Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kamasz gyerekeket elviheti a gyámhatóság, ha egyedül vannak otthon? fórum

A kamasz gyerekeket elviheti a gyámhatóság, ha egyedül vannak otthon? (tudásbázis kérdés)

24. vakarcs1221 (válaszként erre: 23. - Manó2000)
2017. júl. 3. 15:07
Csak én járok műszakozni,apuka csak nappalra,így éjszakára nincsenek egyedül hagyva.
2017. júl. 3. 13:08
Szerintem ez gyerekektől függ. Mondjuk egy- két 14-16 év körüli megbízható gyereket otthon lehet hagyni nappal amíg dolgozik az ember. Bár nincs ekkora gyerekem, de vannak értelmes, felelősségtudó gyerekek, akiket miért ne. De csak ha dolgozik valaki, nem tudja másképpen megoldani. De mondjuk éjszakára vagy több napra nem. A gyámhatóság szerintem ilyen esetekben elő se kerül.
22. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Vakarcs1221)
2017. júl. 3. 13:01

Vicceltem csak! :)

Azért egy kamasz már csak nem jelent önmagára veszélyt, ha otthon vagy hagyva! :)

21. vakarcs1221 (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2017. júl. 3. 12:48
És addig ki tartja el őket? Ez kivitelezhetetlen! Az állam biztosan nem fog minket eltartani,csak hogy biztonságban legyenek a gyerekek-apuka meg nem keres annyit,hogy ezt a luxust megengedhessük. Ilyenkor van az,hogy "benéz a ló az ablakon"!?
20. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Vakarcs1221)
2017. júl. 3. 10:15
Szerintem várd meg, míg betölti a 18-at, és csak utána hagyd egyedül! Biztos, ami biztos!
2017. júl. 3. 09:00
Sziasztok! És olyan esetben mi van,ha mindkét szülő dolgozik, ezért van(nak) otthon a tini gyerek(ek)?
18. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jún. 29. 16:47
Ha valamilyen jogerős határozat van a szülők ellen, aminek értelmében nem maradhat náluk az x éves gyerekük, akkor igen. De pusztán azért, mert felügyelet nélkül egyedül van otthon, azért nem. Ha csak nem olyan az egészségi állapota, hogy szükséges a 0-24 órás felügyelet.
17. Sommersby (válaszként erre: 16. - Klarisszima)
2017. jún. 25. 21:57

Nagyon jó ez az "összefoglaló".

Valóban más egy 16-17 évest (majdnem nagykorút) "egyedül hagyni"..., itt sem mindegy, mennyi időre persze, és más egy 12-14 évest magára hagyni.

Nekem például a majdnem 18 éves lányom lelkiismeret furdalásom lett volna egyedül hagyni egy éjszakára is, pedig tudtam, hogy idős (velünk lakó) édesanyám vele van.

Lányom lassan nagykorú, anyukám egyre gyengébb, idősebb, és sokszor még így is elszorul a szívem, ha dolgom van hosszabb időre.

Szerintem az is fontos, hogy mennyi időre marad "egyedül" egy kamasz, én éjszakára soha sem hagytam még egyedül a lányom, vagy nagyszülőnél volt "vendégségben", vagy itthon velem.

Egyébként meg "bevillan" az emberbe sokszor, hogy hátha, pont, mikor el kell mennem történik valami, hiába mondom el lányomnak, mire figyeljen, mindig bennem van egy félsz, soha nem lehet tudni. Persze, egy majdnem nagykorúnak önállósodni kell bizonyos mértékig..., egy 12-13-15-16 évesnél meging más minden. És egyéni érettségtől is függ szerintem sok minden egy fiatalnál.

2017. jún. 25. 18:47
2017. jún. 22. 19:39

Meg még attól is függ, hogy mennyi időre hagyja őket egyedül a kedves anyuka. (nem mindegy, hogy 1 napig, vagy 1 hétig)

Nekem elég sokat mond amit írtál, hogy "szoros" kapcsolatban van a gyámüggyel. Biztos nem véletlen ez a "szoros" kapcsolat.

14. mrfoglalt (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2017. jún. 22. 19:34
Attól függ, hogy hány évesek azok a "kamaszok".
13. spann (válaszként erre: 12. - Kisfüles)
2017. jún. 22. 14:18

Bizony, amíg egy gyerek kiskorú, szülői felügyelet alatt áll.

Tehát nem maradhat otthon egyedül, mert mi van, ha tüzet okoz, vagy eldugaszolja a lefolyót és eláztatja az alsó szomszédot?

Vagy kiskorúaknak nem való oldalakat néz az interneten?

Csúnya szavakat kiabál ki az ablakból?


Ez bizony nem megengedett.

Az ilyen gyerek szülője felelőtlen, nem vigyáz a gyerekére megfelelőképpen. Tehát a gyereket mindenképpen el kell venni tőle és javítóintézetbe vinni, a szülőt meg dutyiba.

12. kisfüles (válaszként erre: 10. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 22. 13:53

Kedves Zsemlebuci

Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Ebben igazad van,de sajnos itt Somogy megyében,nagyon sok minden máskép működik,mint az országban bárhol,és egy nagyon kedves szomszéd anyuka,aki szoros kapcsolatban van a gyámhatósággal,ezt állítja.Én,nem tudom,hogy mi az igazság,mert nincs gyerekem.

2017. jún. 22. 08:12
Amúgy meg feleslegesen válaszolgatunk neki, mert nem fog ide visszanézni. Neki ez a hobbija, hogy nyit egy csomó fórumot és utána magas ívben sza..rik rá.
2017. jún. 22. 08:02
Ha ez így lenne, akkor a nyári szünetben megtelnének a kamasz megőrzők:)
2017. jún. 22. 06:34

Szerintem ez a napi kisfüles.

Nem tudom.

2017. jún. 21. 22:45
Nem is olyan hülyeség ez. Ha valami jóakaró felnyomja a szülőt, pláne ha éjjel is egyedül van a kölök, akkor simán.
7. Sommersby (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jún. 21. 22:35
Szerintem még a TEK (Terrorelhárítási Központ)..., sőt még az Ördög is megjelenhetnek..., és elviszik a kamasz gyerekeket...
6. spann (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jún. 21. 22:14
Kár, hogy nem korábban nyitottad ezt a topikot. Délután még lehet, hogy kedvem lett volna írni valamit a hülyeségedre, de most már késő van.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jún. 21. 21:58
Kedves kisfüles! A maffia, vagy a rendőrség visz el kamaszokat kényszerítve otthonról.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jún. 21. 21:49

Nagyon szép estéket és nagyon szép napokat kedves kisfüles!


Nem.

2017. jún. 21. 21:40

Nem hinném.

Az enyém is volt otthon egyedül kamasz korában és sosem jött a gyámhatóság, hogy ellenőrizzen, sőt!

Azt sem tudták/ják, hogy létezik a gyerekem...

2017. jún. 21. 21:28
Miiii???
2017. jún. 21. 21:18
Létezik olyan hogy kamasz vérszerinti gyerekeket elvisz a gyámhatóság, ha egyedül vannak otthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook