Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyógytömés mennyi ideig hat? fórum

A gyógytömés mennyi ideig hat? (tudásbázis kérdés)


12. lolita_88 (válaszként erre: 11. - Georgina319)
2012. okt. 17. 20:36
A kamillatea jó ötlet.hasznosítom is.köszönöm a válaszokat georgina :)
2012. okt. 16. 23:10
Ha nyitva hagyta a gyökércsatornádat, azt ajánlom, hogy szívogasd meg a fogadat,/ sűrűn / hogy ürülni tudjon a genny a gyökércsatornán keresztül is. A Dalacin leviszi a gyulladást, de öblögethetsz még jó erősre főzött kamilla teával is.
10. lolita_88 (válaszként erre: 9. - Georgina319)
2012. okt. 16. 13:12
Elmentem most reggel a dokihoz.Be volt elég intenzíven gennyesedve.lidocain spray,utána mehetett a menet.:( lézerrel is csinált valamit, meg szépen kinyomkodta belőle a gennyet.na az nagyon fájt.kiszedte belőle a tömést, nyitva is hagyta,meg rakott bele még idegölőt.kaptam dalacint is :) mostmár azt hiszem alakulok :)
2012. okt. 16. 08:13
Gondolom, már késő a válaszom, mert ilyen éjszaka után már elmentél a fogorvoshoz. Ki lehet kaparni az ideiglenes tömést, az csak olyan gyurma szerű valami, meg kell próbálni, így a fejlődő gázok ki tudnak törni a gyulladt fogbélből. Az Ultracain is érzéstelenítő injekció, csak nincs benne annyi adrenalin, mint a Lidocainban.
8. lolita_88 (válaszként erre: 7. - Georgina319)
2012. okt. 15. 22:34
Az a baj, hogy elég masszív az a tömés amit beletett.nem hiszem, hogy ki birnám kaparni.meg a fájdalmat sem.rakott bele idegölőt is,mert nem bírta gyökérezelni,mivel be van gyulladva, és iszonyatosan fájt.az érzéstelenítőt meg kirugta a gyulladás.hallottam az ultracainról.attól elzsibbad a gyulladt fog?
2012. okt. 15. 21:47
Az a gennyzacskó, amit észleltél, az a gyökércsúcs körüli gyulladás miatt van. Áttört az ínyeden a genny, (ez a jobbik megoldás)Gyökérkezelni kell a fogadat, és egy kis műtétet kell végre hajtani rajta, úgynevezett cystectomiát, vagy resectiót, gyökértömés után. Nem kell félni, érzéstelenítés alatt végzik mind a kettőt. Most annyit tehetsz, hogy csillapítsd a fájdalmat, hogy egy zsákvarró tűvel kikaparod azt a tömést, amit a dr. nő beletett. Így meg fog szünni a nyomás, ami a fogadban van, de mielőbb menj vissza az orvosodhoz. Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz, fogorvosi asszisztens vagyok.
2012. okt. 15. 20:43
regge visszamegyek,mert nagyon megijedtem ettől a tályogtól :(
5. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Lolita_88)
2012. okt. 15. 20:36

Kellett volna most is antibiotikum.


Nekem most nemrég gyökérkezeletek 3 fogamat,kettő gyulladt volt.Ilyenkor nyitva hagyták nekem,addig míg gyulladt volt nem zártáák le töméssel.

4. lolita_88 (válaszként erre: 2. - Bugs02)
2012. okt. 15. 20:17
És mit lehet ezzel a tályoggal csinálni?
2012. okt. 15. 20:15
Antibiotikumot szedtem egy hónapja,röntgent nem csinált
2. Bugs02 (válaszként erre: 1. - Lolita_88)
2012. okt. 15. 20:13

Szia

Ami kijött az a tályogban lévő cucc, az jó ha kijött, mert így akkor a gyulladásod kezd gyógyulni.

Nem írt fel antibiotikumot, mert nekem is volt hasonló és kaptam rá gyógyszert és hamar kb egy hét alatt helyre jött a fogam.

Röntgent csináltak?

2012. okt. 15. 20:07
A lényeg.Be lett tömve a hátsó fogam.hatalmas töméssel.mondta a dokinő, hogy könnyen lehet, hogy belobban.ez volt két hónapja.fájdogált, elvoltam vele.de múlthéten már annyira belobbant, hogy azt hittem, hogy leesik a fejem.elmentem gyökérkezelésre,de mivel be van gyulladva, nem tudta kikezelni.Rakott bele idegölő tömést,illetve ideiglenes tömést.éjszaka nagyon fájt, most napközben csak lüktet.reggelre pedig valami "kijött" az ínyem és a fogam között.olyan barnás-sárgás és puha. mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook