Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogváltásnak mikor "kell" elkezdődnie? fórum

A fogváltásnak mikor "kell" elkezdődnie? (tudásbázis kérdés)


15. A.Vackor (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2016. ápr. 13. 08:04

Ne is rugózz ezen :-)

Az én gyerekeim extrém késők ilyen szempontból.

A fiam majdnem 8 volt, amikor kiesett az első foga. Az egyik fogorvosunk abszolút nyugalomra intett. A másik ( ő elég fiatal) rögtön röntgennel kezdte hogy megvan- e minden fogcsíra. Megvan. :-)

Mondjuk az anyjuknak 16 évesen húzták ki az utolsó tejfogát. :-)

Van ilyen.

14. szafaripók (válaszként erre: 12. - A.Vackor)
2016. ápr. 12. 09:34

A családi történelmet ennyire nem tudom. A Fiam majdnem napra pontosan 6 hós volt, mikor kibújt az első foga...

Tegnap voltunk oltáson, de helyettesítő doktornő volt, olyan keresztkérdéseket tett fel, hogy totál kiment a fejemből, én mit akarok megkérdezni...

Azóta kicsit megnyugodtam, nyáron mennünk kell sportorvoshoz, ott úgyis mindenre kiterjedően megvizsgálják majd, addig nem foglalkozom a kérdéssel...:)

13. szafaripók (válaszként erre: 11. - Jucás)
2016. ápr. 12. 09:32
És ha az se, akkor kezdhetek? :)
2016. ápr. 12. 08:06

Nincs miért aggódnod.

Létezik olyan,hogy megkésett fogváltás. Nem vagyunk egyformák. :-)

Az óvónéni biztos arra gondolhatott, hogy az iskolaérettségi kritériumok közt a tankönyvben :-) ott szerepel egyik összetevőként, a testi fejlődés egyik mutatójaként a megkezdődött fogváltás. Ez jelzi bizonyos mértékig a csontozat fejlettségét. Ugyanakkor azzal is tisztában kéne lennie, hogy a fogváltás önmagában nem jelent semmit, és nagy egyéni különbségek lehetnek.

Ha a családotokban másnak is az átlaghoz képest későn váltottak a fogai, vagy a gyerkőcnek babakorában is később jöttek a fogai, nagy eséllyel a maradandók is később jönnek.

Türelem.

Nem lesz fogatlan. :-)

11. Jucás
2016. ápr. 12. 07:54

Szia!


A fogváltás azzal kezdődik, hogy először kibújik hátul az első maradandó fog. Csak ezután fognak elől kipotyogni a tejfogak. Ez már megtörtént? Ha igen, akkor ne aggódj!

10. Hedi13 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2016. ápr. 7. 16:10
Hat éves szülinapja előtt pár hónappal elvittem fogorvoshoz és ott azt mondta a doki, hogy ne aggódjak, várjunk még. Ha az iskoláig sem indul be a folyamat, akkor esetleg lehet csinálni rtg-t, hogy vannak -e fog gumók, vagy nincsenek.
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Hedi13)
2016. ápr. 7. 15:20
nem mozog neki egy sem :)
8. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2016. ápr. 7. 15:00
Mozog neki valamelyik? Kisfiam is hat éves és legalább fél évig mozogtak az első két alsó fogacskái. Már én is aggódtam.. A szülinapja után egy-két héttel kiesett mind a kettő. Ne aggódj szerintem!
7. Nanda (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2016. ápr. 7. 14:56
Nekem 7 éves koromban esett ki az első tejfogam! Semmi bajom nem lett tőle!:)
2016. ápr. 6. 15:55
Az én lányom is elmúlt 7, mikor kiesett az első foga. Most már 10 éves, és még csak az első néhány foga cserélődött ki.
2016. ápr. 6. 13:58

köszönöm a válaszokat!! megnyugodtam kicsit...

Jövő héten mennünk kell oltásra a doktornéninkhez, azért rákérdezek nála is, lát-e valamit... :)

4. Cili59 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2016. ápr. 6. 13:55
Szerintem nem kell aggódni. Az unokám április 12.-én lesz 7 éves, és nem rég esett ki az első foga.
3. szecsilla (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2016. ápr. 6. 13:51

Szia!

Kislányom januárban töltötte a hét évet, előtte egy hónappal esett ki az első foga alól. Rá majdnem két hónappal a második. Felül még meg sem moccannak. Vele egy napon született osztálytársának már nyolc foga cserélődött ki.

Nem egyformák. :) Lányomnak még a hat éves hátsó maradandók sem törtek át, holott legalább egy éve érezni, hogy ott az íny alatt :). Fogorvosunk szerint teljesen normális. Nem is értem, mért mondott ilyet az óvónéni nektek.

2016. ápr. 6. 13:45
létezik késői fogváltás, ne aggódj
2016. ápr. 6. 13:42

Nagyfiam elmúlt 6 éves, de semmi jele annak, hogy elhagyná a tejfogait...

Az ovis csoportban ő az egyetlen, akinek még megvan az összes tejfoga, óvónéni rámhozta a frászt, hogy ez így nem normális...

Tényleg nem az??? Én eddig nem aggódtam, szép, erős, egészésges fogai vannak - a gyerek is szép, erős, egészséges... :D


Van valakinek tapasztalata késői fogváltásról??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook