Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogantatás valószínűsége fórum

A fogantatás valószínűsége (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

27. vicus80 (válaszként erre: 14. - 5944e3a28a)
2009. jan. 25. 11:05
Ugy tudom, a petesejt csak 48 oraig termekenyithetö meg, viszont az ondosejtek akar 4 napig is eletkepesek :) Ha fiut szeretne valaki, a peteeres napjan kell agyba bujni, ha lanyt, elötte 2-3 nappal. De ha valaki nagyon görcsöl a teman, nem fog müködni. Stresszhelyzetben sokszor peteeres sincs, ez abbol allapithato meg, hogy ingadozik a ciklus masodik feleben az ebredesi hömerseklet. En annak a hive vagyok, hogy legyen a fogantatas nyugis, ne görcsöljetek rajta, hanem gondoljatok masra, csak ne a fogantatasra, akkor nagy esely van. Es a naponkenti szeretkezes sem biztos jo modszer, mert az ondosejtek egy idö utan veszitenek "minösegükböl", tehat a 2-3 naponkenti szex ajanlottabb.
2008. szept. 25. 12:51

Bár visszafelé olvasva ,persze egyetértek elég illúzióromboló,hogy utána gyertyaállásban pózt veszünk fel:) de ugyan már ,a párom is nagyon akarja a babát és még ő szól rám ,hogy nyomás gyertyába!:)De inkább párna.

"Ha gyertyaállásra lenne szükség, akkor az emberiség már réges régen kihalt volna!!!!"

Hát mégis vannak akiknek erre szükségük volt,hogy teherbe essenek vagy legalábbis könnyebben és hamarabb.Ha nem segitenek rá ,akkor lehet mg mindig csak próbálkoznának.

Én is még csak most kezdtem el ,de miért is ne.

2008. szept. 25. 12:45

Szia palenkas.

Szex után 20 percig célszerű ha feneked alá párnát teszel ezzel is megemelve a csipődet vagy gyertyaállás.

Sok leendő kismama esküszik arra,hogy sok próbálkozás után mikor ezt alkalmazták egyből teherbe estek,na persze ez sem válik be mindenkinél,de nem vesztünk vele semmit.

24. Duncan (válaszként erre: 18. - 5944e3a28a)
2007. szept. 27. 16:31
szerintem a cél érdekében pedig bármit.. és nem gondolnám, hogy kihalna az emberiség... a meddőségi központokban inszemináció után úgy fektetik a nőket, gondolom nem hiába..
2007. szept. 27. 14:55
Azt szeretném kérdezni, hogy szex után - ha babát akarun- mennyi ideig nem ajánlatos tusolni, ugyanis nálam is van ez a visszafolyásos probléma- és lehetséges-e, hogy az összes bejutatott kis farkincásat kimosom?
22. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 21. - Fe20557d00)
2007. szept. 14. 12:37
Ez valóban így van! :))
2007. szept. 14. 12:35
Én már hallottam olyanról,hogy az is nagy mértékben segít,ha a férfi magömlése után elégíti ki a nőt így a méh ritmikus összehúzódása az orgazmus alatt segíti a spermiumok mozgását oda jutattni....
2007. szept. 14. 11:32
Ha gyertyaállásra lenne szükség,akkor az emberiség már réges régen kihalt volna!!!!
19. ice kuszi (válaszként erre: 18. - 5944e3a28a)
2007. szept. 14. 11:20
Mindenesetre bevált. Akinek kissé hátrahajló a méhe, nagy segítség lehet! Ha ez nem tetszik, a kézen- vagy fejenállás is megteszi!:-))))))
2007. szept. 14. 10:15
Szerintem NEM KICSIT illúzióromboló szeretkezés után "gyertyába állni"...
17. ice kuszi (válaszként erre: 16. - Imre78)
2007. aug. 24. 13:32
Szeretkezés után 1-2 percig gyertyaállás, és jóval kevesebb folyik vissza, az is jóval később. Persze ez póztól is függ, meg kell figyelni, melyik a jó!
16. Imre78
2007. aug. 16. 21:32

Szaiasztok!


Mi is szeretnénk babát, de nálunk is probléma a "visszafolyás". Okoz ez problémát? Ha igen mit lehet ellene tenni?

15. 2ab728965c (válaszként erre: 14. - 5944e3a28a)
2007. aug. 14. 14:42

A módszer jó és biztos igaz, nekem is 3 gyerekem van, de ez az "időzített szeretkezés" egyiknél se vált be. :)

Viszont nagy öröm az a tény hogy vannak, ugyanis mindegyik indukált terhesség volt.

14. 5944e3a28a (válaszként erre: 2. - 779642f981)
2007. aug. 14. 14:37

A petesejt életképessége 2-3 nap,de max.24 óráig termékenyíthető meg.Az ondósejt 48 óráig termékenyítőképes.Tehát kb. 2 naponként szükséges ahhoz ágyba bújni,hogy terhesség jöhessen létre.

Ha a peteérés előtt szeretkeztek nagyobb a valószínűsége a lány utódnak,mivel a férfi kromoszómát tartalmazó ondósejtek gyorsabbak ugyan,de rövidebb ideig életképesek.Ha fiút szeretnétek,akkor a peteérés után a legrövidebb időn belül kell szeretkezni,hogy a gyorsabb (fiús) ondósejt érje el hamarabb a petesejtet.

Nekem 3 gyermekem van,és ez bevált.

2007. ápr. 23. 10:34

Sziasztok!

Jó a cikk.

Lenne egy kérdésem azzal kapcsolatosan, hogy valóban nem számít-e a póz? Nekünk ugyanis az a problémánk (ha probléma), hogy akárhogyan is próbálkozunk, belőlem mindig visszafolyik minden (vagy nem?) Akkor is teherbe lehet esni?

Már egy éve próbálkozunk.

2007. jan. 16. 17:25

Sziasztok!

Nagyon jó a cikk de azért én még hozzáfűznék 1-2 dolgot vagy kiegészíteném; mivel én 2 és 1/2 évig lombikoztam igy elég sok mindent hallottam, láttam, tapasztaltam.

Szabályos ciklusoknál se mindig a középidő az optimális a teherbeeséshez az akciós napoknak. Nagyon sok nőnek pont a menstruációval egyidőben, az utolsó napokban van peteérése. A nőgyógyik pedig inkább 2 naponta ajánlják a szeretkezést "babagyártásra": addigra termelődik úgy a sperma, hogy fogantatásra képes legyen.

A www.lombikbaba.com oldalon még sok hasznos tanácsot találhatnak azok akik babára vágynak.

11. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 6. - Stöpszli)
2007. jan. 15. 22:45

Szia stöpszli.

Engem nagyon érdekelne ez a csoda szerkezet.

Nagyon örülnék ha letudnád írni nekem.Mi isrégótta dolgozunk a kistesón.Már 8 éves a fiunk.

Elöre is köszi.

10. Morphidea (válaszként erre: 5. - Mily)
2007. jan. 15. 17:56

Sziasztok:)


Kérdésem lenne, és számítok a segítségetekre. Szükségem lenne erre az általatok említett műszerre, mert én is szeretnék babát, de nem akar összejönni, vagy nem jól számolok, és mint olvastam ezzel akár a baba nemét is meg lehet határozni, ez külön jó lenne nekem. Hol tudok ilyet vásárolni, és mennyiért?

köszi: Zsanett

9. nyiti (válaszként erre: 8. - 2ab728965c)
2006. nov. 1. 16:12
Köszi akkor most megnyugodtam.Maradt a reménykedés!
8. 2ab728965c (válaszként erre: 7. - Nyiti)
2006. nov. 1. 13:23

Igen, lehetnek.

ilyenkor a felszabadult progeszteron igyekszik ellazítani a méhet, és ez az "erőltetett" tónusváltás okozhat húzó, görcsös érzést.

A másik ok pedig a megváltozott vérkeringés, mellyel több vért kap a terhes méh.

2006. nov. 1. 11:07

Sziasztok!

szerintetek ha valaki terhes annak vannak olyan görcsei mint ha menstruálna?

2006. okt. 31. 18:12

Rendszeres ciklus mellett is lehet plusz peteérés, így fordulhat elő, hogyha valaki a naptár módszert alkalmazza védekezésül, mégis baba lesz a vége.

Nekem az első szülésem után eltelt 11 év és a teso sehol.

Végül egy szerkezett segítségével sikerült elkapni a peteérésem, de nem csak azt, hanem a tüszőrepedés idejét is megtudtam belőle.

Így még a baba neme is összejött a kislány után egy áhított kisfiú.

5. mily
2006. okt. 30. 19:56

Azt gondolom ha rendszeres a ciklusod nagyjából be tudod határolni azt a hetet amikor késszen áll a főhadiszállásod :))). Akkor aztán mindent bele lehet minden este szexelni!!!


Ha a szervezeted rendszertelen vannak különböző segédeszközök, amikkel kideríthető hogy mikor van peteérésed.

4. Ekka (válaszként erre: 2. - 779642f981)
2006. okt. 30. 19:07

A petefészekből kiszabadult petesejt 12-24 óráig termékenyíthető meg, míg a spermiumok 48 óráig őrzik megtermékenyítő képességüket.


Ez alapján lehet számolgatni, hogy milyen gyakran "kell" szerelmeskedni:)))))

2006. okt. 30. 17:46
szerencsés vagy ha tudod mikor van a peteérésed.én még egyenlőre azon küzdök,hogy ezt kiderítsem.szerintem ha akkor abban az ídőben rajt vagytok a dolgon össze fog jönni.
2006. okt. 30. 07:57
szerintetek ha odafigyelek arra , hogy peteéréskor akcióba lendüljünk , és az "ebihal" is találkozik a "főhadiszállással" mennyi az esély a teherbe esésnek?
1. Hoxa
2006. máj. 7. 13:12
Ha családot akar alapítani, készüljön fel arra, hogy tanácsokat kap. Készüljön fel arra is, hogy sok részigazsággal vagy teljesen téves információval fogják elhalmozni a rokonok, barátok, a munkatársak és az ismerősök. Néhány „bölcs" állítás, amit nem kell elhinni.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook