Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A havonta elvégzett otthoni mell önvizsgálat életet menthet fórum

A havonta elvégzett otthoni mell önvizsgálat életet menthet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A havonta elvégzett otthoni mell önvizsgálat életet menthet

2016. ápr. 1. 04:04
Van még tag, aki itt hozzászólt? kérdeznék...
20. zsufzs (válaszként erre: 19. - Codie)
2011. júl. 3. 19:11
Én is ezt hallottam, ha fáj, akkor nem rák.
2011. júl. 3. 18:20

Nekem is van már benne évek óta valami csomó,de nem fáj,és azon kívül nem okoz semmi problémát...

Uh-n nézték de semmi....akkor csak van.

2011. jún. 10. 10:41
Nem tudod esetleg maszekban megcsináltatni a mammot?
17. MFPI
2011. jún. 9. 13:35
Sziasztok nekem is van egy kis bajom a dokimmal együtt találtunk egy csomót a mellemben ami fáj is.Hihetetlen,de csak 27-én tudnak mommot csinálni.....addig meg izgulhatok:(
16. 7529edede9 (válaszként erre: 15. - C191c35515)
2011. márc. 11. 12:30

Szia,

mit érzel csomót?

Milyen vizsgálatra mész?

2011. márc. 11. 12:18
sziasztok..ez nálam épp aktuális szerdán megyek kivizsgáltatni..mert valami nem stimmel..
2011. márc. 7. 16:42
Fontos a szűrés,minden évben.Nagyon komolyan kell venni,mert egy alattomos betegség,és nagyon sokan meghalnak még most is.Nekem 11-éve volt mellrákom,időben volt,harcoltam,megérte.
13. gy75
2011. márc. 6. 12:07

[link]

A mell-lámpás linkem nem ment át. Na próba újra

12. gy75 (válaszként erre: 11. - Pöpike)
2011. márc. 6. 12:05

Én használom és nem az ideget teszi belém, hanem inkább biztonság érzetet ad. A készülékkel amúgy át kell világítani a melleidet egy sötét helységben. A mell-lámpa a hemoglobin jelenlétét mutatja ki. Az én melleim is miregyesek. A lámpával megtanultam hogyan néz ki a mellem érhálózata és szerkezete. A leírásban is ott van, hogy a változásokat kell keresni egyik hónapról a másikra. Tehát ha nincs változás a látványban és tapintásban az előző hónaphoz képest, akkor nincs min problémázni. Rosszindulatú elváltozásoknál az érháló sűrűsödik. Ezért az ilyen elváltozásokat jó eséllyel kimutatja a lámpa.

Nem vagyok még 45 éves, így még mammográfiára sem járhatok (mondjuk az is csak 2 évente van.. és a mellekben hónapról hónapra jelentkezhet vami). Mindenhonnan azt hallani, hogy a havi önvizsgálat ajánlott€! (Épp most volt egy eset, 41 éves nő 1 év alatt elvitte a mellrák..)

Én anyámmal együtt használom. Minden para nélkül megy az önvizsgálat. Persze eljárok nőgyógyászhoz is mert a lámpa az orvost nem helyettesíti.

Az orvosom Dr. Bánhidy is támogatja a lámpát. Ő a Sote 2. nőgyógy. klinikáján igazgatóhelyettese és akármihez ő sem adja a nevét.

[link]

11. pöpike (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. febr. 17. 15:22
Én is járok évente családi halmozódás miatt, de nekem sem ajánlották, mert csak az emberbe bele rakja az ideget.
10. 7529edede9 (válaszként erre: 9. - Judit6006)
2011. febr. 5. 20:47
Félévente!
9. judit6006 (válaszként erre: 8. - 7529edede9)
2011. febr. 5. 20:23
De ugye jársz minimum évente ellenőriztetni?
8. 7529edede9 (válaszként erre: 7. - Judit6006)
2011. febr. 5. 20:18
Sztem csak azt tudja jelezni,hogy van vmi eltérés,hiszen a rákos daganatot csak szövettan elemzéssel tudják megmutatni.Jelezheti a sűrűbb mirigyet,cisztákat én pont ezért nem tartom jónak a magam részére mert tele vagyok cisztákkal.
7. judit6006 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. febr. 5. 20:13
Igen, én is ugyanígy vagyok, képtelen lennék egy kicsi kezdődő valamit a sok tejmirigytől megkülönböztetni.Így marad a fél évenkénti UH és évente a mammo. Viszont ezen a lámpán én is gondolkodtam.Az egyik onkológus nőgyógyász a kerületünkben nem ajánlotta, de nekem ő nem etalon ilyesmiben.Valaki nem tudja, hogy ez a cisztát is jelzi vagy csak a tényleg rákos dolgot?
2011. febr. 5. 20:06
ja...és 20 éves voltam...
2011. febr. 5. 19:36

Nekem volt egy csomó a jobb mellemben, nagyon sokáig nem mentem el vele orvoshoz, mert féltem hogy mit fogok hallani, aztán mikor zöld váladék ürült a mellemből megijedtem, és elmondtam a nőgyógyászomnak, aki elküldött sebészetre, kiderült, hogy jóindulatú daganatom van, és idő kérdése volt csak, hogy mikor lesz belőle rosszindulatú. Szerencsém, hogy időben észrevettem. Így is ki kellett műteni, de legalább nem a mellemet kellett levágni. Azóta is mindig vizsgálom h nincs-e benne valami elváltozás.

Tényleg nagyon fontos az önvizsgálat

4. Zsuzska0610 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. febr. 5. 19:03
Nekem is dettó... Fogalmam sincs, mit kell tenni...
3. 7529edede9 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. febr. 5. 18:49
Én is gondolkodtam a mell lámpán mert cisztáim vannak és egyéb más gond is ami miatt oda kell figyelni a mellre de az enyém is érzékeny,mirigyes és csak stresszelném magam vele mert lehet,h már egy kisebb gyulladásnál is jelez.Én maradok a kézi vizsgálatnál és UH-on megnézetem.Ettől még nem vonom kétségbe segítő rendeltetését.
2011. febr. 5. 18:41
Nekem alapból mirigyes a mellem, világ életemben csomók is voltak benne. Ilyenkor mit vizsgáljak???
1. Hoxa
2011. febr. 5. 16:08
Az emlőrák a nők leggyakoribb daganatos megbetegedése, ami azonban 75% eséllyel gyógyítható akkor, ha azt időben észreveszik. Minden nő saját felelőssége, hogy odafigyeljen az egészségére. A Magyar Rákellenes Liga a rendszeres mellönvizsgálat fontosságára hívja fel a figyelmet, egyben ajánlja egy új önvizsgálati eszköz, a Breastlight mell-lámpa használatát az otthoni önvizsgálat kiegészítésére.

Ugrás a teljes írásra: A havonta elvégzett otthoni mell önvizsgálat életet menthet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook