Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekem és a "mostohaanyja" fórum

A gyermekem és a "mostohaanyja" (beszélgetős fórum)


2008. okt. 30. 14:18

Ja még annyit ,hogy nem azért nem írok a saját nickemen mert nem merem felvállalni önmagam .

Inkább csak nem szivessen teregetem ki a magánéletem ezen fintorait ...

Régi fórumos vagyok és ezekről a dolgokról nem szoktam írni.

A kukába van a múltam ezen része és a jelenem egész másról szól .

2008. okt. 30. 14:15

Igen természetes ,hogy minden eset egyedi . Sajnos sok esetben a gyerekek sinylik meg a család széthullását :( Pedig ennek nem kellene törvényszerünek lenni ha valamiféle kompromisszumra képes mindkét fél ,és tisztelik egymást annyira ,hogy nem gázolnak bele a múltba ...Na mert ugye valamikor szép is volt és senki nem úgy megy az igent kimondani ,hogy na majd egyszer vállni kell...

Sokan azt tartják, hogy a múltat el kell felejteni .

Ez így nem igaz .

Hiszen a mútból lett a jelen és a jelenből alakúl ki jövő!

Az más kérdés ,hogy egyénenként külömbözünk és feldolgozni egy egy sérelmet is mindenki másképpen tud . Van aki könnyedén , van aki gyorsan vagy akár jelen esetben évekik is rágódik a sérelmein. Sokan vagyunk akik külső segitségre szorúlnak ... Én is ehhez a táborhoz tartoztam anno. Így kerültem kapcsolatba a REIKIVEL, és egyébb dolgokkal. Nem akartam magam felemészteni és kellett valami kapaszkodó.

Miután nem a szokásos nickemen írok ( nem véletlen )...

Csak annyit magamról ,hogy nekem sem volt könnyű feldolgozni 8 hónapos terhessen ,hogy megláttam egy nőt aki momentán épp a férjem gyermekét hordta a szive alatt ....Épp úgy mint én . Jahhh ,hogy az véletlen volt .... Hát ez engem akkor egy csöppet sem vigasztalt .... Túléltem ...túléltük...

28. 274c9996b8 (válaszként erre: 18. - Kristálygomb)
2008. okt. 30. 13:44
Termeszetessen "semmi"gond ! Viszont objektiven kell nezni 1-1-estetet , mert mindegyik mas ! Latod pl en is elvaltam , az en gyermekeimnek is lett mostohaja ! En pl a mostohara aldasomat adtam , gratulaltam neki szemelyessen a hazassagahoz ! Viszont nagyon nem csipem , hogy mind a mai napig megprobal ugyeskedni , manipulalni a gyermekeim es az apjuk között ! Ami teljessen ertelmetlen mert a gyerekeim atlatnak az ugyeskedesein.
2008. okt. 30. 00:25

lojoka!

Mint mondtam én értelek téged . A nyitó soraid alapján nem sok derült ki és én arra reagáltam . Sajnos a kamaszok megvehetőek és ezzel nagyon befolyásolhatóak is egyben . De neked viszont jogod van erről elbeszélgetni a gyerek apjával ,és valamiféle egységes nevelési stilusban kiegyezni . Próbáld meg úgy megközeliteni a dolgot ,hogy értse meg ,hogy a gyereknek is árt azzal amit csinál . Nem feltétlen rosszat vagy jót keressetek a neveleésben hanem inkább ,hogy mit kellene másképpen csinálni. Ha a gyerek nem megy szivessen az apjához .....akkor ezt is valahogy felnöttek módjára értesd meg vele .... A gyereket ne megvegye 1-2 napra . Ne az érdeket hozza elő belöle...stb . Miután volt egy kérdésed ,hogy számit e ,hogy egy jegyüek vagytok -e ? Válaszolnék mert kicsit talán értek hozzá. Igen számit, bár az abcendens sokat befolyásolhat ezen .Pl:Bika +vízöntő az jó is lehet ... De Bika + skorpió az már elég kemény ... Az egy jegyüség épp ezért lehet akár pozitív vagy negatív is számotokra. Talán a karmátokat kellene kicsit megnézni ha érdekel ez a téma.

26. lojoka
2008. okt. 29. 21:36
javitok!!! - muszáj-
25. lojoka
2008. okt. 29. 21:34
Rengeteget beszélgetünk. Nem tudom számit-e, de azonos jegyüek vagyunk, hasonló gondolkodásuak, is. Ő azt nem tudja még belátni, hogy sérül-e a személyisége vagy , nem. Most egy dolog lebeg a szeme előtt ill több. Jó ruhák, cipők, órák stb..Én is voltam ennyi idős, velem is alig birtak a szüleim, annyi mindent szerettem volna.Sőt meg is kaptam mindent, de azért nem ilyen könnyen. S ha rossz jegyet vittem haza, nem gondolkodtam új ruhán. Most ez nem igy van. Nem jó érzés, hogy én nevelném, de nincs hatása, mert átmegy az apjához, és kap egy cipőt, órát vagy bármit...a napokban történt, hogy vettek neki cipőt, nadrágot. S tegnap felhivta az apja, hgy aludjon ott, s amikor letette a gyerek a telefont, azt mondta, hogy muszály, különben legközelebb nem kap semmit. Mit is mondhatnék erre?! Régebben felhivtam az apját és próbáltam beszélni vele ezekről. De nem változott semmi....
24. 707655fba1 (válaszként erre: 21. - Lojoka)
2008. okt. 29. 21:23

Még mielőtt ezeket leírtad volna, ilyen gondolatok forogtak a fejemben. Mármint ráéreztem, hogy mi aggaszt a fiaddal kapcsolatban.

Vele nem próbáltál ezekről a dolgokról beszélni?

23. 707655fba1 (válaszként erre: 20. - Kristálygomb)
2008. okt. 29. 21:09
Lovagolhatunk egy szón, de sajnos általában a "köznyelv" mostohaként emlegeti a második/sokadik feleséget/férjet.
22. lojoka
2008. okt. 29. 21:06
A mostoha idézőjelben van!!!!!! Ha van rá frappánsabb és rövidebb megszólitás, akkor ezen ne múljék a nyugalom!!!
21. lojoka (válaszként erre: 10. - Kristálygomb)
2008. okt. 29. 21:03

Elolvastalak!! Nézd, a gyerekem hazajött egyik nap s elém állt azzal, hogy mennyire elege van, mindenbe beleszól a "mostohája",- nem irom ki a nevét, ha már igy kezdtem maradjon is igy.- A mi házasságunk nem úgy ment szét, mint a Te párodé. S valóban más helyzetben vagyunk. Hisz az én gyerekem jól elvan, itthon, esze ágában sincs átköltözni. Nem is szidom a gyereknek az apját, de még a "mostoháját" sem. Való igaz, hogy amikor itthon tiltva van, esetleg megvonok tőle valamit, egy rossz jegyért

-pl, nem netezhet 1 hétig ha 1-est hoz. akkor átmegy az apjához s ott ki is van kerülve a bünti..pedig, apuka tudja ezeket csak jó érzés neki ha ott van vele a gyerek....

-és most nagyon kicsi dolgot írtam le, sokkal komolyabb ellentét is történt már, amiért hiába szóltam....

Azt mondom neked, hogy ennek a gyereknek 3 db, 100000 ft feletti órája van, és nem tett érte semmit mégcsak szülinapja sem volt, amikor kapta ezeket. Csak azért, kap, hogy menjen.

Szerintem alapvetően különbözik a mi életünk, s te ezt mégis kikéred magadnak. Nekem nagy fejfájást okoz, hogy a gyerekemnek ne legyen elcsúszva az értékrendje, ne azért menjen át, mert kapott valamit s ezért 1 napot ott kell aludnia.

Biztosan téged is aggasztana egy ilyen helyzet. Ráadásul én gondolok a jövőre is. Mit fog érezni ez a kölyök, ha majd nem kap ilyen drága dolgokat?!

A motorozás pedig nem érdekli. Én ugrok a témára, mert aggodom érte. Örülök, hogy most éppen nem ez a vágya, Ő mondja, nekem, hogy mindig ez a téma. Pedig már szólt érte, hogy nem érdekli.

Én csak szeretném megtartani ezt az állapotot s jó lenne ha nem kellene azon idegeskedni ami még nincs?!

2008. okt. 29. 20:59

Emőci !

Igen ez így igaz . Az a miatta szó nagyot nyom a latba...

És ezért érzem inkább azt ,hogy Lojokának egy mérhetlen nagy fájdalma van .Csak ez a fórum téma egyhangúan egy MOSTOHÁT hibáztat ... Én kizárólag ezért is írtam ide . Itt egy NŐ aki tönkre tette a családot .És mélységessen el is itélem az ilyet bár ugye kettőn állt vagy bukott a dolog. De a MOSTOHA AZ EGY NAGYON NEM JÓ SZÓ ERRE ...

19. 707655fba1 (válaszként erre: 18. - Kristálygomb)
2008. okt. 29. 20:39

Azért a kettő eset között van egy apró eltérés!

Lojoka azt írta: miatta váltunk el, Te azt, hogy a férjed és az exe 5 éve nem voltak együtt.

Szerintem ez nem mindegy!


Abban viszont igazad van, hogy a gyerek megérzi az ellségességet, még egy kissebb is, nem egy 15 éves.

Közeli ismerősömmel történt, hogy a válás után a láthatáson apuka és a nagyszülők másról sem tudtak beszélni, csak a gyerek anyját szapulták.

Az lett a vége, hogy a 3. ilyen hétvége után a gyerek nem volt hajlandó elmenni az apjával.

Azóta eltelt pár év, 20 éves a gyerek, de mégcsak nem is köszön az apukának.

2008. okt. 29. 20:08

Kedves Solyom !

Miután én is egy ízben elváltam ....így át tudom érezni Lojoka helyzetét. Másodsorban mint írtam én is anya vagyok . És nevelem a férjem gyermekét is ....Így nem éppen mostohának nevezném magam ,de talán nem véletlen kezdtem el nyomkodni a klaviatúrát....

Szerintem semmi gond ha veled nem vagyok egy véleményen . Vagy ?

Lojokát én nem bántottam meg .

17. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - Kristálygomb)
2008. okt. 29. 19:57

Igen ! Csak nagyon "nagy!" szenvedellyel irtal ,en meg ezert batorkodtam ramutatni hogy , a Te sorsod az a Te sorsod ! De , nem ugyanaz mint a mase ! Es igen elejetöl kezdve olvastam ezt a topikot.

Szerintem nem kell a szavaknak nagyobb jelentöseget adni , mint azok ; KIGYO....ugyan mit szamit , minek nevezi az ember azt a 3-ikat ? ! Gondolom hasonlo helyzetben Te sem hivnad Csipkerozsikanak ?

Utoljara pedig MI nem tudjuk Lokaja törtenetet !(hogy , s mint törtent a dolog a "kigyoval"?)

Mert erröl nem irt.

Viszont abbol amit Te leirtal , azt tudjuk meg hogy , teged nagyon izgat a mostoha-kontra-edesanya tema ! Nem könnyu sem a valas , sem pedig a mostohaszerep......

2008. okt. 29. 19:56

Na igen valami ilyesmire gondoltam én is amikor írni kezdtem .

Bevallom vártam a negativ commenteket is ....

Csak ugye én oda is figyeltem arra amit lojoka írt .... És egyszerüen ismétlem a motorozáson kivűl , felfedeztem a hasonlóságot a saját esetünkkel kapcsolatban .

lojoka

Belborzongok, hogy hozzászól a gyerekemhez. Tudom, hogy muszály, örülnöm kéne, hogy még egy ember szereti, ha szereti. Muszály neki. Valahogy mégis rossz érzés!! Miatta váltunk el, s tudom, hogy hülyeség de néha arra gondolok, hogy még a fiamat is elvenné, ha tehetné!!!

ÉS ERRE IRTAM AMIT ÍRTAM ................

2008. okt. 29. 19:49
Szerintem hasznosak lehetnek a saját élmények is, mutathatnak egy objektívebb képet is.
14. Kristálygomb (válaszként erre: 13. - 274c9996b8)
2008. okt. 29. 19:46

Te olvastad az előzményeket ?


A gyereket nagyon is érdekli a motorzás !

Hozzá kell tennem ,hogy én is félteném az enyémet és lebeszélném épp úgy mint az édesanyja !


Gyülölet pedig sajnos érezhető... Az ember nem örömében hanem dühében ír olyanokat ,hogy EZ A KÍGYÓ....


Valóban a mi esetünket is beleszőttem de olvasd el ,hogy miért is .

Egyébbként ez a saját véleményem volt egy olyan dologról ami ( bár nem a motor kapcsán ) de velem is megesett. Ezért bátorkodtam ide írni ...

13. 274c9996b8 (válaszként erre: 10. - Kristálygomb)
2008. okt. 29. 19:37

Bocsi , de Te itt a sajat sorsodat irtad le ! Minden sors , kapcsolat mas.....

Az itt szereplö mostoha egyenlöre , csak beszelget a motorozasrol ! Nem a legkönnyebb megtalalni a hangot 1-kisfiuval , akit csak most kezdunk megismerni ? Az sem biztos hogy , a gyereket egyalltalan erdekli a motorsport ?

Gyulöletröl nincs szo , ahogy en olvasom a beirast ! Viszont elegge termeszetes ha , 1-anyuka felti a gyermeket......

2008. okt. 29. 18:52

LÁTOD NEM IS LÁTTAM AMIT AZALATT ÍRTÁL MIG ÉN LEPÖTYÖGTEM A SORAIMAT ...

hogy ez a kigyó annyira beakar vágódni nála, és csak ez az egy témája van, meg az utazgatás, hogy eléri amit akar. Igy is sok gond volt már azzal, hogy más elvek szerint neveljük a gyereket. Álltalában mindig az ellenkezőjét teszik a gyerekkel mint én. Ők háborúznak én meg hallgatok. A gyerek issza a levét. . . De mit lehet tenni?! Hát semmit. Bölcsn hallgatok, puffogok magamban, de ez van!! De jó kiirni!!!!!-magamból-

11. efa181b264 (válaszként erre: 9. - Lojoka)
2008. okt. 29. 18:52

Szia!

Nem tanácsot mondok, mert ez egy nagyon bonyolult ügy.

Anya vagy.

A legjobat akarod a gyermekednek, aki most tini.

Nem biztos, hogy elfogadja majd az intelmeidet és ha meg nem szólsz semmit akkor meg te leszel a hibás ha történik valami.

Én a helyedben mindent elmesélnék neki.

A bizalmamba fogadnám gyermekemet elmondanám neki, hogy ment tönkre a házaságom, elmesélném neki, hogy már nem érzek semmit az apja iránt és nehezen, de elfogadom új kedvesét, de...

Elmondanám félelmeimet, aggodalmamat és kérném őt, hogy csak olyan dolgot tegyen meg amit 100%-ig ő akar és csak is ő.

Tudatnám vele, hogy bármikor jöhet tanácsért, de azt ne várja tőled, hogy mindenre szó nélkűl rábólintasz.

Érezze, hogy biztos támasza vagy mert hát lássuk be minden csoda 3 napig tart és a tiniből elöbb utóbb nagy gyerek lesz aki el tudja dönteni mik is a valódi értékek.

2008. okt. 29. 18:50

Eleve azzal kezdeném ,hogy magát a szót " MOSTOHA " nagyon nem szeretem .Valahogy mindig a mesében lévő gonosz anya jut erről eszembe . Bár ez csak az én saját véleményem .

Az írásod pedig azt súgja ,hogy maga a motorozás csak része a te keserűségednek , belső háborúdnak . Hogy miért gondolom ezt és miből érzem ? Ha most az lenne a kérdésed HOGYAN BESZÉLJEM LE A GYEREKEM A MOTOROZÁSRÓL ...vagy valami hasonló akkor biztos több véleményt kapnál. De te itt egy személyt degradálsz le aki történetessen elvette a gyereked apját , és a te férjedet. Szerintem magadban kellene rendet tenned és el kellene engedned magát az érzést amit gondolom nem tudsz megemészteni .

A gyereked meg fogja érezni vagy talán már érzi is ,hogy te A MOSTOHA létét nem tudod elviselni .Kapaszkodónak a motorozást használod fel és ezzel csak azt fogod elérni ,hogy a fiad el fog távolodni töled. A kamasznak az kell ami tilos, az kell ahol megértik őt stb . Ő egyszerüen csak jól akarja magát érezni.

Tudod miért mertem ezt így leírni ? Mert ha úgy tetszik én is MOSTOHA VAGYOK ...

Mi nem akartuk elvenni a gyereket az anyjától ( aki egy kamasz ). Nekem van és lehet is még gyerekem ! Eszembe nem jutott ,hogy egyszer majd "titokban írt " sms-ek fognak érkezni a telefonomra A GYEREKTŐL .

Az anyja rám haragudott ( 5 éve nem is éltek együtt az apukával ),de amint megtudta ,hogy én létezek elő jött belöle az ősi ösztön . A féltékenység . Még akkor is ha már nem szerette a volt férjét. Otthon a képeimet nézegette és a gyerekének mondogatta ,hogy hogyan tudott velem az apja összejönni . a gyerek helyeselt mert tudta ,hogy az anyja ezt akarja hallani . 12 évessen azzal állt elénk ,hogy ő velünk szeretne élni . Természetessen kiváncsiak voltunk arra ,hogy miért döntött így . Hiszen az anyukája szerette,mindent megadott neki és jó anya volt. Egy baj volt felörölte a saját és a gyereke idegeit is hosszú hónapok alatt.

A gyerek velünk él már lassan 3 éve. Nem mi mentünk érte! Az anyja egy szép napon felhívott ,hogy ő már nem áll elé és látja ,hogy a gyerek az apjához vonzódik jobban . stb... Azóta ( bár soha de soha nem tettünk megjegyzést az anyukára ) sőt arra neveljük ,hogy soha ne haraggal gondoljon az édesanyjára! Vagyis pont forditva csinálunk mindent mint az édesanyja aki a mai napig nem tudja megemészteni a létezésemet. A gyerek ott tart ,hogy nem akar haza menni még kéthetente sem . Egyszerüen nem kiváncsi arra ,hogy NA MOST JOBB NEKED AZ APÁDÉKKAL ? stb.

Hidd el nem rosszból írom neked amit most leírtam , de nagyon sokat árthatsz azzal ha széllel szembe vitorlázól. Beszélgess el a gyerekeddel a motorozásról és annak minden bukkanójáról ...DE NE KEVERD BELE A MOSTOHÁT ! A fiad sem azt fogja érezni, hogy te csak félted őt , hanem még ha nem is mondja neked - a mostohájának el fogja mesélni - ,hogy te ellene vagy és nem bírod elviselni ,hogy ők milyen jól elvannak ketten vagy akár hárman is . Nálunk is ez történt!

Bocs ha keményen írtam de ezen nincs mit szépiteni . (megjegyzem a mi édesanyánk egy nagyon jó fej csaj , és mára már jó a viszonyunk ). Én nem haragszom rá amiért anno mindennek elhordott engem . Fel szoktam menni hozzá és nagyon jókat dumálunk mindenről. De a gyereket lehetetlen oda csalnom és többször is megkérdezte tölem ,hogy TE MIÉRT VAGY ILYEN ANYÁVAL ? Mert ő ellenben velem nem felejtette el azt amiket "ismeretlenűl " az édesanyja mondott rólam .

2008. okt. 29. 18:36
Hát!!! 15-éves gyerekről beszélünk!!! Ők meg komoly 1100-es motorokkal mentek idáig. Az apjának is volt már egy nagy balesete, igaz akkor még egy kölcsönmotorral, jogsi nélkül. Akkor 5 éves volt a fiam. S megigértette a gyerekkel, hogy sose ül motorra. Vicces!!!!S a társaságunkban is volt olyan baleset, hogy az egyik lányon 27 mütéti heg van és nem tudom hány csavar a gerincében. Az én gyerekem 6 éves koara óta vizilabdázik. Beépült már egy közegbe. Van egy normális életformája, mondja is, hogy nem érdekli a motor. Nem is téma itthon. Egyszerűen csak félek, hogy ez a kigyó annyira beakar vágódni nála, és csak ez az egy témája van, meg az utazgatás, hogy eléri amit akar. Igy is sok gond volt már azzal, hogy más elvek szerint neveljük a gyereket. Álltalában mindig az ellenkezőjét teszik a gyerekkel mint én. Ők háborúznak én meg hallgatok. A gyerek issza a levét...De mit lehet tenni?! Hát semmit. Bölcsn hallgatok, puffogok magamban, de ez van!! De jó kiirni!!!!!-magamból-
2008. okt. 29. 18:16

Az én fiam tavaly nyáron kezdett motorozni tanulni.

A vizsga elött 2-héttel ugy gondolta egyedül gyakorol egy kicsit, a házunktol kb. 100méterre rá hajtott a soderre, nagyot esett. Eltörte a csuklóját.Fájdalmas mütéten esett át,és még mindig nincs rendben,az orvos szerint soha nem lesz már jó.

Ugy gondolom félteni kell öket.

A szülő felelősége eldönteni, hogy elég érett e már a gyermeke.

A közlekedés veszelyes üzem!

7. spinneli (válaszként erre: 4. - Supin)
2008. okt. 29. 18:01
egyetértek.
6. genlips (válaszként erre: 4. - Supin)
2008. okt. 29. 18:00

tényleg inkább az, hogy ha már motorozik, a lelkére kell kötni, hogy ő legyen a legóvatosabb.

neki kell figyelnie az autósok helyett is!! és ha vigyázni akar magára, akkor leginkább akkor vigyázzon, amikor megy a főúton és rá akar kanyarodni mellékútról egy autó/teherautó vagy valami más.

Tiltani a mai világban már nem megy. Vagy nehezen...

2008. okt. 29. 17:42
Hány éves a fiad?
2008. okt. 29. 17:40
Nem tehetsz mást..el kell viselned. A gyerekedet sem tilhatod el mindentől. A motorozás pedig ma már nem különc dolog. A gyereket inkább arra kell figyelmeztetni ,hogy óvatos legyen.
3. 405fb874de (válaszként erre: 2. - 405fb874de)
2008. okt. 29. 17:21
nincs
2. 405fb874de (válaszként erre: 1. - Lojoka)
2008. okt. 29. 17:21
Ötletem ni, de nagyon-nagyon megértelek...
2008. okt. 29. 17:16

Már 3 éve van ez a helyzet. Idén ismerte meg a gyermekem, az apja új szerzeményét.Vagyis idén lett rá nyitott a gyermek. Belborzongok, hogy hozzászól a gyerekemhez. Tudom, hogy muszály, örülnöm kéne, hogy még egy ember szereti, ha szereti. Muszály neki. Valahogy mégis rossz érzés!! Miatta váltunk el, s tudom, hogy hülyeség de néha arra gondolok, hogy még a fiamat is elvenné, ha tehetné!!!

Ráadásúl kamasz gyerekről beszélünk. Mindig a motorozásról beszél a gyerekemnek, mert hát Ő egy vagány NŐ. Én még nem akarom, hogy motorozzon a gyerekem,sőt nagyon féltem tőle!! Az apját is a "mostoha" tanitotta meg motorozni, relative vén fejjel!!! Igy hóditott, a vagánysággal. Félek, hogy olyan dologra fogja rávenni a gyerekemet is amire nem kéne....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook