Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A haszonélvezeti jog örökölhető? fórum

A haszonélvezeti jog örökölhető? (tudásbázis kérdés)

2011. máj. 27. 08:53

Én ma azt olvastam egy ügyvédi oldalon,hogy van "özvegyi haszonélvezeti jog".

A jelenlegi haszonélvező halálával a haszonélvezet átszáll a feleségre.

2011. febr. 1. 12:08

A haszonélvezeti jog az nem örökölhető, személyhez kötött, és annak halálával meg is szűnik.

Ha az özvegy tulajdonos akár mennyi arányban akkor van bele szólása dolgokban, de haszon élvező is lehet, ha átruházzák rá, (megváltsa,)aminek kötelező díja is van, mint a beszázalékolás.

Viszont aki haszonélvezeti joggal rendelkezik az erősebb mint a tulajdonjog! Eladásnál kell a bele egyezése, vagy csere ingatlant kérhet, ha tetszik elfogadja, ha nem akkor, nem.

Tehát vigyázni kell a haszonélvezeti jogokkal, meg gondolandó, viszont egyedül maradt szülő esetén a gyerek ha meg tagadja az szégyen, de nem kötelező akkor sem!(mostoha esetén?!)

15. anyucika3 (válaszként erre: 14. - Verosz)
2011. jan. 31. 18:31
Hát akkor szerintem nincs mitől tartanotok.
14. verosz (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 18:12

igen ezt tudom,azokról a jogairól mondott le amiket élvezhetne vele,(beköltözés,beleszólás dolgokba stb)

de így oké,.(mert a nő jelentene ránk nagy veszélyt

13. anyucika3 (válaszként erre: 12. - Verosz)
2011. jan. 31. 18:04

Az eladásba beleszólhat a haszonélvező,a beleegyezése nélkül nem is lehet eladni az ingatlant.Ehhez nem kell másik papír.

Végül is a haszonélvezet erősebb jogokkal bír amíg él a haszonélvező mint a tulajdonjog.Egyedül annyi,hogy el nem adhatja a tulajdonos beleegyezése nélkül.

12. verosz (válaszként erre: 11. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 17:56

irattunk anno egy papírt is ügyvéddel apósommal,h minden jogáról lemond csak az eladásnál akarna beleszólni,eza fejlövé az öregnek.

Én akkor se örültem ennek,meg most se

11. anyucika3 (válaszként erre: 10. - Verosz)
2011. jan. 31. 17:53
Nem fogja.Azt akkor kellett volna elintéznie,amikor a nevetekre írás megtörtént.Ha akkor nem tette Őt haszonélvezővé,akkor már nem tudja.Ahhoz kellene a beleegyezésetek.
10. verosz (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2011. jan. 31. 17:48
a tulajdonosok mi vagyunk ketten a férjemmel,csak apósom rátetette a haszonélvezeti jogát,és az nem lenne szerencsés ha a felesége örökölhetné a haszonélvezeti jogot a halála után
2011. jan. 31. 17:46
akkor megnyugodtam,mert azt nem szerettem volna ha a volt felelségére szállna,mert akkor nekünk annyi:-((
8. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. jan. 31. 17:43
Ez így van.A házastárs után az özvegy haszonélvezővé válik,viszont a gyermekek tulajdonossá.
2011. jan. 31. 17:40
A halál pillanatában megszűnik!
2011. jan. 31. 17:39
A haszonélvezeti jog törlésre kerül a jogerős hagyatékátadó végzés, vagy az eredeti, vagy közjegyző által hitlesített halotti anykönyvi kivonat alapján.
5. anyucika3 (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2011. jan. 31. 17:38

Az örökös nem válik haszon élvezővé az örökhagyó halála után,hanem tulajdonossá ha annak ingatlan tulajdona van.

A haszon élvezeti jog a haszon élvező halálával törlődik.

4. missanonim (válaszként erre: 3. - Verosz)
2011. jan. 31. 17:33
Haszonélvezetet nem örökölhet. Az özvegy haszonélvezővé válik, ha az elhunytnak ingatlan tulajdona van.
3. verosz (válaszként erre: 2. - Betty-Győr)
2011. jan. 31. 17:31

köszi:-)

Én is így tudom,csak tegnap összezavartak,azzal h az özvegy örökölheti

2011. jan. 31. 17:28
A haszonélvezeti jog a halállal megszűnik!
2011. jan. 31. 17:27

Sziasztok!


A kérdésem az lenne hogy apósom a haszonélvező a mi lakásunknál,akkor a halála után megszűnik a jog vagy örökölheti az özvegye továbbra is a haszonélvezetet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook