Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni? fórum

A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. okt. 29. 09:15

Igen. A hársfa teát nem szabad tartósan szedni, és nagyobb adagban sem, mert ritmuszavart okozhat. Különben nagyon jó köhögés csillapító, de nagyon kell vele vigyázni.

Ha köhögés és megfázás miatt volt szörnyű éjszakád akkor a kamilla, csipkebogyó, bodza mellé tegyél kakukkfüvet (vigyázz, nem kell sok, mert nagyon keserű lesz a tea), kicsi hárst. Mézzel édesítsd a teát. Nekem nagyon bejött a propolisz csepp. (Ha virágpor allergiád van ne szedd!)

2007. okt. 29. 09:15
Azért hónapokig a legártatlanabb teát sem tanácsos inni. Gondatlan adagolással mérgezéses tüneteket is össze tudunk hozni.
2007. okt. 29. 08:21
szerintem nem...
2007. okt. 29. 08:09
Megelőzésként gondoltam,hogy ezeket iszom, mert szörnyű éjszakám volt. Majd most megyek le a dokihoz...
2007. okt. 29. 08:03
Szerintem nem, mivel a növények jó hatással vannak a szervezetre, és nem számítanak egyéb kombinált vegyiszerekre! (gyógyszer) Amit a szervezet kíván felveszi, a többit lebontja. De mint bármilyen szervezetbe bevitt anyag, ezt is sokallhatja egy idő után. Ezért váltogatni kell!
2007. okt. 29. 08:02
Nem célszerű semmilyen gyógyteát rendszeresen fogyasztani, inkább kúraszerűen váltogasd őket. nem tudom, miért, de így hallottam. Gondolom, a hatóanyagot megszokja az ember.
2007. okt. 29. 07:59
Arra lennék kiváncsi, hogy ha minden nap iszok egy csésze kamilla, hárs, bodza és csipkebogyó teát, árthat-e?
2007. okt. 29. 07:58
A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook