Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? fórum

A gondolat ereje - avagy mennyire hisztek abban, hogy ha csak jó dolgokra koncentráltok, akkor azok valóra is válnak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. júl. 3. 23:10
Én is sokszor gondolkodom ezen én hívő vagyok de nem vallásos hiszek Istenben az univerzumban és valami azt sugja mind ez egy.
603. 746864fbb7 (válaszként erre: 601. - Lina13)
2010. júl. 3. 19:41

K. Lina!

Pont arról szerettem volna írni, amit említettél.

"annyira szeretnék azonosulni ilyen pozitív életszemlélettel, de eddig nem ment... valami gátolt"

Sok olyan emberrel találkoztam, találkozom - gondolom ti is -, aki azt mondja: "Úgy szeretnék hinni Istenben, de valahogy nem tudok. Nem megy. Pedig olyan jó lenne hívőnek lenni...!"

Na, nekik van egy jó hírem.

Ha megfelelő gondolkodásmóddal ráhangolódsz az Univerzum hullámhosszára és észreveszed "annak" vagy "Annak?" támogató erejét, "csodáit", akkor máris olyan lelki nyugalom tölt el, mint egy hívőt, sőt! Ezáltal hívő lettél te is, megbízható, mindenható háttérrel - és ez független mindenféle egyháztól!

Sajnos azt kell mondanom - és ez lesz az egyetlen negatív megjegyzés a hsz.-emben -, hogy a sok száz éves egyházi uralom a kultúránk felett eltávolított minket Istentől a sok kesze-kusza dogmáival. Nem vagyok eretnek...:)

Van Isten. Benned, Benned és bennem - és amerre nézel.

Milyen szomorú, hogy nem kapjuk meg mindazt a jót, amit szeretnénk, de ugyanakkor

milyen jó, hogy nem kell elszenvednünk mindazt, amit megérdemelnénk. - mindenkinek érdemes ezen elgondolkodni.

Üdv:Y

602. 35491a860f (válaszként erre: 601. - Lina13)
2010. júl. 3. 17:33

Ne így fogd fel! Olyan nincs, hogy valakinek csak pillanatnyi boldogság jut. Annyi boldogság jut neked, amennyit te akarsz, hogy jusson!


Mások véleményétől vonatkoztass el!

Nem az számít, hogy mások mit mondanak, hanem az, hogy te mitől érzed jól magad életed során. Ne menj olyan emberek társaságába, akik alapból negatívak és csak az élet árnyékos oldalát látják, a napos oldaláról meg azt hiszik, hogy nem is létezik!


Ne másoknak akarj megfelelni, hanem saját magadnak!!!!!

601. Lina13 (válaszként erre: 596. - 746864fbb7)
2010. júl. 3. 17:04
Nagyon megfogott amit írtál... pont most indítottam el egy fórumot, ahol a kisebbségi érzésemmel kapcsolatban kértem tanácsot... ez a hozzászólás nagyon sok igazságot hordoz... annyira szeretnék azonosulni ilyen pozitív életszemlélettel, de eddig nem ment... valami gátolt... csak pillanatnyi boldogság jut nekem...
2010. júl. 3. 16:26
És én is várom a minél több pozitív irányban építő jellegű leírásokat, véleményeket, hsz-eket. Monesz idézeteit is nagyon szeretem. :D Örülök, hogy itt vagytok! :D Gyönyörű, boldog és vidám hétvégét mindenkinek! :D Pusszantás!
599. 35491a860f (válaszként erre: 596. - 746864fbb7)
2010. júl. 3. 16:25
Nagyon igaz! Fogadjátok meg az itt leírtakat!
2010. júl. 3. 16:14

Van egy idevágó idézetem számunkra

" Boldogság az amikor mentesek vagyunk az olyan romboló érzésektől mint,félelem ,düh ,megbánás és aggódás,és közben elégedetnek lelkileg kiegyensújozotnak érezük magunkat,a felmerülőv problémákra megfelelően reagálunk."

Brian Tracy

597. monesz79 (válaszként erre: 596. - 746864fbb7)
2010. júl. 3. 16:00
Örülök ,hogy itt vagy velünk még sok ilyen írást olvasnék mélyen egyetértek nem az a baj ha pcsolyába lépün csak ha tapicskolunk benne és közben szidjuk a világot de felénk ez az el fogadott de szerencsére kezünkben van a változtatás lehetősége.
2010. júl. 3. 10:48

A gondolat teremtő ereje nem működik az alábbi esetekben.

(Megpróbálom fontossági sorrendben, először a legfontosabb.)

- Ha a jelenlegi helyzetedet, állapotodat, kapcsolataidat tekinted és hiszed a valóságnak, és nem a vágyott állapotot. Ha a mostani helyzeted állandóságában és megváltoztathatatlanságában történő hittől nem tudsz megszabadulni, akkor az időnkénti pozitív ábrándozások, képzelgések vajmi keveset jelentenek.

- Ne úgy tekints magadra ahogy eddig (ha azzal nem vagy megelégedve), hanem úgy, amilyen szeretnél lenni. (Pl.Ha beteg vagy, egészségesként.Stb.) Itt jön egy nagyon fontos faktor: mások, a környezet véleménye rólad, ill. a helyzetedről. Felejts el minden, másoktól érkezett és érkező destruktív, romboló véleményeket, visszajelzéseket! Azok miatt vagy ott, ahol most vagy. Legyen egy vágyott, elképzelt világod önmagadról, a helyzetedről, kapcsolataidról és ÉLJ EZEN ELKÉPZELT VILÁGNAK MEGFELELŐEN! Minden tekintetben. Ha ezt elég szívósan és tudatosan teszed, akkor LEHETETLEN, HOGY NE AZ IRÁNYBA MOZDULJANAK A DOLGAID!!

- Attól a pillanattól kezdve, hogy ezt elolvastad, tégy meg mindent azért, hogy JÓL ÉREZD MAGAD! A sopánkodás, panaszkodás, irigykedés, hárítás, düh, türelmetlenség - ezek mind-mind benne tartanak a pocsolyában. Képzeld el - de csak egy pillanatra! - milyen röhelyes vagy: ülsz sárosan egy pocsolyában és szidod az esős időjárást, szidod azt, aki nem betonozta le az utat és szidod magadat, hogy miért voltál olyan hülye, hogy erre jöttél és miért voltál olyan bamba, hogy nem figyeltél mikor elvágódtál, bele a pocsolyába. Komoly ember az, aki így viselkedik? Ebben a helyzetben ez a megoldás, ez a megfelelő reakció? Szerintem nem. PEDIG AZ EMBEREK NAGY TÖBBSÉGE EZT TESZI! Ilyen röhelyes, csak nem veszi észre, mert szofisztikáltabb, finomabb helyzetben fordul ugyan ez elő vele és marha gyakran.

- Nem véletlenül említettem, hogy érezd jól magad. Ez A KULCSa a szabadságnak, amit olyan sokan keresnek. (És ennek ellentéte a fent említett diszkomfort érzések, melyek egyre vastagítják börtönöd falát. Az, mikor egy adott pillanatban vagy időtartamra jól érzed magad - úgy is szoktuk mondani, hogy kikapcsolódsz (de úgy igazándiból) - felszabadulnak azok a gátak, melyek visszatartják tőled mindazt az Egyetemes Forrásból származó energiát és információt melyek biztosítják számodra a Jót, az egészséget, az önbizalmat, az anyagiakat, a jó kapcsolatokat, stb. T.i. ez a természetes állapotod, csak öntudatlanul visszatartod ezt magadtól. Ezen változtat a tudatos pozitív életszemlélet, mert a teremtő tudatalattinak egy más, jobb irányt mutat. Mert megérdemled, a jó közérzet a jogos tulajdonod.

Y

595. 35491a860f (válaszként erre: 592. - Monesz79)
2010. júl. 3. 09:56

Szió! :)


Nagy a hőség! :) Izzadunk egész nap, mint egy ló a ventilátor ellenére is. Nekem a nagyobbik már hazajött 1 nappal korábban, mint ahogy jött volna, mert már nagyon honvágya volt és hiányzott a hugicája is. Ő is nekünk. Most egy darabig itthon lesz, majd együtt fogunk pár napra elutazni nyaralni és utána megy anyukámhoz 2 hétre. Tök jól telnek a napjaim. Az elmúlt 2 hónapban szinte minden sikerült, amit elterveztem és nagyon akartam. Sőt, olyan dolgok is bejöttek "teljesen váratlanul", amiket már régóta szerettem volna, de mostanában nem gondoltam rá, nem foglalkoztam vele. Úgy látszik a tudatalattim igen, és úgy intézte, hogy "meglepjen" vele. :D Na ezt elég kétértelműen írtam le. Mindegy, úgyis tudom, hogy érted, mit akarok ezzel kifejezni. :)


Nem tudom, van-e valaki köztetek, aki szedi a Moksa Elixírt. Én igen. És amióta szedem, egyre engergikusabb vagyok a nagy hőség ellenére is, és kevesebb alvással is beérem, mint eddig, mégis kipihentnek érzem magam.

594. 35491a860f (válaszként erre: 591. - Monesz79)
2010. júl. 3. 09:50
Így van. :D
593. 35491a860f (válaszként erre: 589. - 746864fbb7)
2010. júl. 3. 09:49
Várom a folytatást én is. Teljesen egyetértek azokban, amiket írtál.
592. monesz79 (válaszként erre: 582. - 35491a860f)
2010. júl. 2. 21:55

Nos a munka a szomszéd településen van kocsival 10 15 perc alat ott vgyok csak sajna nem fizetik a benzint a buszt fizetnék de akkor nem tudom le vinni a lányokat oviba.de sebaj igy sokkal hamarabb ithon vagyok. A munka nem tul nagy kihívás de ... sokat tudok közben gondolkodni így nem is fáraszt ki annyira.

Nem tudom irtam e már ez egy cipő gyár és most itt varrok . Röviden ennyi

Nállatok mi a helyzet?

Lányok?

a Lau holnap jön haza már nagyon hiányzik.

Hú kezdek kuszán írni azt hiszem elteszem magamat holnapra.

2010. júl. 2. 21:43
Sziasztok!Jötem töltődni és olyan jó itt olvasni a gondolataitokat szerintem is életforma a pozitív szemlélet amihez sok minden kell de azt gondolom a leg fontosabb a hit mert ha az megvan a többi jön magától mert a hit ereje hegyeket mozgat ugye :)
590. judit87 (válaszként erre: 589. - 746864fbb7)
2010. júl. 2. 14:21
Nagyon kíváncsi leszek a folytatásra:)
589. 746864fbb7 (válaszként erre: 587. - 35491a860f)
2010. júl. 2. 14:17

Szia Cherry!

Teljesen jól látod a dolgot.

"mire belerázódtam abba, hogy hogy is kell csinálni ezt" - ezt írod.

A lényeget kaptad el.

T.i. a pozitív gondolkodás vagy más szóval a Vonzás Törvénye az egy: ÉLETFORMA!!

Ezt az életformát, gondolkodásmódot pedig igen is, meg kell tanulni, mint mindent. Mint az agykontrollt, pl. vagy a relaxációt, stb.

Én is találkoztam olyanokkal, akik felületesen vették ezt a dolgot, néhányszor kipróbálták és utána csak legyintettek.

Ehhez a gondolkodásmód váltáshoz kell

1. egy motivált egyén

2. komoly elhatározás

3. a technikák megismerése

4. kitartó, tudatos gyakorlás, az alkalmazás folytonossága.

Csak ennyi...:)

Aki a fentieket betartotta, azoknál kivétel nélkül tapasztalható volt a pozitív változás.

Mert ez a Törvény! Így működik a világ!

Majd legközelebb leírom, hogy mi minden működik ez ellen, azaz miből fakad a sikertelenség.

Üdv: Y

588. judit87 (válaszként erre: 587. - 35491a860f)
2010. júl. 2. 14:13
Olvasgattam a hozzászólásokat.Most kezdtem el tölteni a Titok című dokfilmet...
587. 35491a860f (válaszként erre: 586. - Judit87)
2010. júl. 2. 13:50
Nem tudom, végig olvastál-e minden hsz-t ebben a fórumban, de én már írtam másoknak is, hogy én 2008-ban kezdtem el a pozitív gondolkodásra ráhangolódni és lett belőle 2009. decembere mire elkezdtek sikerülni az életem dolgai, mire belerázódtam abba, hogy hogy is kell csinálni ezt ahhoz, hogy sikerüljön is, amit akarok. És tennem kellett mindezt a férjem előtt titokban, mert Ő annyira, de annyira realista és nem hisz az ilyen jellegű dolgokban, hogy az valami hihetetlen. Mégsem hagytam magam, hogy ő lehúzzon. Hittem, hittem és hiszek a mai napig is. Másképp nem lehet élni ebben a felfordult világban.
586. judit87 (válaszként erre: 585. - 35491a860f)
2010. júl. 2. 13:36
Igazad van abban ,hogy pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz csak mikor olyan emberek vesznek körül akik lehúznak úgy kicsit nehéz.Nem viszem túlzásba az úgymond "jó dolgokra koncentrálást" mármint görcsösen nem akarok semmit.Ja az az érdekes ,hogy teszek a dolgokért ,hogy sikerüljenek de valahogy mégsem sikerülnek.Köszönöm szépen a tanácsaidat:)És nem adom fel....
585. 35491a860f (válaszként erre: 584. - Judit87)
2010. júl. 2. 13:19
A jó dolgok nem akkor történnek meg ha görcsösen akarod. Más az, ha pozitívan szemléled a világot, vidám vagy és optimista és arra gondolsz mindennap, ami a legnagyobb vágyad, mert ez így előbb vagy utóbb be is fog következni, mert ha minden nap arra koncentrálsz, amit szeretnél, a sors úgyis olyan dolgokat fog az utadba sodorni, amelyek által össze is jön a dolog. Persze nem egyik napról a másikra, mert lehet, hogy csak 1 hónap, fél év, vagy 1 év múlva, mert rengeteg tényező befolyásolja, főként az, hogy mennyire vannak hatással rád a negatív gondolatok. És más az, amikor görcsösen rákoncentrálsz álmaid netovábbjára és nem sikerül, mert annyira görcsösen akarod. Kezeld lazán a dolgokat és továbbra is csak a jó dolgokra koncentrálj, nézd mindennek a jó oldalát és ne akard görcsösen. Ne várd rögtön a lottó ötöst ez nem így működik. Neked is tenned kell azért, hogy a dolgok sikerüljenek. Sok sikert kívánok hozzá! És soha ne add fel!
584. judit87
2010. júl. 2. 12:34
hát én hiába gondolok jó dolgokra akkor sem teljesülnek.Nem történik velem mostanában semmi jó
2010. júl. 1. 16:58
Szerintem nagyon is bejöhet a dolog! mivel szeretek pózolni és szeretem ha fnyképeznek meg minden meg megtetszett a modell szakma , állandóan csináltammagamról a képeket :) fent vagyok egy közösségi oldalon nem is egy helyen és jött már pár levél hogy ha ugy gondolom jelentkezzek de vhogy egyik sem tünt komolyank meg féltem hogy oda megyek és más fogad!... aztán egyszer jött egy levél hogy ő az MTA fotostudióban dolgozik és hogy látta képeimet és behívott egy castingra :) felvettük a kapcsolatot el is entem de nem egyedül persze :) ez Budapesten van csináltak rólam kb 3 képet elmondtak mindent bent beszélgetni kellet a "főnökkel" :) mondta hogy vár vissza de mondta hogy kell csinálni portfoliót (már magamban gondoltam hogy ez nem fog menni mivel nem 10ezer ft-ról van szó) :S na mind1 vissza is hívtak telefonon kerestek emailba kerestek dehát nincs rá keret :S sajna ez van de még nem tettem le róla :) meg messze lakom Pesttől ez is gond volt.. szóval ha rákoncentrálunk vmire ami tényleg jó és karnánk is tuti hogy bejön csak mindenre legyünk felkészülve..! :)
582. 35491a860f (válaszként erre: 581. - Monesz79)
2010. júl. 1. 07:49

Szió-mió! :D


Jó hallani felőled. :) Mesélj a munkáról, milyen? Közel van hozzátok? Vagy utazgatni kell? Igen, megérkezett a kánikula! Végre nem esik az eső!

2010. jún. 30. 19:30

Sziasztok szió Cserkó :D

Velem minden a lehető legnagyobb rendben van csak némi időhiánnyal küzdök munka kert család hát így nem sok idő marad sajna rátok de már napról napra több energiám marad .

Kezdek már jól belerázódni a munkába és azt hiszem egész jó kis csapat alakult ki körülöttem. És végre jó meleg van :D

580. 35491a860f (válaszként erre: 579. - Bungalló)
2010. jún. 30. 11:07
Csak így tovább! :D Gratulálok! Látod? Ha továbbra is ugyanígy megmarad a hited, akkor meg is fogsz gyógyulni! Én nagyon szorítok neked!
2010. jún. 29. 20:53

Sziasztok!


Azt hiszem egyre inkább hiszek a gondolatok erejében...MA össze jött egy utazás amire már nem tudtunk helyet foglalni,de hívtak hogy kiesett egy család,és beférünk ha nem foglaltunk más utat! D:D:D:D

Majd kiugrom a bőrömből :)

2010. jún. 28. 08:44

Sziasztok!


Hol vagytok? Sehol senki?

577. 35491a860f (válaszként erre: 576. - Monesz79)
2010. jún. 25. 11:17

Szió!


Igen, biztos, hogy ez az egyik feladatunk, hogy higgyünk, ugyanis én nagyon sokáig annyira nagyon pesszimista voltam, és ennek függvényében nem is hittem dolgokban, hogy jó néhány területén az életemnek nem is sikerült semmi. Mert nem hittem benne. Amióta elkezdtem hinni és mostanra már elég erős a hitem, azóta jobb az életünk.


Picurkámnak már nagyon hiányzik a tesó.

Látom rajta, hogy nem mindig találja a helyét, mert rengeteget szoktak játszani együtt és most nincs itthon a tesó, hogy játszanak.

2010. jún. 24. 19:56

Sziasztok a tábor ottalvós de a nagyiék falujában van igy ha mégse tetszene az ott alvá-s még aludhat ott is 5 napig tart de már holnaptól a mamáéknál leysz. Ott lesz ahova lovagálni járunk.


Teljeas mértékig egyet értek veled a hittel kapcsolatban mert biztos vagyok benne hogy a hitt megtapasztalása az egyik élet feladatunk

575. Gepárd1962 (válaszként erre: 569. - Bungalló)
2010. jún. 23. 20:39

Szia!

A legfontosabb, hogy döntsd el magadban, hogy nem adod fel! Hogy történtek már "csodás gyógyulások". A második, hogy teljes szívedből hidd is el! A pozitív gondolkodás egyik buktatója az, ha fejben erre koncentrálunk, de ugyanakkor nem hisszük! (a hit csodákra képes!)Azonkívül gyógyítsd is a tested, pl. gyógynövényekkel: a körömvirág-tea rák gyógyító, valamint a reggel éhgyomorra ivott nyers céklalé! Ne sajnáld magadtól sem a fáradságot, sem az árát, annak teljes tudatában idd ezeket a "csodaszereket", hogy amint elfogyasztod, minden egyes korttyal kifelé mész a betegségből.

Azért azt tudd, hogy a csont a gyökércsakrához tartozik, ami az élethez való ragaszkodást, két lábbal állást a földön jelképezi, a rák meg mint olyan, a saját magunk el nem fogadását....

Tehát eljött az idő, hogy rendbe tedd magad, testileg-lelkileg és boldogan élj még minimum 30 évig...!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook