Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hajmosás réme! fórum

A hajmosás réme! (beszélgetős fórum)


2010. máj. 15. 06:43
végre túljutottunk a hajmosás réme ídőszakon,kaptam pár jó ötletet fodrászoktól nálunk a fürdés nélküli hasmosás vált be .Kád elé áll és behajtja a fejét én meg gyorsan megmosom módszer ,érdekes azt a verziót még élvezi is :-)
2010. márc. 12. 09:19
az se rossz ötlet szerintem h együtt fürödni és megmosni egymás haját.... előszőr a gyerkőc az anyukáét h lássa a szülő se sír...
2010. márc. 12. 00:24

Sziasztok!

Hát, nekünk az a karika sem vált be, jobban ordított, mint nélküle. Én a Br. babaáruházban vettem, 1-2 ezer volt, már nem emlékszem.

Nálunk az a legérdekesebb, hogy tutira nem megy semmi a szemébe és a fülébe, mégis sír. De legalább már nem kékül közben, mint egy jó fél-háromnegyed éve. Sőt, néha már játékból szokott magának hajat mosni, ami abból áll, hogy összeborzolja a haját - mert ezt a részét szereti, csak azt utálja, ahogy a fején folyik a víz... Pohárral öblítem, akkor tutul kicsit, de a sampontól nem fél. Nem értem...

Igazából nekünk semmi sem jött be, csak idővel és a ronygosra beszált szám árán kicsit jobb lett. Tényleg abban reménykedem, hogy idővel elnövi...

2010. márc. 11. 16:58
nálunk is állva tusolva történi a hajmosás, erősen összeszorítja a szemét én pedig nagyon ovatosan letudolom és mosom :) nálunk a fürdés a problémás... mi csak tusomunk, nem szeret pancsikálni a vízben
22. avacska (válaszként erre: 21. - Kacago325)
2010. márc. 11. 16:00
szia a teszveszen vagy vaterán szerintem találni fogunk ,de gondolom babaáruházakban is árulnak!sok sikert hozzá!
21. kacago325 (válaszként erre: 14. - Brózsa)
2010. márc. 11. 15:55
Hol lehet olyan karikát venni?
2010. márc. 11. 15:46

ti milyen sampont használtok a kisgyerekeknek?

ugy hallotam a könnymentes sanponok is valamennyire csípik a szemet igaz ez?

2010. márc. 11. 15:43
ja azt az oldalt már jól ismerem régi teszveszes vagyok:-)
18. brózsa (válaszként erre: 15. - Avacska)
2010. márc. 11. 15:41
teszveszen vettem 500ft-ért
2010. márc. 11. 15:39

Sziasztok!


Az én kisebbik fiam is mindig hisztizett hajmosásnál, ha az arcához ért a víz, már minden baja volt. Nálunk is 2-3 hetente volt csak hajmosás.

Aztán rászoktunk arra, hogy ülve hátrahajtja a fejét és óvatosan tusolóval öblítem le a haját. A lábam között mindig ott volt a törölköző és rögtön töröltem az arcát, ha esetleg odafolyt a víz.


Ma már nagycsoportos ovis, most kezdtek úszni járni. Először nagyon félt a víztől, nem merte az arcát sem beledugni. Viszont látta a társait, hogy milyen ügyesek, bátrak, így ő is próbálkozott.

Ma már ott tartunk, hogy imádja az úszást és a kádban azon ügyeskedik, milyen sokáig tudja az arcát a vízben tartani.


Úgyhogy fel a fejjel! Ahogy nő a gyerek, egyre bátrabb, ügyesebb lesz, csak türelmesnek kell vele lenni és nem szabad semmit sem erőltetni.

2010. márc. 11. 15:37

Régi trükk a mai anyukáknak!

Fektessük a babát a feverőre,úgy hogy lelogjon a feje.Csukja be a szemét,mi pedig mossuk meg szépen a hajacskáját,akár a kiskádban,akár mosdótálban,és öblítsük egy pohár vízzel..Mondjunk közben mesét.Vigyázzunk,hogy ne legyen nedves a szeme környéke.Remélem sikerül!

2010. márc. 11. 15:34
szia brózsa neked hol sikerűlt beszerezned olyan karikát?és mennyiért?
2010. márc. 11. 15:32

Sziasztok!

Az én lányomnál is hasonló problémák voltak.

Először úgy próbálkoztam,hogy valamit szorítson oda az arcához hogy ne menjen a szemébe víz. Egy tiszta kis bugyit adtam a kezébe. De az hamar elázik,így nem igazán vált be...

Aztán vettem neki egy hajmosó karikát (úgy néz ki mint egy simli),azóta nincs gond mert nem folyik az arcára víz :)

2010. márc. 11. 15:30

hát ugy látom a hozzá szólásokból nem is könnyű egy kisgyereknek hajat mosni:-)

hallotam valami felfújható fejkarimáról valaki használ olyat tényleg beválik?

12. pemete
2010. márc. 11. 15:24
Nálunk egyébként állva megy a hajmosás, mert amint meglátja a sampont már fel is ugrik, és nem hajlandó visszaülni. Így lezuhanyozo m a haját, addig az apja fogja a kezét, meg odatesz egy törölközőt, aztán besamponozom, és utána megint törölköző oda, és lemosom.
11. pemete (válaszként erre: 4. - Hemej)
2010. márc. 11. 15:22
Úgy értem, hogy 2-3 hetente mosom meg a haját. Szerencsére nem szokott belekenni semmit, és neki még nem zsírosodik, meg ilyesmi úgy, mint a tiniknek, vagy a felnőtteknek, úgyhogy nem mosom gyakrabban. Minek kínozzam?
2010. márc. 11. 15:22

szia junius 23-án köszi a bokot mindjárt meg nézlek én is !

máris kaptam pár jó tippet

köszönöm!

2010. márc. 11. 15:21
Annak idején az enyém (most 5 és fél éves) attól félt, hogy bele kellett feküdnie a vízbe, hajmosáskor. Így mindig ülve, fejet hátrahajtva mostam neki. Nem volt hajlandó bele feküdni.
8. Szkatica30 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. márc. 11. 15:19

Szia.Nálunk is hasonló volt a probléma.Ha a fiam (3 éves)meghallotta a hajmosás szót,már üvöltött.A sógornőmtől kaptam az ötletet,mert náluk is ez volt.


Ahhoz,hogy bevizezzem a haját,megkérem,hogy egy kicsi törölközőt szorítson a szemére.Amíg samponozok,leveszi,majd az öblítéshez újra jön a törölköző a szeme elé.Nem nagyon hittem benne,de bevált!Nem sírt és amikor mondtam,hogy milyen büszke vagyok rá,még ki is húzta magát.

tegnap kérdezte,hogy mikor mosunk hajat?Azt hittem elájulok.


Próbáld ki,talán nektek is beválik.

2010. márc. 11. 15:15

Szia! nekem igaz még nincs babám, de én megpróbálnám a hajmosást játékkal összekombinálni. Pl ha van kedvenc Disney hercegnője, akkor megmagyarázni, hogy a hercegnővé válás folyamatához a hajmosás elengedhetetlen, vagy ilyesmi.

Rossz példa, de a kutyámat is CSAK úgy tudom megfürdetni, én is a vízben vagyok vele. Akkor elviseli, máshogy nem.

Remélem tudtam segíteni.

6. hemej (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. márc. 11. 15:14
nagyon szép kislányod van mikor lesz 3-éves?
5. 3388f1d995 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. márc. 11. 15:14

Szia.Nem lehet,hogy valami a szemébe ment vagy ,hogy netán meg ijedt..Fürödj vele és pancsoljatok játszatok és játékosan mosd meg a haját.

Hátha az segít..

4. hemej (válaszként erre: 2. - Pemete)
2010. márc. 11. 15:12
ez hogy érted pár hetente?
2010. márc. 11. 15:11
én játékosan oldom meg (2,5 éves a nagyfiam),szóval valami játékot szoktam ki találni.Az öblitést úgy oldjuk meg hogy a zohannyal mag öbliti a haját.Nekem ez a fajata hajmosÁS vállt be.
2010. márc. 11. 15:11

Nálunk a fürdéssel nincs gond, imád a kádban pancsolni, úszkálni, de a hajmosás, az máááás.

Az kétemberes meló, és úgy üvölt közben a gyerek, mint akit nyúznak. Ezért igyekszem minél ritkábban mosni neki, mert szörnyű az egész, de azért pár hetente muszáj sajnos.

2010. márc. 11. 15:09

sziasztok majdnem 3 éves kislányom már jó pár hete nem engedi meg hogy hajat mosak neki ha oda kerűl a sor hisztibe tör ki és keservesen tiltakozik a víz láttán is.

kérlek titeket adjatok tanácsot ki hogyan teszi kellemesé a hajmosát,hogyan kezeli a hisztit ujjabban fürdés is 2-3 percig tart de a végén már sírva könyörög vegyem ki a kiskádból!

minden tippet és jótanácsot szívesen fogadok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook