Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gondolat hatalma és a tudatosság megélése életünkben fórum

A gondolat hatalma és a tudatosság megélése életünkben (beszélgetős fórum)


28. rewt
2012. jún. 29. 10:04

Ajánlom Dr. Pásztorfi János: A legnagyobb erő - az alkalmazható önsszuggesztió (Székesfehérvár 1996)c. könyvét.

Véleményem szerint - Neked is hasznos lehet. Én is ismerem azt az érzést, hogy "nem mondhatom el senkinek..." Engem érdekel a lét értelme - a miértje..? A megismert anyagok alapján van véleményem és elképzelésem. Ha rá térek, az emberek megrökönyödnek és gyanúsnak , rosszindulatűnak könyvelnek el - (legalábbis ez az eddigi tapasztalatom..)


Csakhogy egy példát is felhozzak amely a mindennapokat érinti: A magyar himnusz és a magyarok mentalitása... ezzel kapcsolatos javaslataim - csak átgondolni - mivel is tömjük a fejünket..? (A németek azt harsogják teljes oda adással: Virulj ki Német hazánk, német apáink földje..! (Igen ezek "engrammok" belső utasítások a tudatalattinknak - mert a gondolat, a kimondott szó mind, mind minduntalan - még az álmok is - a szorgalmas tudatalattival regisztrálva vannak. Tudatunkkal nem érhetjük el mert az felejt és véges - de ott van és hat..


Talán egy titkos naplóban lehetne társakat keresni- egy bizonyára értelmesebb vitához, mint ami itt az elején látszódott..


Én köszönöm már azt is amit itt tanultam Tőled. Nagyszerű és elegáns a stílusod (ilyen könnyed legyintéssel is lehet intézni - és lám a karaván halad..)

27. 4327a8e017 (válaszként erre: 26. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 19. 10:56
Én jógakurzust tudok ajánlani Győrben, ha érdekel, írj privit.
2011. jún. 18. 13:28
Tud valaki ajánlani hiteles Reiki-mestert Győr környékén? Köszi.
25. e213a2971d (válaszként erre: 18. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 17. 16:08

Látod, látod:)

Te magad írod le a tudatosság működésének lényegét:

"Önmagammal folytatott intuíciók rugdostak seggbe, hogy elinduljak egy úton."


Hallgass a megérzéseidre továbbra is... És hidd el, újra és újra "seggbe fognak rugdosni", mindig, amikor eljön az ideje.

Ez is egy intuíció volt, hogy elindítottad, majd folytattad - a nehézségek ellenére is - ezt a témát, nem?

Na látod.:)

24. 4e1fcae85e (válaszként erre: 21. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 17. 15:53

Talán az olvasmányaidnak az lenne a céljuk, hogy megtaláld Magadban azt a bizonyos belső békét, megélhesd a tudatosságot....

A Reikit akkor "érdemes kipróbálni", ha erős elhatározásod van, hogy elindulj az irányban.

Ha a könyvek lényege beépül a tudatodba, azt onnan fogod észrevenni, hogy egyre jobban érzed magad, magaddal.

:)

2011. jún. 17. 14:57
Nagyon összetett ez az egész téma, de biztos hogy van valóságtartalma, hiszen évszázadok óta foglalkoznak az emberek vele...valami alapja kell hogy legyen...szerintem mindenki csak annyira merüljön el benne amennyire még jólesik, mert be is lehet sokallni tőle! Vannak tanítómesterek akikhez lehet fordulni, illetve erre specializálódott iskolák, amik diplomát is adnak!! De elég ha valaki elkezd egész egyszerűen csak jógára járni...a legtöbben itt kezdik útjukat ! :)
22. c7270ef381 (válaszként erre: 21. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 17. 13:20
Én szeretek érdekes gondolatokról olvasni, Müller Péter, Popper Péter.... de tréningek, meg hasonló humbuk... Mindenkinek magában kell megtalálnia a nyugalmat, szeretetet, önmagát, az értékeket ami szerint ő élni akar, és tud!
2011. jún. 17. 13:15
Akkor egy egyszerű kérdés. Könyvek után merre érdemes indulni önfejlesztésileg? Érdemes kipróbálni pl. a reikit, vagy spirituális 'vezetők' tréningjeit? Én pl. voltam angyalkommunikációs tréningen.. Hát nem tapasztaltam valami nagy csodát. Van, aki még az őrangyala nevét is megtudta a tréningen, én meg felröhögtem kínomban.. :-) Lett pár 'barátom'.. :-) Persze nem azt mondom, hogy pikk-pakk mindent meg akarok érteni, meg röpködni akarok, mint szupermen / bár, ha úgy van, nyitott vagyok rá.. :) /, csak hiteles embereket nem ismerek, akik nem a béke-szeretet rizsa mögé bújva hülyítik az embereket és csak pénzt csalnak ki a 'vakoktól', közben meg élik 'titokban' gyarló életüket.
2011. jún. 17. 09:47

Lehet a 100.000- dik ilyen fórum, csak egy új fórumozó nem feltétlenül lapoz vissza a 3157. fórumoldalra, hogy belépjen egy már jól összeállt fórumcsapatba 200-nak...

Engem mindíg is érdekelt ez a téma, mindíg is foglalkoztam vele, jobban a kisfiam betegsége kapcsán ástam bele magam...amit lehet mindent kipróbáltam!

2011. jún. 16. 22:47

Ez tök jó,hogy elindultál ebben az irányban,mert így sokminden kitárulkozik a szemed előtt.


Én is emlékszem,hogy amikor én indultam,akkor meg akartam változtatni az életemet,mert már nagyon feszített,aztán egyszercsak a semmiből előjöttek azok a személyek,könyvek,...dolgok,amik erre húztak.

Azóta tudom,hogy erre van az utam,és élvezem,mindennél jobban!:)

18. 2c3c6c7515 (válaszként erre: 17. - 54840f0fce)
2011. jún. 16. 22:43
Igazából önmagamban zajlik egy folyamat. Mikor nézem az embereket, látom az 'ürességet' /most nem tudok más szavat erre használni/ a szemükben. Ahogy élik az életüket gépiesen. Önmagammal folytatott intuíciók rugdostak seggbe, hogy elinduljak egy úton. Nem történt semmi konkrét, csak elüldöztem minden 'barátomat', mert lehúztak, láttam, hogy értelmetlen az éltük /nem lenézésként/. Akkor ébredeztem, hogy nem jó emberek vesznek körül, aztán fokozatosan önmagamtól el kezdtem olvasgatni ilyen könyveket, de a könyv kevés száraz. Egyetlen spirituális élő tanító, akine voltam pár előadásán, az Villás Béla volt. Ő adott, egy gondolat löketet, tetszett, amiket mondott. Le is húztam összes előadását netről, de pssszt! :) Meghallgattam, olvasgatom a Bibliát.. De ez mind száraz tények. Ezért érdekelnek mások véleményei evvel a témával kapcsolatban.... :) Valami ilyesmi van velem. Nem vagyok fanatikus, egyszerűen kíváncsi és nem tervezem megöregedni. :)
17. 54840f0fce (válaszként erre: 12. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 22:35
Bocsáss meg az indiszkrét kérdésért, de történt valami az életedben??
2011. jún. 16. 22:35

Szerintem igy...


"Ott mélyen belül a tudatosságot táplálni magunkban, a körültekintő és belátó gondolkodást fejleszteni többet ér, mint bármilyen meditáció vagy ima."


Tendzin Gjaco

15. 54840f0fce (válaszként erre: 12. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 22:31
Látod, így már minden más!:)
2011. jún. 16. 22:29

Szerintem az akaratban van nagyon nagy erő,amit persze gondolat előz meg,de a gondolat szerintem nem mindig elég.

Van amikor igen,mert meghozza az érzést,de csak egy lépcső.

13. 9242a6388c (válaszként erre: 12. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 22:20
Csak úgy éld meg....ne figyeld, sodródj...de mégis tudatosan. Jó kis ellentétnek tűnik és még sem az.:)))
2011. jún. 16. 22:15
Magamról: Olvastam Tollét, Oshot, A.J. Christiant, Müller Petit, Ládi Tibort meg ismerkedem Villás Béla tanításával, bár technikai mérnökember vagyok, de valahogy megcsömörlöttem a technikától. Kevésnek találom a magyarázatait, ezért bátorkodtam nyitni egy ilyen témát, hátha vannak páran hasonló helyzetben . Igazából nem vagyok nagy guru, úgyhogy lehet most sokan nevetnek a téma miatt, de hát ez van tudatosan, lehet viccelődni. :) Az a baj, hogy nincs kivel beszélnem ezekről a dolgokról a környezetemben. Csak egy éve érdekelget a dolog, de most nagyobb zűr van a fejemben, mint mielőtt elkezdtem.. :) Esetleg, ha valaki építő jellegű hozzászólással hozzájárulna eme csodás téma fényének emeléséhez, szívesen olvasnám tanácsait.:)
2011. jún. 16. 21:44
Há jóvan.. :)
10. 4327a8e017 (válaszként erre: 8. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 21:41
szándékosan, tehát tudatosan :D
9. 54840f0fce (válaszként erre: 8. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 21:40
Dehogy, tudatos-hiszen megszámoltuk!
8. 2c3c6c7515 (válaszként erre: 7. - 54840f0fce)
2011. jún. 16. 21:38
Rendik vagytok. :) Így most már pontos. :) Szóval tudatlanul..
7. 54840f0fce (válaszként erre: 6. - 2c3c6c7515)
2011. jún. 16. 21:37
Dehogy, csak Kolléga rosszul számolta...
6. 2c3c6c7515 (válaszként erre: 5. - 54840f0fce)
2011. jún. 16. 21:36
Hát már kötekednek is. Tudatosan? :)
5. 54840f0fce (válaszként erre: 3. - E213a2971d)
2011. jún. 16. 21:34
Nem, dehogy, a 8563...
4. 2c3c6c7515 (válaszként erre: 3. - E213a2971d)
2011. jún. 16. 21:32
Köszönöm eme csodás hozzászólásodat, lehetséges.. :)
2011. jún. 16. 20:50

Hm...

Ez épp a nyolcezer-ötszázhatvankettedik fórum e témában.

2011. jún. 16. 20:50
Én leginkább a tudatosság -- a tudatosítás útját érzem magaménak. Igyekszem minden helyzetben tudatosítani, mit érzek/gondolok és miért. Az igazságot egy mély lelki béke jelzi, még ha a körülmények vagy a helyzet nem is a legbékésebb.
2011. jún. 16. 20:45
Sokat beszélnek a gondolat hatalmáról és a tudatosságról. Kinek mit jelentenek ezek a dolgok, és hogy használja Földi életében? Tapasztalatokra, történetekre vagyok kiváncsi olyanoktól, akik nem félnek /féltek/ leásni a létezés legmélyebb bugyraiba, alkalmaztak esetleg akár sámánista, vagy más tanításokat életükben, amik közelebb vitték őket útjukon a megvilágosodás felé. Nem más tanítók okoskodásaira vagyok kíváncsi, hanem olyan felismerésekre, amik talán mások segítségére is lehetnének Földi életük során. Persze a csodát várom, ami tudom, hogy bennünk van, fedezzük hát fel együtt, és mégis külön. Nem mondom el senkinek, elmondom hát mindenkinek.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook