Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A karácsony estét szűk családi körben ünneplitek? fórum

A karácsony estét szűk családi körben ünneplitek? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 19. 02:08
igen mindig.
2014. aug. 25. 12:36
Igen
2008. dec. 20. 19:35
igen,mindig
2008. dec. 14. 08:36
a Szent Estét kettesben a párocskámmal( lehet feljön anyukája pár percre). 25.-én talán jönnek anyukámék(3vagy 4fő), de este ismét csak kettesben:). 26.-án ketten leszünk ismét, akkor már a párom apuja is feljön egy kis időre:)
2008. dec. 11. 18:41
Hát, attól függ, kinek mi a szűk. Itt lesz anyósom és a sógornőm is. Hurrá!
2008. dec. 11. 18:37
Igen, szűk családi körben! Úgy a szép!
2008. dec. 11. 18:35

Szerintem az nem jó ha egy anya 10 körömmel kapaszkodik a fiához ha a fiú már felnőtt.....

Megbeszéltem a barátommal a dolgot és Szenteste átjön hozzánk az otthoni ünneplés után.Tulajdonképpen csak azért nem jött volna át, hogy anyuci meg ne haragudjon.Ha ő úgy érzi, miért ne lehetne velem!!Sikerült rávezetnem és még csak össze sem vesztünk!! :-)

2008. dec. 9. 22:25
Igen a karácsony este mindig a szűk családé.
2008. dec. 9. 19:19
Ketten a fiammal.
2008. dec. 9. 18:44

Szia Zita!Köszi, hogy írtál.Igen,a barátom nővérével is hasonló a helyzet. Bár már elvált,de ameddig a volt férje csak udvarolt neki(8 év) addig külön voltak szenteste.Annak ellenére hogy együtt laktak.Ahogy elvette, akkor már "engedélyezve" volt hogy a nővére külön legyen Szenteste......

Hát igen, nem gondolkodunk egyformán de szerintem megoldható lenne úgy hogy mindketten boldogok legyünk Szenteste.Na mindegy, erőt veszek magamon...és megbeszélem vele.

2008. dec. 9. 18:26
Mi most és eddig is minden évben hármasban leszünk szenteste: lánykám, férjem és én.
18. edb6c38cef (válaszként erre: 17. - Lindi81)
2008. dec. 9. 18:24

Arra emlékszem, hogy nálunk így volt anno: egyik édesanyát sem akartuk megbántani, ezért szenteste mindegyikünk a saját szüleinél volt (a két város 40 km-re van egymástól). Viszont másnap reggel 8-kor már ott volt nálunk a barátom, és az egész napot nálunk töltöttük, ott is aludt anyáméknál. 26-án pedig átmentünk az ő szüleihez. Minden variációt átgondoltunk akkor, de így tűnt legjobbnak.


Mondjuk nekem van a rokonságomban olyan lány, hogy 9 éve járnak együtt, és még mindig ki-ki a saját szüleinél tölti a szentestét, ez mondjuk fura, 9 év után.

2008. dec. 9. 17:26

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.Én egy 27 éves lány vagyok, barátom 27 éves.A párommal lassan 2 éve vagyunk együtt.Ez lesz a második közös karácsonyunk.Tavaly nagyon összevesztünk a Szenteste miatt.Durván hangzik nem? A volt a probléma, hogy én úgy szerettem volna ha Szenteste mindketten a saját családunkkal ünnepelünk és utána este (akár későn is) átjött volna hozzánk, hogy szenteste romantikusan együtt lehessünk.De azt mondta, hogy a kedves anyukája mérges lenne emiatt, mert náluk szokás hogy kártyáznak, beszélgetnek a vacsora után és fontos hogy mindenki ott feküdjön le aludni is!!!!!Én kiegyeztem volna azzal is ha késő este átjön.De nem így történt, én engedtem..Konkrétan majdnem szakítottunk emiatt.Nem értem miért nem lehet ezt valahogy megoldani.Azt is mondtam hogy akkor átmegyek én, erre az volta válasz hogy a Szenteste a családé.Bocsánat, a Karácsony nem a Szeretet ünnepe?Utána kibékültünk, egyébként nagyon megbízható rendes fiú, csak ez a Szenteste dolog!Közeledik a Karácsony és szeretném vele megbeszélni ezt a problémát, de fogalmam sincs hogyan kezdjem el!Kérlek Titeket, tanácsoljatok valamit vagy ha van hasonló tapasztalatotok akkor írjatok!Köszönöm!Kellemes Ünnepekt Kívánok!

2008. dec. 5. 10:59
szenteste csak ketten a férjemmel. anyámékhoz első nap megyünk, második nap anyósomékhoz.
2008. dec. 5. 09:32
Szenteste szűk családi kör - mi a gyerekekkel és csak telefonon, interneten jókívánságok meg sms-ek, 25-6-7-én rokonlátogatások.
2008. dec. 5. 09:24
December 24-én ebédre átjönnek anyuék, este kettesben leszünk a férjemmel. 25-én mi megyünk anyuékhoz, 26-án pedig a férjem anyjához...
2008. dec. 4. 21:39
Mi is hármasban töltjük 24-ét. Vagyis anyu is velünk lesz. 25-én anyósomnál van családi összejövetel már évek óta.
2008. dec. 4. 21:34
Mi hármasban töltjük 24-ét. Sőt 25-26-át is. Egyszem testvérem Angliában lakik, anyósomék nem élnek, anyámnál meg ott van az undok és összeférhetetlen nagynéni az ünnepek alatt. Így inkább itthon hármasban leszünk 25-26-án is:))De nem is baj.
2008. dec. 4. 21:26
Amíg anyummal laktam, csak magunk ünnepeltünk, de nem csináltunk nagy felhajtást. Igazat megvallva nem szeretem a karácsonyt. Ez lesz az elsö ünnep, amit külön töltünk, mert kb 3000 km választ el minket :( Nem tudom még hogy fog telni. Bár a párom családja nagy, de max a tesójékkal fogunk összeülni sztem.
2008. dec. 4. 21:21
Kettesben a férjemmel :)
2008. dec. 4. 21:20
igen
2008. dec. 4. 18:31
Mi szenteste itthon szoktunk lenni szűk családi körben,aztán karácsony első és második napján végiglátogatjuk a családod.
7. 4104903735 (válaszként erre: 3. - Corinna)
2008. dec. 3. 00:47

Istenem, amikor még sétáltatni kellett vinni a fiamat a karácsonyfa feldíszítésekor!

Ma már ő díszíti én pedig a kaját csinálom. Persze ez így van rendjén.

2008. dec. 3. 00:45
a szentestét igen, de a karácsonyt (25) az egész família együtt.
2008. dec. 2. 23:57
24.ét igen
4. corinna (válaszként erre: 3. - Corinna)
2008. dec. 2. 22:17
25-én anyukáméknál ebédezünk, azt a napot velük töltjük.
2008. dec. 2. 22:15
24-e nálunk úgy történik, hogy a keresztlányomat elhozzuk hozzánk ahol már a Jézuska meghozta a fát és ajándékot, és addig tesómék feldíszítik az ő fájukat. Utána hazavisszük a nagylányt és ott vacsorázunk. Ez biztos megváltozik ha majd nekünk is lesz gyermekünk, de addig így lesz!
2. 60dc903c1a (válaszként erre: 1. - Ágica 40)
2008. dec. 2. 22:10

Karácsony "szent estét", csak magunkban ünnepeljük...

Másnapján megünk a párom szüleihez,akikkel együtt él a huga a családjával, másik napon pedig hazautazunk az én szüleimhez, ott pedig összejövünk a bátyám családjával is....:)

2008. dec. 2. 22:06
Nekünk a szüleink ,illetve a férjem testvérének a családja is velünk ünnepel általában, vagy mi megyünk hozzájuk, vagy mamáék van mindenki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook