Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogzásról fórum

A fogzásról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
35. Éva79 (válaszként erre: 34. - 244ed1c739)
2007. okt. 14. 11:34

Szia!

Hát köszike.:)

De kb nyégy honapossan kezdet ell fogzani.

Gondoltam tuti hamar kijön neki a foga.

Már mindenkinek ujságoltam,hogy nemsokára lesz fogunk. :)

Vagy mégse.De egyszer csak kijön már.

A védönö nálunk egy nagy kalap kaki.

Nem magyarországon élek,és itt foglalkoznak velünk.Köszi ,hogy írtál.

Üdv: Éva

34. 244ed1c739 (válaszként erre: 33. - Éva79)
2007. okt. 13. 13:56

Szia Éva!

Ne aggódj,elöbb-útóbb ugyis kibújik az első fog!!!

Lehet,hogy majd úgy mint nálunk,hogy lassan bújtak a fogak,de 1x több nő majd.

Ha nagyon aggódsz kérdezdd meg a védőnődet,engem azzal nyugtatott,hogy fogtalan még 1 baba sem maradt!!!!! :-))

33. Éva79
2007. okt. 12. 14:24

Sziasztok!

Milyen jó ,hogy ide találtam.

Kicsit aggodom mert kislányom kilenc hónapos,és még nincs foga.Kisfiamnak hét hónapossan jöt ki az elsö.Szerintetek mi az a határ amig még nem kell vele orvoshoz fordulni?Fiam most nyólc éves,és elég sokáig szopizta az uját.Bizti fogszabájzo kell majd neki.Erröl van valakinek tapasztalata.

Köszi elöre is.

Üdv:Éva

32. Mokka78 (válaszként erre: 30. - Dee7182d35)
2007. okt. 8. 20:56
Az unokahugomnak is van,volt ! Neki a instant teától alakult ki egyszerűen megmarta a fogzománcot a granulátumos tea és a benne lévő anyagok. El nem mult neki de abbahagyták a teázást és nem lett rosszabb sőt taláén még javult is!
31. dus
2007. okt. 4. 11:22

Sziasztok!

Az én bébim fél éves és már van neki lent 2 egészen kibújos és fent 2 "reszelős" fogacskája! Nem korai még ilyen hamar a 4 fog? A nagyobbik fiam 8 hónaposan mutatta meg ez egyetlen kibújó fogát, ami volt! Ahhoz képest Bálint * fogzású baba!


Baltazár!

NAgyon szép a kis lányod! Nincs tippem, mitől lehetnek a foltok! Vidd el egy fog dokihoz, csak hogy meg nézze! Úgy sem csinál neki semmit, a tej fogakat nem bántják! AZ én fiamnak szép fehérek a fogai, de már sajnos kettő lyukas! Azt mondta a doki, majd úgy is kiesik, nem bántja! Felnőtteknél a fehérítés szódabikarbónával emlegetik az öregek, de sosem próbáltam! Szerintem pocsék az íze! Ha sokat teáztok, akkor az foghatta még be, de ne aggódj, a csont fogak szépek lesznek!

2007. szept. 17. 09:40

Sziasztok!Tud valaki erről valamit?

Lánykám két és fél éves,rendszeresen mosom a fogát.A metsző fogain pár hónapja világos barna pici foltok vannak.Olyan,mintha rá lenne valami rakódva,de nem jön le,plusz a felső metszőfogain belül sötét elszíneződés van,ez viszont kopna,ha erőszakkal súrolnám,amit nem teszek.Hallottatok már ilyet?

29. maja780208 (válaszként erre: 20. - 7130b15964)
2007. szept. 17. 09:24
kedves anyatársak!ELMEX FOGKRÉM-CSALÁD!!!kisebbeknek háromszögletű dobozban a tejfogacskákra,nagyobbaknak(kb6 év),a JUNIOR változat ajánlott.Ha a gyerkőc finnyás az ízekre, SENSITÍV kiadás is van.Ha nem elmexet használtok az ELMEX ZSELÉ heti 1-szeri használata javasolt.Mindezt egy gyerekfogorvos ajánlotta nekümk.Bár az ár 5-600 ft-tol indul,megéri mert kevés kell belőle,kiadós,és elkerülhető vele a fogromlás(fogorvos).Patikában ,dm-ben stb kapható.
28. DODICA
2007. aug. 18. 20:23
Én még mindig várom a 3. életév végét. Enyémeknek annál korábban sose bújt ki az összes. :)
2007. aug. 17. 22:14

És tényleg kibújtak azok a fogacskák!!!

24. hónapra kíbújt az összes.

:-)

26. KIRA7
2007. ápr. 27. 18:53
Az én kislányom 9 hónapos és most jött ki a felső 2 fogacskája.Ez is érdekes.A többinek meg alul kezdett először jönni,de 9 hónapos korukra már 4 foguk volt.Ez szerintem nem probléma.Egyszer kijön majd mind.
25. 244ed1c739 (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. ápr. 23. 23:07
Köszi akkor nem aggódom tovább.
24. DODICA (válaszként erre: 23. - 244ed1c739)
2007. ápr. 18. 09:23
Nem baj. Nálunk is hasonló volt a helyzet mind a 3 gyereknél. Aztán kibújt a többi is. :)
2007. ápr. 17. 20:20

Sziasztok4


Iker gyermekeim már 21 hónaposak és még csak 10-11 db foguk bújt ki.tudtok hasonlóról?Szerintetek ez baj?

2006. nov. 10. 09:21
Tegnap este láttam, Áginak van egy pici fogacskája. Másképp szopott, éreztem valami nem stimmel. Nem engedte az apjának hogy megnézze.ma, megint meglestem. Olyan édi.
21. DODICA
2006. nov. 9. 11:46

Tökéletesek, szépek, s tiszták is! :)) De tényleg. Ilyen korban még nagyon jól működik a fogag öntisztító rendszere, amire mondjuk egy kis almarágcsálással is rá lehet segíteni. Meg persze nem árt, ha az ember ilyen idős gyereknek még nem ad csokit, túró rudit, stb... (amíg nem tudja, mi az, nincs is rá szüksége), hanem nassolni répát, gyümit.

Rendszeresen viszem a nagyobbakat is fogászatra, hadd szokják. :) Ők se kezdték korábban a "rendes" fogmosást, pláne nem fogkrémmel, mégis fehér, egészséges fogsoruk van. A korosztályukban bizony sok olyan gyereket látok én is, akinek fekete csík van a foga helyén.:(

Tudom, a mai élelmiszer-adalékok mellett elengedhetetlen a fogmosás, de nem állom meg, hogy meg ne jegyezzem: nagyanyáink idejében nem volt ekkora divat. Igaz, jóval több volt a nagyon rossz fogú ember, ugyanakkor arra is tudok példát, hogy valaki sose mosta (de ápolta természetes módokkal!), mégis szép fogai voltak. (Ma is van egy közel 50 éves nő a családunkban, aki sose látott fogkefét, de irigylem a fogazatát) Alkati kérdés is szerintem....

20. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - DODICA)
2006. nov. 9. 11:37

Milyenek a fogai? Mert ilyenkor már bőven ajánlott jól tisztítani a fogacskákat.


Éppen most megy az M1-en egy babás műsor. A fogdoki elég logikusan azt javasolja, hogy addig vigyük a gyereket hozzájuk, amíg nincs semmi gond a fogakkal, hogy ne rögtön a fájdalommal kapcsolják össze a fogászati látogatás.


Nagyobbaknak (5-6 év) van egy zselé, ami a maradandó fogakat védi átfertőződéstől. Heti egyszer javasolt a használata és a szülőnek kell felvinni.

19. DODICA
2006. nov. 9. 11:32
Ó, akkor szerintem nem vagytok még elkésve! :) Nekem mindjárt 2 éves a kicsi is, de az ő szájába se lehet ám belenézni! :( Nem erőltetem... Kezébe adom a fogkefét, szerencsére a tesókkal együtt szívesen pancsol fogmosás címén. :) Utánzásos alapon majd csak jutunk valamerre.
18. Hoxa
2006. nov. 8. 23:03

8 hónapos lesz, nem engedi, hogy a szájába tegyem a fogkefét. Eltolja a kezem, elhúzza a fejét.

Bezzeg a hajkeféjét meg megrágcsálta. Persze azért, mert azt nem erőltette senki rá!! :))))

17. DODICA (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2006. nov. 8. 23:01

:)

Ismerős.

Mennyi idős most Benji? Bár fogorvosok szerint már azelőtt el kell kezdeni a fogápolást, mielőtt kibújnának. Csak azt nem tudom, kipróbálták-e már a módszerüket élő csecsemőn?!?

16. Hoxa
2006. nov. 8. 22:51
Benji nem akar fogat mosni. Mondjuk ő eleve nem szereti, ha a száját babrálják, a fogait sem engedi megnézni, csak szökőévente egyszer sikerül. De azért nem adom fel, majd még próbálkozom, talán korai neki.
15. DODICA (válaszként erre: 13. - Hoxa)
2006. nov. 3. 15:25

Szerintem nem sérted meg az ínyét! Nem vagy te olyan! :)))

Az is nagyon jó, ha olyankor a kezébe adod a fogkefét, mikor ti mostok fogat. Eleinte persze csak össze-vissza rágcsálja, aztán szépen elkezd majd utánozni titeket.

A nagyobbak nekem nagyon ügyesen hagyták, hogy kicsit sikálgassam nekik, a legkisebbikemmel mostanság én is kínlódok. :( A tesókkal együtt nagyon szépen rágcsálja a kefét (persze fogkrém nélkül még), de, ha engem meglát, becsukja a száját, s még mondja is előtte: "Akkó nem!" Pedig sose okoztam neki (se) fájdalmat...

14. Hoxa
2006. nov. 3. 14:33
Egyébként a VIBURCOL homeopátiás kúpot én is csak ajánlani tudom. Amíg csak készülődött a foga, elég volt az is. Amikor az áttörésnél tartottunk, akkor nyúltam csak 1-2x a dentinoxhoz, mert akkor már nagyon szenvedett szegénykém.
13. Hoxa
2006. nov. 3. 14:32

Tegnap mi is vettünk fogkefét, Benjinek is egy foga van. :)

De hogy álljunk neki a fogmosásnak? Csak forgassam körbe az egy szem foga körül? Nem sérti meg az ínyét?

12. virkó
2006. nov. 3. 09:12

A kisfiam 5 hónapos volt,amikor kibújt az első fogacskája.most 12 foga van(14 hón.).Szerencsések vagyunk,mert nenm viseli meg túlzottan a fogzás.Vettem Dentinox-ot,de csak az őrlőfogaknál kellett használni.Éjjelente többször felébredt,de nem volt vészes.Amíg ki nem bújt mind a 4 metszőfoga,a szopzással sztrájkolt(6 hónapos vplt akkor).Kénytelen voltam lefejt tejet adni neki,de aztán újra rákapott a szopizásra.Már akkor vettünk neki fogkefét(szilikon)amikor az első foga kibújt.Az egész család röhögött rajtunk...de mi minden este fogatmostunk!Kb. 8 hónapos korától fogkrémje is van(Nenadent),és ezt is jól fogadta.Teljesen természetes dolog számára a fogmosás,nem úgy mint más nagyobb gyerekeknek.

A munkám során találkoztam olyan 8-9 évesekkel akiknek nem volt fogkeféje!

2006. nov. 3. 08:12
Nekünk is mozgolódnak a fogacskák, Ági 6 hónapos múlt.
2006. szept. 13. 17:07

Sziasztok!

Egy 4 hónapos kisfiú anyukája vagyok,és az Ő foga is kezd előbújni,és az a furcsa,hogy felül oldalt jön az első!Az a legnagyobb baj,hogy enni sem nagyon akar.Meddig tart szegénynek a szenvedése?Aki már volt ebben segítsen!

Üdv:andreamano

9. Hoxa
2006. jún. 24. 20:07

A Panadol baby fájdalomcsillapító?

Mennyi idős kórtól adható?

És a Dentinox adható 3 hónaposnak?

Előre is köszi!! :)

8. mothertiger (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 24. 16:30

Kálmibabának is húsvét előtt bújt ki az első foga, és még csak 4 hónapos volt.

Most meg a felső garnitúra két első darabjával küzd.:)

Nekünk is bejött a Dentinox, de én adok neki Panadol baby szirupot is, amikor már nagyon nyűgös! Másképp se ő, se mi nem bírjuk sokáig cérnával!!! :D

A Dentinox csak ideig-óráig kínál enyhülést. Sajna.

7. Hoxa
2006. jún. 24. 15:05
Jah, adhatnának egy használati utasítást, hogy egy 3 hónapossal ezt hogy értessem meg. :))
6. bige
2006. jún. 24. 14:51
..de arra figyelj, hogy van amelyiket nem lehet lenyelni!!! vicces, nem? hát miért is nem érti meg a büdös kölök????!!!!
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook