Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A herpesz a szájon mikor fertőz? fórum

A herpesz a szájon mikor fertőz? (tudásbázis kérdés)


27. anyuci74 (válaszként erre: 26. - Badonyimariaeva)
2009. dec. 7. 19:13
Hat ebben igazad van! mi is most dilemmazunk, hogy oltas, vagy nem oltas! Egyik ezt mondja a masik azt. Veszelyes az oltas, veszelyes az influenza! Paff, akkor most mit csinaljuk??? De ugy nez ki mi is felvesszuk, csak meg kell varnom, hogy meggyogyuljak, igy is virusos torokfertözesem van , nem hianyzik meg most egy belem oltott is. De remelem a heten rendbe jövök!
26. badonyimariaeva (válaszként erre: 25. - Anyuci74)
2009. dec. 6. 19:42

Azt tudom, hogy ha egyszer valakinek kijön a száján a herpesz, az folyamatosan számíthat rá, hogy újra előjön.

Azt, hogy fertőz e, nekem az orvos azt mondta, hogy nem!!

De ez is olyan ezekszerint mint a mostani vírus.

Ha beoltatjuk magunkat akkor is elkaphatjuk, bár az elején még arról nem volt szó, hogy oltás után megfertőződhetünk.

A jó ég tudja már, hogy mit is gondoljon az ember most már az orvosok véleményéről.

25. anyuci74 (válaszként erre: 23. - Badonyimariaeva)
2009. dec. 6. 16:49

Sajnos a herpesz fertözö. Söt ujszulött babaknal pl. idegrendszeri problemakat is okozhat. Es a baranyhimlöt meg az övsömört is herpesz virus okozza.

Aki egyszer elkapja a herpeszt annak mindig ott van a szervezeteben, es barmikor elöjöhet. Pl. szolizas, stressz, stb. Egyebkent nekem is jött mar ki a szamon mikor egy joizut ettem.

24. 97b7a82d23 (válaszként erre: 23. - Badonyimariaeva)
2009. dec. 6. 16:15

Pedig a herpeszt vírus okozza,elméletileg fertőz.

Csak van,aki nem kapja el,mert erős az immunrendszere.Vagy nem tudom:)

2009. dec. 6. 13:44

Nem fertőző.

Az is lehet, hogy csak jó ízűt etettek!

Nekem is kijött tegnap, de előtte lila hagymát kolbászt, szalonnát ettem.

Olyan jólesett, hogy azonnal égni kezdett a számszéle és ki is jött, hiába kenegettem.

Most Amodent fogkrém van rajta.

2009. máj. 28. 19:06
Ja,amúgy a vőlegényem mindig vígasztal,mert nagyon magam alatt szoktam lenni,hogy miért én,miért nekem,meg hját már nagyon elegem van belőle.Elég sokszor szájoncsókol,de még soha nem kapta el.Ez egyénfüggő szerintem,Van aki egyáltalán nem hajlamos rá.
2009. máj. 28. 19:04

Egyébként azt mondta az orvosom hogy immunrendszerprobléma.

De kiválthatja lelki vagy fizikai megterhelés,stressz,szinte bármi...ááá

20. ében11 (válaszként erre: 19. - 97b7a82d23)
2009. máj. 28. 18:46
szegény!Én is lehet hordozom a vírust, de eddig még nem jött ki sosem.ilyen kis alattomos ez a herpesz.
2009. máj. 28. 18:42
Sziasztok!Hát én hallani sem akarok a herpeszről.Nagyon sok bajom van vele.Szinte minden hónapban van seb a számon.Kijön a láztól,ha menstruálok egyszerűen mindentől...más után soha nem szoktam inni meg az ilyen dolgokra vigyázok,de hiába...egyszerűen nem tudom miért van ez,de elegem van belőle,el vagyok keseredve.Kipróbáltam ezt az új herpesztapaszt szerintem nagyon jó ajánlom mindenkinek.
2009. máj. 27. 08:08
nálunk majdnem mindenki elkapta a múltkor mikor nekem kijött!!!szörnyű volt!!
2009. máj. 26. 22:23

Köszi a valaszokat.

Eben11, egesz elkapott a frasz ahogy elolvastam mi mindent okozhat es a vacak.


Itt nem csokolozasrol van szo. Mar sebes a szam es ma a kisfiam az en kanalammal kapott be egy falat kajat. Ezert vagyok ideges, remelem nem fogja elkapni. Egesz heten ugy vigyaztam , tapasz meg ´minden, a kezem mar sebes, mert kiszaradt a sok mosastol, mar egy hete nem adtam neki puszit sem. Es most meg ez!

Igaz mikor meg fel eves lehetett egy ismerösunk megpuszilta, es neki is sebes herpeszes volt a szaja, azt hittem a guta ut meg ott helyben. De szerencsere nem lett semmi baj.

Ugy vigyazok az ilyen dolgokra, es tessek!

2009. máj. 26. 18:32

jaj és ezt a hosszút is talláltam:

A herpeszvírus fertőzés embernél igen gyakran előforduló fertőzés. Érintheti a bőrt, a nyálkahártyákat, a szemet, a központi idegrendszert és a nemi szerveket. Néha súlyos, egész szervezetet érintő fertőzést is okozhat.

Két törzse van, HUS 1, amely általában a bőrt és a nyálkahártyát betegíti meg és a HUS 2, amely elsősorban a nemi szerveket érinti. A fertőzésnek két formája lehet.

1: elsődleges fertőzés: amikor a fogékony szervezet először találkozik a vírussal. Ekkor legtöbbször észleljük a tüneteket vagy csak helyi felületes elváltozásokat. Újszülöttekben és alultáplált csecsemőkben azonban súlyos, egész szervezetet érintő betegség alakulhat ki. A fertőzés után megjelennek a szervezetben a védekezést biztosító antitestek.

2: a visszatérő herpeszes elváltozások már az immunis szervezetben jelennek meg, amely a tünetmentes fertőzés fellobbanását jelenti. Ezt kiválthatja hideg, kimerülés, betegségek, UV fény, stress, menstruáció. Ebben az esetben tehát szinte mindig helyi tüneteket észlelnek. A lappangási ideje a fertőzésnek 2-12 nap. A fertőzés terjedését 2 tényező befolyásolja, szoros testi érintkezés és trauma (hámhiány). A fertőzés után a fertőzöttek tünetmentesen üríthetik a vírust. A fertőzés tünetei lehetnek: ajakherpesz, bőrön herpeszes hólyagok bárhol, heveny fertőző száj- és ínygyulladás, okozhat szemelváltozásokat is a vírus. Jól ismert, főleg felnőtteket érintő nemi szerveken hólyagos elváltozásokat okozó herpesz, ill. bármely korosztályban, de szerencsére ritkán kialakuló agyhártya-agyvelőgyulladás. Hogy éppen hol és milyen formában jelentkezik a fertőzés, tehát függ a fertőzés behatolási helyétől (sérülések!), aktuális immunállapotától és életkorától. Fontos tehát a fokozott óvatosság.

2009. máj. 26. 18:23

én csak azt akartam írni, hogy fertőz.Legalábbis én nem csókolóznék olyannal akinek a száján épp kint van a herpesz,és szerintem szülni se engednek olyat

akinek mondjuk a nemi szervén épp kint van(császár).

Az volt a kérdés a sebes száj fertőzhet-e.

2009. máj. 26. 18:22
Nekem pont ma esett le :) Én úgy tudom, hogy a szájon levő herpesz addig fertőz, amíg hólyagos, amikor már varas, akkor nem. Hozzáteszem, a párom állandóan beleiszik a poharamba, műanyag palackomba, szájon is szokott csókolni, de még soha nem kapta el.
2009. máj. 26. 18:21

Hát nem tudom, amikor kijön a számon én inni is úgy iszok, hogy alig érjen a pohárhoz, annak ellenére, hogy utána elmosom és senki sem iszik belőle.

Én Zoviraxot használok, ugyan azt írják benne, hogy nem tudom hány óránként kell kenni én mindig figyelek, hogy fehér legyen a szám a kencétől. Így 2 nap alatt leszárad (ha nem hamarabb), harmadik napon sebes, negyediken már bármit csinálhatok vele.

Amúgy az a "szerencsém", hogy éjjel is felébredek, ha érzem, hogy jön ki, így be tudom kenni, sokszor ki sem jön a számon.

2009. máj. 26. 18:20

és még ezt is találtam:

A felnőtt lakosságban 90% a hordozók aránya. A tünetmentes hordozók többnyire nem fertőznek ugyan, de ez sem kizárt, ezért a fertőzés megelőzése nehéz.


Természetesen az aktív betegek fertőzési hajlama jóval nagyobb. Ezért kerülni kell az aktív herpeszben szenvedőkkel való közvetlen érintkezést. Ne használjuk a beteggel közös borotvát, evőeszközt, törülközőt. Az ajakherpeszes betegnek a provokáló tényezőket (pl. erős napsugárzás) - ha lehetséges - kerülnie kell.

11. agis
2009. máj. 26. 18:19
tipusos és atipusos. guglizd meg, ez nem az egészségügyi szakközép, b_sszus.
10. ében11 (válaszként erre: 8. - Agis)
2009. máj. 26. 18:17

ez nem teljesen igaz szerintem a neten találtam:

Az ajakherpesz mintegy 30%-ban nemi szervi herpeszt is okozhat. Ezért aktív ajakherpesz esetén az orális közösülés kerülendő.

2009. máj. 26. 18:15

Alsótagozatos koromban a térdemen volt vagy 20-25 herpesz. Ecsetelni kellett valami narancssárga löttyel...

Az melyikbe tartozik? :)))

8. agis
2009. máj. 26. 18:13

Van tipusos és atipusos herpesz. Az egyik a genitáliakon jön ki, a másik az oralis szerveken. Maga a vírus a gerincvelőben található. Ami az oralis részen (szem, száj, orr környéke) jön ki ,nem fertőz, csakis ami a genitaliakon (szeméremtest, végbélnyílás). Tehát ha a társadban nincs jelen a herpesz, nem is fog kijönni. Ahhoz egy kicsit több kell. gyakran az anya a szülés során "adja át" a fertőzést. Acyklovirum és 3-4 nap alatt helyrejön.

A korai szakaszban (mikor csak bőrpír jelentkezik, illetve égető érzés) a jegeléssel sokat javíthatsz a helyzeten. Maga a herpesz immungyengeség esetén jön ki (betegség, stressz, egyéb más, túlzott hatás, lsd szolárium)

2009. máj. 26. 18:10
szerintem amíg ott van a seb addig fertőz,utánna is a szervezetbe marad a vírus.
2009. máj. 26. 18:01
Elmentem szolizni es masnapra kijött a szamon. Olvastam hogy a tulzott uv (valamelyik a vagy b ) is okozhatja.
2009. máj. 26. 18:00
De mikor mar beszarad es sebes akkor is fertöz meg?
2009. máj. 26. 17:52

ha kijött fertőz,nem ajánlatos vele csókolni puszilgatni és közös poharat evőeszközt használni!

és nem csak a másik szájára adhatod tovább...jobbulást!

2009. máj. 26. 17:49
Amikor kifakad akkor aztán 100%, hogy fertőz:)....ÁÁÁÁÁÁÁÁ Comped tapasz, A-vitamin, szárító kozmetikumok...
2009. máj. 26. 17:48
Ha sebes akkor is fertöz meg? vagy mikor, nem talaltam semmit a neten rolta.
2009. máj. 26. 17:47
A herpesz a szajon mikor fertöz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook