Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyed első évére hány nap szabadság jár? fórum

A gyed első évére hány nap szabadság jár? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 29. 17:02

Köszönöm mindenkinek!

De nagy nehezen de a munkáltatómnak is sikerült annyi szabit számolnia amennyit nekem!!! :)

9. ájrin (válaszként erre: 3. - Pillango2004)
2011. nov. 28. 18:42

Így tudod kiszámolni:

Nézd meg a táblázat alapján, hány éves voltál, amikor a gyed első éve járt.

A gyed első éve a tgyás lejártától számított 365 naptári nap.

Abban az évben amelyikben tgyáson voltál és gyed-en, az az év teljes szabadságnapokkal számítandó, és hozzá kell adni a gyed első évének lejártáig részarányosan a napok számát.

Arányosan így tudod kiszámítani a tört évre járót: szabadságnapok osztva 365 nappal és szorozva annyi nappal, ahány nap eltelt addig a napig január 1-től.

Olvastam a leveledet, mindjárt válaszolok rá.

2011. nov. 28. 18:16
Én is megkaptam,novemberben mondtam le a gyedet és időarányosan megkaptam a szabikat,így majd csak január közepén kell kezdenem.
2011. nov. 28. 18:07

Új szabály: tájékoztatási kötelezettség

Új szabállyal is kiegészült a Munka törvénykönyve: a fizetés nélküli szabadságról (gyesről, gyedről) visszatérő dolgozónak időben tájékoztatnia kell munkáltatóját, hogy mikor kíván visszatérni a munkába, a munkáltatónak pedig meghatározott idő elteltével foglalkoztatnia kell őt.

Ha a munkavállaló a fizetés nélküli szabadságát meg kívánja szakítani, ezt előzetesen közölnie kell a munkáltatóval. Amennyiben a fizetés nélküli szabadság kezdetétől számított 6 hónap letelte előtt kíván munkába állni, akkor a munkáltató a bejelentést követő legfeljebb 30 nap elteltével, ha pedig hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, akkor a bejelentést követő legfeljebb 60 nap elteltével a munkáltató köteles őt foglalkoztatni

A szabadság kiadására vonatkozó munkavállalói igény a munkaviszony fennállása alatt nem évül el;

2011. nov. 28. 18:06
igen, egy pill bemásolom zt is
5. pillango2004 (válaszként erre: 4. - Gyongyi0313)
2011. nov. 28. 18:04

Ok. Köszönöm

Már csak az lenne a kérdésem, hogy ha vissza megyek dolgozni ha a kisfiam 15 hónapos akkor elméletileg meg kell kapnom az éves szabit, igaz?

2011. nov. 28. 18:02

Szabadság

130. § (1) Minden munkaviszonyban töltött naptári évben rendes szabadság illeti meg, amely alap- és pótszabadságból áll.

(2) A munkaviszony szünetelésének időtartamára a következő esetekben jár szabadság:

a) a keresőképtelenséget okozó betegség tartamára;

b) a szülési szabadság tartamára;

c)323 a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés] első hat hónapjára;

d) a harminc napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság tartamára;

e) a tartalékos katonai szolgálat idejére és

f)324 minden olyan munkában nem töltött időre, amelyre a munkavállaló távolléti díj-, illetve átlagkereset-fizetésben részesül.

131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló

a) huszonötödik életévétől huszonegy;

b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;

c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;

d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;

e) harmincötödik életévétől huszonöt;

2011. nov. 28. 18:00
32 éves vagyok.
2. ájrin (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2011. nov. 28. 17:55
Az az életkorodtól függ.
2011. nov. 28. 17:46
A gyed első évére hány nap szabadság jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook