Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kazán bár mutatója átlépte a zöld zónát, ez okozhat problémát? fórum

A kazán bár mutatója átlépte a zöld zónát, ez okozhat problémát? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 1. 19:12
Okozhat,habár nem tudom mert nem írtad, hogy merre lépte át? Ha fölfelé, akkor nem lesz elég, elengedni a túlnyomást, el kell végezni egy másik müveletet is, ami amúgy a rendszeres karbantartásnak része lenne ha megcsináltatnánk...
14. féknyom (válaszként erre: 12. - Halandzsa)
2013. dec. 1. 09:53
Tekerd ki a szelepet, hamar lemegy.
2013. dec. 1. 09:05

Ha kevés a nyomás, és hallhatóan erőlködik a cirkó, vagy ha kombis a kazán (vizet is melegít), akkor hallani legjobban, akkor viszont a rendszerbe kell plusz vizet tenni.

Ritkábban fordul elő, hogy túl sok a víz, hosszú hetekig kell egyébként "rosszul" működnie, hogy sérüljön a kazán, ha már olyan a kazán, aminek van hiba visszaküldő jelzése (villogások, újabbak kódot is kiírnak), akkor úgyis küldi, ha gond van, sőt be sem indul (automatikus védelem bekapcsol).


Ha engedsz ki belőle vizet, és az elején nem víz, hanem levegő jön (főleg annál a radiátornál, amelyik félig hideg volt pl.), akkor levegő volt a rendszerben, és az is zavarhatja a nyomást. Ilyenkor feltétlenül a kazán előtt lévő csapot kell megnyitni, és vizet kell a rendszerbe után tölteni.

2013. dec. 1. 09:04

68.1

mától kezdem

2013. dec. 1. 05:37
Dejó ! Mi mindenre jó a net ?! Ezért is pluszba szeretem , a legtöbb problémára lehet itt választ kapni .
10. moumouletsa (válaszként erre: 9. - Molyka)
2013. dec. 1. 01:10
köszi,sikerült!
2013. dec. 1. 00:52
Nálunk így működik, remélem tudtam segíteni!
2013. dec. 1. 00:52
köszi tényleg,megyek megcsinálom
2013. dec. 1. 00:51
A radiátoron. Odamész, mondjuk ami a fürdőben van, hogy lássad is a nyomásmérőt, a szelepet megtekered és ki fog folyni a víz. Tegyél oda egy poharat! Csavarhúzó kell hozzá!
2013. dec. 1. 00:50
én is néztem,de csak azt a gombot találtam meg ahol emelni tudok
5. moumouletsa (válaszként erre: 2. - Molyka)
2013. dec. 1. 00:49
bocs,de nem értek hozzá hol tudok levenni?
2013. dec. 1. 00:48
Nekünk is vacakol. Amikor nem megy a cirkó, akkor alig van nyomás, amikor meleg, akkor meg a határon van.
2013. dec. 1. 00:48
Tud valaki segíteni? Épp most vettem észre,hogy a kazán bár mutatója kicsivel átlépte a zöld zónát.Ebből lehet baj?
2013. dec. 1. 00:47
Én levennék a nyomásból.
2013. dec. 1. 00:44
Kazán bár mutatója átlépte a zöld zónát.Ez okozhat próblémát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook