Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyár ami megtör! fórum

A gyár ami megtör! (beszélgetős fórum)


2012. okt. 30. 17:21
Persze,h manapság az embereket hibáztatják,mert mindenhol azt hallod,h valósítsd meg önmagad.Ezt akár a másik rovására is.Abban az átkos kommunista rendszerben-amiben én is felnőttem-azért volt két jó dolog is.Az egyik,az oktatási szinvonal-nem csodálom,h ma már diploma is kell,mert az felel meg egy érettséginek,csak így elhúzhatják a tanulást még tovább.A másik,h az emberek jobban összetartottak,a közösség is fontos volt.Igy a gyárakban lehetett sztrájkot szervezni.Bár én egy igazân emlékezetes sztrájkra emlékszem,a taxis sztrájkra.Két napig megbénították a forgalmat.Ma mindenki csak egyénként tekint magára,mindent egyedül próbál csinâlni,közben rabszolgákat csinálnak belőlünk.A fiatalok ne lóghassanak,ezért igazoltatják őket-milyen jól hangzik.Aztán egyre durvább megszorítások lesznek,az emberek pedig egyre jobban elszigetelődnek.Egy fecske nem csinál nyarat.
22. atis840 (válaszként erre: 13. - Kira88)
2011. jan. 3. 00:01

Én mint írtam a fórumban tanultam. érettségiztem, és 2 okj-s képzésem van az egyik számítógép-rendszerprogramozó! Azt hiszed kis dolog volt ezt elérni? Nem, nagyon is sok tanulással, és fáradtsággal értem el, de megszereztem. Viszont ha bemegyek vele egy fejvadászcéghez, azt mondják nekem, ilyen területen, de még egy vacak irodai melóra sem vesznek fel, mert vagy gyakorlat hiányzik vagy tapasztalat, vagy egyszerűen nincsenek hasonló munkák! Amikor már sok minden nem jön össze, akkor tudod, az ember elfogadja azt is ami van! Amikre feltételezem még téged nem vitt rá a sors: a fizikai munkát gyárban! de mint írtam, képtelenségnek tűnik egy idő után az, hogy megmaradjál, mert vagy fizikailag, vagy szellemileg, vagy érzelmileg leépülsz, vagy mind a háromban egyszerre is akár!

De velem kapcsolatban van még egy érdekes nézőpont: időközben rájöttem, hogy egyszerűen nem vagyok képes a végzettségeimmel még akkor sem kezdeni semmit, ha lehetőség adódna rá! Észrevettem mostanság magamon, hogy lassabb lettem, (talán sohasem voltam túl gyors..) és képtelen vagyok elvégezni adott időre webdesigner munkákat, vagy programozói munkákat. Amikor belekezdtem a tanfolyamba, még egész jól vettem az akadályokat, de éreztem, hogy bár sok mindent meg tudok csinálni, kissé lassabb vagyok mint a többiek. Pedig lehet, hogy jobb munkákat is csináltam, mint néhányan,de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez miatt alkalmatlan is vagyok hasonló területeken, hiszen a cégeknél a sebesség is nagyon fontos. Ergo vannak képességeim, amik aranyat is érnének, és vannak olyanok, amik a mai gyors világban gátolnak is abban, hogy nagyobb célokat érhessek el! Hm... magamat hibáztassam ezért, hiszen ez egy képesség, egy emberi tulajdonság, speed-et meg nem akarok szedni, tehát el kell fogadnom ami van, még ha sokat is tanultam! A régi céljaim, és álmaim, meg már csak az emlékeimben maradnak meg, szóval joggal lehetek dühös a világra, hogy olyannak születtem amilyen vagyok! de beletörődtem, viszont joggal lehetek dühös azokra a tényezőkre, amik azokat az embereket veszik körül(jelenleg engemet is), akiknek nincsenek megfelelő képességeik komolyabb, felelősségteljesebb munkavégzésre. Ami a legbosszantóbb, az az amikor ebbe beletörődök, és elmegyek egy gyárba(ha már nincs választás), és rájövök, hogy az nem egy második lehetőség, hanem egy csapda, vagy inkább egy mókuskerék amiből minél hamarabb szabadulni kell, mivel nem ad megélhetési lehetőséget, se érzelmi, se anyagi úton, és ez az ami bánt, hogy azok akik dolgozni akarnak, legyen az bármilyen terület is, miért nem kaphatják meg a tiszteletet, a becsületet, és a megfelelő anyagi bért a munkájukért, miért csak azok, akiket az élet szerencsével, vagy 110 IQ feletti értelemmel áldott meg. Ez igazságtalanság, főleg abban a tudatban, hogy elvégeztem azokat az iskolákat, amit tudtam, és mégis a 8 óra amit egy gyárban letöltök, az olyan emberek kezében van, akik bármit megtehetnek velem, azalatt az idő alatt, az meg már csak hab a tortán, amikor ratyi pénzért betáblázzák neked a szabadnapjaidat! Úgyhogy máskor ajánlom inkább kicsit olvassál a sorok között,és éld előbb át mások helyzetét is, mielőtt negatív véleményt alkotsz az olyan emberekről, akik nem biztos, hogy saját hibájuk által kerültek olyan helyzetbe, ahonnan sokszor lehetetlen a kiút...A legnagyobb dolog, hogy nem lehet változtatni sem sok esetben! Manapság amúgy inkább az embereket könnyű hibáztatni, az elcseszett életük miatt, pedig sokan nem tudják mi a háttér!

21. zsanci79 (válaszként erre: 20. - 04e95f637a)
2010. dec. 29. 09:43
Csak a tapasztalatod érdeklik. Már ha egyáltalán eljutsz oda, hogy behívnak....Na meg hogy van e kisgyereked? De ez meg csak hátrányosan érinthet Téged, az tuti.
20. 04e95f637a (válaszként erre: 10. - Atis840)
2010. dec. 29. 09:00
Detto!Nekem is 2 szakmám van,meg rengeteg papírom,tapasztalatom,munkahelyekről,de kit is érdekel szerinted?Az én bizonyítványaim max a szekrényt támasztják,borulás ellen! :(((
19. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Kira88)
2010. dec. 29. 08:57
Látod, bővebben kifejtve mégis más a gyerek fekvése :))
18. mirka (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2010. dec. 28. 22:08

Teljes mértékben egyet értek veled!


Szolgáltató ország lettünk, de ki fog dolgozni, ha mindenki csak szolgáltat és papírt tologat?

Én dolgozom és a családom is, de körülöttem a többség nem, várja a segélyt, és nem él rosszabbúl mint mi.

2010. dec. 28. 22:04

Hát ez igazán jó téma lenne!!!


de nézzétek meg a fórum címeket mi érdekli jobban az embereket....általában a méretek, a kilók...

16. Kira88 (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2010. dec. 28. 21:53

Ahogy említed, te is tanultál tanfolyamon, hogy képezd magad, tehát igazolod azt amit én írtam, hogy igenis mindenki változtathat az életén, és csak rajtunk múlik, mi lesz belőlünk.

Nyilván nem éltem a kommunizmusban, csakhogy annak 20 éve vége, már nem lehet azzal takarózni. Amúgy meg miért is ne lehetne munka mellett érettségizni, tanulni???


Azzal egyetértek, hogy igenis meg kellene fizetni a fizikai munkát is tisztességesen, mint ahogy minden munkát! De ez általános probléma! Magyaroszágon az emberek 90%-a alulfizetett(politikusok, cégvezetők a kivétel)és legalább akkora probléma hogy alul vannak fizetve pl. az orvosok! akik kicsit fontosabb munkát végeznek, mint egy szalagmunkás...

Nem mindenhol tengődik a létminimumon a gyári réteg: ha összehasonlítod pl. a magyar és a németországi O..l(autógyár) fizetéseit...azért a pénzért amit a magyar kap, a német meg se mozdítja magát...!


Az meg, hogy fiatal vagyok, egy állapot. Nem erény és nem is hiba. Úgyhogy ezt sztem hagyjuk :)

2010. dec. 28. 21:43
Jav: én próbáltam tanítani... (nem nagy sikerrel, inkább honfoglalóztak)
14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Kira88)
2010. dec. 28. 21:37

Látom nagyon fiatal vagy te még! Ezért elmondom Neked, hogy van egy generáció, akiknek nem adatott meg, hogy tanuljon, hanem 14 évesen mehetsz babám kapálni...akkor ilyen világ volt. Világ életébe két kezi munkás volt, hogy állt volna neki rendszerváltás után 40 éves fejjel érettségizni, meg diplomázni, meg elköltözni, mikor életük munkájával felépítették a házukat, tisztességesen nevelik gyereküket, hogy nekik JOBB legyen? Örülj, hogy nem abban a világban éltél, vagy a családodban nem volt ilyen!

Majd nézd meg kérlek, hogy hány éves emberk dolgoznak szalag mellett a feldolgozóiparban, ha egyáltalán láttál már olyant! Meg fogsz lepődni, mert nem a fiatalember, hanem az egész életében robotoló ember.


Én meg a diplomástól, és senkitől nem sajnálom a több fizetést, csak nem mondják nekem azt, hogy ez egy igazságos adózás! Persze! A közalkalmazottaknak kipótolja a kormány a mi pénzünkből annak aki kevesebbet keresne az új adó miatt, szóval akkor mégsem jár jól mindenki? A fizikai munkás meg kevesebbet visz haza, az eddigi kevésből is, és mondjuk felnevelt pár gyereket tisztességesen, aki tisztességesen adózik, és nem segélyért tartja a markát.

Azt kéne megérteni, hogy azért mert valaki fizikai munkát végez, attól még nem kéne a létminimumon élnie! Ennyit! Semmi többet! Gondolom azért elég nagy mértékben hozzájárulnak a GDP-hez, gyanítom többel, mint aki egy irodában firkál.


Az hogy diplomás légy, már szinte kötelező, ezért termeljük a sok munkanélküli semmit nem érő diplomást. Mert mindenki ezt mondja amit te is!

Képzeld, én EU-s pályázatokat írtam, diploma nélkül, a kis tanuló diplomások (akik munkanélküliként pályázatíró tanfolyamot végeztek)akik ott tanultak nálunk, egy üzleti tervet nem tudtak megírni, de még egy eredménykimutatást sem.

Engem ott megbecsültek, és tudod milyen büszke voltam magamra! Én próbáltam tanulni, az általad is írt többet tanultakat! Ha-ha :DDDDDDD Pedig nincs diplomám! Na ennyit ér egy diploma! Tisztelet a kivételnek!

De továbbra is azt mondom, ne takarózzon senki azzal hogy diplomája van!

13. Kira88 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. dec. 28. 21:06

Igen, minden igaz amit írtatok, mocskos kizsákmányoló kapitalizmus, szemét főnökök, szar fizetés stb. Én mindezt elhiszem.

De azt ne feledjétek, hogy mindenki maga felelős azért, mihez kezd az életével, mit hoz ki belőle. Ha nem tetszik ahogy élsz, akkor lehet változtatni rajta. Új munkát keresni, elköltözni oda ahol van munka, lehet tanulni, továbbképezni magunkat...persze a legkönnyebb mindig a főnököt, a kormányt, az országot, a szar rendszert okolni a saját hibáinkért.


Zsanci79-nek: a diplomás lehet hogy többet keres a melósnál, talán azért mert többet is tanult????

2010. dec. 15. 23:10

Hát jó lenne ha páran ilyen fórumot is olvasnának. Én sokat fórumoztam a mostani adóváltozások miatti topikokban, és az a rengeteg ember aki azt szajkózza, hogy mer a diplomás, meg akinek magasabb végzettsége van többet keres mert többet dolgozik, meg ilyenek....A melós lenézve! Egyszerűen a két kezi munkásokat lenézik, semmibe veszik, kizsákmányolják. Az ugye eszébe nem jut hogy azért hogy ő friss pipihusit vegyen, valaki 10-12 órát áll egész nap a szalag mellet sz@rért hugyért.... Az már nem lényeg! És akkor mondják ők, menj el dolgozni máshova, ne sírjál hogy minimálbért kapsz, a többit úgyis zsebbe kapod, te vagy ezáltal a csaló, miért nem szólsz a főnöködnek hogy ne ezt tegye, stb, stb., stb.

Egyszerűen az embereknek fingjuk nincs, hogy mi folyik a végeken....de most arányosan adóznak majd és az a lényeg! Hányinger

11. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Atis840)
2010. dec. 15. 21:14
Mamár el kell titkolni hogy milyen végzettségünk van, mert már az is hátrány, túlképzett... :-( Viszont amíg ilyen helyen "dolgozik" az ember nincs is idely jobbat keresni.
10. atis840 (válaszként erre: 7. - 04e95f637a)
2010. dec. 15. 21:02

Jól tetted, hogy felmondtál. Sokszor az olyan helyeken amikről én mesélek, vagy amiről most éppen te meséltél, elfelejti az ember hogy ember és nem egy gép, vagy egy állat!

Sokszor egyszerűen nincs megoldás, úgy érzi az ember maradnia kell, és nem léphet tovább. Pedig sokszor (az én esetemben is) meg vannak a végzettségek magasabb fokú munkára is, vagy éppenséggel a fizikai munkát nem bírom egészségügyi okok miatt. De ez a mai világban feleslegesnek számít. Nos ez az amit szintén utálok! Az ember miért tanul általános iskola után, ha a tudását nem tudja kamatoztatni más területeken? Mert én bizony tanultam, de mit értem el vele....

Felvetődik egy egész jó gondolat bennem:

Mért nincsenek olyan tanfolyamok , amik után nem papírt kapunk a kezünkbe, hanem munkahelyet?

(tudom van, de ritka) Az én 2 OKJ-s végzettségemet még nem volt érdemes felmutatnom egy munkahelyen sem...így maradtak dísztárgynak a szobámba.

(nekem is voltak álom melóim életem során, sajnos kevés ideig. Hál isten legalább azalatt ki tudtam élvezni igazán az életem...)

2010. dec. 15. 20:38
Engem a napokban építettek le álom munkahelyem volt, majdnem 5 évig élvezhettem, magavolt a menyország! De az elöző 20 évem a pokolban dolgoztam le, én tudtam mifolyik "kint"!!! Akikmeg ott dolgoznak huszon harmincpár-éve állandóan zúgolódtak ezt asz.rt.... ennél biztos van jobb...! Hát nem!!! És tudom, most még rosszabb lesz, ha találok is valamit sz.rért h...ért kell majd éjjel nappal minden nap gürizni. :-(( Nemhogy jobb lenne az életünk az idő haladtával, fejlődés... csak egyre jobban csúszik le az ország! Nemtudom mi lesz, nagyon félek!!! :-( Ésmár nemleszek fiatalabb egyre nehezebb minden... :-((
2010. dec. 15. 20:22
Sokszor a kevés pénzért is tűrni kell. Mert az nem érdekli a bankot, hogy a főnököd egy gyökér, kizsákmányoló állat. Aztán még azt is elviszik a fejed fölül, amit addig össze tudtál rakni becsületes munkával.
7. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Atis840)
2010. dec. 15. 20:12

Nagyon sok igazságot írtál!8 hónapig dolgoztam egy ilyen mocsok gyárban!Minden nap remegő gyomorral,rosszulléttel,kedvtelenül mentem!Mit mentem?Vittek,a lakóhelyemtől 50 km-re(napi 100)!

Egész éjjel állva dolgoztam,ugyanis ha leültem volna,kivágtak volna azonnal!Wc-re,szigorúan engedéllyel mehettünk!Papírt kellett kitölteni,és a biztonsági őrnek átadni,nem mellesleg minden egyes alkalommal fémdetektoros kapun kellett átmenni(csomószor ez vette el az amúgy is kevés szünetek idejét)


Tudnám még fokozni,de itt kéne ülnöm éjfélig,hogy elmeséljem,mit művelnek itt!

Lassan 1 éve,hogy felmondtam,mert kikészültem idegileg,testileg-lelkileg!Nem embernek való!Soha a büdös életben nem bántam meg,és nem is fogom!Életem legjobb döntése volt,hogy felmondtam!Nem minden a pénz!!!

6. elszabadult hold (válaszként erre: 5. - Atis840)
2010. dec. 15. 19:32
Aj, istenem... de egy cipőben járunk! A cég, amiről én beszélek, nagyon hasonló!! Van, hogy még időpontra beírva sem engedik el az embert orvoshoz, szabadságról meg ne is beszéljünk! Semmi ilyesmit nem fizetnek, még a melósokat hurcolják meg ha jön egy ellenőrzés. Minden hivatalos papírt úgy írnak meg, hogyha borulás van - ők mossák kezeiket. Rohadékok.
2010. dec. 15. 17:01

Nem szeretem, ha valaki hazaviszi a munkahelyi problémákat, de ez a munkahely mindenkivel "hazavitette". Bár a szabadidő annyira hihetetlenül kevés volt egy hónapban, hogy az embereknek idejük sem volt komolyabban vitatkozniuk erről otthon, a saját életükben, mer nem igazán volt saját életünk!

Valamiből meg kell élni, de ilyen áron?

Én azt nem értem, hogy miért engedik a célgeknek, hogy a munkavállalót maximálisan kihasználhassák!?

Itt heti 7 napot kellett dogozni, esetleges túlórákkal! Ha nem vállaltad be, kirúgtak 1-2 hónapon belül! Természetesen legálissá tették a dolgot, úgy hogy 2 cég fizette a minimálodat a gyáron belül, így mehetett a havi 31 nap is akár...elképesztő volt, és az emberek csinálták(ják)!Ha megtehetném,(és lenne értelme) bosszúból szívesen jelenteném fel a gyárat, de tudom, hogy semmit ne érnék el vele, pedig megérdemelnének büntetést!

4. elszabadult hold (válaszként erre: 3. - Eda93927a9)
2010. dec. 15. 15:53
inkább az utóbbi
2010. dec. 15. 15:10
Érdekes téma. És nemcsak a munkahelyekkel kapcsolatban, hanem minden olyan helyzetben ,ahol valakik másokat hülyének vagy állatnak néznek.
2. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Atis840)
2010. dec. 15. 15:02
drága atis - én is tudok egy ilyen céget (ki tudja, talán egyre gondolunk)- ott ki is mondta az egyik főnök: "ti azért vagytok, hogy én jól éljek" - évente több külföldi nyaralás, egyebek, a beosztottaknak reggeltől estig munka, hol ennek, hol annak okán húznak ki pénzt a zsebükből, legtöbbször valamilyen csalással. Ja,hát valamiből kell tartani a főnökök életszínvonalát! S hogy mi lenne a legjobb? Ahogy te is írtad: ha mindenki, egyszerre mondana nem-et ezeknek a tetveknek, aztán boruljon a cégük a mocsmodékoknak! De kihasználják, hogy a dolgozóiknak napról napra szükségük van a munkára, a pénzre, mindenkinek sok a tartozása, és valamiből még élni is kell, ott a család stb. Új munkahelyet meg mindenki tudja milyen "egyszerű" szerezni manapság. Nekem a férjem dolgozik ezen a szóban forgó helyen - de mikor mesél a napi viszonyokról, kinyílik a bicska a zsebemben még nekem is!!!
2010. dec. 15. 13:46

Nem rég dolgoztam egy nagyon embertelen gyárban, és mindenkin azt vetem észre, hogy meg van a saját maga világában, és mindenki antiszociálisan viselkedik a körülötte lévőkkel. A főnökök BMWjükbe túl drága a benzin, ezért pénz egyre kevesebb, szinte 2-3 havonta csökkentenek valamiből Az idegesség, a stressz, állandó volt. Az emberek hangulata sokszor a mélyponton! A beszélgetések egyhangúak voltak, ha nem voltak, akkor kerestük a veszekedést, vagy egymás munkájában a vitatkozás/kötekedés lehetőségét, 3ezáltal mindenki csúcsszuperre fejlesztette a védekező mechanizmusát, és a konfliktusokat , is kíméletlenül kezelte, amint lehetőség volt rá. A pénz kevés, a meló szar, az életkörülmények még szarabbak, a seggnyalás állandó, a fáradtság kimerültség folytonos, a túlóra végtelen, kedv a túlórához szinte semmi. Ennek ellenére a végső kimerülésig egytől-egyig elfogadták a munkások a túlórát, mert a pénz dominál! 100.000 felett soha senki nem vitt haza, sztrájkhoz mindenki gyáva volt, hiszen féltették a nyavajás csicskaállásukat, mert képtelenek voltak más helyet találni. Az okosabb elmegy, a begyöpösödött a mai napig "élvezi" a szopást! Én elmentem nem rég, mert egy túlórára azt mondtam, hogy nem...Nem érzem, hogy túl jól döntöttem, de más lehetőség nem volt, itt nem lehet megmaradni.Az emberek mért hagyják magukat megaláztatni? Nem kellene sztrájkba kezdeni, egy ilyen helyen? Az emberek nem normálisak. Ha jobban keresgélne mindenki, ennél egy fokkal jobbat lehetne találni a városomban! Nagyon rosszmájúnak fogok tűnni, de én azt kívánom a dolgozóknak, hogy felezzék meg a fizetésüket a jövő évre, és duplázzák meg az óradíjt, talán így ebből a köztes rákényszerített álláspontjukból kimozdulnának, és kinyitnák a szájukat, a főnöki irodában!

Én kívánok nekik minél több rosszat, hiszen maguk keresték meg ezt a helyet, de ahhoz gyávák, hogy váltsanak! (természetesen a cégben is ott van a hiba, ellentmondásnak tűnik ez az utolsó kívánságom, de mindkét fél hibás az én meglátásom szerint)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook