Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A foteltől a félmaratonig fél év alatt I. fórum

A foteltől a félmaratonig fél év alatt I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A foteltől a félmaratonig fél év alatt I.

1 2
19. dinamoz (válaszként erre: 14. - Vikica76)
2013. ápr. 16. 20:25
Kedves Vikica76! Gratulálok az elhatározáshoz, szerintem a futás a legjobb sport!!! :) Dombnak felfelé futni szerintem egy haladónak is kihívás, az én tanácsom, hogy az elején próbálkozz CSAK sík terepen. Mindkét bokád fáj? Mert akkor az a túledzés jele! És ezzel nagyon kell vigyázni, nagy valószínűséggel(ha ezt nehéz is beismernem), az én lábamnak is ez tett be. Ha kezdő vagy, bőven elég heti háromszor futni, és fokozatosan emelni a hosszakat, később pedig, ha már késznek érzed magad rá, lehet emelni heti 4-re. :) HAJRÁ, szurkolok nagyon! :)
18. dinamoz (válaszként erre: 13. - Vandancsi)
2013. ápr. 16. 20:19
Kedves Vandancsi! Örülök, hajrá, drukkolok! Biztos vagyok benne, hogy meg tudod csinálni. Célod van, már csak egy kis akaraterő kell, reméljük, az is van, és meglesz a 3200 méter! Ha írsz naplót erről (láttam, hogy titkosak..), és beengedsz, szívesen követnélek. :)
17. dinamoz (válaszként erre: 12. - Tmariann)
2013. ápr. 16. 20:15
Igen, csak kell egy jó kis koncepció, terv, akaraterő, és meglesz!!! :) Drukkolok nagyon!!! :)
16. dinamoz (válaszként erre: 6. - Anda39)
2013. ápr. 16. 20:12
Gratu, akkor csak így tovább, menni fog a régi táv. A tesiórákban pedig teljesen egyetértünk. Bár az is más, mikor az ember maga jön rá, hogy a sport jó, és hogy sportolni kell. Most mit meg nem adnék, hogy minden reggelt egy tesiórával kezdjek... :) De nem baj, jobb később, mint soha. :)
15. dinamoz (válaszként erre: 3. - Judo74)
2013. ápr. 16. 20:07
Igen, sajnos akkor így éltünk... Szerencsére azóta a családom is teljesen életmódot váltott, azóta már mindenki sportol, és kiiktattuk a cukrot és a fehérlisztet. :)
2013. ápr. 16. 10:37

Sziasztok!

Nagyon jó volt olvasni ezt a cikket :-)

Pár hete én is elkezdtem. Soha nem futottam, soha nem sportoltam semmit...

De mivel most már közelebb vagyok a 40-hez mint a 30-hoz, hát gondoltam itt az ideje a tunyaságból felkelteni magam.

Élvezem a futást. Tényleg. Jó a fáradtság utána.

De...

Lehet, hogy valamit nem jól csinálok? Én is tartok benne pici sétát, de pl. ha dombnak felfelé kell futnom iszonyú sokat kivesz belőlem.

És ami a legszomorúbb, hogy az utóbbi 1 hétben nagyon elkezdett fájni a lábam a bokám felett... És be is vizesedett. Futás közben nem érzem a fájdalmat benne. Ezért kénytelen vagyok mindig tartani 1-2 néha 3 nap szünetet is, hogy ez elmúljon. Így viszont nem haladok sem időben sem távban...

Tapasztaltabbak, esetleg valami jó tanács?

Köszönöm,

Viki (remélhetőleg jövőben nagy futóbolond :-)

2013. ápr. 15. 22:43

Kedves Dinamoz!


Gratulálok a futáshoz, a kitartásodhoz, az íráshoz.

Nekem még senki nem tudta így meghozni a kedvet a futáshoz :DDDDD, pedig próbálkoztak sokan. Elolvastam az edzéses napjaid, kijegyzeteltem pár dolgot és holnap nekikezdek. A cél egyelőre május 31-ig a 3200 méter (időre), de ha belejövök, akkor szeretnék eljutni tovább is.

Drukkolj! :)

És mielőbbi gyógyulást a lábadnak!!!!

2013. ápr. 15. 19:25

Gratulálok!

Cikkedet olvasva visszajöttek a gyermekkorom szomorú emlékei a tesi órákról.Duci kislányként mindig utolsóként sírva vánszorogtam végig a 12 percet.Utáltam futni.Felnőtt fejjel többször próbálkoztam én is fokozatosan megszerettetni magammal a futást.De egy idő után mindig feladtam valami miatt.Ilyen cikkeket olvasva újra kedvet kapok, hátha egyszer nekem is sikerül egy hosszabb távot lefutni.

2013. ápr. 15. 14:59
Gondolatban én is már sokszor elkezdtem a futást, de mivel kezdődő gerincsérvem van, így mindig arra gondolok, ez nem nekem való:( Pedig annyira nagy beruházás sem kell, csak egy jó futócipő. Akaraterőm az van, de úgy látszik erre még nem értem meg...
2013. ápr. 15. 14:04

Ügyes vagy!


Én szülés előtt futottam, kb. én is fél év alatt elértem a 12 km-t, és nem volt fárasztó, igaz én mindig mozogtam (műkorcsolya, úszás, kerékpár, túrázás, de ha nem csináltam kőkeményen és rendszeresen, akkor híztam) valamit egész életemben, amellett, hogy hármas voltam tesiből (és minden másom ötös volt), és túlsúlyos... most más mozgásformát választottam baba-kisgyerek mellett, de az is hatásos, bár szerettem futni.


Ismerősek az emlékek, de nálunk 9 perc alatt kellett 1500 métert futni, és az volt a kettes!!! én mindig beverekedtem magam ennyi idő alatt, de akkor nálunk valami extrabrutál követelmény volt általánosban.


Egyébként futottam otthon a szüleimnél felnőtt fejjel, és a tesitanárom le volt döbbenve!!! mondtam neki, hogy megutáltatta velem a mozgást, egyetem alatt emiatt már közel mázsás voltam, de ennek vége, mert igenis szeretek mozogni!!! :)

9. 00301065a7 (válaszként erre: 6. - Anda39)
2013. ápr. 15. 13:55
Teljesen egyetértek veled! Ha azt mondanák tesiórán, hogy gyerekek, fusson mindenki 4 kört, vagy akinek jólesik többet, az úgy rendben lenne. Mindenkinek a maga tempójában, és mindig fejlődne is mindenki. Na, de nem úgy, hogy stopperolnak, mert ez, meg az, hogy vannak, akik már a 2. kört csinálják, míg a többiek az elsőt, tökre elveszik a kedvüket meg szégyenérzetet csinálnak a lassúbbaknak. És a technikát kéne tanítani nekik, mert tök sokan egyből akarnak sokat futni, és kifulladnak hamar. A séta/futás kombó emelését kellene elültetni a fejekben a fokozatosság mellett.
2013. ápr. 15. 12:34

nagy gratula! szép féléves eredmény! várom én is a félmaraton beszámolót, én az Őszinek szeretnék nekivágni tán ha sikerül. legrosszabb esetben jövőre.


de jó olvasni, más edzését:) na ott, ahol futóstárs, és sprint ami másnak kocogás.. ott nagyon együttéreztem . vagyok evvel én is így:)

2013. ápr. 15. 12:14

Gratulálok és nagyon - nagyon irigykedem :)

Remélem, szülés után én is hamar bele tudok majd kezdeni, bár a kondim a béka s*gge alatt van :(

2013. ápr. 15. 12:04

Ez nagyon tetszik, gratulálok!

Amikor én suliba jártam, még nem volt Cooper, de ettől függetlenül utáltam a futást, mert nem bírtam a tempót. És ez így volt 40 éves koromig...Akkor kezdtem el futni járni. Eljutottam odáig, hogy egy órás folyamatos kocogás simán ment, és már reggel azt vártam, mikor lesz este, amikor felhúzhatom a futócipőt. Közben változott az életem, ami miatt fokozatosan abbamaradt a mozgás, nagy bánatomra. Újrakezdés, megint az elejétől - amikor egy perc futás után tüdőkiköpés és haldoklás következik. Főleg azért volt ez sokkoló, mert tudtam, honnan estem vissza. Nem hagytam abba, szép lassan szoktatom magam a régi, megszokott távomhoz.

Pár éve beszélgettem a falusi tesitanárral, és kifejtettem neki, hogy szerintem azért utálják a gyerekek a futást, mert kihajtják a belüket, és csak a teljesítmény a fontos, nem az, hogy MEGSZERETTESSÉK velük a mozgást. Szemléletváltás kellene, különben nem fognak a sok elpuhult gyereknek kedvet csinálni a mozgáshoz, ha csak kudarcélményük van tesiórákon - ahogy neked is volt, kedves topikindító, és még sokunknak. Még jó, hogy a mi kedvünket nem egy életre vették el a futástól...:)

2013. ápr. 15. 10:35
Én is beleszerettem a futásba, de nekem a leghosszabb távom eddig egyhuzamban egy margitszigeti kör volt. Remélem, most, hogy jó idő van, tudom ezt növelni (meg persze, hogy bírom is ;))
2013. ápr. 15. 10:30
Ügyes vagy!:)))
2013. ápr. 15. 09:53
Örülök a történetnek, várom a félmaraton beszámolót:). Egy kérdés fogalmazódott meg bennem (ami csak érintőlegesen kapcsolódik a történethez): egy szülő - főleg, ha látja, hogy szükség lenne rá - miért nem sportol a gyerekével? Miért nem viszi el bicózni, kirándulni, tornára, bármire? (Ha már maga nem mutat példát - mert azt a gyerek utánozná.)
2. R75
2013. ápr. 15. 09:23
Nagyon ügyes és kitartó vagy! A futás "karrierünk" picit hasonló. Nekem hétvégén lesz az első igazi megmérettetés, a Vivicittán indulok 10km-en. Borzasztóan izgulok :)
2013. ápr. 15. 09:08
Hat hónapja elkezdtem futni egy futóklubban. És beleszerettem ebbe a sportba, megfertőzött teljesen. Régóta terveztem cikket írni róla, de minél előrébb haladunk, annál nehezebb a kezdetekről írni. Így kicsemegézgettem a naplómból az ide vonatkozó részeket, és így összeállt a kép, hogyan is váltam futóvá.
Csak óvatosan az olvasással, mire a végére érsz, szinte biztosan veszed is a futócipőd, és indulsz! :))

Ugrás a teljes írásra: A foteltől a félmaratonig fél év alatt I.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook