Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házi konzerválást próbáltátok már? fórum

A házi konzerválást próbáltátok már? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 14. 08:12
Ezen a héten max. hétvégén fogok én befőzéshez jutni, addig nem is kínzom magam azzal, hogy ötletelve csorgatom a nyálam az akcióra. :o)
2012. aug. 14. 06:44
Köszi, ha van valami híred írj. Én is ki fogom próbálni, ha legközelebb pörköltet főzök, majd írok.
2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Mendy)
2012. aug. 13. 10:23

A vákumhoz az is elég, ha lefordítod az üveget amint betöltötted, és így hagyod kihűlni. Minden eszközt fertőtleníteni kell. Én kifőzöm az üvegeket, fedőket, és fertőtlenítem a merőkanalat is. Húsos ételt még nem raktam el, de lekvár és savanyúság még nem romlott meg.


Én is tegnap gondolkoztam, hogy esetleg csinálnék a férjemnek egészen kész ételt üvegbe, mert a fagyasztóban sokszor alig van hely. Ha húsos lenne, talán dunsztolnám is. Van egy könyvem (csak nem itthon), amiben ilyesmikről is írnak. Talán ma belekukkantok, mert azért nem ártana tudni, hogy meddig eltartható.

2012. aug. 13. 06:46

Olvasgatom,hogy akár gyros húst, kész ételeket, rakott ételeket el lehet tenni üvegben és eláll a polcon, csak ki kell gőzölni 1 órát. Ekkor teljesen ráhúzódik a tető, bevákumozódik.

Készített már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook