Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A főnököm megfenyegetett. fórum

A főnököm megfenyegetett. (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. hoxari (válaszként erre: 21. - Papája)
2019. máj. 3. 08:48
Igen, kamera alatt zajlott az egész!
22. hoxari
2019. máj. 3. 08:48

Úgy voltam akkor vele, hogy ő még is negyven feletti én meg 21, nem akartam még flegmának is tünni , ha vissza pofázok, de lehet az kellett volna. Max kirúgnak. Csak hát a cég beiskolázott és visszakéne fizetnem annak a díját mert még 6 hónapot kell náluk ledolgozzak emiatt.


Nem szeretnék perelni, lehetséges csak bejelentést tenni, az ilyen bánás módot? Egyébkébt a munkámat tisztességesen végzem bármit kérnek azonnal csinálom. Munkaidőben ha telefonálni szeretnék mindig szólok előre. Szüleim véleményét kikértem, ők azt mondták nyeljem le a dolgot...

21. papája (válaszként erre: 1. - Hoxari)
2019. máj. 3. 08:45

Ezt írod, "(kamera a hangot és képet is rögzíti)"Ezek szerint, ha jól értem készült hang és kép felvétel az esetről ?

Amennyiben igen, akkor azzal bizony elmehetsz a bíróságra, de inkább békéltető tárgyalásra.

A békéltető gyorsabb és olcsóbb.

20. soyle74 (válaszként erre: 1. - Hoxari)
2019. máj. 3. 08:03

Hát szerintem egyértelmű az eset, ilyen reakcióra csak hasonlóképpen lehetne reagálni, azaz visszaszólni neki, hogy: "Te mi a f***t képzelsz magadról?! Azt sem tudod, hogy miért vettem elő a telefonomat. Majd ha normálisan rákérdezel, akkor én is normálisan felelek rá."

Ha meg még neki áll feljebb ezek után is, és tovább bunkóskodik veled a későbbiekben is, akkor ajánlatosabb munkahelyet váltani.

Főleg így, hogy még a bérpapíroddal is csalnak.

Az a baj az ilyen sz**háziakkal, akik ilyen kiskirálynak képzelik magukat egy munkahelyen, hogy nem merik őket kiosztani az alacsonyabb beosztású dolgozók, meg hát ugye az is igaz, hogy csak az mer megengedni magának ilyen hangnemet, akinek hagyják mások.

Ha nem hagynák, akkor nem lenne ekkora pofájuk.

Én tuti helyre tettem volna őt a helyedben, szórakozzon olyannal, aki ezt eltűri neki.

Szerintem nem érdemes perelgetni, sajnos lényegesen kisebb az esélyed nyertesen kijönni a dologból, mint nekik, szóval talán jobban jársz, ha inkább más munkát keresel.

19. d5bae51d10 (válaszként erre: 18. - F0b99b27d1)
2019. máj. 3. 07:57
Ezzel egyetértek...
18. f0b99b27d1 (válaszként erre: 17. - D5bae51d10)
2019. máj. 3. 07:56
Azt is megteheti, és hát talán jobban is járna, mert bíróságra járni nem kellemes, meg annyi pénzt elvisz, hogy jajj. Az sem biztos, hogy neki adnak igazat, akkor meg jól megszívná.
17. d5bae51d10 (válaszként erre: 16. - F0b99b27d1)
2019. máj. 3. 07:54
Én munkahelyet váltanék...
2019. máj. 3. 07:53
Ha azt gondolod, hogy valóban igazad van, akkor ne hagyd annyiban, és próbáld bebizonyítani az igazad.
2019. máj. 3. 07:52
14. d5bae51d10 (válaszként erre: 10. - Hoxari)
2019. máj. 3. 07:52
Sok mindent nem tudsz csinálni. Az erősebb kutya... Tudod? Régi közhely, de igaz. Marad a becsületsértési per, vagy a munkaügyi bíróság. Szerintem mind a kettő macera, s ha jó ügyvédi vannak a cégnek, nem tuti, hogy nyersz. Igaza van az előttem szólónak, mindent bizonyítani kell...
13. delbuk
2019. máj. 3. 07:50
Munkaügyi központokban szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás, szerintem nézz utána, hogy a közeledben van-e ilyen.
12. Lávli (válaszként erre: 10. - Hoxari)
2019. máj. 3. 07:50

Hátat, de sürgősen.

Száz másik helyen lehetsz pénztáros.

2019. máj. 3. 07:47

Becsületsértés miatt pert indíthatsz a bíróságon, ez viszont nem hiszem hogy meghozza a várt eredményt, mert a lelkednek ettől nem lesz jobb, szerintem.

Munkahely váltásban nem gondolkodtál még? Ez így tényleg durva, a munkaügyi igények 3 év alatt évülnek el, de bizonyítani nem könnyű az ilyen "csúsztatásokat".

10. hoxari
2019. máj. 3. 07:46
Értem, hogy a másik felet meg kell hallgatni, de a kérdésem érdemlegesen nem erre az irányra fordult , kérném azokat , akik tudják ilyen esetben, ha így beszél velük a főnök hova fordulnának?
2019. máj. 3. 07:44

Vannak hányadék főnökök,az biztos.

Így éli ki a frusztrációját.

De ha senki nem állt melléd,mikor ez történt,akkor az mégnagyobb baj.

Ha te meg nem álltál ki magadért,és nem kérted ki magadnak ezt a hangot,akkor ott változásra ne számíts.

2019. máj. 3. 07:44
És tudom, hogy nem illik, ha hozzám beszélnek, vissza írni. Ne egy hivatalos meetinget képzeljetek el, csak egy körbe ülös 30 percig semmiről nem beszélős dolgot, mert ami engem érintene , a munkámat, munkaköröm arról nem beszélünk reggelente a meetingen. :/
2019. máj. 3. 07:42

Egy hónapra van 2-3beosztás is akár attól függően ki van betegszabin, hogy ne kelljen fizetni, mert a cég szabadnapot ír be helyette. Példa: februárban arc üreg gyulladásom volt. Szerdától-szerdáig kiírtak.

Beosztásom szerint

, péntek, szombat, vasárnap, hétfő, kedd, szerda, dolgoztam volna.

Jelenléti íven így nézni a dolog:

Betegszabi,Szabadnap,Szabadnap,8óra munka,Betegszabi,Betegszabi.


:/ nem írtam alá, úgy lett felküldve , hogy más írta alá mert én nem voltam hajlandó ezt aláírni, sőt hívtam a bérszámfejtőt is nagyon sokszor , több napon át, nem vette fel.

6. f0b99b27d1 (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2019. máj. 3. 07:35
Szerintem is az lenne a legjobb. Minden ember a saját igaza szerint írja le a dolgokat, de az éremnek két oldala van.
5. d5bae51d10 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2019. máj. 3. 07:32
Én meghallgatnám másik felet is...
2019. máj. 3. 07:29

Én tuti nem magyarázkodtam volna ilyen stílus után, hanem szépen ott mindenki előtt kiosztottam volna, hogy ezt a stílust hol alkalmazhatja. Itt nem az a kérdés, hogy mások előtt teheti e ezt, hiszen ezt négyszemközt sem teheti meg. Lehet, hogy náluk otthon ez a módi, de ezt tartsa meg azoknak, akik ilyennek nevelték, azaz kedves anyukának és rokonoknak.


Betegszabi nem jár hétvégére, csak munkanapokra, azaz beosztás ide vagy oda, akkor is csak a munkanapokra jár, azaz ha 1 héten 7 napot beteg vagy, akkor 5 napra. Ha táppénzen vagy, akkor meg már mindegy milyen napra esik, akkor is jár minden napra, azaz amíg a 15 nap beteg szabid meg van addig csak munkanapokra, ha ez elfogyott, akkor már hétvégére is.


Természetesen a legtöbb helyen csalnak a jelenlétivel, de ezt nem fogod tudni bizonyítani és persze, ki a fene megy el egy ilyenért bíróságra, ott úgy is csak akkor foglalkoznak a panaszoddal, ha be tudod bizonyítani, hogy 40 óra helyett csak 20 órát fizettek ki. Senkit nem érdekel, hogy megaláznak, zaklatnak, kettős mércét használnak, stb. erre csak azt mondják, hogy lépj ki és keress másikat, hiszen annyi üres munkahely van...

3. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Hoxari)
2019. máj. 3. 07:11
Mettingen nem illik privát telefont, sms-t sem írni, intézni. Ezért figyelmeztethet, de nem ebben a stílusban. A táppénzes részét nem is értem a bejegyzésednek. Visszaküld az orvoshoz, hogy korrigálják a betegállomány idejét? Javítsák át a papírt? A betegállomány folyamatos. Bocs, ezt a részét kétkedve olvastam... Órákát csalni? A bért a jelenléti ív szerinte kell számolni! Aláírtad nem? Ha jól sejtem, valamilyen áruházláncnál dolgozhat. A nagy multik nem engedhetnek meg olyat maguknak, amit írsz.
2019. máj. 3. 07:02
Én megkérdezném a másik felet is erről, hogy így történt e a dolog, és mondja el a véleményét.
2019. máj. 3. 06:58

Sziasztok!


Szeretném kérni azoknak az embereknek a válaszait, akik valamilyen formában értenek a joghoz, illetve tudnak segíteni kihez forduljak ilyen esetben.


Minden reggel van egy “meeting” a cégnél, ami bolt nyitás előtt zajlik, lent volt tegnap a területis ember, a boltvehető után ő beszélt , de csak a férfi kollegákhoz, hozzánk pénztárosokhoz nem igazán.

Figyeltem, hallgattam, aztán zizgett a telefonom, de csak úgy hogy én hallottam , előzöleg( még otthon ) kértem a beteg édesanyámat, hogy írjon időpontot mikor tudok hozzá bemenni , és hát pont akkor írt , megörültem neki , megnéztem mit írt , válaszoltam egy rendbennel és nem nyomkodtam a telefonom tovább.

( területi vezető továbbra sem hozzánk beszélt eközben, mert a fülemmel hallgattam a szavait )


Na de, amikor visszaírtam édesanyámnak a területis elkezdett velem üvölteni idézem “ mi a f*szt képzelsz magadról , add ide a telefonod szétb*szom a p*csába kidobom a f*szba, kettétöröm”

Én meg csak néztem,köpni-

nyelni nem tudtam, elé raktam a telefonom gondolván, ha ezt akarja csinálja majd folytatta.. “ ennyi vagy” majd szólt az egyik kollegának aki az asztalhoz közelebb ült “add neki vissza ezt a sz*rt, Te meg Juli (nem igy hivnak de a második nevemen szólitott amit amúgy nem használok) menj innen a p*csába, huzzál ki”


Szintén néztem rá, védve magam, hogy édesanyám beteg csak az írt időpontra válaszoltam.

Ő még kétszer mondta, hogy akkor ott előtte hívjam fel, meg hogy huzzak ki innen, én meg mondta neki ugyanúgy 2-3szor, hogy már mondtam neki, hogy rendben , nincs mit már beszélnünk erről.


Kérdésem az volna, van joga megalázni engem ebben a helyzetben, beszélhet-e így velem mindenki előtt? (kamera a hangot és képet is rögzíti)

Ha nem, akkor hová tudok fordulni a továbbiakban?



Ui.: megjegyezném 3 hónapja gyűjtöm a bérpapíromat , mert lecsalják róla az órákat, a betegszabadságot, ha valakinek hétvégére esik a betegszabadsága/táppénze és az illetőnek dolgoznia kellett volna hétvégén , visszaküldik a beosztást, hogy írjuk át szabadnapra neki. Ezt betudom nyújtani münkaügyre, hogy nézzenek utána? ( lényegesen kevesebb a fizetésem a bruttó béremhez képest. ) (8 hónapja vagyok a cégnél)


Válaszokat előre köszönöm.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook