Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló meddig nyújt védettséget ha már nem szedi vki? fórum

A fogamzásgátló meddig nyújt védettséget ha már nem szedi vki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 14. 17:35
Ja már nem aktuális,az utosló hozzászólásod nem jutott el a tudatomig:-)
57. 5e48d37001 (válaszként erre: 54. - 702b020dc9)
2010. szept. 14. 17:33

Szió,vcsak a gyógyszerszünetben véd utána már nem.

Pont most felejtettem ki a gyógyszer szünet után 2. nap egy tablttát és a tájékoztató azt írja,hogy kiegészítő fogamzásgátlás szükséges,vagyis a védelem csak a gyógyszerszünt hetére vonatkozik 100%-osan.

2010. szept. 14. 17:26
:D már nem izgulok ma végre rám jött az áldás xD :D ugyhoyg semmi gond
2010. szept. 13. 12:28
és én most a 7 napos szünetemet tartom nem pedig véglelegesen hagytam abba!!
2010. szept. 13. 12:28
Sziasztok most tényleg nemtudom mit gondoljak!! komolyan mert mindenki mást beszél és szerintem félre is értettétek egymást itt ott! azért olvastam ezt el mert kicsit meg vagyok ilyedve mert pénteken vettem az utolsó tabletát(2hónapja szedem amugy)és szombaton rendesen együtt voltunk! de még nem jött meg hétfő van és ez a 3. nap! a cicim feszül meg fáj szóval lehetséges hogy holnap vagy szerdán beüt a mikulás de azért bennem van az ideg!
53. *Pillango* (válaszként erre: 32. - Kisordoglany)
2010. febr. 21. 07:10
ilyet azért nem jelentenék ki, hogy nyugodtan ki lehet hagyni egy-egy napot, mert úgyis véd meg bele van kalkulálva. bátor vagy. készenállsz egy babára?
52. *Pillango* (válaszként erre: 24. - Moncsicsi83)
2010. febr. 21. 07:08
nem biztos, hogy amiatt nem esett teherbe.
2010. febr. 21. 07:03
addig nyújt védelmet, amíg szeded...
2010. febr. 20. 23:51

Szia!

én tavaly dokit váltottam, az új közölte, hogy évente 1 hónapot ki kell hagyni, mert különben kinyírom a peteérést. Abbahagytam a gyógyszert, nekem is a 6. hétre jött meg, de a legutolsó 2 hétben én is rosszul voltam, mellfeszülés, majd leszakadt a derekam, sőt időnként még menses görcseim is voltak. aztán megjött, és tartott 9 napig (persze nem végig intenzíven). aztán elmentem másik orvoshoz, ő mondta hogy hülyeség volt kihagynom, mert a mai orvosságok már más összetételűek mint régebben. Norcolutot mire írják? szerintem ha a teszt neg. lett, meg fog jönni előbb utóbb. de az biztos, akármilyen gyenge hormontartalmúak a mai fogamzásgátlók, kb 3 hónapig várni kell a babavállalással, addigra kimegy a szervezetből, és beáll a menses is.

2010. febr. 20. 18:17

Sziasztok.

Abbahagytam a gyógyszert és most nem tudom mi van?

Most már 5 hete, hogy abbahagytam a gyógyszert és egyszerűen fogalmam sincs hogy mikor kellene megjönnie. Pár napja voltam dokinál, hogy késik, no meg persze a rutin vizsgálat miatt. 8mm es nyálkahártyát látott akkor.

Most már lassan 1 hete késik, és olyan furán vagyok. Múlt héten a mellbimbóim fájtak, aztán ez fokozatosan elmúlt, most hányinger és étvágytalanság. Nem tudom, hogy most mi történik velem. Persze a doki írt fel norcolutot amit elkezdtem szedni, de mi van ha sikerült a baba??? Ártanák neki??

Annyit még hozzátennék, hogy múlt héten 2 nap is azt hittem, hogy bepisiltem olyan folyásom volt. :S

Rutin vizsgálatra mentem, hogy tudjam, hogy minden rendben és ugyebár mondtam, hogy abbahagytam és hogy nem jött még meg. És erre mondta, hogy akkor jó lenne ha elkezdeném szedni a norcolutot, az majd rendbe rak. Én pedig be is tartottam. Persze mielőtt elkezdtem szedni csináltam 1 tesztet és neg lett.

Most viszont ezek a "tünetek" zavarnak. Lehet, hogy 1 késői peteérésem volt, és a múlt heti folyás azt jelezte!!?? Nem tudom felmerült bennem már minden.

Egyébként a rutin vizsgálat a ciszták kizárása miatt volt szükséges számomra, mert féltem hogy esetleg nálam is kialakult.

2009. febr. 9. 00:51
kb 4 éve szedek fog.gátlót(lindinette 20)Legutóbb 1 hét késéssel kezdtem el szedni a menstruáció után.szerintetek az még véd??vagy már nem??
47. 5ac9665679 (válaszként erre: 28. - LoLiNa)
2009. jan. 21. 12:38

Szia!


tényleg abbahagytad a gyógyszert és bebabásodtál?:)minden rendben is volt?és addig amíg erre rájöttél milyen tüneteid voltak? éreztél valamit? mindenki mást ír, kiváncsi lennék a te tapasztalataidra is.

köszönöm!

2008. nov. 24. 18:58
Akkor jó :) Köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál :)
45. Sz.Csirke (válaszként erre: 44. - E642ac5487)
2008. nov. 24. 17:13
Holnap ahogy tudod vedd be, es 1, max 2 napig a biztonsag kedveert vedekezzetek mashogy is. En nem aggodnek emiatt.
2008. nov. 24. 16:42

Nekem ma kellne elkezdenem megint a 7 napos szünet után a fogamzásgátlómat...


Múlt héten a dokim szabadságon volt, így nem tudtam felíratni...ma délután írattam fel, elmentem a gyógyszertárba és nem volt!!!!! :S :S


Azt mondták, holnap reggel fél 10kor lesz...

Most mit csináljak? Este 7-8körül szoktam bevenni a tabit, és én csak holnap 10kor tudom bevenni az 1. szemet...mi lesz most?


Máshogy is kell védekeznünk? Meddig?

43. **Rita** (válaszként erre: 42. - Lililuca)
2008. nov. 3. 16:11

Gondolom fontos a 8.napon elkezdeni

ha 12 óra késéssel veszed be akkor már védekezni kell

2008. nov. 3. 13:14

Az is baj,ha nem a hét nap letelte után kezdtem el szedni hanem 1nappal késöbb?

Ráadásul pénteken kimaradt 1 és nem védekeztünk!

41. 2ab728965c (válaszként erre: 38. - Hunyicskazsuzsanna)
2008. aug. 5. 13:53
Nagyobb az esélyed, mert a kúp jóval kevésbé véd, mint a tabletta.
2008. aug. 4. 15:50

HA abbahagyod a gyógyszert, az ki is ürül rövid időn belül a szervezetedből, tehát nem véd tovább. Én amikor abbahagytam a Tri-Regolt, következő hónapban terhes is lettem a kisfiammal.

A levelek közti hét napos szünetben a védelem azonban megvan!

2008. aug. 4. 15:16
Szeretném megkérdezni,hogy a gyógyszerszünetben teherbe eshetek ,ha nem védekezünk?
2008. ápr. 8. 09:05
teherbe eshetek e ha csak ahüvely kupot használom és gyogyszert nem szedek?.
2008. jan. 20. 19:46

addig véd amig szeded. 2 levél közt a vérzés ami jelentkezik, megvonásos vérzésnek nevezik,pont azért jelentkezik mert nem kap a szervezet hormont.

Amit abbahagyod 24-48 óra alatt kiürül a szervezetből.

És pont emiatt tévhit,hogy gyermektervezés előtt legalább 3 hónappal abba kell hagyni a szedését.

2008. jan. 19. 22:25
Addig véd amig szeded!
2008. jan. 19. 20:54
addig véd mig szeded utánna nem
34. Krysty
2007. szept. 6. 13:28
Én úgy tudom hogy csak addig véd amíg szeded!
2007. szept. 6. 10:16
Általában 24-78 óráig. Persze ez azért egyénileg eltérő lehet.
32. kisordoglany (válaszként erre: 14. - Lina79)
2007. szept. 5. 23:47

Sziasztok csajok!csak annyi, hogy a gyogyszer azalatt a hét napos szünet alatt is teljesen véd!!!ez tuti biztos!!!nem kell gyogyszerszedés közben semmilyen szünetnek lenni, max. amikor tisztulásod van esetleg!jahhh...és ha véletlenül kifelejtesz egy napot, az sem a legnagyobb gond, mert azt a gyártok belekarkulálják!szoval akkor is védeni fog!!!ez is tuti!!!előfordult már ilyen!!!:)legalább is az én tablettám igy hat, és nem hallottam még olyanrol, hogy a többinél ez másként lenne!!!!!!

ráadásul hallottam olyat is, hogy nem mindig kötelező kihagyni azt a bizonyos hét napot!egy ismerősöm már pár éve (3-4)szedi a tablettát és ő nem mindig hagyja ki azt a bizonyos hét nap szünetet!!!ebben már nem vagyok 100% biztos!

2007. júl. 18. 14:20
Nekem az első gyereknél, épp abbahagytam a gyógyszert, a következő mensim már el is maradt. Pedig 4 évig folyamatosan szedtem Trinordiolt. Ja, és 1 hónapon belül csupán kétszer volt aktusom és Milánka mégis összejött:D SZóval egészséges embernél nincs az, hogy 3 hónap kell, hogy kiürüljön a hormon...
30. LoLiNa
2007. jún. 23. 09:12
amíg wan a pár napos xünet nem eshetx teherbe. ha így lenne, akkor minden újabb lewél megkezdésénél megkéne wárni azt a bizonyos pár napot, míg elkezd wédeni.
2007. jún. 22. 13:41
Nálam úgy volt, hogy kb. 3 hónap múlva összejött a baba a tablettaszedés abahagyása után.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook