Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyógyteákat csak panasz esetén szabad inni? fórum

A gyógyteákat csak panasz esetén szabad inni? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 4. 08:25
panasz nélkül is lehet, de nem mindegyiket (pl. az emésztéselõsegítõt nem kell inni ha nem muszáj), a mentát stb. azt lehet, nem árt.
11. katácskák (válaszként erre: 10. - Katácskák)
2008. nov. 4. 02:43
sajnos tapasztalat.Igaz, nem saját. De hiteles EmbertQl hallottam,hogy-hogy járt..:(
10. katácskák (válaszként erre: 9. - C4f059c04b)
2008. nov. 4. 02:41
Ez igy igaz.
2008. okt. 15. 17:06
Lehet inni panasz nélkül is, de nem kell túlzásba vinni. Érdemes elolvasni a tájékoztatót a dobozról, mert van olyan hogy valakinek inkább árt mint használ egy adott gyógytea.
2008. okt. 15. 16:03
Gyakran, de nem kúraszerűen iszom citromfű teát, estére jobb mint egy altató, nyugodt álmod lesz. És csalán és menta keveréket is néha. Semmi bajom.
7. mongi (válaszként erre: 6. - Cskata)
2007. máj. 15. 21:59
Köszönöm.
6. cskata (válaszként erre: 5. - Mongi)
2007. máj. 15. 21:51

szió!

van itt a protálon egy "Gyógynövényekről" című fórum, ott már én is érdeklődtem régebben gyógyteákkal kapcsolatban! Sajnos Juniperus (aki totál értett hozzá) már nem tag itt és a hozzászólásai is ki lettek törölgetve - de azért hátha ki tudsz silabizálni valami infót a fórumból..:))

Mindenesetre a cickafarkból állítólag nem szabad nagy mennyiséget tartósan inni, csak napi 1-2 csészét 1-2 hétig és utánna ugyanennyi szünetet kell beiktatni..

5. mongi (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 15. 16:29
Azt esetleg meg tudnád mondani,hogy pl. cickafarkfű teát lehet-e inni mindennap,vagy csak amikor fel van fázva az ember?
2007. máj. 14. 20:25

Mi minden nap gyógyteákat iszunk.

Zöld,csipkebogyó,csalán,stb...

Nagyon egészséges,nem csak panasz esetén.

2007. máj. 14. 18:14

Elvileg leginkább panasz esetén, esetleg némelyiket kúraszerűen, pl. tavasszal salaktalanító-vértisztító kúrák.

Biztos van néhány olyan is, amit megelőzésként lehet inni, de csak ésszel, mert ezek is gyógyszerek, felboríthatnak elektrolit-stb. háztartást. Érdemes szakkönyvből tájékozódni, mielőtt issza valaki,mert kölcsönhatásba léphetnek gyógyszerekkel, stb., és ebben nem mindig jártasak az eladók, sajnos.

2007. máj. 14. 16:36
Szerintem nem csak panasz esetén, lehet kúraszerűen inni, mint pl. kamilla, csalán, stb. De mindegyiknek megvan, hogy meddig lehet inni.
2007. máj. 14. 16:10
A gyógyteákat csak panasz esetén szabad inni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook