Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


565. 10d89b51ea (válaszként erre: 563. - Remény21)
2009. jún. 9. 11:07

szia Remény:))

Remélem, hogy jól vagy:))


Erről amit irtál én is hallottam:(

Elszomoritó, hogy ilyen dolgok lehetnek a 21. században, ez az aljára vonatkozik!!


Erősebb törvényt kellene már hozni rájuk!!


Szép napot lányok!!! Hogy vagytok?

2009. jún. 8. 22:17
nem ezt a rémtörténetet akartam mára zárszónak, ne haragudjatok, csak olyan dühös vagyok ilyenkor...Jó éjszakát mindenkinek! pussz
563. Remény21 (válaszként erre: 562. - Szitaszivárvány)
2009. jún. 8. 22:15
Örülök Babus, h Te is megerősítettél Sápyval kapcsolatban! Lányok azt vettem észre, h itt ezen a fórumon sokkal mélyebb beszélgetéseket generálunk, mint ott a másikon....én legalábbis így érzem :) amúgy megnézheted Szivi a dr. úr fizimiskáját azon a bizonyos I-vel kezdődő közösségi portálon :) (jóképű, kreol a szolitól,) :) és első benyomás a fontos! :) lesz olyan jó, mint Tándor - erre mérget is vehetsz...amióta hozzá járok vizsgálatra, nem görcsölök előtte már napokkal....olyan megrendítő dolgokat meséltek :(, én sajnos egy sokkal dúrvább változatot is hallottam, miszerint Pest közelében élő "nagytudású aljanép", mikor már pár hónapos és érzi a baba fejének elhelyezkedését, és ki tudják tapogatni, kimennek a közeli erdőbe, és ott addig ütik a hasukat egy fa törzsébe, míg el nem kezdenek vérezni, s egy szerencsétlen sérült babát hoznak a világra a segély érdekében! és most itt kezdeném el sorolni a cifra szavakat...........én bőgtem, mikor elsőre ezt meghallottam... :(:(:(
2009. jún. 8. 20:31
Még annyit szeretnék hozzátenni, és lehet, hogy ez sokotokban dühöt vált ki, akárcsak bennem, míg én azért küzdök, hogy anya lehessek, azért dolgozom akár két helyen is és azért megy a párom napi 10-12 órát, hogy anyagilag is nyugodt életünk lehessünk és mindezt az egészet ki tudjuk fizetni, úgy hogy a mindennapi életben ne érezzük meg... és még én a kórházi ágyon azért küzdök minden erőmmel, hogy megmaradjon a kisbabám és egészséges legyen, addig egyesek a terhespatológiáról hatalmas pocakkal lejárnak dohányozni és azon vitatkoznak, hogy milyen gyógyszert kell szedni terhesség alatt, hogy halmozottan sérült legyen a gyermekük, mert arra több pénzt kapnak! Ez egy akkora igazágtalanság és szívem szerint azt mondanám, hogy jó, akkor egy ilyen után elkötni az anyát úgy hogy soha többé ne lehessen gyereke, ne nyomorítson meg senkit és ne a mi adónkból éljen! Mindenkinek seggig ér a két keze és aki ide jár, az kénytelen előteremteni a nem kis pénzt, mert az állam nem úgy támogatja, ahogy ezt a program megérdemelné. Minek fizetem évek óta a Tb-t? És az, aki direkt megnyomorítja a gyermekét mennyit tesz be havonta az állami kasszába?????
561. 10d89b51ea (válaszként erre: 559. - Szitaszivárvány)
2009. jún. 8. 20:17

Nem fogsz csalódni benne:))


puszi


Jó éjt, szép álmokat:))


jó éjszakát mindenkinek!!!

2009. jún. 8. 20:15
Na megyek, mert a párom már kezd féltékeny lenni a gépre! :-) Jó éjt mindenkinek!
559. szitaszivárvány (válaszként erre: 558. - 10d89b51ea)
2009. jún. 8. 20:13

Sápy dokinak szimpi volt a hangja, remélem az ember is az lesz. Ugyan így voltam Tándorral is. Bízom a szerencsénkben és abban, hogy hamarosan megint lehet kisbabám, csak tudjam kihordani...

Azért annyira szurkolok nektek is! Mikor először elmentünk a Kaáliba annyira meglepett mennyien vannak hasonló, sőt súlyosabb problémákkal, de ott is begubóznak az emberek, eddig akárhányszor voltunk talán 1-szer vagy 2-szer tudtunk beszélgetni másokkal, még ott is begubózik mindenki, mintha szégyelni kellene.

558. 10d89b51ea (válaszként erre: 555. - Szitaszivárvány)
2009. jún. 8. 20:00

Sápy az egyik legjobb doki a Klinikán:))

Ezt tapasztalatból mondom:))


higgyél benne, nála biztos jó kezekben leszel:))


Tándor a másik nagyon jó doki a káli-ban:))

557. szitaszivárvány (válaszként erre: 556. - Bibócska)
2009. jún. 8. 19:58
másképp ez nem is megy. Az évek alatt mindenki keményebb lesz egy kicsit és ha el akarja érni a célját, akkor küzdeni kell.
2009. jún. 8. 19:54
igen ez igaz..minden lány aki eljutott odáig hogy belevágjon ezekbe a kezelésekbe bizony nagyon erős és bátor...
555. szitaszivárvány (válaszként erre: 554. - Bibócska)
2009. jún. 8. 19:46

Igen, ezért is maradok Tándor dokinál és remélem Sápy doki is legalább annyira jó lesz!

Szerintem nem csak én vagyok itt, aki megszenved az anyaságért, sajnos a beültetéssel járó hercehurca csak a kezdet, nem lehet tudni kinek milyen lesz, de az biztos, hogy mindenkinek a legjobbakat kívánok!

2009. jún. 8. 19:44

hát anyám az egyszer biztos hogy te megküzdöttél azért hogy anya légy és le a kalappal előtted hogy ilyen erős és kitartó maradtál..

bizom benne hogy ahhoz az orvos akihez most menni fogsz jobban odafigyel majd rád és a tested minden neszére.

ettől még bízzunk az orvosokban mert nem mindegyik olyan csél-csap mint egyik másik...

2009. jún. 8. 19:43
Egyébként a szülésben tényleg ez a csodálatos. Annyit, de annyit szenvedsz, viszont amikor kibújik a csöppség, hírtelen minden kín megszűnik, akkora megkönnyebbülést jelent, amit egyébként nem lehet szavakba önteni. Az csak hab lehet a tortán, hogy rád is teszik a kisbabád, nekem sajna ez kimaradt, inkubátorba tették és koraszülött mentővel vitték másik kórházba, 4 napig nem láttam. :-( Most viszont itt énekel mellettem...:-)
552. szitaszivárvány (válaszként erre: 550. - Bibócska)
2009. jún. 8. 19:36
Sajonos ezek a görcsök szülésnél is megvannak. Abival 12 órát vajúdtam, és amikor 11 óra elteltével kéretem fájadlomcsillapítót, a szülésznő megkérdezte, hogy olvastam-e már arról, hogy a szülés fájásokkal jár. Közöltem vele, hogy igen, és hisztis sem vagyok, eddig semmit sem kértem. Majd kedvetlenül kinyögte, hogy hoz gázt... nem hozott, az orvosomnak nem szólt, így doki nélkül születem meg 1 hetes kórházi kezelés után.
551. szitaszivárvány (válaszként erre: 549. - Hugi71)
2009. jún. 8. 19:32

Igen, lehet, hogy jobb így... jobb, mint 7-8 hónaposan halva szülni, vagy esetleg egy beteg babát világra hozni. Akit egyébként ugyanúgy lehet szeretni, csak a beteg gyerekekkel az a gond, hogy a szülők nem élnek örökké és utánuk velük mi lesz?

Ha azt mondták volna, a down szűrésen, hogy gond van, ha azt mondták volna nem fejlődik, stb... el tudtam volna fogadni, de ezt a fajta nemtörődömséget, amit a "hálapénz" ellenére tapasztaltam, ezzel egyszerűen nem tudok megbékélni.

2009. jún. 8. 19:32

drága szivárványom sajnos nem beszélnek róla az emberek de igenis nagyon sok számban történik vetélés..nem tudni az okokat sokat letudnak genetikai rend.de ki tudja valóban mi rejlik a háttérben.akkor te is megszenvedtél nekem egy napig tatott és bizony olyan görcseim voltak hogy nem kívánnám senkinek sem.amikor elment a babám szabályosan megkönnyebűlt a méhem és pedig sírógörcsöt kaptam.

de nem tudunk mit tenni az élet megy tovább és bizony fel kell állnunk a földről és tovább menni.

édes lehet a lányod amint vigasztal..

549. Hugi71
2009. jún. 8. 19:24

sajnos az ember a bajban érzi, hogy menniyre kiszolgáltatott és mennyire nem tud semmit csinálni. az orvosok pedig... tisztelet a kivételnek. nekem is hosszú ideig görcsbe rábdult a gyomrom, ha rágondoltam a korházra és az ottani eseményekre

nekem egy nővérke azt mondta - az egyik éjszaka amikor a kórház folyosóján üldögéltem egyedül- hogy ennek így kellet történnie, mert a természet tudja, hogy mit csinál. ez olyan kegyetlennek hangzik, de próbáltam én is magam ezzel " nyugtatni " hogy lehet, hogy valami gond volt a babával és ezért történt így... baromi nehéz...

2009. jún. 8. 19:20
Abigél annyira szeretett volna kistesót, 2 naponta kérdezte, hogy megszültem-e már. Felfogja, hogy ő nincs többé, de a 4 éves agyacskája a nemlétezéssel még nem tud mit kezdeni. Motyog magában, a kistesóval beszélget, aki már angyalkaként vigyáz rá. Nehéz ügy, mert ha görbül a szám, ott terem tágra nyílt szemekkel, megsímogat és azt mondja, ne félj anyukám, lesz még kistesóm! Mit lehet erre mondani?
547. szitaszivárvány (válaszként erre: 546. - Bibócska)
2009. jún. 8. 19:15

Abigéllel is veszélyeztetett terhes voltam, 6 hetesen bevéreztem, fenyegető vetélés miatt egyből táppénzre vettek és gyakorlatilag hetente mentem dokihoz. Érdekes, hogy nála 6 hetesen kezdőtek a problémák és végül 35 hetesen szültem, igaz másik kórházba normális kezeléssel (máramennyire normálisnak lehet a végét nevezni, majdnem mindketten rámentünk), most 13 hetesen kezdődött, kezelés nélkül 3 nap alatt megszültem.

Az a borzasztó az egészben, hogy "normális" körülmények között ilyenekről nem beszél az ember, aztán amikor megvan a baj, akkor sorra jönnek az emberek és azt kell leszűrnöm az egészből, hogy gyakorlatilag majdnem minden második családban volt/van vetélés vagy csecsemőhalál. Nem sok ez egy kicsit??????? Iszonyatosan felelőtlen a legtöbb orvos! Abival 1 hónapot voltunk koraszülött osztályon, ott is olyanokat láttam, amit álmomba se mertem volna gondolni és erről senki nem szól.

2009. jún. 8. 19:07

anyám tudom jól most mennyire nehéz lehet neked és komolyan akkor neked veszélyeztettett terhességed volt..

mert ilyen gondokkal bizony az volt.de szerncsére neked már van egy kislányod és a ráfordított figyelmed és energiád jobban segít túlélni ezt az egész helyzetet.

még nagyon korai a sebed,még csak most történt és én bizony majd egy hétig minden nap sírtam többször is ha úgy alakult.nem tudtam aludni éjszakákon át szóval pár hétbe nekem is beletelt mire lelkileg felépültem.

mosr amennyre lehet pihenj.végül is egy szülésen vagy túl és ezt ki kell pihenned úgyhogy bármennyire nehéz is ne húzd fel a nyúlcipőt...

2009. jún. 8. 18:59

Irigylem azokat, akik jól érzik magukat terhesen, mert bár csodálatos állapot és elvileg a szépre, jóra kell készülnünk, simogatni a pocit, felpolcolt lábbal feküdni és aki tud még terhestornára is járhat. Én még jógázni se mehetek. :-( Hiába tartok be mindent, van, hogy semmi sem segít.

Két napja úgy érzem, addig kellene futnom, amíg össze nem esek és akkor talán lenyugodnék, ehelyett ülök, pihenek, megfőzök és várom a csodát. Ha nem félnék attól, hogy nagyobb bajt okozok magamnak a vetélés után a futással, felhúznám a picőm és indulnék. De még ezt se tehetem, mert bízom abban, hogy pár hónap múlva újra ott állhatok a monitor előtt fényképezővel a kezemben!

544. szitaszivárvány (válaszként erre: 540. - Bibócska)
2009. jún. 8. 18:54
Tudod próbált nyugtatni, hogy biztos kromoszómarendellenesség volt, de ahogy olvasgattam előtte is, azt írják 12. hétre lezajlik a genetikai fejlődés, az utána következő vetéléseket nagyon kevés arányban okozhatják ezek a "hibák". Igaz, nem sokkal voltam túl a 12. héten, de nem hiszem hogy ez lenne az oka. A helyzet az, hogy még én nőgyógyászatilag ránézésre rendben vagyok és termékeny is vagyok (a kislányom előtt fél évvel azt mondta egy doki sose lesz gyerekem, utána csak egyszer nem védekeztünk és meg is fogant), a kihordás nálam sokkal rizikósabb, mint maga a teherbeesés. Nem tudják mik okoznak nálam állandó méhösszehúzódásokat, pedig napi hatosával szedem a magnéziumot, szedem a terhesvitamint, stb, mégis olyan összehúzódásaim vannak, amik átmeneti keringési zavart okoznak, ezzel együtt nyílik a méhszájam és a tobbi sajnos vagy megállítható, vagy nem.
2009. jún. 8. 18:44

hát remélem te is jobban vagy/leszel...

igen így van nem csak a kaáli foglalkozik a lombikkal.vannak más nevű korházak is de lehet hogy kevesebb helyen vannak jelen mint a kaáli.

én pl.nem tudom hogy lenne másik debrecenben

de pesten tuti van több is.de hát az nagyon messze lenne..

542. mrvRita
2009. jún. 8. 18:43

sziasztok!


reményke21!te meddig voltál betsiben?

Hogy telt a napod?


Bibócska!hogy vagy?


Puszi!Üdv!Rita

541. Hugi71
2009. jún. 8. 18:39

Sziasztok Csajok !


szép napot Mindenkinek! Bibócska nekem is hasmenésem van:( már a neten is terjed vírus:)- na jó ez vicc volt :)-+ még torokfájás , de már egy hete...

olvasgattam a hozzászólásokat. lombikbébi program máshol is van nem csak a kaaliban ? én azt hittem csak ott.

de most más intézeket is olvastam. vagy nem ?

üdv.


H

2009. jún. 8. 18:32

jól is teszed ez a legjobb megoldás..

minden nappal jobban leszel majd.

hát tényleg nem mindennapi esetről van szó.

az én dokim is nagyon kedves volt velem sajnálta ami velem történt...

hidd el ezután jobb lesz és jobb kezekben leszel majd

539. szitaszivárvány (válaszként erre: 536. - Bibócska)
2009. jún. 8. 17:52

Úgy éreztem muszáj azonnal cselekednem, muszáj előre néznem, mert ez kimozdít, feldob egy kicsit és addig se ülök tétlenül!

Ma voltam a terhesgondozást végző dokinál (ő más, mint a fogadott orvosom volt a kórházban, ugyanis a mi városunkban nincs kórház), elmeséltem neki mindent, mi hogy történt és nem talált rá szavakat. Azt mondta mindenképp maradjak táppénzen és megkérdezte milyen nyugtatót írjon. Kár, hogy nem ő volt ott a kórházban...

2009. jún. 8. 17:50

Sziasztok lányok!!


Mindent beirtam a babanaplómba.


Remélem, hogy jól vagytok:))

537. Remény21 (válaszként erre: 535. - Szitaszivárvány)
2009. jún. 8. 17:43
hát igen, megértelek! a babona az babona!!! :)
2009. jún. 8. 17:38

hali ismét vagyok..

de jó hogy szivárvány máris elérte a dokit..remélem meg tud vele minden dolgot beszélni!!!

szia rita.örülök hogy jobban vagy meglásd így lesz ez nap nap után:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook