Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fogamzásgátló bőrre gyakorolt hatása - avagy a száj körüli gyulladás egyik okozója fórum

A fogamzásgátló bőrre gyakorolt hatása - avagy a száj körüli gyulladás egyik okozója (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló bőrre gyakorolt hatása - avagy a száj körüli gyulladás egyik okozója

2011. aug. 22. 23:32
Nagyon lyukacsos bőrömre valami jó porus össze húzót tud valaki vagy valamit, mert iszonyatosan idegesít és ronda:S A szem körülötti karikákra esetleg?
2011. aug. 22. 22:27
köszönöm! ezt meg fogom mostmár lépni...
2011. aug. 22. 21:09
hát lehet először egy teljes körű vérkép kellene, vagy hormonszintet nézetni. háziorvostól kellene megkérdezni, merre hány méter. úgyis ő ír beutalót.
2011. aug. 22. 11:40
és milyen dokihoz menjek? mert már fogalmam sincs mit kezjek ezzel:S
26. bbarbi890430 (válaszként erre: 25. - Mmmmmmm)
2011. aug. 22. 08:56
Szerintem e miatt ne szedj hormont, mert amikor lehagyod, csak rosszabb lesz. Ki kellene vizsgálni, mitől ilyen a bőröd, mert ha ilyen régóta tart, akkor belsőleg lehet a gond :S
2011. aug. 22. 00:28
Sziasztok! nekem nagyon ronda a bőröm már 9 éves korom óta! Egy időben 3 hetente jártam kozmetikushoz! Utána elmentem egy drága magánbőrgyógyászhoz ott kaptam egy gyógyszert ami elvileg hatnia kellett volna örökre hát nekem csak addig hatot ameddig szedtem, de ezt nem lehet mindig szedni:S 19 éves vagyok és nagyon csunya a böröm és mindenki azt mondja szedjek fogamzás gátlót! Szerintetek mi segitene? (jah és nagyon lyukas lett az arcom a sok kozmetikába járástól, arra ötlet?)
2011. aug. 17. 11:17

Én eddig ilcsit használtam, mivel szerettem volna natúr termékekre áttérni, de nem tudom. Én abbahagytam a fog.gátlót, és nekem is pár hónap után kijöttek, főleg az államra, és gyulladtak voltak, nem múlt, voltunk drága bőrgyógyásznál, aki mégdrágább krémeket írt fel.Amik persze átmenetileg használtak. Már nem szerettem kilépni az utszára, mmert kérdezte mindeki, mi baja a bőrömnek, hiszen előtte sosem volt ilyen problémám.Szóval kb. egy éves gyógyszer nélküli élet után visszaálltam.. Nem bírtam már tükörbe sem nézni. Hát a nagy gyulladt dolgok eltűntek, helyette sok kis mitesszer van, amit kozmetikus sem tud kitisztítani, mert csak begyullad. Engem ez nagyon frusztrál, mivel amit egy emberen először megnézel, az az arca, a bőre..És elkönyvelne tisztátalannak..

Szóval nem tudom most mi legyen, hagyjam el a szénhidrátot. Vagy a gyógyszert is? De most fogok diplomázni, és eléggé zavarna.Nem tudom mit tegyek.

23. egri maja (válaszként erre: 20. - Dvitamin)
2011. aug. 12. 09:05
Nem tudok róla,h a pásztortáska teának lenne másik neve!Bio boltban szoktam venni,130ft-ért,a cickafarok teát pedig DM-ben 340ft!
22. eb673dfdcb (válaszként erre: 19. - Egri maja)
2011. aug. 8. 17:13
Perssszze !!Abszolút egyetértek;)
2011. aug. 8. 14:27
ehez nehez hozza szolni
20. Dvitamin (válaszként erre: 10. - Egri maja)
2011. aug. 5. 21:56

Szia!

Ez nagyon érdekes, amit írsz. Ezt a kúrát össze kell hangolni a ciklussal, vagy bármikor lehet kezdeni a 2 hét cickafarkat?

A pásztortáskának van valami másik neve, mert még ezt sosem hallottam.


A cikk is nagyon jó volt, köszi Era, hogy megosztottad, sajnos nekem is van ilyen problémám, bármit kenek az arcomra, vagy bármi hozzáér, akkor rögtön pattanásos leszek. Az egyetlen dolog, amitől nem, az a Bioderma vize, a rózsaszín. Amit írtál, krémet még nem próbáltam, de ki fogom, meg a teákat is. de a CH-ról nem bírok lemondani, remélem anélkül is beválik majd.

2011. aug. 3. 18:02
Abban hiszek,h ha vkinek belsőleg vannak problémái,akár hormonális,akár az emésztésével akkor azt belsőleg kell kezelni,ahhoz,h hatásos legyen!Külsőleg nem igazán lehet megoldani,inkább csak javitani lehet rajta,de teljesen megszüntetni nem!Remélem Era kozmetikus is egyet ért velem!:)))
18. Laura83 (válaszként erre: 3. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 11:41

gribedli!


Meg tudnád mondani, hogy a gyógyszertári glikolsavas hidratáló pontosan mi, vagyis milyen néven kell kérni patikában? És receptköteles? Köszi szépen!

17. künde (válaszként erre: 13. - Eb673dfdcb)
2011. aug. 1. 10:12

Elsősorban áll, állkapocs területe, arc oldala (az arccsont és az alatta lévő terület). Gondolom ez öröklődik is, anyukámnak 50 éves létére pattanásos az arca, mindig is az volt, a közös kozmetikusunk szerint nekem még szerencsés a bőröm hozzá képest.


Köszönöm a tippeket, utána fogok ezeknek nézni!

16. eb673dfdcb (válaszként erre: 8. - Kessy85)
2011. júl. 31. 22:03
Tulajdonképpen az agyon nyúzott, "hazavágott" BARIER funkciónak segít eme krém..Barier: a Bőr komplex védekező mechanizmusa:) Próbáld meg:) Lehet segít, sőt a teás hozzászólás is nagyon tanulságos és okos:)
15. eb673dfdcb (válaszként erre: 9. - Af1fde488c)
2011. júl. 31. 22:00
Nincs mit:)))
14. eb673dfdcb (válaszként erre: 10. - Egri maja)
2011. júl. 31. 22:00
Lám-lám egy nagyon okos képzett kollega:) Örülök Neked:) Igen a gyógynövény-kúra is nagyon szuper:) Köszi a hozzászólást:)) Tanítok én is és ímádom, ha egy tanonc okos:) Érdemes tanítani akkor:)
13. eb673dfdcb (válaszként erre: 7. - Künde)
2011. júl. 31. 21:57
...Fluor reszisztenci, bélproblémák, CANDIDA státusz is (orális terület kifejezettsége) adhat okot a dermatitisre..
12. eb673dfdcb (válaszként erre: 5. - Timycat)
2011. júl. 31. 21:56
Örülök, hogy segített a cikk, és az is jó, hogy Neked 2-3 hónapot kellett elviselned:) Jó egészséget:)
11. eb673dfdcb (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2011. júl. 31. 21:54
Hát, igen...olcsó húsnak híg a leve, No meg az allergia:((( De túl vagy rajta:)
2011. júl. 30. 20:41

Sziasztok!

Én még csak most tanulok kozmetikusnak,de szerencsére,nagyon jó oktatóim vannak és nagyon jó dolgokat tanultam már eddig is!Megosztanék veletek pár dolgot,amit én is kipróbáltam és nekem bevált!:)A száj körüli rész amúgy a méh és petefészek zónája,akár hiper pigmentált,akár aknés a problémát ott kell megoldani!Akinek nem 28napos a ciklusa,nem nagyon lesz szép a bőre,tehát ha vki abba hagyta a gyógyszert és felborult a hormon háztartása,annak vhogy be kell állitani újból!Szóval természetes úton is megoldható,ime az én módszerem:2hétig cickafakfű tea naturban,reggel-este 1-1 csészével(mely ösztrogén tartalmú)majd 1hétig pásztortáska tea naturban reggel-este 1-1 csészével(mely progeszteron tartalmú)ezután pedig 1hét szünet következik!Kúra szerűen ajánlott 3hónapig,majd szinten tartás végett folyamatosan lehet inni cickafarkfű teát,mely köztudottan hatásos a női problémákra!Nekem sikerült beállitanom a hormon háztarásomat és a bőröm is sokkal szebb lett,már én sem szedek fogamzásgátlót,amitől nekem is szép volt a bőröm,de utána...:(

Remélem,lesznek akik kipróbálják és nekik is be fog válni!:)))Mindenesetre akinek ilyen jellegű problémája van,annak ez megoldás lehet!

Felnőtt korban már rendellenességnek számit az aknés bőr,nem mindegy,h hol vannak az aknéi!

Mert lehet emésztési gondok miatt,felszivodás miatt,lehet étel allergia,legyengült immunrendszer miatt stb.

2011. júl. 30. 20:06
Nagyon köszönjük a cikket!
2011. júl. 30. 19:57

Sziasztok!


Nekem sajnos mindig volt pattanásom, hol több, hol kevesebb, hol picik, hol iszonyat nagyok. Több hónapos kozmetikus kezelés sem javított rajta. :( Pocakos lettem a kisfiammal, így a bőröm is kitisztult, előtte tablettát szedtem. A kicsinek szintén ezt a krémet írták fel mosdókenőcsnek (Naturland, Unguentum hydrophilicum nonionicum). Manónak így sosem volt gond a bőrével, úgy értem sosem hámlott, sosem volt száraz. Így vettem magamnak is, de valamiért az intim részeken használtam csak. Mielőtt elkezdtem volna ezt használni mindig volt valami gondom sajnos. Mindig kaptam kúpot rá, ami nem mindig használt. De ez a krém nekem is szuper!!! Azóta nincs semmi bajom, ennek már 1,5 éve. Így a cikked hatására kipróbálom az arcomon is hátra csodákat művel nálam is. ! :D

2011. júl. 30. 16:29

Köszönöm a cikket, ki fogom próbálni, majd leírom a tapasztalatom.

Soha életemben nem szedtem hormontartalmú gyógyszert, a bőröm mégis olyan mint egy tizenévesnek. Pontosabban tizenéves korom óta semmit nem javult. Próbálkoztam mindennel, de nem segített, a ch elhagyást viszont még nem próbáltam.

2011. júl. 30. 16:15

A fogamzásgátlók biztos nemhasználnak a bőrnek, pedig sok nő erre esküszik.

Életemben nem szedtem hormon készítményeket, és életemben nem voltam pattanásos...szerencsém volt.

2011. júl. 30. 15:43

Köszönöm a cikket!

Én is tervezem a foggátlóm elhagyását és legutóbb mikor abbahagytam (már van egy lányom ennek okán ;) )nekem nem a szám környéke, hanem a hátam lett tele gyulladással, sajnos akkor az eszembe sem jutott, hogy a gyógyszer elhagyása okozhatta, épp vizsgaidőszakom is volt, az ember a stresszben meg nekiáll magát kapirgálni. Utólag tudom nagy szerencsém volt, hogy 2-3 hónap alatt elmúlott a gyulladás, de ugye amit elkapirgáltam annak azért kellett jó egy év a gyógyuláshoz, sajnos egy-két pötty így is maradt, mert én is napoztattam és így belegondolva az tényleg nem használt.

Még egyszer köszönöm a cikket, már tudom, hogy akkor erre jobban oda kell figyelnem legközelebb!

2011. júl. 30. 15:01

Tavaly ősszel kórházban feküdtem. Mellettem lévő ágyon egy néni feküdt,aki már 60-70 éves volt!

Annyira szép volt az arcbőre,hogy megkérdeztem hogy lehet ez :))Még a húsz évesek is megirigyelhették!

Elmondta,hogy ő már 30 éve legalább ugyanazzal keni az arcát.

Sima gyógyszertári hidratáló krém. Akármelyik gyógyszertárban veszed,ugyanazt kavarják ki! Néha ha épp a sima nincs készen,akkor vesz C-vitaminosat,de alapja annak is az :) De elmondta,hogy nem elég felkenni! Addig masszírozgassa a bőrébe,míg az egész felszívódik!:)

Egy nap kétszer legalább megcsinálja:)

2011. júl. 30. 11:37

Jo a cikk. Jo az is, hogy vegre valahara bebizonyosodott hogy igenis a napfeny az aknet sulyosbitja (nekem mindig napozast ajanlottak ra, persze sosem javitott rajta semmit)


Amiota nem szedek fogigatlot es nem jarok napra, mellette csak gyogyszertari cuccokat kenek es ez leginkabb glikolsavas hidratalo krem, azota mindenki dicseri a boromet:) es egyszeruen nem akarjak elhinni hogy valamikor aknes volt! A ch-t en is elhagytam az etrendbol de nalam akkor mar amugy is gyogyult volt a bor, ettol fuggetlenul biztos van szerepe ennek is.


Az alapozot en felvaltottam alapozas nelkuli kopuderre, ugy erzem, hogy ez nem tomi el a porusokat, es bar kevesbe takar mint az alapozo de legalabb megved egy kicsit a varosi szmogtol es este lemosom a kosszal egyutt igy a porusok is megmenekultek es a borom is azert jobban lelegzik mint a sima alapozo+puder vakolat alatt:))))

2011. júl. 30. 11:13

Szia!

Kár,hogy nem 3 évvel ezelőtt olvastam ezt a cikket.Én dettó ugyanígy jártam.Akkor tanultam kozmetikus suliban,de a tanárok sem nagyon tudtak mit mondani.Na meg ugye tanműhelyünk volt,egymáson tanutunk,ergo feszt kentünk az arcomra valamit (amit amúgy is utálok).Szerencsére túl vagyok rajta,de 1-2-nek nyoma maradt...

2011. júl. 30. 10:08
Szeretnék egy saját tapasztalatot elmesélni - mint kozmetikus - azzal kapcsolatban, hogy van megoldás a száj körüli fokozódó aknés állapotra. A fogamzásgátló és egyéb hormonális ingadozások, zsírosító kozmetikumok, parabének, izopropil-mirisztát (comedogen) és folyékony alapozók milyen mértékben rontják, negatívan befolyásolják a bőrünket bizonyos esetekben.

Ugrás a teljes írásra: A fogamzásgátló bőrre gyakorolt hatása - avagy a száj körüli gyulladás egyik okozója

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook