Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Gőgös Gúnár Gedeon és hasonló könyvek új kiadásaiban vannak változások? Vagy minden kiadás változatlan? fórum

A Gőgös Gúnár Gedeon és hasonló könyvek új kiadásaiban vannak változások? Vagy minden kiadás változatlan? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 3. 07:18
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a tanítónénik azt mondták, hogy jó lesz a régebbi is , nincs semmi változás bennük.
17. 1675f7fe54 (válaszként erre: 14. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 27. 09:53
Beszéljetek a tanárnénijükkel, mert a kisemberek nagyon szeretik.
16. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 09:53
ugyan az.Nyugodtan odaadhatod neki. Nálunk is sokat olvastak belőle elsőben a lányoméknél.
2011. aug. 27. 08:29

Nekünk sem kérték egyik gyereknél sem.

Negyedikbe kértek először kötelezőt és az a Két Lotti volt.

2011. aug. 27. 08:23
Mi is ebből tanultunk anno 25-26 éve. Vártam, hogy mondják, szerezzük be valamelyiket, de eddig egyikről sem volt szó......
2011. aug. 27. 08:20
Én mint gyakorló pedagógus csodálkoztam el a dolgon, hogy ebből még olvasnak. Már csak azért, hogy mi is ebből olvastunk 23-24 éve. És ami nekünk akkor jó volt, az a mai gyereknek már nem biztos, hogy az. Arra gondolok, hogy unalmas vagy nem elég szórakoztató nekik. Az a tapasztalatom, hogy extra jó és érdekes dolgokkal kell eléjük állni, hogy ha azt szeretném, hogy érdekelje őket és figyeljenek. Aztán lehet, hogy én még túl lelkes vagyok és azért gondolkodok így.
12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 07:59

:)

Gondolom majd csak a második félévben.

2011. aug. 27. 07:58

Egyet értek a 9. hozzászólóval.

Ezeket a könyveket még használják az oktatásban???

2011. aug. 27. 07:56
Érdekes,az én unokám is most megy elsőbe,de egyik könyv sem kell neki.De igazán szép két olvasókönyve van:)
9. misz
2011. aug. 27. 07:51

Azért szoktunk teljesen ugyanolyan könyvet kérni mindenkitől, mert ha az egész osztály olvas, akkor csak úgy lehet követni, ha mindenki könyvében ugyanaz van.

Én azt hiszem, hogy ezek a könyvek tartalmukban nem változtak. Hiszen, ha valaki megír egy mesét vagy verset, az évek múlva is ugyanaz. A tankönyv feladatait szokták évente javítani, vagy az Ablak-zsiráf címszójegyzékét bővíteni vagy korszerűsíteni.

De tényleg az a biztos, ha a saját könyveidet magaddal viszed a könyvesboltba és összehasonlítod az újakkal.

2011. aug. 27. 07:50

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Akkor az lesz, hogy megpróbálom valahol összehasonlítani a kettőt, vagy beviszem majd a tanítónénikhez megmutatni, hogy jó lesz-e. Ha mégsem, akkor veszek újakat, remélem csak nem az első héten fogják használni.

7. honeywald (válaszként erre: 1. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 07:41
de menj el tankönyves bvoltba és hasonlitsd össze őket... vagy maximum ha éppen nem változott, akkor eladod másnak. de sok idő eltelt azota, ujitani szokták őket,kötelesek
6. honeywald (válaszként erre: 1. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 07:40
mindenképpen az kell amitrendelnek a tanítók, mert néha átírják őket...mármint csak másképpen fogalmaznak meg mondatokat, más a képanyag esetleg stb...mivel elavulénak egy idő után ezek mind. nekünk nem gond, én is amugy régi könyvből tanitottam de még nekem is nehezebb volt.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 07:39

Jók lesznek.

Nálunk sokan a régi Ablak Zsiráfot használták, és az is jó volt.

2011. aug. 27. 07:39
Szerintem nem változtak...
2011. aug. 27. 07:38

Szia!

Mi 2 éve vettünk egy Gőgös Gúnárt a gyerekeknek, pedig még csak most fogja a nagy is az elsőt. :D

Már igen "rongyoska", de a kiadás az a régi szerintem is, nem vettem észre rajta abszolút semmi változást.

2. mackoni1 (válaszként erre: 1. - Mackoni1)
2011. aug. 27. 07:37
Húú, most nézem a címet, bocsánat a hibákért. Nem a legjobb a billentyűzetem és nem olvastam át a címet újra. Hiba volt.
2011. aug. 27. 07:35

Sziasztok!

Most kezdi az elsőt a kisfiam, kell majd nekik a Gőgös Gúnár, Mosó Masa. Megtaláltam azokat a példányokat, amiket még én használtam anno. A gőgös G. 1983-as a Mosó Masa 1985-ös kiadású. Tudja esetleg valaki, hogy tartalomban, felépítésben változtak-e ezek az olvasókönyvek, vagy jók lesznek a fiamnak? Köszönöm, ha tudtok segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook