Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hibiszkusz virág gondozásában tud valaki segíteni? fórum

A hibiszkusz virág gondozásában tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Coline)
2008. ápr. 13. 10:09

Ez igaz,de a nyári nap megperzseli a leveleit,azt nem nagyon tűri.Amikor kitettem,a levelei csúnyák ,kicsik lettek,igaz folyamatosan virágzott,hatalmas gyönyörű rózsák voltak rajta.

Most bennt tartom,keleti oldalon,csodaszép méregzöld nagy levelei vannak,igaz a virágzás nem olyan mértékű mint kinn.

12. coline (válaszként erre: 11. - Menyó)
2008. febr. 12. 17:48
A hibiszkusz nagyon szereti a napfényt aki teheti tegye ki tavasszal a szabadba, imádja. Megszámlálhatatlan virágja lesz.
11. Menyó
2008. febr. 11. 14:00

Sziasztok!

Nekem is bajom van a hibiszkusszal. Az irodában van egy kb. 2 méteres példány és bármit csinálok vele egyszerűen nem hajlandó virágozni. Visszametszettük, nem metszettük, tápos vizet is kap, napsütés is éri... azt nem tudom megoldani hogy hűvös helyen teleljen. :( Lehet már soha nem is fog virágozni? Mit tegyek vele?

10. ppiiccii (válaszként erre: 8. - Coline)
2008. febr. 5. 19:57
Köszi, majd az arany középutat veszem a gondozás terén.
9. ppiiccii (válaszként erre: 7. - Coline)
2008. febr. 5. 19:56
Köszi a tanácsokat.
8. coline (válaszként erre: 6. - Ppiiccii)
2008. febr. 5. 18:22
Nem számít hol teleltetted én nem szoktam teleltetni mégis nagy a hibiszkuszfám.
2008. febr. 5. 18:20
Nem kell főágig megmetszeni,csak a végét kell vissza vágni.( minden ágából egy picit vágni. 3-5 cm-t). Még ne meszt meg, majd április elején!
2008. febr. 5. 18:15

Köszi a válaszokat. Talán a probléma is megoldódott. A virágomat most nem a megszokott helyen teleltettem. Kicsit melegebb helyen volt, de nem gondoltam, hogy ez ennyit számítana.


Egy kérdés még:

Mennyire kell visszametszeni? Egészen a főágig?

2008. febr. 5. 18:03

Szia!

# Az átteleltetett növényt tavasz elején erőteljesen metsszük vissza, hogy a következő évben is bőségesen virágozzék. A hibiszkusz csak új vesszőkön hoz virágot. (Tausz György)


# Bőségesen és rendszeresen öntözzük. A talaja mindig legyen nedves. Ha a levegő túl száraz, permetezzük a növényt klórmentes vízzel. Télen ritkítsuk az öntözést. Ha túlöntözzük, a levelek elsárgulnak és lehullanak. (Tausz György)


# Télen hűvösebb, 10-12 C fokos hőmérsékleten, világos helyen tartsuk. A növényt meleg, fűtött szobában ne teleltessük, mert alig vagy egyátalán nem fog virágozni. A fagyot nem tűri! A lakásban teleltetett hibiszkuszt fokozatosan szoktassuk az erős napfényhez, különben levelei megéghetnek. (Tausz György)


# A hibiszkuszt tavasztól őszig napos vagy nagyon világos helyen tartsuk. A 18-20 C fokot kedveli. A lakásban napsütötte ablakba állítsuk, de verandán vagy télikertben is nevelhetjük. Májusban a fagyok elmúltával kitehetjük a növényt a szabadba is. (Tausz György)

2008. febr. 5. 17:51

A hibiszkusz víz kedvelő, azt szereti ha áll a víz a tálca alján, főleg ha virágzik.

Locsoltad tápold.-tal már a nyár óta? Igényli a tápot is.

Nekem már egy méteres és nem kell kényeztetni ...:)

2008. febr. 5. 17:43
Egyik napról a másikra elkezdett sárgulni a levele és lehullot. Lassan már csak a virág alján vannak levelek. Nem öntöztem túl, nem gombás a levele, nem tetves. Már kb. tíz éve van meg. Ha eddig jól gondoztam, akkor most mi lehet a baj?
2008. febr. 5. 17:42
Igen mi a baj,
2008. febr. 5. 17:41
A hibiszkusz virág gondozásában tud valaki segíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook