Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? fórum

A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
544. 35491a860f (válaszként erre: 540. - Monesz79)
2010. jún. 17. 13:12

Örülök, hogy írtál. :D Veled nagyon szeretek beszélgetni. Kitöltöttem a jelentkezési lapot munkához, amit küldtél, de még nem jeleztek vissza. Ez kb. mennyi idő szokott lenni? Nálad mennyi idő múlva jeleztek vissza?


Most már kezd jobb kedvem lenni. :) Tuti,hogy a hidegfront, meg a 2 napig tartó fejfájás zavart meg, de most már megint tudok pozitívan gondolkodni. :)


Bár most vágyom egy kis kikapcsolódásra, így a férjemmel elkezdtünk szervezni egy kis kirándulást.

2010. jún. 17. 08:30

Sziasztok!


Komoly problémával fordulok hozzátok,és előre leszögezem nem orvosi segítség kell,az már adott...

2hónapja rákot diagnosztizáltak nálam....A férjem totál összeomlott...egyenlőre még bő 3évet adnak nekem.Én már nagyjából feldolgoztam,de egy nagyon kényes ügy még előttem áll. Van egy 4éves fiam és egy 2éves lányom.NEkik hogy mondjam el,hogy anyu 3-4év mulva itt hagy??!!!rettegek...

Van valós példa rák leküzdésére gondolatok erejével?hogyan kell?

Olvastam a titkot,de elég szkeptikus vagyok...Azt mondja hogy a kívánságok közt nincs különbség...de akkor mért nem lottó 5ös nyertes már a fél világ???meg még van egy jó pár kérdéses dolog benne...

Lényeg a lényeg,nem akarok magam alá esni,hisz én már tudom,hogy nem sokáig lehetek a családommal :(

Segítsetek ha tudtok,légyszi....

2010. jún. 16. 19:35
Én nagyon hiszek benne!
541. firelight (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2010. jún. 16. 19:31
csak pozitív gondolkodással lehet élni. az élet túl rövid ahhoz hogy a miért kérdésre keressük a választ. a boldogságunk nem anyagi dolgoktól kell hogy függjön. az élet tele van apró örömökkel. ha igazán elhisszük a pozitív gondolkodás erejét akkor boldogan fogunk élni.
2010. jún. 16. 18:51

Hát már az is melegséggel önti el a szivemet hogy gondoltál rám

Tegnap olvastam : A boldogság szokása boldog életet eredményez.És mivel ezt a szokást ki lhet fejleszteni meg van a lehetőségünk ,hogy boldog életet teremtsünk.

amugy a melóval el vagyok. Mos még az előkészítésnél dolgozom majd ki alakul és te mi ujság nállatok?

539. 35491a860f (válaszként erre: 527. - Monesz79)
2010. jún. 16. 14:20

Szia!


Mizujs veled? Hogy megy a munka?

Képzeld el, kb. 2 napja megint elfogott egy negatív hullám. Eddig tök jól ment minden, most meg állandóan negatív dolgok jutnak az eszembe. Mindenféle módon igyekszem elűzni a nega gondolatokat, de valahogy visszatérnek. Lehet, hogy csak az időjárás miatt van, 2 napig fájt a fejem a hidegfront miatt.


Légy szíves, írj valami bíztatót, hogy újra erőre kapjak. Előre is nagyon köszönöm!

538. idna68 (válaszként erre: 533. - 19dbdc34c1)
2010. jún. 15. 07:45

Pozitív gondolkodás? Mi is az? Elég összetett dolog.

Nem elég csak mindig pozitívan gondolkodni.


[link] (olvasd el érdemes)


Ha elveszítjük testi és lelki harmóniánkat testünkön gyakran fizikai jelek jelentkezhetnek. Legtöbben ilyenkor orvoshoz fordulunk, ahol ugyan tüneteinktől megszabadulunk a kiváltó okokat azonban továbbra is magunkban hordozhatjuk.


Ma már elfogadott tény, hogy egyes fizikai tüneteket gyakran előzik meg érzelmi traumák. Ha megtaláljuk a fizikai tüneteket kiváltó lelki okot, a javulási folyamat során a test könnyebben visszanyeri a harmonikus működéshez szükséges egyensúlyi állapotát.


Ez az elixir. speciális módon készített virágeszenciákat és C vitamint tartalmazó komplex készítmény.


Szedése kedvezően hat az immunrendszer működésére. Életünk teljesebbé, egészségesebbé, harmonikusabbá és gazdagabbá válhat.


Amennyiben többet szeretnél megtudni ÍRJ!!!

537. idna68 (válaszként erre: 536. - 35491a860f)
2010. jún. 14. 17:00

Budapesten élek.Budapestre gondoltam.

te merre élsz pest megyén belül?

536. 35491a860f (válaszként erre: 535. - Idna68)
2010. jún. 14. 15:36
Melyik városra gondolsz? Ugyanis én Pest megyében élek.
535. idna68 (válaszként erre: 529. - 35491a860f)
2010. jún. 14. 13:35

Belvárosban lenne, ponstoa időpontot nem tudok írni, mert sokat vagyunk vidéken előadásokat ebben a hónapban.

Amennyiben komolyan érdekel megbeszéletjük hogy összefussunk egy órára valahol ami neked is és nekem is közel van.

534. 35491a860f (válaszként erre: 533. - 19dbdc34c1)
2010. jún. 14. 10:23
Alapból pesszimista vagy? Itt a fórumon többünknél is bevált módszer, hogyha pozitívan gondolkozunk, akkor előbb vagy utóbb, de valóra válnak azok a dolgok, amelyeket nagyon szeretnénk. Itt most nem csodabogár dolgokra kell gondolni, hogy hirtelen leesik egy 10 millió forintos főnyeremény valahonnan, hanem apró dolgoknál kell kezdeni, és a végén a hited annyira megerősödik a sok-sok pozitív, kellemes élmény hatására, hogy a végén a nagy dolgok is sikeressé válnak.
533. 19dbdc34c1 (válaszként erre: 532. - 35491a860f)
2010. jún. 13. 14:48

Kérdés: "... ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak?"

Válaszom: "nem"

532. 35491a860f (válaszként erre: 531. - 19dbdc34c1)
2010. jún. 13. 14:47
??????
2010. jún. 13. 14:42
nem
530. 35491a860f (válaszként erre: 526. - Monesz79)
2010. jún. 13. 14:40
Azt teszem folyamatosan. :) Amióta megváltoztattam a gondolkodásmódomat, azóta az olyan irigy p... csajok, mint akiről írtam, nem tudnak lázba hozni. Azóta az ilyen embereket alaposan megmosolygom és nem foglalkozom velük, csak azzal,hogy a családomnak és nekem jó legyen.
529. 35491a860f (válaszként erre: 528. - Idna68)
2010. jún. 13. 14:35
És hol lenne helyileg? Mert mostanában autó hiányában nem vagyok igazán mobil, ráadásul nincs kire bíznom a két kisgyerekemet.
528. idna68 (válaszként erre: 512. - 35491a860f)
2010. jún. 13. 07:56

Természetesen személyes előadásról, beszélgetésről, ahol egy nagyon szimpatikus ezotériával foglalkozó hölgy mutatná be az elixirt és hatásait.

Csupán egy órádat vene el, és sok mindennel gazdagabb lennél.

2010. jún. 12. 16:13

Tálcán kínálja az élet a lehetőségeket annak aki hajlandó észre venni azokat.

Nem könnyü mindig az árral szemben úszni ami a gondolkodás módunkat illeti de az szerintem biztos hogy megéri

2010. jún. 12. 16:11
Egy mondat Mindíg a legjobbat várd és megkapod :)
525. 35491a860f (válaszként erre: 523. - 484b000711)
2010. jún. 12. 12:43

Most mondjam azt, hogy volt időszak amikor ez így is volt? De ez is csak amiatt történhetett, mert otthon gondolom a baba elvesztése miatt sokat veszekedtek egymással, én meg egy tök nyugis, mosolygós ember lévén nem kötekedtem senkivel a munkahelyen, így a férjével/kollégámmal sem.


Hanem szorgalmasan ültem a számítógépnél és végeztem a munkám, ahogy kell, annál is inkább, mert nekem sokáig két ember munkáját kellett végeznem egymagam. Szóval, nem volt időm túl sokat társalogni, de ha valaki kérdezett valamit, akkor mindig türelmesen és kedvesen válaszoltam. És főleg, ha még humorizáltak, hülyéskedtek is velem, az meg pláne jó dolog volt, hogy feldobták a napomat és nem volt olyan monoton a munka. Otthon meg akkoriban nem hülyéskedtek, csak "gyászoltak". És persze a csaj részéről ment az irigykedés...!

524. 484b000711 (válaszként erre: 523. - 484b000711)
2010. jún. 12. 12:37
esetleg
523. 484b000711 (válaszként erre: 521. - 35491a860f)
2010. jún. 12. 12:36
Az ilyen személy korlátolt, mert nem tudja hova tenni az őt ért veszteségeket. Általában az ilyen tipus azt hiszi, hogy másoknak milyen könnyű, bezzeg az ő sorsa nehéz. Esteleg a férje előtt úgy érzi hogy megszégyenült azáltal hogy nem tudta kihordani és megszülni a babát. Azt hiheti ,hogy a férje téged jobbnak lát, mint őt.
2010. jún. 12. 12:34

És végül, de nem utolsósorban: az irigységgel egy nagy probléma van, mégpedig az, hogy sokszor, ahelyett, hogy az emberek végig gondolnák a dolgokat és tennének is azért, hogy nekik is jobban alakuljon az életük, ehelyett megbélyegzik rosszindulatú pletykákkal az irigyelt személyt.


Én nagyon erős vagyok lelkileg, iszonyúan rosszul tudnak esni a hátam mögött zajló áskálódások, de ugyanilyen intenzitással le is pereg rólam, mert tudom, hogy nemcsak a mesékben létezik az, hogy a jó elnyeri méltó jutalmát, hanem a valóságban is.


És ilyenkor a rosszindulatú emberek szívnak nagyobbat, nem a jók.

521. 35491a860f (válaszként erre: 518. - 484b000711)
2010. jún. 12. 12:23

Ha tényleg csupa jó emberekkel vagy körülvéve, akkor valóban úgy az igazi a tervezgetés, ha másoknak is beszámolsz róla, de hidd el, ez nem mindig célravezető.


Ezt azért mondom el ilyen sokszor, mert én sajnos tapasztalatból beszélek és azóta jó az életem, amióta "ne szólj szám, és nem fáj fejem".


Igazad van abban, hogy nehéz az élet olyan területén jóképet vágni mások sikeréhez, amibe te saját magad kudarcot vallottál. De tudni kell illemtudó módon kezelni ezt a helyzetet is és ezt sokan nagyon nem így csinálják.


Mondok neked egy példát: A munkahelyemre 2 évvel ezelőtt új kolléga jött, akivel tök jól összehaverkodtam, mert nagyon sok téma volt, amiben azonosan gondolkodtunk és jó humorú kolléga lévén sokat hülyéskedtünk is. A dolgok úgy alakultak, hogy a feleségével is ugyanilyen jól összebarátkoztam és nagyon happy voltam, hogy ilyen rövid idő alatt, két új barátot is szereztem magamnak, akiket tényleg jófejnek tartottam. Volt egy akkor 6-7 hónapos tündéri kisfiuk. Nekem meg akkor volt 5 éves a lányom. A férjemmel akkoriban már erősen hajaztunk a lakásvásárlásra és kilátásba helyeztük a kistestvér jövetelét is. Ez a kollégám és a felesége is már összeakarták hozni a kistesót kisfiuk számára, persze ők nem tudtak arról, hogy mi is a férjemmel, mert én nem mondtam senkinek, ugyanis nem szoktam előre inni a medve bőrére.


Nekik hónapokkal hamarabb össze is jött a baba, de a kollégám felesége elvetélt. Közben már mi is próbálkoztunk a férjemmel. Volt nagy sírás-rívás szomorúság náluk, ami ilyenkor érthető is, én nagyon sajnáltam őket. Aztán pár hónappal rá nekünk is összejött a baba, de nekünk meg is maradt és boldog várandós kismamaként a 10. hét környékén el is mondtam a kollégám feleségének, hogy babát várok. A barátságunk addig tartott. Ugyanis amint megtudta, hogy babát várok, még az illendőség kedvéért annyit sem bírt kimakogni a csaj, hogy gratulálok, vagy valami hasonló, helyette hazamasírozott és onnantól kezdve mondvacsinált ürügyekkel került és kerül a mai napig is engem, onnantól kezdve e-mailt sem ír, és rá 1 hónapra, amint megtudta, hogy babát várok "bosszúból" összebarátkozott az irodavezetőnkkel, akivel alaposan ki is dumált a hátam mögött, és amikor 1-2-szer bejött a munkahelyre a férjéhez, úgy kezelt engem, mintha levegő lennék. Az hagyján, hogy hozzám se szólt, de szó szerint keresztül nézett rajtam, és a kisfiát, akiről tudta, hogy nagyon csípem, mert tényleg tündéri kisfiúról van szó, amikor behozta a munkahelyre szándékosan úgy intézte, hogy hozzám oda se jöjjenek.


És a végén csak-csak kiderült, hogy mindezt azért tette, mert irigy volt rám, amiért nekem a megfogant babám meg is maradt és nem vetéltem el, mint ő. Csak ilyenkor, ha az irigy emberek szerinted nem rosszindulatúak, akkor miért van az, hogy mégis telebeszélte az irodavezető fejét rólam a hátam mögött mindennel, amivel csak tudta, hogy engem rossz színben tüntessen fel a saját munkahelyemen, amihez neki akkor még köze sem volt??? Miért van az, hogy került engem, mintha leprás lennék és miért van az, hogy én voltam az egyetlen várandós nő, akivel irigységből ezt tette, mert más várandós nőkkel nem szakította meg ilyen módon a kapcsolatot??? Más várandós nőket simán elviselt és jópofizott velük, csak engem utált meg emiatt, hogy én babát várok. Pedig én soha nem ártottam neki semmivel, sőt a kisfiát is imádtam.


Szóval, irigység meg irigység között is van különbség, mert van akinél ez rosszindulatot is kivált sajnos.

520. 35491a860f (válaszként erre: 517. - Monesz79)
2010. jún. 12. 12:04

Igen, igazad lehet. Viszont a kishitű emberek sokszor azt hiszik,hogy csak nekik lehet igazuk, másnak nem. Ezt is tapasztaltam sajnos, és ha én nagyon hittem valamiben képesek voltak kinevetni és persze, hogy ez ilyenkor rosszul esik, mert ki az aki örül annak, ha gúnyosan kinevetik? Én már ezért maradok inkább csendben és már csak akkor mondom el a céljaimat, amikor már sikeresen meg is valósítottam őket, mert számomra a lelki nyugalom mindennél fontosabb!


Szerencsére én az a típus vagyok, aki csak 1-2 napig rágódik azon, ha megbántják, utána a 3. napon már úgy ébredek, hogy ismét van erőm ahhoz, hogy akkor is megvalósítsam a céljaimat, ha mások ezt nem nézik jó szemmel.


Aki pechesnek mondja a saját helyzetét, az azért van, mert ő maga idézi el a peches dolgokat az életébe. Pl: munkakeresés alkalmával csak az jár a fejébe, hogy neki ez nem fog sikerülni, és úgy is megy el az állásinterjúra, hogy dől belőle a negativizmus. Hát persze, hogy nem őt választja a munkaadó, hanem egy sokkal energikusabb, vidámabb, pozitív beállítottságú személyt.

519. 484b000711 (válaszként erre: 517. - Monesz79)
2010. jún. 12. 11:33
Szia :)
518. 484b000711 (válaszként erre: 516. - 35491a860f)
2010. jún. 12. 10:07
De azért úgy az igazi a tervezgetés amikor másoknak is beszélhetünk róla. Aki irigy az nem rosszindulatú. Ez elsőre hülyén hangzik de így van. Nehéz olyan területeken másoknak drukkolni ahol mi magunk kudatcot vallottunk vagy úgy véljük hogy kudarcot vallottunk, vagy nem tudjuk hova tenni a dolgot.Az irigy emnbert csak sajnálni tudom ,mert valamivel kapcsolatban nagy keserűség van benne.
2010. jún. 12. 09:24

sziasztok

Örömmel olvastam a diskurzusotokat szerintem sokszor nem is a rosszindulat miatt próbálnak lehúzni minket hanem valóban jó szándékból a kishitüségük miatt .

Nekem is mondták most a héten neked szerencséd volt de mi vagy mások pechesek vagyunk.

Hálás vagyok hogy olyan emberekkel beszélhetek mint ti.

2010. jún. 12. 09:02

De azért az emberek többsége nem arra koncentrál, hogy mit nem szeretne, hanem a vágyaira, az álmaira. Én sokszor tapasztaltam gyerekkoromba, hogy amíg nagyon erősen élt benne a vágy valami iránt, az viszonylag hamar valóra is vált. De ha volt egy nagy álmom és valaki negatív megjegyzésekkel, fondorlatokkal keresztbe próbált nekem tenni, és engem is lelohasztott lelkileg, akkor az a vágyam is valóra vált, csak nagyon sokára a kételkedések és aggodalmak miatt. Ezért megtanultam egy életre még gyerekként, hogy soha nem szabad másokra hallgatni, bármit is mondanak, hanem mindig kizárólag saját magamnak érdemes utána járnom a dolgoknak és elintéznem azokat, mert mások könnyen félrevezethetnek a negatív gondolataikkal.


Sokszor tapasztaltam azt is, hogy valaki annyira irigyelte az én boldogságomat, azt hogy jól érzem magam a bőrömben és terveim, céljaim vannak, hogy "csupa jóindulatból" próbált negatív dolgokat belém táplálni pusztán azért, hogy nehogy sikerüljön a céljaimat megvalósítanom. Erről is megtanultam, hogy soha nem szabad kiteregetni a kártyáimat még a legjobb barátok előtt sem, mert sajnos olyan világot élünk, hogy irigységből könnyen keresztbe tehet bárki olyan ember is, akiről nem is feltételeznénk legvadabb álmainkban sem.


Mondok egy példát. Nekem pl: anyósom elég pletykás, így őelőtte a férjemmel szándékosan nem mondunk el nagyon fontos dolgokat csak akkor ha már megtörténtek és túl vagyunk rajta és jól végződött, pont azért, hogy ne tudja a sógoréknak elpletykálni és ők irigységből ne tegyenek keresztbe nekünk.


Magyarul: megtanultam a céljaimról nem beszélni senkinek, csak már akkor, amikor valóra váltak. Így a legnagyobb lelkinyugalommal, beleszólások nélkül tudom megvalósítani őket és a legnagyobb boldogsággal elmondani, hogy igen, ez nekem ismét sikerült!!!! És nekem ez a lelki nyugalom nagyon fontos, mert enélkül nem tudnék a pozitív dolgokra koncentrálni.

515. 484b000711 (válaszként erre: 514. - 35491a860f)
2010. jún. 12. 08:53
A tapasztalat során kialakul az értékrendünk, rájövünk mi az amire tényleg vágyunk, és mi az amire csak azért vágyunk mert valaki szerintünk elvárja tőlünk (de nem is akarjuk igazán szívből). Amit nem őszintén akarunk azért tudat alatt nem is dolgozunk vagy ellen e dolgozunk.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook