Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A húsvét ünnepe fórum

A húsvét ünnepe (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A húsvét ünnepe

7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. ápr. 21. 13:41

Ez tényleg jó lenne!!

Eszméletlen, mennyi piás ember van ebben az országban!

2014. ápr. 21. 12:53

A mai húsvét már nem olyan mint 20 éve.

Ma már mindenki elmenekül otthonról.


Emlékszem 2003-ban elmentünk a családommal húsvét hétfőn a nyíregyházi vadasparkba, azt hittük nem lesznek sokan, mert ünnep van, hát tévedtünk. :)

Teljesen tele volt,de gondolom máshol is ez volt, meg ez van a napjainkban is.

És ez csak egyre rosszabb lesz évről évre.

A locsolkodást már nem is nagyon tartják szerintem, de én se szerettem még gyerekkoromban sem. :)

5. syria (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. ápr. 21. 08:44

Én pedig azt gondolom, hogy ha már szinte teljesen elveszett a keresztény ünnepek valódi tartalma, legalább az ennivalókkal szimbolizáljuk.


Az anyai nagymamám nagyon vallásos volt, ő pénteken soha nem evett húst, és a családnak sem adott. Most meg mi van? Nagypénteken csirkepörkölt sok helyen.


A keresztanyám is mindig követte a népszokásokat. Pl. ha egész évben nem is, de farsangkor mindig sütött fánkot. Olyan különleges hangulatot adott, hogy egész évben betartotta az éppen aktuális menüt. :)

2014. ápr. 20. 20:43

En azzal nem ertek egyet, hgy egyunk Husvetkor sonkat, tojast, ha szeretjuk-ha nem. Karacsonykor egyunk toltott kapit, halaszlet , beiglit es a sok hasonlo ilyen dolog. Sztem ezek nelkul is szep lehet az unnep.

A bojtolest nagyikam is tartotta, mai embereknek inkabb cigi es pia, drog fronton kene megtartani a 40 napot, mar az is nagy kihivas lenne, nemhgy a hus... Az sztem elenyeszo :)

2014. ápr. 20. 09:43

Én is irígylem a vallásos embereket, nekik minden ünnep szebb. És a hétköznapok "rosszaságát", még a tragédiákat is könnyebben élik meg.

Az én ledrégibb barátnőm nagyon vallásos - templom, böjt, szentelés, stb.- és néha belőle merítek erőt.

2014. ápr. 20. 09:27
Valóban, a vallásukat gyakorló családok biztosan másként élik meg a húsvét ünnepét, másként töltik a húsvéti szabadnapokat. Akik azonban ettől eltérnek, igyekeznek arra használni az ünnepeket azon túl, hogy természetesen hit és vallás nélkül is meg tudják enni a finom sonkát és tojást, tormát, tudva vagy nem tudva annak jelentősségét. És gondolom a kirándulás, családlátogatás, barátok fogadása is kikapcsolódást jelenthet. A locsolástól szerintem mindenki igyekszik menekülni, de van ahol szívesen fogadják az ilyen céllal érkezőket, én is inkább rejtőzködöm :) Sajnos a mai rohanó világban legtöbben igyekszünk az ünnepeket fizikai megelégedésünkre használni, ahogy a cikk írója fogalmaz. Jókat enni és pihenni, de szerintem ez teljesen természetes.
2014. ápr. 20. 09:08
Ma már a húsvéthoz kapcsolódó szokások a legtöbb családban elmaradnak, hiszen sokan inkább kirándulni mennek.

Talán csak a táplálkozás szokásai nem változnak, hiszen a húsvéti sonka, a főtt tojás, a torma és a kenyér nemcsak a családi asztalon, de az éttermek, élelmiszerboltok kínálatában is hangsúlyosabban jelen van. Ebből a szempontból nagy kár, hogy a húsvét lelki-szellemi hagyatéka elkopik. Sokan csak a fizikai megelégedésüket akarják elérni: hogy jót egyenek és pihenjenek.

Ugrás a teljes írásra: A húsvét ünnepe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook