formámat.

Hasznos tanácsaidnak köszönhetően most végre marketing menedzser lehetek egy középvállalkozásnál, két napot fogok 6 órában, kettőt 4 órában dolgozni, a péntek pedig szabad (ezt én találtam ki, és ők elfogadták). Munkám nagy részét otthonról fogom végezni.

Szóval András, hálás vagyok. Nagyon-nagyon. Háromgyerekes anyukaként 6 hét alatt tudtam elhelyezkedni vidéken egy olyan részmunkaidős állásban, amit azóta is nagyon szeretek.


Csatolom neked önéletrajzomat és motivációs levelemet (egy dokumentumban van a kettő) valamint a hirdetést. Ha gondolod, nyugodtam felhasználhatjátok oktatási célból. :)


Munkátokhoz sok erőt kívánok, mindig nagy szeretettel fogok rátok gondolni! Köszönettel: Ági”

2018. aug. 2. 12:58

Egyébként jó pár tényező van, ami nem az önéletrajzokon múlik


A fizikai munkakörökre van inkább rálátásom. Sok helyen nem is kérnek önéletrajzot. A teljes felvételi procedúrát munkaerő-kölcsönző cégek végzik, akik munkáltatóval vannak elsődleges szerződésben. A dolgozónak, ha váratlanul kiteszik, ötvenedmagával, egyik napról a másikra, esélye sem marad gyorsan másik munkát találni.

A munkaerő-kölcsönző sem segít ebben.

51. bionet58 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2018. aug. 2. 12:58
Szabadúszóként teljesen más. Nincs semmi felelőssége a cégnek. Szabadúszót minden normális cég szívesen megbíz. Mert ugyanis csak akkor kell fizetni, ha jó az elvégzett munka. Egészen más, egy alkalmazott aki után ugyan annyit kell befizetni az államkasszába, mint amennyit neki fizetnek.
50. bionet58 (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2018. aug. 2. 12:54
Gazdasági oktatás, meg egyáltalán az életben használható tudást sehol a világon nem tanítanak. Ezt elmondta már számtalanszor Robert Kiyosaki is.
49. bionet58 (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2018. aug. 2. 12:52
Természetes, hogy nem adok semmi használható tanácsot sem én, sem más egy fórumon a levegőben. Használható tudást minimum a honlapra való feliratkozásért adnak. Nekem most nincs honlapom, sőt én jelenleg nem is pénzért adok tanácsot. De csak azoknak, akik megtalálnak az interneten, vagy a lakóhelyemen, ahol is egy héten egyszer az önkormányzat épületében adok tanácsot ingyenesen.
48. syria (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2018. aug. 2. 12:29
Egyetértek.
47. Mezei Virág (válaszként erre: 37. - Bionet58)
2018. aug. 2. 11:47

Azért azt sem gondolnám, hogy itt szinte mindenki olyan hülye, hogy azt sem tudja, mit akar dolgozni.

Ez inkább annak lehet gond, akinek nincs megfelelő képzettsége.

Azért vagyunk sereghajtók, mert olyan jó kormányaink vannak. ;)

Mit tanítanak az iskolában? Hittant, nem gazdaságot, egyéb hasznosítható dolgokat. Ez van.

46. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. aug. 2. 09:55

"A világért nem adna konkrét tanácsot, segítő szándékkal."


A világért nem is, de jó pénzért igen. :D

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. aug. 1. 23:06

Látszólagos ellentmondás, hogy jó szakmai önéletrajzzal jutottam be.

Az önéletrajzot már utólag kérték, a titoktartási szerződés aláírásakor, tehát már a sikeres próbamunkák és a szóbeli megállapodás után. Nem vagyok náluk állományban, és ha rossz munkát adnék ki a kezemből, nem történne semmi azon kívül, hogy nem kapnék tőlük több megbízást.

44. Guruljka (válaszként erre: 39. - Bionet58)
2018. aug. 1. 22:58

Ugyanazt csinálod, mint az a bölcs baráth András.


A világért nem adna konkrét tanácsot, segítő szándékkal.


Én viszont ezúton súgom a nyilvánosságnak: ingyenes és profi tanácsokat a régi munkaügyi hivatalban, mai nevén a Kormányhivatal foglalkoztatási osztályán kaptam. Álláskeresési tréninggel kezdődött, még az útiköltséget is térítették. A tréning vezetője a sok okos tanács mellett külön is segített annak, aki kérte.

Átnézte és javítottuk az alap önéletrajzomat, írtunk együtt egy szakmai önéletrajzot. Utóbbival jelentkeztem annál a fordítóirodánál, akik azóta is foglalkoztatnak szabadúszóként.

2018. aug. 1. 22:51
Feltupírozásával
42. Guruljka (válaszként erre: 38. - Bionet58)
2018. aug. 1. 22:50

A közértben azért kedvesek velem, mert a becsületemet nem adtam el, és azt is szóvá teszem, ha a javamra tévedtek.


Sajnálom, hogy szerinted az egész élet egy játszma.


Engem nem érint a dolog, a fordításból élek meg. Nem a magam "eladásával", azaz felrupírozásával, hanem azáltal, hogy alapos és jó minőségű munkát végzek. Tehát nincs okom sehova önéletrajzot beadni.

41. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - Bionet58)
2018. aug. 1. 22:50

Nagyon szimpatikus, ahogyan fikázod, leszólod itt az embereket.


Messziről jött ember szt mond, amit akar, szóval hiszem, ha látom, hogy valóban ennyire hülyék lennénk.


Persze az üzleted érdekében ezt akarod elhitetni, értem én.

40. bionet58 (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2018. aug. 1. 22:33

Na ja, diplomával mosogatónak, nagy karrier. És ott is hülyén adják el magukat. Akár a németeknél, akár az angoloknál. Ezen a két helyen van biztos infóm.

Az ismerős HR - es Németországba mesélte, hogy röhögve felveszik a magyarokat a lengyelekhez, meg a románokhoz, törökökhöz képest sz@rért h..ért. Mert olyan "nagy-tudásúak" hogy nem tudnak normálisan végigvinni egy felvételi folyamatot.


Ez a HR -es több ezer főt foglalkoztató vendéglátó lánc HR - ese. Naponta több száz jelentkező önéletrajzát, motivációs levelét nézi át. Vagyis szelektálja.

Újra hangsúlyozom, a legbutábban a nagy-tudású honfitársaink adják el az idejüket. Így az esetek közel 90% - ban övék a legkevesebb bér, és egyéb juttatás. Ugyan így van ez az angoloknál is.

39. bionet58 (válaszként erre: 27. - Apeeng)
2018. aug. 1. 22:22

Elhiszem, hogy bevált. Könnyen meglehet, hogy alacsonyabb volt mint amit adtak volna. Vagy egyéb juttatásokat nem adnak, amit egy jó bértárgyalás során el lehetett volna érni.

Sebaj, mindenki a saját életét alakítja.

38. bionet58 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2018. aug. 1. 22:20
Szerinted nem? Már az udvarlás is eladás. A közértbe is eladod magad. Ha kedves vagy az eladóval, szebb árút kaphatsz. Ha így nézzük a dolgokat, mindenhol eladja magát az ember. A kedvességét, a figyelmét stb.
37. bionet58 (válaszként erre: 36. - Mezei Virág)
2018. aug. 1. 22:18

Nagyon tévedsz. Nagyon sok a szánalmas önéletrajz.

Továbbá siralmas az, hogy azt sem tudják nagyon sokan mit és hol akarnak dolgozni.

Litániát lehetne erről mesélni.

Elárulom, a fiam Londonban egy vendéglátó cégnél vezető. Azt mondja, hogy katasztrófa ahogyan a magyarok jelentkeznek. Még a lengyelek is okosabban adják elő magukat.

Akkor most hogyan is van?

Én azt veszem észre, hogy a magyar ember olyan nagyon okos mindenben. A focihoz is mindenki ért. Akkor miért kullogunk majd mindenben sereghajtóként ha olyannyira mindent tudunk?

36. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. aug. 1. 14:47

Pl. a profession.hu több mintát is ad ingyen.


"Magyarországon még mindig nehezen fogadják el az emberek, hogy ugyanúgy, mint az élet minden területén, a munkavállalásnál is el kell adni magunkat."


Szerintem a naaaagy krach óta ezt szinte mindenki tudja már! ;)

Persze, akadhat még pár gyámoltalan, ismerethiányos ember azért...de ők meg hiába is írnának akármit... :(

35. syria (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2018. aug. 1. 14:33
:D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook