Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A haszonélvező kiteheti a tulajdonost? fórum

A haszonélvező kiteheti a tulajdonost? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:51
Én anyósom ugyanez volt..el is költöztünk 200km-re.
16. angelbella (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. jan. 31. 10:51
az eladáshoz is az kell, h ők "rábólintsanak". (ha jól tudom) És tuti nem mennének bele, csak, h keserítsék az életünket. amióta ismerem őket ezt teszik, csak ez már azért durva, főleg, h a 3 gyerekünk is érintett már.
2014. jan. 31. 10:47
igen, mi is erre gondoltunk, h csak ijesztgetnek, és zsarolni próbálnak, h maradhatunk, ha átjárunk és, ahogy ők mondják "jól viselkedünk". Csak ez az egész amellett,h undorító és gusztustalan, sajnos a páromat eléggé megviseli lelkileg. Ő azt mondta, h még ha csak ijesztgetés is, ő akkor se akar így itt maradni, h ez merült fel a szülei fejében. Elég szánalmas, azt hiszem mindenki képet kap a nagyszülőkről, h milyen emberek is lehetnek. Egyrészt, h a saját fiukat és unokáikat kitenné innen, illetve, h zsarolással próbál rábírni miket arra, h átjárjunk.
14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:45

Fenyegetőzni ti is tudtok, pl azzal, hogy eladjátok az ingatlant.

Jó, tudom, nem a legjobb megoldás, de mégis....

2014. jan. 31. 10:43
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:36
Remélhetőleg az unokákra tekintettel lesznek és csak ijesztgetni akarnak.
2014. jan. 31. 10:33
igen, úgy döntöttünk, h a viták elkerülése érdekében, jobb ha nem megyünk át. hozzáteszem egy utcában lakunk, tehát nem egyszerű. Ők most így akarnak bosszút állni, megmutatni, h ők a "janik". Én leginkább a gyerekek miatt aggódom!
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:29
Hát ha ilyen jóindulatúak akkor nem csoda,h nem jártok át hozzájuk.
2014. jan. 31. 10:25
Ráadásul az az indoka, h mi nem járunk át hozzájuk.
8. simple (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:24
Megtehetik, a haszonélvezet erősebb jog mint a tulajdon.
2014. jan. 31. 10:23
köszönöm a hozzászólásokat. azt mi is tudtuk,h a haszonélvezeti jog nagyobb a tulajdoninál, de jogaink azért nekünk is vannak, nem? Van 3 gyermekünk (8 és 2 évesek a fiaink és van egy 2 hónapos kislányunk) Mármint tényleg az utcára tehet azért mert haszonélvező?
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:19

Megteheti


[link]

5. 273206364e (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:17
Alapesetben a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve, ha a haszonélvező átengedi neki, mert ekkor a tulajdonos is bérbe adhatja a lakást, vagy életvitelszerűen ott tartózkodhat. Általában ha nem özvegyi jogon szerzett haszonélvezetről van szó, akkor az esetek túlnyomó többségében a tulajdonos lakja, csak éppen például szülője vagy nagyszülője haszonélvezeti jogot jegyeztet be. Persze fordulhat a kocka, ha a családon belül elmérgesedik a helyzet. Ha a haszonélvező vissza akarja kapni a lakást, akkor a tulajdonos köteles ezt tűrni. Ha a tulajdonos ezt megakadályozza, akkor őt a haszonélvező határidő kitűzésével felszólíthatja, hogy adja át részére a lakást. Ha a tulajdonos még erre sem reagál, akkor bizony a haszonélvezőnek peres eljárást kell indítania a lakás kiürítése céljából
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2014. jan. 31. 10:17
Úgy tudom,h a haszonélvezeti jog a döntő. Akié tulajdonképpen az az úr. Bár erkölcsileg meg megkérdőjelezhető a nagyszülők hozzáállása, de ez a jogot nem érdekli, sajnos.
2014. jan. 31. 10:16
Ja bocsi azt hittem fordítva kérdezed.Szerintem nem nálunk is ez van de nincs joga páromnak kitenni
2014. jan. 31. 10:15
nem a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál
2014. jan. 31. 10:13
A párom 1/1ben tulajdonosa annak a háznak amiben élünk, viszont a szülei 50-50%ban haszonélvezők. A kapcsolat a szülőkkel nem mondható zökkenőmentesnek, és most azt mondták, hogy ők már voltak ügyvédnél és kirakhatnak innen minket,illetve, fizessünk neki albérletet. 3 kiskorú gyermekünk van. Tényleg megtehetik? Bejöhetnek a lakásba mikor nekik tetszik, hivatkozva arra, h ők haszonélvezők?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook