Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A házastárs automatikusan adóstárs e? fórum

A házastárs automatikusan adóstárs e? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
14. mzsu1 (válaszként erre: 3. - Huszka)
2010. jan. 9. 21:59
Ez nem hitel, csak kölcsönkért összeg, amiről papírt írtak.
2010. jan. 9. 21:59
Azt nem írja,hogy nincs róla papír.
2010. jan. 9. 21:58
Afölött mindenki elsiklik, hogy a tartozás még a házasság előttről van???
11. mzsu1 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. jan. 9. 21:58

Szia!

Igen írtak szerződést. Addig húzódott az egész ügy, mert a férjem szemét dolognak tartotta a kamatot, bár egy reális összeggel kibékült volna, hogy a haver beadta végrehajtónak. A férjemnek nincs semmi a nevén, a srác közölte a végrehajtóval (közben mi összeházasodtunk), hogy a nevemen van egy autó, amit már házasságunk ideje alatt vettünk.

2010. jan. 9. 21:58
Ez fizetési meghagyással indult? Ha volt per, annak mi lett a vége? Nem fellebeztetek? Milyen bizonyítékok alapján indítottak végrehajtást?!
9. huszka (válaszként erre: 7. - Dius81)
2010. jan. 9. 21:57

Nah..én is erre gondoltam. :)


De tényleg..ha nincs papír és az inkább baráti kölcsön, akkor én sem értem az egészet..

2010. jan. 9. 21:57

Mivel még a házasság előtt vette fel a hitelt, szerintem se vagy adóstárs. Más kérdés, hogy elvileg 5 év után ugye közös a vagyon...

De nem vagyok túl járatos a témában, szóval ez csak a saját véleményem volt!!!

2010. jan. 9. 21:56

Igen, ha nincsenek papírok, akkor mire a per?


Amúgy (én bankban dolgozom lakáshitelesként), ha bani hitelt veszel fel, két variáció van:

személyi hitel:

csak az adós van a hitelbe,

Lakásvásávárlás, vagy építési hitel, a lényeg, hogy ingatlanfedezetű--akkor a házastársat be KELL vonni, mint adóstárs.

nincs kivétel.

6. 228bb89282 (válaszként erre: 1. - Mzsu1)
2010. jan. 9. 21:56
Gondolom, abból indultak ki, hogy a házasság alatt szerzett vagyon, közös vagyonnak minősül. Kivéve, ha te tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy az autó már a házasságkötés (és nem az azt megelőző együttélés alatt) előtt már a te tulajdonodban volt.
2010. jan. 9. 21:55
Nekünk lakáshitelünk van. A férjem nevén fut, de én adóstárs vagyok. Mivel a házastárs ebben az esetben automatikusan adóstárs. Nekünk ezt mondták anno...
2010. jan. 9. 21:54
Nem. Erről papírnak kell lennie, hogy adóstárs vagy.
2010. jan. 9. 21:54
Szia! Ez milyen típusú hitel?
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Mzsu1)
2010. jan. 9. 21:54

Szia!

Mi alapján perelte be a férjedet a barátja? Írtak szerződést?

Még banki hiteleknél sem automatikus a házastárs bevonása a hitelbe. Tehát ilyen nincs. Természetesen a házasság egy olyan "itézmény", ahol a dolgaink közösek...

2010. jan. 9. 21:51

Segítsen aki ért hozzá! A konkrét sztori, a férjemnek házassagunk előtt volt egy kisebb összegű tartozása egy magán személlyel szemben. z illetőnek többször elvitte a kölcsönkért összeget, aki azonban azt nem fogadta el, mondván ő a kamatot is kéri! (Nem uzsora! Osztálytársak és elvileg barátok voltak!) Az egész ügy addig fajult, hogy behajtási ügy lett belőle, mivel a férjem nevén nincs semmi, az én autómat akarták lefoglalni, mondván, hogy a házastárs is adóstárs. Létezik ilyen? Ez teljességgel agyrém! Tud valaki segíteni?

köszi!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook