Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kevesebb sokszor több! fórum

A kevesebb sokszor több! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kevesebb sokszor több!

1 2 3 4 5 6 7
154. ab61752c45 (válaszként erre: 153. - Michelle.r)
2018. aug. 10. 11:41
akarnék én asztalos lenni,de ügyetlen vagyok hozzá.igaz,hogy ahogy a munkatársam mondta a gyárak öntik a bútorokat.csak össze kell szerelni.de ha nem tudom?
153. michelle.r (válaszként erre: 149. - Ab61752c45)
2018. aug. 10. 11:37

Ezen a kettőn kívül azért akad még szakma, amivel meg lehet élni. Én azt látom, hogy az emberek nagyon nagy része instant megoldásokat akar. Ha azt nem kapja meg, leül a sarokba, sajnálja magát, és szidja a gazdagokat.


A szakmák nagy részéhez az embernek lövése sincs, addig amíg meg nem tanulja. A világ nagyon megváltozott az utóbbi néhány évtizedben, és egyre gyorsabban fog változni. Nagyon sok szakmára egyáltalán nem lesz szükség, afelé tartunk, hogy nemhogy bankfiókra nem lesz szükség, de kártyára sem. Szerintem 10 év se kell hozzá, hogy egy mobiltelefonnal fogunk bankolni, biztosítást kötni, stb, stb.

152. Mezei Virág (válaszként erre: 148. - Bözsi néni)
2018. aug. 9. 15:02

"A területileg illetékes kormányhivatal foglalkoztatási osztályán lehet érdeklődni a képzésekkel kapcsolatban, a 8 általánost is lehet felnőttként elvégezni."


Ezt fel kellene ajánlani mindenkinek, aki nem végezte el!

Utána egyszerűbb szakmát is lehetne tanulni.

Jó oktatás nélkül nincs jó gazdaság. Egyszer az EU pénzek is elfogynak...

151. Mezei Virág (válaszként erre: 148. - Bözsi néni)
2018. aug. 9. 14:42

:(

A lényeg az, hogy nem volt tanfolyam.

Tudom én is, hogy ez nem olyan egyszerű...

Több, mint 20 éve én is jártam Munkaügy által támogatott tanfolyamra. kb.8-9 hónap után indult el! Leginkább az oktató cég kiválasztásával volt gond...(akkoriban privatizálták a cégeket, és rugdosták ki az embereket)

150. ab61752c45 (válaszként erre: 139. - Bionet58)
2018. aug. 9. 14:41
gazdag? három bolt van a faluban,9 órakor akár be is zárhatnának.az emberek megveszik a kenyeret,valami szalámit,aztán kész.te hogy szereted a hazádat?adnál az adódból a rászorulóknak?mondanád,hogy ne stadiont építsenek a pár falábúnak?hogy egyenlőség legyen a törvény előtt? és még sorolhatnám.
149. ab61752c45 (válaszként erre: 145. - Michelle.r)
2018. aug. 9. 14:34
nem mindenhol tudnád kiadni.lehet mire hazajönnél az alapig lelopnák. mondhatnád te a gyerekednek,hogy legyen asztalos,vagy villanyszerelő,ha lövése sincs hozzá.
148. Bözsi néni (válaszként erre: 146. - Mezei Virág)
2018. aug. 9. 14:34

De Guruljka írta, hogy diákigazolványt adnak, képzési támogatást. Így azért már be lehetne járni a legközelebbi városba egy képzésre.


De még a szükséges 20 fős létszám sem akart összejönni.


A területileg illetékes kormányhivatal foglalkoztatási osztályán lehet érdeklődni a képzésekkel kapcsolatban, a 8 általánost is lehet felnőttként elvégezni.


De nem akarásnak nyögés a vége.

147. Mezei Virág (válaszként erre: 139. - Bionet58)
2018. aug. 9. 13:41

Ja! egy vékony réteg magyar gazdag csak...


[link]

Egyre szegényebbek a szegények


Az Eurostat adatai szerint az Unió lakosságának alsó 40%-a az összes jövedelem csupán 20,9%-át kereste meg, ráadásul ez az arány egyre csökken az utóbbi években (2010-ben még a bevételek 21,2%-át keresték meg). A csökkenő tendencia idehaza is jellemző, de még így is valamivel az uniós átlag felett teljesítünk: 2010-ben a társadalom alsó 40%-a még az összes jövedelem 24,8%-át birtokolta, míg ez az arány 2016-ban már csak 22,5% volt.

Nincs min csodálkozni, sajnos Magyarországon erősen bebetonozódtak a társadalmi egyenlőtlenségek:

még mindig a közmunka jelenti a legszegényebbek számára az egyetlen “kiutat”, de a valóságban igazából épphogy csak a felszínen tartja őket, kitörni viszont sose tudnak belőle. A lakhatási és családi adókedvezmények csak a jobb anyagi helyzetben élőknek nyújtanak kedvező lehetőségeket, a szegényebbeknek pedig továbbra is megfizethetetlen marad egy saját ingatlan, de akár még egy bérlakás is, így a gazdaságilag fejlettebb térségekből kiszorulva képtelenek lakóhelyet változtatni és munkához jutni.

Emellett az oktatás helyzete sem elhanyagolható tényező, sőt, mondhatni itt kezdődik minden: egyre több a lemorzsolódó, végzettség nélküli, ezáltal munkanélkülivé váló, vagy a közmunka világába bekerülő fiatal, ami egyértelműen megmutatja, az oktatás folyamatosan növeli az esélyegyenlőtlenséget.

146. Mezei Virág (válaszként erre: 145. - Michelle.r)
2018. aug. 9. 13:28

Ahol nincs munka, ott a lakást sem lehet általában kiadni!

Pl. Kelet-Magyarország.

Az ingyenes OKJ is jó, de nem mindenki városlakó. Sokaknak még a 8 általános is hiányzik. Elsősorban ők vannak nagy bajban.

Az utolsó mondatoddal pedig teljesen egyetértek!

Nem kifogásokat igyekeztem írni, de ma ez van!

Hiába lenne ingyenes OKJ, ha elérhetetlen...

145. michelle.r (válaszként erre: 129. - Syria)
2018. aug. 9. 12:51

Ha nem lenne munkám, vagy nagyon alacsony lenne a fizetésünk, felkerekednénk, lakást kiadnán, és elköltöznénk oda, ahol jobban élhetnénk. Senki nem mondja, hogy ideális, de jobb opció, mint a létminimum határán billegni.


És tessék mondani, hány képzetlen felnőtt használja ki az alanyi jogon járó két ingyenes OKJ-s képzést? És hány felnőtt tanácsolja a gyerekének, hogy előbb tanuljon valami használhatót, aztán jöhet az önmegvalósítás amerikanisztika szakon ;)

144. 301ae9b789 (válaszként erre: 140. - Unom)
2018. aug. 9. 12:37
Végre valaki ismeri a történelmet! 👍👍👍
143. 301ae9b789 (válaszként erre: 139. - Bionet58)
2018. aug. 9. 12:36
Te ezt komolyan gondolod vagy vicceskedtél?
142. bionet58 (válaszként erre: 121. - Bözsi néni)
2018. aug. 9. 12:36

A hitet sokan összetévesztik a vallásossággal. Nem kell ahhoz vallásosnak lenni, templomba járni, hogy hite legyen az embernek. Az igazi emberi értéket, az erkölcsöt, az etikát nem a templomokban, nem a papok tanítják. A prédikációjukkal sem, nem, hogy a példamutatásukkal.

A hazaszeretet az más kérdés, de az sem az egyház, meg a helytartók mutatják meg.

2018. aug. 9. 12:35
Az utóbbi 4 év alatt 3 munkahelyem volt. Mindegyikre ismeretség útján kerültem, az önéletrajzot csak a személyi aktába kellett megírni. Legtöbb állást így lehet megszerezni.
140. unom (válaszként erre: 139. - Bionet58)
2018. aug. 9. 12:32

Mikor volt ez az aranykor?

Mátyás óta ezt az országot az rabolta ki, aki akarta.

139. bionet58 (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2018. aug. 9. 12:30
Nem prédikálni kell a hazaszeretetről, hanem példát mutatni. Soha nem volt ilyen gazdag a magyar mint most. De belső értéke, tartása, hazaszeretete az óriási volt. Meg is érdemli ez a nemzet azt ahova jut ilyen hozzáállással. A külső, látszólagos, sok esetben szükségtelen flancc növekedésével egyenes arányban csökken a belső érték. A mai nemzedék nem érdemli meg, az ősei vérontását.
138. unom (válaszként erre: 137. - Mezei Virág)
2018. aug. 9. 11:30

Mégis keresik.

Aki úgy nőtt fel, hogy szinte senkit nem látott munkába járni, attól sokat nem lehet várni.

Egyébként jövő hónapban 1 hónapot köztük töltök majd, a meló kapcsán, utána többet tufok majd róluk annál, amit az újságok írnak.

137. Mezei Virág (válaszként erre: 133. - Ab61752c45)
2018. aug. 9. 09:57

Képzés híján az új "aranytartalék" munkaerő nem vált be...

"Megoldás helyett feszültségforrás


Az új dolgozók nagy része képzetlen, nincs munkatapasztalatuk, nem ismerik az alapvető munkahelyi normákat. Sokuknál már a feladatok értelmezése is kihívást jelent, olyan alapvető készségek is hiányoznak, mint az olvasás vagy az írás. Ilyen munkavállalókra pedig nem lehet egy balesetveszélyes gép kezelését rábízni, vagyis csökken a vállalat produktivitása. Azonban ez csak az egyik probléma.


A munkához szükséges alapvető képességek hiánya mellett sokan bizonytalan családi háttérből érkeznek, hitelekkel küzdenek, instabil pszichés állapotban járnak be dolgozni. A lopások, az agresszió és a tettlegességig fajuló konfliktusok mára mindennapossá váltak egy-egy vállalat életében."

136. Mezei Virág (válaszként erre: 135. - Ab61752c45)
2018. aug. 9. 09:53

Nem is kell lebeszélni. Nekem a hittel semmi bajom, ameddig az magánügy.

De amikor az egyházi iskolák 3x annyi pénzt kapnak a mi adónkból, mint az állami iskolák, ott már kezdek morcos lenni. Meg, ha állami iskolába viszik...

135. ab61752c45 (válaszként erre: 128. - Mezei Virág)
2018. aug. 9. 09:47
az enyém sincs,ugyan hisz a reinkarnációban,de ki vagyok én,hogy egy felnőtt embert lebeszéljek.
2018. aug. 9. 09:44
olyat sem,aki drágán,mert inkább hagyják a fán,a földön,
133. ab61752c45 (válaszként erre: 131. - Syria)
2018. aug. 9. 09:43
mondták,hogy sok cigányasszonyt képeznek ki kórházi kisegítőnek.lett abból valami?
132. Guruljka (válaszként erre: 131. - Syria)
2018. aug. 9. 09:23

Nemrégiben a fiam miatt érdekeltek voltunk.


Eleve várnunk kellett a meghirdetésre. Mivel ezek különféle iskolákkal karöltve zajlanak, a foglalkoztatási osztálynak nincs erre kiterjedő kompetenciája.

Végül nagy nehezen elkészült az Excel-lista, kiválasztottunk két vagy három képzést, és a fiam feliratkozott. (A lista az egész megyére vonatkozott; a napi iskolába járást a két legközelebbi városba tudta volna vállalni, távolabb nyilván nem.)

Hónapok teltek el és rendszeresen érdeklődtem, de több,mint fél év telt el a feliratkozástól addig, míg az egyik szakmában végre összejött a 20 fő jelentkező az ingyenes képzésre, amelyre ráadásul fizetik a képzési támogatást és adnak diákigyazolványt!!!

Persze ha az illető elhelyezkedik dolgozni, akkor törlik a listáról.

131. syria (válaszként erre: 130. - Unom)
2018. aug. 9. 09:13

Olvastam. Egyébként értelmezni is tudtam. :D :D :D

Egyébként kevés cég ad támogatást albérletre.

Egyébként 8 éve tele van ordibálva az összes média a felnőttképzéssel, amire csilliárdok folytak és folynak el (természetesen uniós forrásokból). Tessék mondani: hol van az a rengeteg képzett felnőtt???

130. unom (válaszként erre: 129. - Syria)
2018. aug. 6. 20:59

Olvastad, amit írtam? Próbáld újra.

Sokaknak megoldás, de nem mindenkinek.

Egyébként a cégek az albérletet is támogatják.

A többségük egyébként nem huszonéves, őket akkor ki "gyártotta"?

129. syria (válaszként erre: 100. - Unom)
2018. aug. 6. 20:51
Tessék mondani: melyik gyerekes család tudja azt megtenni, hogy állandóan költözik? Mert a legnagyobb bajban ők vannak. Az egyedülállóknak, gyermektelen pároknak sem ideális életforma (finoma szólva). A baj ott van, hogy tudatosan gyártják a képzetlen felnőtteket.
128. Mezei Virág (válaszként erre: 122. - Bözsi néni)
2018. aug. 6. 18:36

Minek az?

A magyarok többsége ráadásul nem is vallásos.

A gyerekeim, unokáim nincsenek megkeresztelve.

Ha hinni akarnának valaha, válasszanak olyat maguknak, amit szeretnének. Bár nem hiszem, hogy szükségét éreznék.

127. Bözsi néni (válaszként erre: 126. - Ab61752c45)
2018. aug. 6. 16:55
:D
126. ab61752c45 (válaszként erre: 124. - Bözsi néni)
2018. aug. 6. 16:14
hát én már semmilyet. legfeljebb összeállunk,mint két kicsi legó,bár az sem valószínű.
125. Guruljka (válaszként erre: 124. - Bözsi néni)
2018. aug. 6. 15:58
Hajjaj... még pár éve is láttam, közeli, általában gazdag falu. Több kilométeres útvonalon kanyarog a nászmenet, a talpig beöltözött menyasszonnyal az élen. Rendzserint nem solt túl boldog az arca, már csak azért sem, mert a menetben a pár és a közeli rokonok mögött rezesbanda nyomta a lakodalmas dallamokat.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook