Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A GI diétát próbálta már valaki, milyen eredménnyel? fórum

A GI diétát próbálta már valaki, milyen eredménnyel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. narni
2012. szept. 23. 18:18

Sziasztok!

Nekem az orvosom azt mondta fogynom kell, valamilyen diétával és megbeszélés alapján ez volt, ami úgy igazán jónak tűnt, mivel cukorbetegek diétája én láttam, ahogy anyósom és a nővérem is fogyott vele. Nekem a térdem miatt kell, mert fáj és jelentős túlsúly van rajtam. Elkezdtem csinálni, bár még be-becsúszik néha tiltott is. Jó lenne ha ez a fórum fent maradna, mert nem iagzán találok aktív fórumot sehol sem. Itt megoszthatnánk a tapasztalatainkat is.

Keresgéltem táblázatot, de a legjobb ezen a helyen, itt van a legtöbb minden felsorolva, remélem segítettem.


[link]

30. vtkati
2012. szept. 17. 14:41
Valaki csinálja most ezt a diétát?
29. manul (válaszként erre: 21. - Zsanzi88)
2010. szept. 18. 18:50

Én próbáltam két hónap alatt 12 kilót fogytam nem éheztem és nagyon jó volt!

Ajánlom mindenkinek-persze mellette sokat mozogtam!

28. 8e163afeff (válaszként erre: 22. - Zsanzi88)
2010. szept. 18. 18:02
Én ezzel fogytam le 7 kg-ot... azóta is a GI-diéta szerint élek, és el is értem az álomsúlyom, méghozzá meglepően hamar. Heti 2 kg a minimum, ami lemegy, és én egyáltalán nem éheztem. A 21 napos terv igazából turbó-GI, aztán lehet többet is enni, csak alacsony GI-jű kajákat. Nekem az vált be, hogy heti 1-szer bűnözök, minden szerdán cukrászdázok:-) De egyébként betartom, és szuper!!!
27. b4c2d9392f (válaszként erre: 25. - Ariadna)
2010. szept. 18. 15:27

Pedig pont az lenne a lényeg, hogy ne menjen le, hanem kiegyensúlyozott legyen folymatosan.

De ezek az adagok nagyon gyilkosnak tűnnek. Szerintem én egy hétig sem bírnék ilyen kevés kaját enni.

26. b4c2d9392f (válaszként erre: 21. - Zsanzi88)
2010. szept. 18. 15:24

Szia Zsanzi!

A zabpehely hogy lehet magas? Ez nagyon meglepett. A zabkorpa alacsony indexű, ha jól tudom. A kettő szinte ugyanaz, csak a zabkorpa kissebbre van darálva, nem? Pedig én imádom a zabpelyhet.. :(

2010. szept. 18. 15:17
Ja azt kifelejtettem, ha valaki nem udná esetleg ez a Súlykontroll program is a glikémiás indexen alapul! A vércukorszintem nagyon lement, ezt érzem is!
2010. szept. 18. 15:15
Most rászántam magam Béres Alexandra Súlykontroll programjára, ez a 2. napom, de komolyan mondom rosszul vagyok! Tutira le lehet fogyni ezzel a módszerrel, de ez egy kész szenvedés!
23. mendra
2010. szept. 18. 15:01
Mindenképp ananász
2010. szept. 18. 14:55

A 21 napos terv


A 21 napos Rosemary Conley-féle alapdiéta két részből áll: két hét ütős indulás, majd egy hét ráadás. Az első két hétben az étrend egy kissé szigorúbb, gondosan ügyelned kell ugyanis a bevitt kalóriákra. Fontos, hogy anyagcseréd optimális működése érdekében betartsd a napi három főétkezést, illetve a tízórai és uzsonna formájában történő két kisebb falatozást.


Ha még így is éhes maradnál az étkezések között, a nap folyamán bármikor ehetsz egy extra adag salátát, illetve megihatsz összesen 4 deci zsírszegény tejet is. Ügyelj arra, hogy mindig olyan italokat vagy ételeket válassz, melyek zsírtartalma 5% alatt van. A kávé, a tea és a diétás italok megengedettek, és fontos, hogy megigyál legalább nyolc nagy pohár vizet minden nap.


A harmadik héten már egy kicsit feloldódhatsz. Variálhatod az első két hét étrendjét és menüit, már több kalóriát engedhetsz meg magadnak, illetve felmelegítheted a kapcsolatodat a csokoládéval és a vörösborral is. 100 kalória értékben toldhatod meg az első két hét napi étrendjét desszerttel, illetve szintén 100 kalória értékben egészséges nassolnivalókkal.



Mintaétrend


Tízóraira és uzsonnára egyél tetszőleges mennyiségű gyümölcsöt, zöldséget vagy salátát.


1. és 8. nap

Reggeli: egy friss grépfrút fele, egy főtt tojás, egy szelet zsírszegény vajjal megkent teljes kiőrlésű kenyér.

Ebéd: egy pita vagy teljes kiőrlésű bagett megtöltve apróra vágott salátával, zsírszegény sajttal és egy evőkanál kukoricával.

Vacsora: másfél szelet grillezett csirkehús 10 dkg héjában főtt krumplival, tetszőleges zöldségekkel.


2. és 9. nap

Reggeli: negyed bögre magas rosttartalmú müzli egy pohár zsírszegény tejjel, 10 dkg zsírszegény gyümölcsös joghurt.

Ebéd: két szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg zöldségsaláta olívaolajjal és sonkával, egy alma.

Vacsora: 10 dkg grillezett csirkehús, 10 dkg héjában főtt krumpli, egy bögre saláta zöld színű zöldségekből, káposztából, grillezett paradicsomból és gombából.


3. és 10. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér paradicsomszósszal, két szelet pulykamellsonkával, egy alma.

Ebéd: 5 dkg füstölt halhús egy teáskanál tormával, citrommal, 10 dkg vegyes salátával és fél szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.

Vacsora: 10 dkg teljes kiőrlésű tészta paradicsomszósszal és zöldsalátával.


4. és 11. nap

Reggeli: 4 dkg zabkása egy nagy pohár zsírszegény tejjel és egy teáskanál mézzel.

Ebéd: 13 dkg héjában főtt édesburgonya, négy teáskanál főtt bab.

Vacsora: 10 dkg sovány pulykahús hagymával és reszelt almával, egy bögre zöldségsaláta citromlével.


5. és 12. nap

Reggeli: másfél alacsony zsírtartalmú virsli grillezve, 15 dkg grillezett paradicsom.

Ebéd: omlett két tojásból, olívaolajjal, összevágott vegyes paprikával, fél vöröshagymával, friss fűszernövényekkel.

Vacsora: 10 dkg héjában főtt krumpli, egy bögre kukoricás saláta idényzöldségekből.


6. és 13. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg konzervbab.

Ebéd: 10 dkg grillezett lazac, egy bögre vegyes saláta koktélparadicsommal, kukoricával, egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.

Vacsora: 10 dkg saláta krumpliból és friss zöldségekből.


7. és 14. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg grillezett paradicsom.

Ebéd: két szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg csirkés zöldsaláta.

Vacsora: 10 dkg teljes kiőrlésű makaróni gombával, zsírszegény sajttal, koktélparadicsommal, egy kis olívaolajjal.

Minta étrend a diétához.

2010. szept. 18. 14:54

1. A GI-diéta lényege 2010-08-01 14:10

Szeretnél egy olyan étrend segítségével lefogyni, mely egészséges, és egyáltalán nem megerőltető? Próbáld ki Rosemary Conley módszerét!

Rosemary Conley Nagy-Britanniában olyan, mint nálunk Béres Alexandra: sikeres és népszerű életmód-, illetve fitneszszakértő, aki mindenkinek eszébe jut, ha fogyókúráról van szó, és nem utolsósorban az alacsony glikémiás indexű ételek fontosságának lelkes szószólója.


Mit érhetsz el a diétával?


* Formába hozhatod magad - a három hét alatt 8-9 kilót is fogyhatsz.

* Feltöltődsz energiával, nem leszel fáradt, könnyebben viseled el a stresszhatásokat.

* Felpörgeted anyagcseréd, segíted emésztésed optimális működését.

* Megelőzheted a szív- és érrendszeri, illetve a cukorbetegség kialakulását.

* Még csak nem is kell többé az éhségre gondolnod.


A diéta lényege

A Rosemary Conley-féle módszer egy alacsony zsír- és csökkentett kalóriatartalmú diéta, mely fokozatos és látványos fogyást biztosít, ugyanakkor egyáltalán nem veszélyezteti egészségedet, sőt, kiegyensúlyozott, minőségi étrendjének köszönhetően csökkenti a szív-, illetve érrendszeri betegségek és a cukorbetegség kialakulásának kockázatát is.

A diéta során csak olyan ételeket ehetsz, melyeknek alacsony az úgynevezett glikémiás indexe, vagyis csak lassan tudod megemészteni őket, így elkerülheted a fogyókúrák egyik legnagyobb veszélyforrását, a vércukorhullámvasút-jelenséget.


Az alacsony glikémiás indexű ételek nem emelik meg étkezés után hirtelen a vércukorszintedet, majd a hirtelen vissza is eső vércukorszintnek köszönhetően nem leszel gyorsan újra éhes, és nem terheled le hasnyálmirigyed működését sem. Az ilyen ételek mindemellett felpörgetik anyagcserédet, és segítségükkel pont olyan mértékben kapod az energiát, mint amire szükséged van. Nem vész kárba semmi, de nem is raktározódik el zsírpárnák formájában.


A glikémiás index (GI) az élelmiszereket az alapján helyezi el egy 0 és 100 közötti rangsorban, hogy mennyire emelik meg evés után a vércukorszintedet. Jó szénhidrátnak az alacsony glikémiás indexű, vagyis az 55 alatti élelmiszerek számítanak. Közepes glikémiás indexű besorolást az 56 és 69 közötti értékek kapnak, míg magasat a 70 felettiek.

70-100: dinnye, tök, főtt bab, méz, fehér kenyér, zabpehely, pattogatott kukorica, főtt fehér rizs, sült krumpli, maltóz, glükóz, krumplipüré, tejberizs, kalácsok, pizza, cukorka, csokiszelet, fehér lisztből készült tésztafélék.

55-69: mazsola, félbarna kenyér, banán, héjában főtt krumpli, barnarizs.

55 alatt: korpás kenyér, természetes rizs, teljes kiőrlésű lisztből készült tésztafélék, cukrozatlan bab, natúr müzli, frissen préselt gyümölcslé, barnakenyér, sárgabarack, sárgarépa, lencse, sárgaborsó, étcsokoládé, földimogyoró, zöld színű zöldségek, paradicsom, padlizsán, cukkini, fokhagyma, vöröshagyma, cukrozatlan tejtermékek.

2010. márc. 18. 10:30
Most készülök kipróbálni. Vagyis most még csak olvasok róla. Vannak tapasztalataitok?
2009. márc. 25. 13:38
ha minden áron cukrot akarsz tenni valamibe mert már nme bírod az édesítőt akkor egy héten !1x! barnacukor...picit néha én is bűnöztem;)
18. ritaanyu (válaszként erre: 14. - 0dac5cb776)
2009. márc. 25. 13:35
a teljeskiőrlésű és a durum a legjobb! az mindegy h barna sárga zöld v piros ha nme teljes kiőrlésű semmit nem ér!!!
2009. márc. 25. 13:35
köszönöm a segítséget, ha van még recepted, szívesen venném!!
2009. márc. 25. 13:34
a tönkölybúzakenyeret én is ettem egy darabig csak nenm bírta a pénztárcám és annyira nem is finom...
2009. márc. 25. 13:33
pl ha azt akarsz enni akkor!: csirkemellből készítsd a szószt, durumtésztából a tésztát , amin piríto a húst az olíva olaj legyen,csakis és kizárólag olyan paradicsompürét vagyél hozá amiben tuti h nincs se cukor se tartósító a legjobb ha te magad készíted( én akkor nyáron kiskertet csináltam amiben magamnak termeltem a dolgokat)és nem szabad semmiféle alapport beletenni! úgy igen! ha sajttal szereted akkor csak nagyon keveset és alacsony zsírtartalmúból tegyél rá...kechup kizárva!!!!
14. 0dac5cb776 (válaszként erre: 12. - Ritaanyu)
2009. márc. 25. 13:30
Barna tésztából, és félpuhára főzve??
2009. márc. 25. 13:30
A tönkölybúza kenyér az jó szerinted?
2009. márc. 25. 13:30
na de az a spagetti nem mindegy h hogyan készül!!!
2009. márc. 25. 13:29
ja és a szőlő a szilva nálam tabu dolognak számított
2009. márc. 25. 13:29
ez így tényleg nem tűnik túl nehéznek, csak hihetetlen, hogy ha pl. spagettit vacsorázok fogyni fogok!
9. ritaanyu (válaszként erre: 7. - 0dac5cb776)
2009. márc. 25. 13:27
igen ettem szinte mindent de nagyon odafigyeltem a cukrokra és hogy milyen lisztből készül valami! de volt hogy egy hétig se krumplit se tésztát nem ettem! a barnarizs nem túl finom de hozzá lehet szokni...
2009. márc. 25. 13:26

70-100: dinnye, tök, főtt bab, méz, fehérkenyér, zabpehely, pattogatott kukorica, főtt fehér rizs, sült krumpli, maltóz, glükóz, krumplipüré, tejberizs, kalácsok, pizza, cukorka, csokiszelet, fehér lisztből készült tésztafélék.

55-69: mazsola, félbarna kenyér, banán, héjában főtt krumpli, barnarizs.

55 alatt: korpás kenyér, természetes rizs, teljes kiőrlésű lisztből készült tésztafélék, cukrozatlan bab, natúr müzli, frissen préselt gyümölcslé, barna kenyér, sárgabarack, sárgarépa, lencse, sárgaborsó, étcsokoládé, földimogyoró, zöld színű zöldségek, paradicsom, padlizsán, cukkíni, fokhagyma, vöröshagyma, cukrozatlan tejtermékek

7. 0dac5cb776 (válaszként erre: 5. - Ritaanyu)
2009. márc. 25. 13:23

akkor ez azt jelenti, hogy te ettél tésztát, barna rizst... és úgy is fogytál?

Nem volt más megkötés, csak, hogy ne cukros, és fehér legyen?

2009. márc. 25. 13:21

1. Szénhidráttípus. Alapszabály, hogy a csonthéjas, bogyós és savanyú citrus gyümölcsöknek, a föld felett növő zöldségeknek (továbbá a reteknek és hagymának) és hüvelyeseknek kicsi a GI-értékük. A föld felszíne alatt növő zöldségeknek (gyökérnövényeknek, pl. burgonya, répa, cékla), a finomra őrölt gabonalisztből készült péktermékeknek, valamint a rizsnek nagy a GI-értékük. Az összetett szénhidrátot tartalmazó ételek GI-értéke a keményítőmolekulák fajtája és aránya szerint változik.

2. Rosttartalom. A rosttartalom is csökkenti a glikémiás indexet. A rost fizikai akadályként működik a gyomorban, így az enzimek lassan jutnak a lebontandó tápanyaghoz. A rostdús ételek telítettségérzetet váltanak ki, GI-értékük alacsony.

3. Az ételek fehérjetartalma csökkenti a szénhidrátok GI-értékét. A fehérjemolekulák nagyok, ezért a fehérjét tartalmazó szénhidráttartalmú étel lassan „csordogál” a belekbe. A fehérje egymagában vagy túlzott mennyiségben fogyasztva növeli a vér inzulinszintjét, s az éhes ember amúgy is alacsony vércukorszintjét még alacsonyabbra nyomja, márpedig ez hipoglikémiára vezethet.

4.Savanyú ételekszénhidráttal együtt fogyasztva csökkentik a GI-választ. Savas környezet kialakítása a gyomorban fehérjefogyasztás nélkül is lassítja az ételnek a gyomorból bélbe való ürülését. Például két evőkanál citromlé akár 30%-kal is csökkentheti a GI-értéket. A salátáknál alkalmazott vörös borecet ugyanilyen hatású.

5. Az ételben levő zsírok szintén csökkentik a GI-értéket. A zsírmolekulák lassan engedik a szénhidrátmolekulákat a vérbe jutni. De a zsír a nagy kalóriatartalma miatt nem túl kedvező a GI-érték csökkentésére. Mérsékelt mennyiségű növényi olaj beilleszthető az étrendbe.

6. A szénhidrátok formája, vagyis a részecskék, szemcsék mérete is meghatározza a GI-értéket. Minél kisebb a részecske mérete – minél finomabbra őrlik a gabonát, minél kisebbre aprítják a szénhidrátot (püré, turmixolás) –, annál nagyobb a GI értéke.

7. A keményítőtartalmú szénhidrátok főzési ideje szintén befolyásolja a GI-értéket. Minél hosszabb a főzési idő, annál több vizet vesznek fel, s kocsonyássá válnak. Minél kocsonyásabb a keményítő, a belőle származó szénhidrát annál gyorsabban szívódik fel a vérbe, s emeli a vércukorszintet. Minél hosszabban főzzük a burgonyát, tésztát és rizst, a szénhidrátjuk szintén annál gyorsabban szívódik fel a vérbe, s emeli a vércukorszintet. A szétfőtt keményítőknek nagy a GI-értékük. A félkeményre főzött tészta és rizs kevésbé kocsonyásodik, így a szénhidrátja lassabban szívódik fel, s kisebb lesz a GI értéke.

A szerző felhívja a figyelmet a kedvező vércukor-szabályozás eredményére. A glikémiásan kiegyensúlyozott ételek stabil és egyenletes vércukorszintet és kisebb inzulinszükségletet tesznek lehetővé. A kedvező vércukor-szabályozás magas energiaszintet, nagy fizikai és szellemi munkabíró-képességet eredményez egész nap, lehetővé teszi a megfelelő regenerációt éjszaka. Optimalizálódik a zsírfogyás, erősödik az immunrendszer, lassul az öregedés.


Hogyan néz ki az elmélet a gyakorlatban?

A GI alapján az ételek rangsorba állíthatók: amelyeknek kicsi ez az értékük, azok bátrabban fogyaszthatók, azokkal szemben, amelyeknek az értéke 90–100% körül mozog. Átlagos testtömegű cukorbetegeknél ez a rangsorolás – talán – meg is állja a helyét, de elhízott betegeknél nem. Az ő esetükben ugyanis a GI mellett figyelembe kell venni az energiatartalmat is. Tehát ez sem egy „laza” diéta.

Most következzen néhány érdekesség a táblázatból:

90–100% glikémiás index: méz, kóla, üdítők, puffasztott rizs, főtt burgonya (kalóriatartalmakban igen nagy különbségek vannak!).

70–90% glikémiás index: barna kenyér, Abonett, tejberizs, répacukor.

50–70% glikémiás index: fekete kenyér, natúr gyümölcslé, keserű csokoládé.

30–50% glikémiás index: spagetti, tejszínes fagylalt, gyümölcsök, kefir, tejcsokoládé (így válnak „egyenlővé” a gyümölcsök a tejcsokoládéval).

<30% glikémiás index: fejes saláta, káposzta, szárazhüvelyesek, dió, mogyoró, fruktóz, szorbit (10 dkg fejes saláta: 17 kcal, 10 dkg dió: 654 kcal, de a glikémiás indexük egyforma. A dióban a zsiradék-, a salátában pedig a rostttartalom az, amely miatt ez az eredmény kialakul.)

Ugyan kerülni kell a nagy GI-értékű táplálékokat a fogyókúrában, de a kisebb glikémiás indexű fruktóz fogyasztása, illetve a glükóz helyettesítése fruktózzal a fogyókúrában semmi esetre sem célravezető.

Az említettek érdekes helyzetet teremtenek. Nézzük meg ezt egy napi étrend kapcsán!


Étkezés


Normál étrend


kcal


GI


GI étrend


kcal


GI

Reggeli


sonkaszalámi (5 dkg), fekete kenyér (5dkg), csalamádé (korlátlanul)


240


40


sonkaszalámi (5 dkg), fekete kenyér (5dkg), csalamádé (korlátlanul)


240


40

Tízórai


alma (15 dkg), kockasajt (33 g)


125


40


tejcsoki (10 dkg)


587


40

Ebéd


csirkesült (10 dkg mell) kelkáposzta-főzelék


400


40


csirkesült (10 dkg mell),

sárgaborsó-főzelék


581


30

Uzsonna


kefir, fekete kenyér (3 dkg)


180


40


dió (5 dkg)


327


30

Vacsora


főtt tojás (1 db), franciasaláta (20 dkg), diétás fekete kenyér (3 dkg)


330


50


főtt tojás (1 db), franciasaláta (20 dkg), diétás fekete kenyér (3 dkg)


330


50


összesen


1275


összesen


2065



A második étrendnek jobb a GI-értéke, ugyanakkor sokkal nagyobb a kalóriatartalma. A beteg érdekében tehát továbbra is figyelembe kell vennünk az ételek energiatartalmát számos egyéb szempont mellett. Ezek: törekedjen a beteg arra, hogy minden étkezése tartalmazzon gabonákból, zöldségekből vagy gyümölcsökből eredő rostot, a fehérjefelvétel zsírszegény alapanyagokból valósuljon meg, s ne mellőzze az ételek készítésénél a zsírszegény konyhatechnológiát. Mindezek mellett nagyon fontos a megfelelő étkezési ritmus kialakítása, valamint a szervezet számára megfelelő mennyiségű és minőségű, alacsony energiatartalmú folyadék fogyasztása.

2009. márc. 25. 13:19

Az éhségérzet viszonylag szorosan összefügg azzal, hogy az elfogyasztott étel milyen mértékben emeli meg a vércukorszintünket. Ennek jelzésére megalkották a glikémiás index (GI) fogalmát. Az index az ételeket a glükózhoz (szőlőcukorhoz) viszonyítva rangsorolja, ami 100 pontot ér.


* Az 50 alatti érték alacsony,

* az 50 és 70 közötti közepes,

* a 70 fölötti magas.


Ha csökkentjük az étkezések átlagos GI-értékét, akkor hosszabb ideig érezzük jóllakottnak magunkat.


Ennek fényében kerülendő a ''fehér étel'': pl. a fehér kenyér (73), a zsemle (72), a fánk (76), az édesített gabonapehely (85), a kukoricacsipsz (72), a sósperec (81 ), illetve gyakorlatilag bármi, ami finomlisztből készült. Kerülendők a magas cukortartalmú termékek (pl. a kóla GI-je 65.) Problémásak még a gyorsrizs (72), a hasábburgonya (75) és a héjában sült krumpli (85). Jobb az újburgonya (57). A ''fehér szabály'' alóli kivételek a tejtermékek (GI-jük 40 vagy kevesebb) és a legtöbb főtt tésztaféle (40-50). Érdemes minél több rostot fogyasztani. Például teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret (53), hosszú szemű vagy barna rizst (55), zöldségféléket (többségük GI-értéke alacsony), gyümölcsöt. A cukor értelemszerűen kerülendő, de azért érdemes tudni, hogy a tejcsokoládé GI-értéke csak 34. Mindazonáltal, mivel az elfogyasztott ételek átlagos GI-értéke számít, egy-két szem héjában sült burgonya nem árt, ha salátával és egy szelet hússal esszük

2009. márc. 25. 13:13

szia hatásosnak biztos hogy hatásos! és nme is olyan bonyolult mint elsőre tűnik! én csináltam! most ugyan nem csinálom mert szoptatok de amint abbahagyon folytaom!!én már nme tudom neked megmondani h hol találtam meg az erről szóló leírást de ha a neten rákeresel biztos megtalálod!

nekem az első 2 hónapbansikrült ezzel 6 kilótól megszabadulni utána havonta lement 2-2,5 kiló! és mindenfajta szenvedés nélkül!!!

2009. márc. 25. 13:10
én keresgélek itt a neten, de túl sok dolgot nem találtam. Meg igazából a tapasztalatoknak jobban hiszek, ezért lennék ilyesmire kiváncsi
2009. márc. 25. 13:00
Hol lehet ennek a diétának utána nézni???
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook