Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A HSG vizsgálat eredménye 100%? Nem tévedhet? fórum

A HSG vizsgálat eredménye 100%? Nem tévedhet? (tudásbázis kérdés)


18. kr73 (válaszként erre: 8. - D160c9f3b0)
2011. márc. 8. 17:21

Én ma voltam röntgenes HSG-n. (Az eredmény lényegtelen, most azt akarom megosztani mindenkivel, amit megtudtam.)

A dokim (aki néhány éve az országban a legtöbb szülést vezette le ebben a vidéki kórházam) arra a szövegemre, hogy azt olvastam, teljes elzáródás után néhány nő teherbe esett, a következőt mondta:

az ultrahanggal végzett átjárhatósági vizsgálat esetében fordulhat ez csak elő, ami egyrészt nem pontos, másrészt nagy tapasztalattal rendelkező orvosnak kell végeznie, különben fals eredmény jön ki.

Szóval: ha a röntgenes HSG teljes elzáródást mutat, a babához a következő lépés csakis a beültetés lehet. Mindenkinek sok sikert!

17. ritamoto (válaszként erre: 16. - Ritamoto)
2010. febr. 15. 11:22
És a hsg eredmény : én valahol a lelkem mélyén tudtam régóta, hogy ott lesz baj, és tényleg.De még így is jobb tudni, hiába rosz az eredmény, , mint teljes bizonytalanságban élni.Így legalább tudom, hog hova kell koncentrálnom,hogy meggyógyuljon.
16. ritamoto (válaszként erre: 15. - D160c9f3b0)
2010. febr. 15. 11:19

Nagyon drukkolok neked, sajnálom, hogy nálatok nincs lombik lehetőség...

Én még így is nehezen szánom rá magam, hogy meg lenne a lehetőségem, mert olyan természetellenesnek tartom, de lehet hogy meg kell barátkoznom a gondolattal....

A hsg meg kibírható, nem olyan vészes, mint ahogy sokan leírják...

15. d160c9f3b0 (válaszként erre: 14. - Ritamoto)
2010. febr. 15. 07:52

Én most szándékozok menni hsg-re!Eddig nem akartam,jobb volt a reményekben élni,várni,hogy talán nem jön meg!

Most odáig jutottam,hogy elég a dokinak való fizetgetésekből,tudni akarom hányadán állok!

A hsg-től,a fájdalomtól egyáltalán nem félek..egyáltalán!Amitől félek..de attól nagyon..az az,hogy mit közölnek eredményképp!

Én sajnos lombikra nem mehetek..Vajdaságban élek,itt nincs rá ingyenes lehetőség..az ilyen beültetés nálunk több mint 3000 euró!A mi 100 eurós fizetéseink mellett ez rengeteg és soha nem lesz nekünk annyi!

Nekem csak az maradt,hogy higgyek a csodákban!És hiszek is!És tudom..érzem..hogy lesz babánk!Biztos vagyok benne teljesen!

Neked is lesz,ne félj!Vanak csodák,már csak ezen a fórumon is amennyiről irtak!Jó olvasni,hogy tényleg létezik ilyesmi,többeteknél is!

:-)

14. ritamoto (válaszként erre: 8. - D160c9f3b0)
2010. febr. 15. 07:43
Neked is köszi a történetet!Mindíg vannak csodák! Hátha velem is megtörténik....:-)
13. ritamoto (válaszként erre: 10. - Misz)
2010. febr. 15. 07:41
Az ilyen történetek tartják bennem a lelket!Köszi!!!:-)))
12. misz (válaszként erre: 11. - Cepheus)
2010. febr. 13. 20:19

Egyetértek. :)


Sok sikert! :)

11. Cepheus (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2010. febr. 12. 22:34

Bocs, de közbejöttek családi dolgok.

Éppen ezt tanácsoltam volna Neked, hogy így 33 felé már számít az időtényező is. Emiatt tűzz ki magadnak egy idő intervallumot, ami lehet fél év, egy év, vagy akár több is, Te érzed, és addig próbálkozzatok. Igyad a cickafarkot, méregess hőt vagy tesztelj, és próbáljatok az ovuláció környékén együtt lenni. Vagy még ez se, csak szexeljetek, és várjatok. Hátha sikerül spontán is a dolog.


Ha viszont a kitűzött időre nem jön össze a bébike, ne halogasd a meddőségi intézetet, mert az a helyzet, hogy sokszor ha helyre is jön a hydrosalphinx, gyulladás vagy oldódik az elzáródás, a petevezeték belső falának csillócskái már károsodtak, és minimális az esélye a terhességnek. Segítséggel viszont összejöhet.


Tehát drukkolok Neked, elsősorban persze a spontán sikerért, de ha az nem megy, akkor se add fel, vagy várj passzívan a csodára. Minden jót!

10. misz
2010. febr. 12. 22:23

Nekem 2004. márciusában csináltak HSG-t. Mindkét petevezeték el volt záródva. Áprilisban volt lapar. Ott a bal oldalit némiképp ki tudták takarítani, de a jobb már a méhkürtnél el volt záródva és nem tudtak vele mit csinálni. Azt mondták endometriózis, hormonkezelés kell, a bal petevezetőn sem fér át a petesejt és nem lehetek természetes úton terhes.

6 hét múlva mentem kontrollra. Volt UH és a doki egyszer csak azt mondta: "Nem lesz hormonkezelés. Magácska 4 hetes terhes. Ez nem létezik!"


És mégis létezett. :))) Januárban volt 5 éves az én gyönyörű nagylányom. :) Aztán még 2x teherbe estem spontán, de sajnos elveszítettük a Babákat. :( Viszont még egyszer sikerült és a kisfiam most 7 hónapos. :)))


Szóval csodák vannak!!! De azért nem árt a dokit is meghallgatni. :)


Sok sikert! :)

9. Molyka (válaszként erre: 7. - Ritamoto)
2010. febr. 12. 20:18
De aranyos vagy, köszi szépen. És ott még csak 18 hetes. Hihetetlen :)
2010. febr. 12. 18:33

VANNAK CSODÁK,NYUGODJ MEG!

HIGGY BENNE,HOGY TERHES LESZEL...EZ A LEGFONTOSABB!!!

Nekem is volt méhenkivülim(van már egy fiam)...az egyik petevezetékem kivették,azóta nem esem teherbe!

Sokszor elkeseredem..de sok jót olvastam az agykontrollról,néztem a neten videókat..és alkalmazom az agykontrollt!

Ebben bizom..és a JÓ ISTENBEN!

Egy barátnőm 2 oldali teljes elzáródás mellett spontán babás lett..az átjárhatósági után 3 hónappal!

Ő is alkalmazta az Agykontrollt,Arwen tornát és még sok mindent!

Legyünk erősek és HIGGYÜNK!!!!!!!!!!!

Ez a legfontosabb!!!!!!

SOK SIKERT!

7. ritamoto (válaszként erre: 5. - Molyka)
2010. febr. 12. 18:13
jajj, nagyon szép a baba képe...nagyon jól sikerült!minden jót nektek!
6. ritamoto (válaszként erre: 5. - Molyka)
2010. febr. 12. 18:11

Az orvos azt tanácsolta, hogy fél évig próbálkozzunk, hátha a hsg miatt kisebb elzáródás felszakadt( elég erősen nyomta az anyagot), és ha semmi, akkor lombik.Nem érdemes műteni, mert nem 100% a siker akkor sem.

Múlt pénteken volta hsg, most lehet kb.peteérésem( szedtem clostyt ebben a hónapban), mert csavorodik a petefészkem mind a kettő, de az is lehet, hogy csak a cickafark okozza.Ráadásul ész nélkül iszok és pisilek 3-4 napja( szeintem méregtelenítő, vízhajtó hatása is van)

2010. febr. 12. 18:05
Nekem a hsg és az uh is azt mutatta, miután simán feltöltődtem kontrasztanyaggal, hogy miomám van. Mioma nem volt, a vezetők átjárhatók. Viszont egyik ismerősömnek átjárható, szépen feltöltődött, stb. mégis méhen kívülije lett. Akkor mondták, hogy fejlődési rendellenesség miatt van göcsörtösség, szűkület és emiatt kockázatos még egyszer spontán teherbe esnie. Az egyik vezetőt el is kellett távolítani. Szerintem kérdezz meg orvost, hogy hogyan tovább
4. ritamoto (válaszként erre: 3. - Cepheus)
2010. febr. 12. 18:02

Én azt olvastam, hogy a cickafark a női medence szerveire nagyon jó hatással van, szinte csodákra képes, pl.gyulladásokat gyógyít meg.Én nagyon bízom benne, hátha így még utólag is segít legalább a bal oldali tágulaton...

Másban nem nagyon tudok reménykedni. Neked nincs valami ötleted , ami segíthetne?

2010. febr. 12. 17:58

Szia! Csodák vannak éppen.

A cickafarktól ez nem jön helyre. :-(

2010. febr. 12. 17:46

Ismeretek esetleg valakit, akinek rossz lett a hsg eredménye , mégis spontán terhes lett?

Nekem a jobb oldal el van záródva, a bal pedig egy helyen kitágulva-és ebben folyadék van, de ez valamennyire átjárható.

Most szedek cickafark tablettát-regenerálódhat szerintetek?

2010. febr. 12. 17:41
A HSG vizsgálat eredménye 100%? Nem tévedhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook