Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A hátfájás fórum

A hátfájás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hátfájás

1 2
32. LUMBÁGÓ LENKE (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 23. 23:51
Na szia,szerintem krémezd amíg már a kezed jobban kezd fájni.
31. pikareszk (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 23. 23:48
Próbálj meg változtatni a tanulási pózaidon. Keress az íróasztaltól eltérő ülőalkalmatosságokat, pl. fotel. Vagy ha otthon és nem könyvtárban szeretsz utazni, próbálj meg hason tanulni, mondjuk az ágyadban vagy a szőnyegen. A hason fekvés jót tesz szerintem a hátfájásnak! :) ha nagyon nincs más megoldás: tanulj kevesebbet, találkozz a barátaiddal :D
2012. nov. 23. 22:24

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A rendszeres torna illetve a tanulás közti szünetek csak segíthetnek. Ha esetleg idő szűkében lennél, kipróbálhatsz egy tartásjavító segédeszközt. Ma már ebből is több féle kapható korrekt áron.

[link]

De mindezek mellett a legjobban tudom ajánlani az esti hátmasszázst egy izmos férfitől. :)

29. ipponlite (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 23. 20:02
A túlzott egy helyben ülés nagyon megterhelő lehet a gerinced számára és amellett, hogy helytelen testtartást is okozhat, nyaki és háti fájdalmakhoz vezethet. Próbálj meg kisebb szüneteket tartani a tanulás között, hiszen egy kis pihenés a gerincednek és az agyadnak is jót tesz!:)
2012. nov. 23. 19:51
Először is próbálj meg valami kényelemesebb széken ülni, másodszor mindig figyelj a helyes testtartásra! Ajánlom még az úszást, az nagyon jót tesz a hátnak :)
2012. nov. 23. 19:06
osztom az előző véleményét! például elmehetnél napi rendszerességgel görkorizni, az jól átmozgatná tested, és felfrissítené a szellemed!
2012. nov. 23. 17:12
Tanulj vagy kemény széken ülve, vagy ülőlabdán asztalnál, menj el maszíroztatni, igyál sok folyadékot (jót tesz a gerincedben lévő porcoknak) és akár naponta többször 5-10 percet tornázz (ez átmozgatja a gerincedet és erősíti a törzsizmaidat).
25. Klióóó (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 22. 22:31
szia! sportolj valamit! kikapcsol, felfrissít és a hátadnak is jót tesz :)
24. tengerszint (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 22. 19:20
gerincjóga :) nagyon hasznos és még stresszoldó hatása is van
23. lillypad (válaszként erre: 22. - Illusch)
2012. nov. 22. 19:17
szia! használj esetleg valamilyen izomlazító/fájdalomcsillapító krémet :) ha már nagyon elviselhetetlen a fájdalom én is mindig bekenem, de egyébként forró fürdőt szoktam venni, az is ellazít kicsit:)vagy egy ismerősöm például speciális "párnán" ülve dolgozik, de egy masszázs is segíthet! :)
2012. nov. 22. 18:04

Sziasztok!


A sok ülés és könyv fölé görnyedés miatt elég gyakran fáj a hátam. Van valami módszeretek, ami ilyenkor segít? Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

2012. jún. 22. 15:43
Azzal nem csinálsz rosszat ha megerősíted a gerinced melletti izmaidat és figyelj a helyes testtartásra:-)
2012. jún. 22. 12:24

Próbálok úgy emelni hogy egyenletesen terheljem a hátam,lábammal rásegítek.Kislányom azóta már 5és fél éves,sőt van egy kisfiam is aki 2,5éves.Őt még néha fel kell venni:-)De jól bírom:-))

Neked van lúrkód?

2012. jún. 22. 08:20
Muszály volt csinálnom a tornát itthon ha nem akartam hogy megint előjöjjön.A kórházba jártam,sztk-ba,igaz eü dolgozó vagyok én is,de nem volt lebeszélve:-))).Nem volt azóta,de vigyázok is rá hogyne legyen.Időnként érzem a becsípődés helyét,de csak ennyi:-)
2012. jún. 21. 09:03
Amikor én jártam akkor egyedül voltam,igaz nem sokat voltam, pár alkalommal.De kaptam tornát otthonra és azt csináltam:-)
2012. jún. 20. 10:09
Nekem hál'istennek csak 1x volt gondom,na de azt nem kívánom senkinek:-/2hónapos volt a kislányom amikor lumbágóm lett...kegyetlen.Akkor gyógytorna meg gyógyszerek töménytelen mennyiségben.Hátizom erősítő gyakorlatokat kellett csinálnom,néha még mindig csinálom amikor sok a dolog itthon:-))
2012. jún. 18. 14:55
hÁt ez is valami,legalább értél el valami javulást.De megsúgom a csontkováccsal kapcsolatban nekem is hasonló félelmeim vannak:-DDDPedig tudom hogy butaság:-)))
2012. jún. 18. 10:42
éN MÉg nem próbáltam csak annyit tudok hogy amikor "átvizsgál" már akkor meg tudja neked mondani hogy elég e az ő segítsége vagy máshoz kell fordulnod.Ha elég az ő képessége akkor csak időközönként kell felkeresni,csak egy kérdés felmerül hogy igazán jó csontkovácsot találsz e vagy nem?Én egyet tudok itt a környékünkön és ha jól tudom ő Pesten is szokott"rendelést"tartani:-))
14. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2012. jún. 15. 14:04
csontkovács?
2011. jún. 12. 20:57
fáj a vállam egy bizonyos magasság elérése után fáj feljebb emelni a kezem, tud valaki rá valamit, hideg vagy meleg kell erre?
12. Tempest (válaszként erre: 11. - Tempest)
2009. nov. 26. 17:25
Ja és persze nekem is van púpom, fent középen a nyakam "tövénél" már nem kötöm fel a hajam egy ideje, hogy ne látszódjon. Lehet ezzel valamit kezdeni, a púp eltüntethető, vagy már késő??
11. Tempest (válaszként erre: 8. - Kikelet)
2009. nov. 26. 17:23
Én is ülő munkát végzek, a hátam felső része, a vállak a nyakam egyre jobban fáj, lassan már állandósul az érzés. Én is gondolkodtam a pilatesen, de még dvd ket nézegettem a boltba. Otthon tornázol, vagy eljársz?? Ha otthon akkor melyik dvd-re, vagy milyen egy ilyen óra??
10. Füzike (válaszként erre: 9. - 11fd6aad25)
2007. nov. 8. 15:08
Nem halottam még erről a tigger tornáról. És azt mondod hogy ez a torna okoz merevséget a nyakban?
2007. nov. 3. 22:31
valami trigger izom torna van ami a hat es a nyaki meredt izmok kemenyseget okozzak hallottatok-e rola?
8. kikelet (válaszként erre: 6. - Füzike)
2007. okt. 29. 19:20
Ülőmunkát végzek, ettől rendszeresen fáj a hátam.Rendszeresen tornázok (pilates)amivel pozitív hatást értem(érek)el.Nekem ez bevált.
7. daroki (válaszként erre: 6. - Füzike)
2007. okt. 19. 20:01
Nekem a derekam szokott a legjobban fájni.De megyek masszíroztatni:)Érzem,hogy attól minden jobb lesz!:))
6. Füzike (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2007. okt. 19. 19:22
Na és a torna?
2007. okt. 19. 19:20
na igen... nekem szinte minden kritikus helyen fáj a hátam... a hátúszást már ajánlották, dehát az olyan macerás a sok átöltözés-hajszárítás stb miatt!
4. Füzike (válaszként erre: 3. - GINA73)
2007. okt. 19. 08:18
Szia! Valószínűleg a tűszúrás (gondolom epidurális érzéstelenítés volt?) megsértette a csigolyák között kilépő idegeket esetleg a következtében az ideg súrolja a csigolyatestet. Azért egy jó reumatológus elküldene röntgenre, hogy kiderüljön melyik két csigolya között van a probléma pontosan. Talán egy súlyfürdőt lehet ilyenkor ajálani. De minden a röntgen felvételtől függ.
2007. okt. 19. 08:06
szia! nagyon jó a téma ,az én gondom az hogy lassan 8éve egy szülésemnél 3-4 alkalommal félreszúrt a drnő azóta teljesen tropa a gerincem a derékfájdalmamra majd megveszek. De miután előtte semmi problémám nem volt vele nem tudom van e értelme megnézetni mert egy tűszúrást a röntgen sem mutat ki . Vki aki ért hozzá megtudná mondani,hogy ez mit okozhatott ? Vagy mi lehet az orvosi neve? kezelése?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook