A fogkő (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogkő

1 2 3
36. Basset (válaszként erre: 35. - 5e055bda17)
2010. aug. 27. 15:27

Köszönöm!

Teljesen igazad van, nem vagyok büszke magamra... :(

Nagyrészt az idióta félelmem az, ami idevezetett... Mindenképpen ki fogom bírni, ha véresre markolom a tenyerem, akkor is! Azért szorítsatok... :)

35. 5e055bda17 (válaszként erre: 31. - Basset)
2010. aug. 27. 15:04

Tévedés, nem a szépségért kell ebben az esetben szenvedned, hanem az egészségedért.

6 éve lerakódott fogköved nem dicsekvésre való ez tény. De ha már így van, muszáj leszedetni, mielőtt az egész ínyed és fogazatod odalesz.

Próbálj meg nem hisztizni, mert csak te vagy az oka, hogy idáig jutottál, nem a doki.

Egyébként normál esetben a dentálhigiénikus kolléga szedi le a fogköveket, érzéstelenítés nélkül, különböző módszerekkel.

Valószínűleg egyszerre nem fogod megkapni a mindkét oldali érzéstelenítést, mert azal áthágnák a szabályokat.

Kívánom, hogy bírd jól a beavatkozást, és hogy még időben menthető legyen amit lehet.

Legközelebb pedig előbb menj fogorvoshoz!

Szép Napot Neked!

34. 5e055bda17 (válaszként erre: 19. - Fe1fe85329)
2010. aug. 27. 14:57

Sziasztok!


Csatlakozom ehhez a hozzászóláshoz. A fogkő megelőzhettő megfelelő szájhigiénéiával, és fél évente fogorvosi vagy dentálhigiánikusi eltávolítással.

Ha ezt elmúlasztjuk és hagyjuk figkő alatt sorvadozni a fogainkat és az ínyünket, előbb utóbb parodontológiai problémánk adódik, azaz kilazulnak a fogak, az íny tönkremegy, majd szó szerint elveszítjük a fogainkat.

Semmilyen FOGRKRÉM NEM!!!! oldja, vagy tünteti el a fogkövet, ami már jó alaposan lerakódott

..

A parodontax is a megbetgedettt ínyt nyugtatja, próbálja vissza"húzni" a lecsúszást a fogról.


Megfelelő szájhigiánia, helyes fogmosási technika, fogselyem, fogköztisztító fogkefe, szájzuhany, és orvosi kontroll fél évente.


Jó szájápolást mindenkinek!

33. Basset
2010. aug. 27. 08:13

Állítólag azért, mert "ő csinálja" és ő nem adhat. Gondolom, a "nagydoki", aki valóban szakember mindenféle csontfeltöltéses izében már nem csinál "aljamunkát", hanem rábízza valakire... És ő nem adhat... :(

De amúgy meg milyen injekció az, ami a szám mind a 4 oldalát elzsibbasztja? A lidokain ilyen esetben mennyire hatásos? Gondolom, mint egyéb esetekben, vagyis semennyire... :S

32. Dócy (válaszként erre: 31. - Basset)
2010. aug. 26. 20:40
Nem tudom az injekció miért nem lehet,Nekem is azt hiszem azt ajánlották, csak még én nem szántam rá magam, mondjuk nekem nem annyira köves.De nekem azért fáj, mert már lekopott a zománcom.
31. Basset
2010. aug. 26. 19:01
ja... végülis azt beszéltük meg a dokival, hogy ha nem sikerült holnap, amikor is nem ő fogja csinálni, hanem egy másik, akkor majd megpróbáljuk vele is máshogy. olvastam alant, hogy a lézeres is fáj... :( akkor ez sem opció, mindenképpen fájni fog...? hogy lehet 1 órahosszát kibírni intenzív fogfájással? a szépségért meg kell szenvedni... :(
30. Dócy (válaszként erre: 29. - Basset)
2010. aug. 26. 18:35
Hát igen, 2004 már valóban régen volt,és már azóta biztos van jócskán mit leszedni.De, hátha az az izé hatni fog...
29. Basset (válaszként erre: 28. - Dócy)
2010. aug. 26. 17:40

Még 2004-ben voltam egyszer, akkor adtak, mert annyira fájt, hogy hisztiztem... :S

Most azt mondta a doki nagy lazán, hogy befújhatja ilyen izével"... :S Egész fogsort kezelni kell, úgyhogy a szuris érzéstelenítő elméletileg ki van zárva...

28. Dócy (válaszként erre: 27. - Basset)
2010. aug. 26. 17:36

Nem vagyok fogorvos, de mikor utoljára voltam dokinál, mondta, h lehet érzéstelenítést kérni.

Te hányszor voltál már amúgy?

27. Basset
2010. aug. 26. 17:26
Mit lehet tenni, hogy ne fájjon a dokinál a fogkövetlenítés? Holnap megyek, még az ínyem alatt is fogköves, az egész. Nagyon félek! Hosszú lesz és fájdalmas és én nem bírom a fájdalmat!!! :( :( :( Félek, hogy kikészítem a dokit... :S
2010. márc. 29. 04:22
A fogkő alatt romlik jobban a fog, és nem csak a fogágy lesz beteg, hanem mivel a fogkő egy baktériumtenyészet ezért alatta a szuvasodás is elkezdődik.
25. fogtunder_ (válaszként erre: 21. - Df1077de8f)
2010. márc. 29. 04:20
Az árát ott kérdezd ahol csináltatni szeretnéd. Félévente egyszer érdemes elmenni.
24. fogtunder_ (válaszként erre: 19. - Fe1fe85329)
2010. márc. 29. 04:19
Én viszont fogorvos vagyok, és minden úgy igaz ahogy ide van írva :)
23. ekiner
2009. jún. 17. 10:16

sziasztok mi annak a fogkrémnek a neve???

elküldenéd levélben????

köszönöm

22. 78109cee6c (válaszként erre: 17. - Alexcheca)
2008. júl. 13. 19:46

Helló!Nekem eléggé fogköves a fogam,de már voltam vele fogorvosnál.nagyábból már helyre jöttek.leírnád a fogkrém márkáját segítenél vele.ráadásul ha használ is.

Előre is köszönöm!

2008. febr. 29. 10:14
Ha magánrendelőbe megyek fogkőeltávolításra az milyen árban van kb.?És mennyi ideig tart?
20. fe1fe85329 (válaszként erre: 19. - Fe1fe85329)
2008. febr. 25. 19:05
bocsi: kimaradt egy szó::leépül a fogakat tartó csontállomány...ezt akartam írni...:):)
2008. febr. 25. 19:03

Sziasztok!!


szakmai tapasztalatból mondom hogy a fogkövet semmilyen fogkrémel nem lehet "Elmulasztani" azt sajna le kell szedni majd utánna le kell polírozni a fogakat..a fogkő elmeszesedett plakk(lepedék) a nyálból kioldódott ásványi anyagok rakódnak le benne...légyszi légyszi savakkal ne próbálkozzon senki..mert a szájnyálkahártyán valami írtózatos fekélyeket lehet vele okozni, ill a fogzománcot is szétbontja és még mérgező is...a parodontax fogkrém és társai is jó hatásúak az ínygyulladás kezelésében, amit ugye a fogkő vált ki....


Dental higiénikus vagyok, nem fogorvos ugyan , de a munkám szerves részét képzi a fogkőeltávolítás és a fogágybetegségek kezelése...üdvözlettel mindenkinek:Rose



Ja:Ager-62...ez butaság hogy hamarabb romlk a fog ha eltávolítják a fogkövet..ez pont fordítva van..a fogkő miatt el is lehet veszíteni látszólag teljesen épp fogsort, mert egy állandó krónikus inygyulladást tart fenn melynek hatására leépül a fogakat tartó() ennek következtében meglazul a :fog....:(:(

2007. dec. 27. 21:03
Küldjetek nekem is valami jó megoldást,elől negy fogamnál fogkő van,és az inyem már eléggé elsorvadt.Tényleg használ a fogkrém ha már eléggé fogköves?Azt hallottam hogy ha eltávolitják a fogkövet,hamarabb romik a fog.
2007. okt. 23. 09:19
Nemrég találtam egy nagyon jó fogkrémet a dmben.Pár napja használom, de már látszik az eredmény:)
16. Dócy (válaszként erre: 2. - B826c5a02d)
2007. okt. 17. 19:31
Mennyi ideig kell használni,hogy lejöjjön a fogkő?
15. dobos (válaszként erre: 14. - Rika1)
2007. okt. 15. 17:37
Ehhez előbb el kell távolítani a meglévő fogkövet.
14. Rika1
2007. okt. 13. 15:59

Sziasztok!


Lehet kapni a gyógyszertárba fogköztisztitó kefét,a pici fejével alaposan meglehet cucálni a közöket alapos fogmosás után.

Mert a fogkövet az is okozza,amit a rendes fogkefével nem tudunk eltávolítani,és még marad ott lepedék.

2007. okt. 13. 12:20

Sziasztok!

A fogkő nem lepedék, hanem rossul oldódó vegyület, általában kálcium-foszfát (a nyál túllúgosodása esetén válik ki).


A savak oldják, de azzal inkább óvatosan!

A fogorvost kérdezzétek meg róla!

12. Anita123 (válaszként erre: 2. - B826c5a02d)
2007. okt. 12. 22:51
En is elkerhetnem anak a fogkremnek a nevet amit te hasznalsz?Nagyon orulnek neki,koszi!
11. 9eeb4f9c2b (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 12. 05:13
Hát nem tudom él e még,de foga már biztos nincs!De nagyon büszke volt magára.Gondolta fogkő-vízkő egyre megy.
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - 9eeb4f9c2b)
2007. okt. 12. 01:05
Vizkooldoval???? Ehh, sok esze van. :S
2007. okt. 11. 22:30
Hjah, azt elfelejtettem hozzátenni, h sokkal fehérebbek lettek a fogaim a kezelés után!
2007. okt. 11. 22:29
Nekem most volt ez az ultrahangos fogkőeltávolításom. Nekem picit kellemetlen volt, mert érzékenyek a fogaim és amikor ezt a rezgő ketyerét hozzányomják a fogadhoz, h lepattanjon a fogkő... hát nem egy leányálom! Utána csinált nekem a dokinő egy sós-citromos polírozást. Ez ugy nézett ki, h magasnyomásúval sós-citromos vízet nyomnak rá a fogadra. Az íze fini volt, nekem rögtön a tequila jutott az eszembe. Viszont ez sem volt a legkellemesebb, mert ahogy a magasnyomásút rányomják a fogadra, ugy megy a nyelvedre is és az bizony "csíp"!
2007. okt. 11. 17:50
Hát nekem már kapirgálták le,nem nagy élmény!Még szerencse,hogy nagyon jó fej csaj a fogorvosom!Kiváncsi vagyok én is minden ötletre,amivel megelőzhető!Jaj erről jut eszembe!Egyszer mesélte valaki nekem,hogy fülpiszkálóval meg VÍZKŐOLDÓVAL sikálja a fogait!És még büszke is volt magára!Az emberi hülyeség határtalan!!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook