Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hibiszkusz virág gondozásában tud valaki segíteni? fórum

A hibiszkusz virág gondozásában tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. aug. 11. 18:36
Sziasztok! Az én hibiszkuszom is gyönyörű 8 éves, de most az összes virág széle bebarnul ,nem tudom mi történhetett vele. Nincs valami tippetek hogy ez mitől lehet. Bazsalikom van mellette lehet hogy ezt nem szereti????????????
42. krizszobogi (válaszként erre: 41. - 520803se)
2013. dec. 3. 11:35
Szia én is sokáig ezzel a problémával küzdöttem, mignem olvastam egy hozzászolást, Amiben azt tanácsolták hogy különitsem el a növényt a többitöl, most egy méteres körzetében nincs más virág és gyönyörű.
2013. szept. 13. 22:22

Sziasztok! Hát én is küszködöm a hibiszkuszommal, gyönyörű fényes méregzöld a levele tele bimbóval, és amikor már nyiló állapotba kerülne- hipp-hopp eldobja a bimbókat, és kinyílik 1 db virág -a többi 20 bimbó a cserép mellett. Ugyanezt eljátszotta a nyáron már háromszor, pedig telt virágú gyönyörű kárminpiros fodros szélű a virágja. Mi lehet a baja ?? valaki segítsem, mielőtt bevinném az előszobába teleltetni.

Köszi a válaszokat előre is.

40. dolfin
2013. aug. 7. 07:57

Sziasztok. Én idén kezdtem Hibiszkusz nevelésbe, a kb 4 hónapos növényem kb. 1 méter magas és 5 virágot hozott már a főágon, valamint a kisebb mellék ágain is jön már bimbó.

Én lakásban tartottam végig, nyugati oldalon, ablak mellett. Nagyon szépen fejlődik. Akitől kaptam azt mondta, hogy a kertben tartott növény tél előtt a földig leszárad, akkor be kell takarni kis földdel, majd tavasszal újra kihajt.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a szobában tartott növényt hogyan kell teleltetni, hogy jövőre sok virágot hozzon? Fűtött szobában, ha jól értem, nem túl jó teleltetni.

Az megoldás, ha ősszel kirakom a balkonra, hogy leszáradjon?

Köszönöm a segítséget.

2013. máj. 30. 10:40
Az én hibiszkuszommal is ez a probléma mint verucicc-nak. A virág leesik mielőtt teljesen kinyilna és a bimbo közepébe mintha lenne valami fehér akármi, biztos valami élősködő. Most raktam a födjébe élösködök ellen tablettát, remélem segit. Nekem is vannak körülötte más növények de most kiprobálom hogy át telepitem máshova.
2013. máj. 9. 11:02

Számomra érdekes egy növény ez a hibiszkusz.

Anyu kapott szülinapjára egy szép cseréppel.

Amit utána tapasztaltunk, hát sokkot kaptam.. Nálatok nem kényeskedik ez a növény? Mert nálunk SEMMILYEN más virágot nem tűr meg maga mellett. Odatettük pl. a lándzsrózsa mellé, fény volt, napfény volt, és a bimbói kinyílatlanul kezdtek hullani róla. Áttettük egy másik zöld virág mellé (annak nem tudom a nevét) és a másik virág reggelre elhervadt mellette (konkrétan lekonyultak a levelei) és a hibiszkusz sem virágzott továbbra sem, csak hullajtotta a virággal telt bimbóit. majd áttettük egy olyan helyre, ahol alatta egy Aloe Vera van, de mellette, fölötte semmi más növény, és mit ad Isten? Másnapra elkezdtek nyílni a virágai, és most gyönyörű..


Eddig én csak olvastam a virágok közti "összeférhetetlenségről", de most abszolót élőben tapasztaltam is.. Úgyhogy ha haldoklik a hibiszkuszotok, érdemes átgondolni, hogy milyen növény van mellette, mert mi azt tapasztaltuk, semmit nem tűr meg maga mellett..

2011. máj. 21. 13:27

Sziasztok!


Már régen olvaslak benneteket és sok új dolgot tanultam. . Kicsikét félve, de szeretném megkérdezni, hogy nem tudnátok-e küldeni nekem szobai hibiszkusz kis hajtásokat? A cserét magánban megbeszéljük. . . :) Szép napot. . .

36. REA25 (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2010. jan. 5. 12:08

Sziasztok!


Az én hibiszkuszom is haldokló képet mutat! A fiatal levelei hullanak. a fiatal levelek olyanok, mintha gumiból lennének. Beszárad a hajtáscsúcs is. A levelek megsárgulnak majd a levélszél barnulni kezd! Ha nagyobb levéllel történik meg ez, az nem hullik le, hanem beszárad a növényen!a növény leveleinek turgornyomása sem stimmel! Fonyadozik, kókad. Először azt hittem ki van száradva a földje, megöntöztem. de ez sem tetszik neki!

ha valaki tud segít nekem! Ha kell a levélről tudok képet küldeni!


köszi rea

2009. dec. 16. 09:44
Ja, és a virágföld tetejére lehet néhány gerizd fokhagymát tenni, hogy elűzze a férgeket, bogarakat. Én még letakartam fenyőfakéreggel is.
2009. dec. 16. 09:43
szereti a vizet és a szűrt napfényt. A hibiscus/kínai mályvarózsa virágát adják Kínában úgy, mint nálunk a vörös rózsát a lánynak. A virágja általában 1 napig él, amíg teljese pompájában virít. Késő ősszel a teleltetőhelyére kell tenni, csak nagyon keveset öntözni. Január végén, február elején megmetszeni, átültetni, de csak akkora cserépbe, amely csak 5-10 cm-rel nagyobb, mert a nagyméretű edényt is kképes a gyökereivel betölteni, ezért nem ajánlatos kertben szabad földbe ültetni. Az átültetés után fokozatosan meleg, fény, tápoldat. Kitenni napfényre nem ajánlatos, mert megégeti a levelét. Az árnyékot kedveli, ahol legkevésbé van kitéve a napfénynek ill. a hőmérséklet ingadozásnak, mert egy nyári hűvösebb eső miatt is képesek egy 24 óra alatt leszáradni a levelei. Nyáron nagyon szereti a bőséges vizet. Hetente nem árt tápoldatozni. A hibiscust lehet metszéssel alakítani, mint a bonsait. Ha megjelennének a levelén apró bogarak, szappanos lemosóval permetezni, a levél fonákját is, de a kézi törölgetést is meghálálja. Így néhány év alatt reprezentatív méretű virággá növekedhet és ontja a virágjait szeretete jeléül, mert minden törődést meghálál.Az enyém kb. 25 éves :-))
33. bora54 (válaszként erre: 31. - Hotdog68)
2009. ápr. 2. 21:05
Írtam privit.
32. bora54
2009. ápr. 2. 21:00
Levéltetvek ellen a megoldás kulcsa priviben olvasható .
31. hotdog68 (válaszként erre: 29. - M.Ágika)
2009. ápr. 2. 14:05
az a probléma, hogy a tetvek a virágföldbe is belebújnak és onnan is előmásznak ha nincs éppen akció ellenük. Aztán jöhet megint a szaporodás. Sajnos. Soha véget nem érő történet. Nekem rengeteg hibiszkuszom, leánderem van, nem győzném egyenként lemosni a leveleket.
2009. febr. 7. 18:27
Én csak annyit tudok, hogy nem szereti a huzatot, viszont a sok vizet annél inkább. Tavasszal meg kell metszeni.
2009. febr. 3. 16:35
Elég sok munkát igényel, de ez az általam ismert módszerek közül a legjobb. Fogok egy szivacsot, és szappannal a hibiszkusz minden levelét lemosom ezzel a szappanos vizes szivaccsal. Egy-két órát állni hagyom, aztán zuhany alatt v. a kertben slaggal jól leöblítem róla a szappant. Ha szükséges megismétlem addig, amíg a tetvek el nem tűnnek. Nagyon hatékony módszer.
2008. dec. 19. 19:31
a száraz ágakat vágd vissza addig amíg élő részt látsz, gusztustalan, ha rajta hagyod, ha elég sok fényt és azért meleget is kap, ki fog hajtani. Vannak ám olyan példányok is ami elszárad. De ha nem bolti, hanem te gyökereztetted akkor ki kell hajtania. Ha látsz rajta szép erős, egészséges ágat, akkor vágj le belőle egy 5-8 cm-es darabot és állítsd bele átlátszós üvegbe, vizbe és tedd az ablakba, cserélgesd rajta a vizet ha zöldül. Nekem van amelyik csak 3-4 hónap múlva hajt gyökeret. De legalább megmentettél belőle egy darabot. Nekem inkább a tetvekkel gyűlik meg a bajom, nyáron néha meglepik. Fújkálom mindenféle szerrel. Ha van valakinek jó ötlete tetű ellen, szívesen venném.
27. Borsa
2008. dec. 16. 14:56
Szóval ne sz***k be, hanem hagyjam békén szegényt csoffadni, majd tavasszal helyre jön? A száradófélben lévő ágacskákat hagyjam rajta, vagy vagdossam le? Az ablak és a fény megvan.
2008. dec. 16. 14:38
Ja, és rengeteg virág van mindegyiken. Ha tehetitek ne boltba vegyetek hanem másik növényről törjetek hajtást és gyökereztessétek. Az jobban megmarad. A bolti túl van "kényeztetve"
25. hotdog68 (válaszként erre: 24. - Borsa)
2008. dec. 16. 14:36
Ne izguljatok. Az a hibiszkusz amelyik hirtelen bekerül a lakásba az ledobálja a levelét. De ahogy ledobja az utolsót már láthatod a szárán az apró zöld levélkezdeményt. Csak feltétlenül ablakba, ablak elé, alá tegyétek. Imádja a fényt. Én tavasszal kirakom az udvarra. Mindenhol hibiszkusz és leander van. Van amelyik hibiszkusz a tűző napon az ajtó előtt van, és van olyan amelyik a teraszon. Én amikor októberben, szeptemberben viszem be, felére visszavágom és februárban megint. Még egy sem ment tönkre. De a padlófűtést nem bírja, ezt jegyezzétek meg jól....
24. Borsa
2008. dec. 16. 10:50

Köszönöm!

Remélem, csak téli álmot alszik szegénykém - pedig olyan szép sárga!

2008. dec. 16. 10:43

Szia!

Nálam az ablakban van, 2-3 naponként locsolom és most is virágzik. A hőmérséklet igaz, itt 20fok körül van. A helyváltoztatást, mindig megsínyli, de idővel rendbe jön.

22. Borsa
2008. dec. 9. 15:40
Napos helyen van, de sajnos szobahőmérsékleten (tudom, hogy nem a legjobb, de a másik verzió a természet lágy öle lenne...) Az eddig virágzó ágacskái elhalófélben vannak, a levelek lehullottak, leszáradtak, vagy éppen azon vannak. Meddig kell visszametszeni? Lassan már csak a törzse van.
21. lamoni (válaszként erre: 19. - Borsa)
2008. dec. 9. 15:15
Nem szabad túlöntözni, ne álljon alatta a víz. Napos helyre kell tenni, de nem szereti a tűző napot. Vissza kell egy kicsit metszeni. Én mielőtt bevittem azokat az ágait, ahol már nem volt virág visszavágtam. Most szebb mint volt tele van új levelekkel, formásabb lett és hozza az újabb virágait is.
20. Borsa
2008. dec. 9. 15:00
???
19. Borsa
2008. dec. 9. 08:56

Hullik a hibiszkuszom levele - nem kicsit, NAGYON!

Bevittem a szobába telelni, és úgy néz ki, mint aki a halálán van, pedig locsolgatom, és beszélgetni is szoktunk...:)

Mit csinálok rosszul?

2008. máj. 28. 09:28

Hibiszkusz:


Hazánk egyik legkedveltebb mediterrán növénye a hibiszkusz, amely akár két méteresre is megnőhet. A hibiszkusz nem csak kertben, de teraszon, télikertben, vagy folyosón is nagyon mutatós növény.


Nagyméretű egyszerű vagy telt virágai és élénk színválasztéka miatt igen kedvelt kerti és szobai dísznövény lett a hibiszkusz. A növény akár a másfél méteres magasságot is elérheti, és ha megfelelő körülményeket biztosítunk számára, egész évben virágzik otthonunkban. Hatalmas tölcsér alakú virágai sajnos csak egy két napig virágzik, de kárpótol minket az egész éves bőséges virágfelhozatallal.


Rengetek, színben pompázik ez a szép mediterrán növény, a fehértől, a rózsaszínen át, a bordóig minden színben találkozhatunk vele. Tavasszal és ősszel érdemes egyszer visszametszeni, és szintén tavasszal és ősszel megelőző permetezést végezni a kártevők ellen. Könnyen szaporíthatjuk hajtásdugványról.


Aktív kép



A kisebb növényeket akár évente is átültethetjük nagyobb cserépbe, ehhez laza, jó vízáteresztő képességű virágföldet válasszunk. A nagyobbakat csak két-háromévente ültessük át, később csak felszíni talajcserét végezzünk.


A növényt nem csak kertben tarthatjuk, hanem egy világos és hűvös előtérbe vagy télikertbe is elhelyezhetjük. Ültessük el egy szép nagy dézsába, vagy ha igazi mediterrán hangulatot szeretnénk otthonunkba, akkor válasszunk egy nagy cserép színű kerámia virágtartót. A mediterrán országokban a hibiszkuszt sövényként is ültetik, kertekben tereken sokszor találkozunk ilyen megoldással. Érdemes kipróbálni kertünkben is.


A hibiszkusz legfontosabb igénye, tavasztól őszig a rendszeres tápanyag utánpótlás, és a tavaszi őszi metszés.


Aktív képMinél többet metsszük a növényt, annál több virágot és dúsabb növekedést kapunk.


A legtöbb hibiszkuszt sajnos előszeretettel támadják meg a tetvek és más kártevők, ezért tavasszal és ősszel érdemes megelőző permetezést végezni, hogy a megtelepedett rovarok még kikelés előtt elpusztuljanak.


Egy –egy gerezd fokhagyma a cserépbe ledugva is megoldhatja a kellemetlen kártevők látogatását.


Fényigény: Szereti a világos, fényes teret, és imádja a nyári napsütést.


Víz igény: Nyáron öntözzük bőven a növényt, a földje legyen mindig nedves, de télen csökkentsük a locsolást, csak akkor öntözzük, ha a földje már kissé kiszáradt.


Tápanyag: Tavasztól őszig tápoldatozzuk hetente egyszer. Télen, ha szeretnénk, hogy virágot hozzon, kéthetente egyszer adjunk neki kevés tápoldatot.


Hőmérséklet: Nyáron átlagos meleg és párás klímát kedveli, de télen 12-15 fok az ideális neki.

17. coline (válaszként erre: 16. - Sajt1979)
2008. máj. 24. 17:45
Gratulálok! Így kell ezt csinálni:)))))))
2008. máj. 24. 13:46

Én nem rég vettem egy barackszinű hibiszkuszt,ami folyamatosan virágzott,most kitettem a kertbe,délelőtt éri a napsütés,délután a futó rózsa árnyékában van.A lényeg,ne perzselje a leveleit a délutáni napsütés.Hetente tápoldatozni,télen kevesebbszer!A megfelelő ültetőföld:két rész föld,két rész tőzeg és egy rész finom kéregből álló keverék.

Aki tudja ültesse ki kertbe,felszedéskor vigyázzunk,nehogy valami kártevőt is cserépbe ültesssünk a növényünkkel együtt!

Teleltessük:10-12 fokos világos helyen.(nálam déli fekvésű ablakban van).

15. Dizzz
2008. ápr. 13. 10:24

télen bennt van, közvetlen az ablaknál,nyáron kiteszem a teraszra..

egy kicsit nehéz vele, néha nem tudom hova pakolgassam, mert nagyob, mint én, pedig én is 177 vagyok:)

2008. ápr. 13. 10:10
Ja és még valami,nem kell megilyedni ,ha szinte az összes levelét lehullatja télen,egyszerűen jól meg kell metszeni és tavasszal újra hajtani fog:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook