Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A húslevesről pár szót... Ha szereted, akkor nem lesz nehéz :-) fórum

A húslevesről pár szót... Ha szereted, akkor nem lesz nehéz :-) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 16. 07:49

Nálunk a húsleves "vasárnapi" leves:))

Persze volt már rá példa,hogy nem akkor főztem,de igazából ha van egy kis csontom,mindig vasárnapra tartalékolom.

Én úgy készítem,hogy először felteszem a csontot,és főzni kezdem,közben ahogy pucolom a zöldségeket ,már dobom is hozzá.

A répákkal vigyázni kell,ha túl sok van benne, édeskés lesz a leves,szóval 3 sárga ,2 fehérrépánál többet nem szoktam bele tenni (kb 5 l-es fazékban főzöm)Egy szem krumpli,egy fej vöröshagyma(meghagyva a vörös héja,csak megmosva).

Egy két gerezd karalábé,zeller gumó elmaradhatatlan.A mélyhűtőbe szokott lenni kelbimbó,abból is egy 5-6 darabot szoktam bele dobni.Néha ha nincs ennyi zöldségem ,akkor egy marék cukorborsót teszek bele.

Ha van zeller,vagy petrezselyem zöldje,akkor pamut cérnával összekötve mehet a tetejére.Amikor minden zöldség benne van,akkorszínültig felengedem vízzel és felforralom.Utána visszaveszem a tüzet,hogy ép csak pötyögjön,lehabozom a nagyját és akkor rakok bele kb 10 szem egész borsot,és megsózom ...és nagyon lassú tűzön kb 3-4 órán át a tűzön hagyom.

A cérnametéltet külön főzöm,soha nem benn a levesben.

15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - 6c5f346e46)
2009. jún. 16. 07:18

Pontosan így készül...:)

Én egy evőkanál extraszűz olivaolajat is szoktam tenni bele. Gyönyörű színe lesz és isteni finom. Egy próbát megér!:)

1 dl hideg vizet öntök hozzá, ha túl sokáig forralom (van ilyen, mert feledékeny vagyok)nagyon szépen letisztul utána, egyáltalán nem lesz zavaros.

2009. jún. 15. 19:03
én pont ma csináltam húsilevest :) Most kacsanyakból csináltam, így is fini lett :) Tettem bele mindent, kivéve zellert nem , meg káposzta torzsát sem.. :) mert nem volt itthon, és nem vettem :d
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 15. 18:20

jó is az,jó kis leves,mindegy mijen,csak ne paradicsom,mert azzal ki lehetne kergetni a világból...

ebben a melegben jól is tud esni egy tányér fini leves...:)))

12. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - 94c13d8e1e)
2009. jún. 15. 18:17

nálunk ugy,hogy levágunk egy csirkét,ugye a háziállat húsa finomabb,mint a boltié...de a bolti is szuper tud lenni...mindenképp valami csontos husi kell,farhát,nyak,szárny,és ha van belsőség,az sem rontja el,felteszed főni hideg vizben,egy picike sóval...ha már egy cseppet fort,lehabozod és vissszaveszed takarékra a lángot alatta,valaki főzi kicsit még zöldségek nélkűl a husit,én nem szoktam,csak akkor,ha disznóból vagy pujkából csinálom,mert azoknak több idő kell,mint a csirkének,hogy a zöldég se főjőn szét...mehet bele a zöldség dögivel,ami lehet répa,zöldség,zöldségzöldje,fokhagyma,káposzta torzsa,tv paprika,karalábé,vagy karfiól,és egészben a vöröshagyma...

nyakon öntöm delikáttal,és szépen gyöngyözve fölhet,mondjuk reggel héttől délig simán...az olyan lessz,minta nagykönyvben,legalább is a párom mindig "kétpofára" eszi...a tésztát is én csinálom bele,jó kis házi tojásból...nyammmm...egész megkivántam...:)))


hááát,Tolna megyében,Szekszárdon igy készűl a husi leves...:)

2009. jún. 15. 17:35

Jó kis kacsahúsi leves csiga tésztával.

Most meg is enném:)

2009. jún. 15. 17:34
Na akkor kérném részletesen, hogyan is készül az az igazi húsleves? :)
2009. jún. 15. 16:38

Nálunk mindenki leveses...ebédre, vacsira húslevest esznek. A lányomnak a főzelék = leves sok tésztával. Így minden másnap húslevest főzök.:)

Leginkább pulyaszárnyból vagy csirkefarhátból a legfinomabb...és igen, semmit sem szabad kispórolni belőle.

Én egy gerezd fokhagymát is teszek bele.:) Nagyon fincsi!

2009. jún. 15. 12:36

a húslevest én sem tudom ugy elkésziteni,mint anyukám,hiába teszek bele ugyan azt,nem lessz olyan,bár a család szereti az én husi levesemet is,főleg a párom,és annélkűl nincs vasárnap...


én arra jöttem rá,hogy a húsleves akkor lessz igazán izletes,ha sok répa és az elmaradhatatlan petrezselyem és a zőldje is benne van,és még egy darab tv paprika és káposzta torzsa is,na meg a csontos hús,csináltam már csak csirke combból is és annak nem volt olyan ize,mint a csirke mellcsontból vagy a csirkenyakból vagy szárnyból,mert én álltalában csirkéből főzöm,a disznóból nem szeretik annyira...


mimmo33....


és drága apudnak milyen igaza van...:)))

2009. jún. 15. 12:22
Drága apukám mondta mindig, hogy a jó húslevesnek egy titka van: Mindent bele kell tenni!
2009. jún. 15. 12:18

A főzésnél nagyon fontos, hogy lassan főzzük. , mert akkor állunk neki húslevest készíteni, ha van rá legalább 4-5 óránk.

Húslevest nem lehet munka után, vacsorára elkészíteni, ehhez idő kell. Ezért írtad biztos szomorú069, hogy "ünnepíze van". Szép szó.

5. Kiss Ildikó (válaszként erre: 1. - E475b894d7)
2009. jún. 15. 12:17

Jól mondod! A régi szép emlékeket idézi. Nagymamáimat :-)))))

Sok sok meghitt emlék!!!!

2009. jún. 15. 12:02
Számomra a nagymamám húslevese a legfinomabb.Akárhogy is próbálom utánozni,ugyanazt teszek bele,és ugyanannyit,nekem akkor sem olyan.Annak a levesnek varázsa van:)
2009. jún. 15. 11:59
Én akkor sem tudnám megunni,ha minden nap húslevest kéne ennem.Az egyik nagymamám,és anyukám(a lánya) levesei számomra a legfinomabbak!!!Mióta én is teszek bele szerecsendiót,már az enyém is kezd hasonlítani az övékéhez.A lakodalmi levesek is nagyon jók szoktak lenni.A húsleves tényleg hungarikum!
2009. jún. 15. 11:57
Otthon- és ünnepíze van... :D
2009. jún. 15. 11:51
Annyi jó van az életben és ez egy olyan közös emléket ébreszt szinte minden magyarban, hogy megérdemli, hogy leírjuk a véleményünket róla vagy kiemeljük mi a jó benne!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook