Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiúk és a fülbevaló...avagy a tanár kivetetheti-e a fiú füléből az órán, ha már van? fórum

A fiúk és a fülbevaló...avagy a tanár kivetetheti-e a fiú füléből az órán, ha már van? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. jún. 22. 21:48

Nem vetetheti ki. A lányokról meg leveteti a miniszoknyát, a hajukat levágja, ha festve van, stb.?! És ha a diáknak meg nem tetszik a tanár ruhája, akkor mi van?!


Milyen tanár csinál ilyet?! Neki kéne a legjobban tudni, hogy az ízlés az mindenkinek a sajátja:) az értékítélet ebben az esetben fölösleges megpróbálni befolyásolni badarság, mert csak olaj a tűzre.

23. coline (válaszként erre: 21. - Csúr)
2008. jún. 9. 08:47

Szia Csúr!


Nem bántottál meg!

Különbözik a véleményünk, ennyi.

Nem általánosítok, csak szerintem fel van fújva és túl van lihegve a fülbevaló jelentősége!

22. 1e958693ca (válaszként erre: 19. - Csúr)
2008. jún. 9. 07:39

Szia!

Nem, nem gondoltam, hogy nem szereted a tanítványaid. Tisztelem, aki tanárnak áll, és nem cserélnék vele.

Nagyjából egyetértünk, csak a kinézetel kapcsolatban kicsit liberálisabb vagyok. Attól, hogy fülbevalót hord egy fiú, még lehet tisztelettudó is. És azok a szülők, akik nem képesek nevelni, vagy felelősséget vállalni a saját gyerekükért, hát ne a tanáron verjék le, hanem nézzenek magukba.

21. Csúr (válaszként erre: 20. - Coline)
2008. jún. 9. 00:40

Kedves Colone!

Nem akartalak megbántani, de te írtad, hogy ideje kiosztanod a tanárokat. Meg hogy a tanárok (így általánosságban) rászálltak a kisfiadra. Nem szép, ahogyan az of. rászólt, de nem hiszem, hogy a ti sulitokban általánosan rosszindulatú tanárok vannak. Mi nem egy állatfaj vagyunk, melyekre általános jellemzők igazak, mint ahogy van jó sok jó szülő, biztosan nálatok is van jót akaró tanár.

Egyébként nem a tanár bírálta szerintem felül a Te döntésedet, hanem Te az iskolai szabályzatot, elvárást. S én is ismerek nagyszerű fülbevalós embert!!! Biztosan a fiad is az, mert ha nem így lenne, nem rázná meg a tanári kritika.

20. coline
2008. jún. 8. 20:08

Sziasztok!

Nem vagyok sem én sem a gyerekem tiszteletlenek a tanárokkal! Azzal is tisztában vagyok, hogy a legjobb szülő sem én vagyok. Egy átlagos ember vagyok, aki ezt/azt megenged a csemetéinek. Lehet, hogy nem volt helyes... vagy korai volt a gyerekemnek a fülbevaló,de döntöttem! És ha Én úgy döntöttem hogy van, akkor a tanárokat ne zavarja,mert nem azért van az órán, hogy felülbírálja a döntésemet! Lehet, hogy Te azt gondolod kedves Csúr, hogy a gyerekem tiszteletlen, mert ez a tapasztalatod,de még egy tanár sem panaszkodott erre.

Viszont a tanáraink hozzáállásával már vannak gondok, mert nem hiszem, hogy természetes egy gyereknek azt mondani, hogy,takarodjál a szobádba! Az egyik tanár a kiránduláson a fiamat beültette a nyitott ablakába, mert fájt a hasa! Mondta, hogy várja meg az ablakban míg Ő elmegy tusolni. Erre belépett az osztályfőnök a szobába és elzavarta egy takarodjal kérdés nélkül! Nos, ezt a tanárt hogy tiszteljük? Felénk ez a stílus nem dívat! Még sem viszonoztuk neki a segítségét egy rossz szóval sem!

A mai világban már nem nagy dolog az a pici fülbevaló! Nem ettől lesz valaki rossz ember vagy gonosz...stb.

19. Csúr
2008. jún. 8. 13:03
Kedves Vaktyúk! Nagyon is ismerem a tanítványaimat, s nem az öltözet alapján ítélkezem. Szeretem a gyerekeket, nagyon. Azért vagyok tanár. Egy ilyen 11 éves kislány anyukája szerintem nem örül, hogy a gyerek így jár iskolába, csak nem tudja elérni, hogy ne így legyen. Ahogy Coline is írja, beadta a derekát fülbevaló ügyben. Tehát ő sem akarta, de a fia erősebb volt. Ha a gyerekemnek azt mondom, nyáron hordhatsz csak fülbevalót, akkor neki el kell fogadnia, mert úgy nőtt fel, hogy tudja, az ilyesmi nem nyúzás és erőszakoskodás kérdése. Plussz fagyit, több zsozsót... ki lehet könyörögni, de a suli elvárásai ellen nem fogok össze a gyerekemmel! Az Ő érdekében, aki majd Ő lesz! Egyébként sok gyerek a szüleit sem tiszteli, sőt mi tanárok még mindig több tiszteletet kapunk, mint a szülők zöme. Persze ott esélyünk sincs, ahol a szülő lekezelően, ordenáré stílusban beszél a pedagógussal. Összefoglalva: nem a gyerekekkel van a gond, hanem az olyan szülőkkel, akik nem segítik nevelni a saját gyerekeiket! A saját hiányosságaikat a tanáron verik le. Szerencsére sokan nem ilyenek!!!!! Van olyan szülő is, akitől sok szeretetet kapunk, s ami a legfontosabb, szakít időt a gyerekére. Mert biztosan tudom, ha eleget beszélgetünk a kölykökkel, az ilyen dolgokat megnyugtatóan rendezni tudjuk, de legalábbis nem lesznek olyan fontosak a gyerek számára. Bocs, hogy hosszú voltam, de ahogy mondani szokás, én csak 4 évig küzdök egy szemtelenre nevelt gyerekkel, de anyuéknak életfogytig kell majd a kis, majd nagy zsarnokot elviselniük.
2008. jún. 7. 19:34

En nem engednem a fiugyerekemnek, hogy fulbevalot hordjon, eleve itt a jobb iskolakban ez tilos, sot egyenruhat viselnek. Az igazan jo egyetemeken ugyancsak. Egy fiunak semmi szuksege fulbevalora.

Persze mindenki azt enged meg a csemetejenek, amit akar.

A tanarral erdemes beszelni, mert nem biztos, hogy a gyerek mindent elmond otthon, ugyanakkor a tanarrol is sok dolog kiderul egy beszelgetes soran.

17. 1e958693ca (válaszként erre: 16. - Csúr)
2008. jún. 7. 19:18

Nem coline helyett szeretnék válaszolni, csak eszembe jutott egy régi tanárom, akit ma is tisztelek és becsülök.

Sosem fogalkozott azzal, hogy nézünk ki, nem szólt a festett hajért, piercingért (akkoriban még csak kezdett bejönni). Viszont az első órán elmondta, hogy 'működik nála a rendszer'-ezt be is tartotta maga is, és betartatta velünk is-, és nagyon szigorú volt, és következetes. Sosem kivételezett senkivel, de ha problémánk volt, azt megbeszélhettük vele, és ha tudott, segített.

Azt mondta, órára úgy jövünk, ahogy akarunk, de gyakorlaton nem akar festett körmöt, ékszert látni - be is tartottuk. Féltünk, de nem a szó rossz értelmében, hanem attól, hogy elveszítjük a bizalmát.

Azt gondolom, kiskamasz korúak (és az utána következők) oktatása során egy tanár úgy tudja a tekintélyét legkönnyebben elveszíteni, ha a kinézetüket froclizza. Erre borzasztó érzékenyek, és személyes sértésnek veszik. Gondolj bele, kedves Csúr, te sem hallgatnál egy olyan emberre, aki nem ismer, és a kinézeted alapján ítél meg, és beszól, mert valami nem tetszik rajtad. Biztosan nem szeretnél vele sokat beszélgetni.

A kilógó bugyit , melltartót én sem helyeslem, elvégre utcára sem megyünk ki így.

A történet egyik felét ismerjük csak, erről nem mondok véleményt.

Azokat a szülőket pedig egyszerűen nem értem- itt nem coline-ról van szó, a teljes történetet nem ismerem, és nem ítélkezem- akik gyerekük hibáit orvosolandó berohangálnak leordítani a tanár fejét. Ezek a gyerekek sosem fogják megtanulni azt, hogy ha hibáztak, azt maguknak kell kijavítaniuk, és nem vállalnak felelősséget a tetteikért, önállótlanok maradnak. Valamint azt tanulják meg, hogy nekik mindnet szabad, de hát az élet nagyon nem ilyen.

És végezetül abban biztosan igazad van, hogy végre a tanároknak is kellene jogot adni valamiféle fegyelmezéshez, mert nagyon nem jó felé tartunk.......

16. Csúr (válaszként erre: 9. - Coline)
2008. jún. 7. 18:14
Nem lehet, hogy azért viselik nehezebben a fiad dolgait, mert ő is "kiosztogatja" a tanárokat, mint ahogyan az anyukája (Te írtad, hogy ezt kell tenned)? Ha akkora gond, rúgasd ki azt a tanárt, aki beszólt a gyerekednek! Manapság nem nagy ügy. Olyan suliba meg ne járjon, ahol van elvárás! Keress olyan iskolát, ahol a tanárok már meghunyászkodtak, mentik a bőrüket, s inkább "maguk teszik be fülbevalót, égetik a tetkót", csak ne támadják őket. A mi sulink is ilyen. A lányok már ötödikben festik a hajukat, sminkelnek! Hajrá személyiségi jogok. A nagyobbak már a mellüket is kipakolják, ha van, ha nincs. A csípőnadrágból kilóg a bugyi, vagy más. Ha ránézel, pedofil vagy, ha nem tetszik, rohadt tanár! Azt mondhatod: De csinos vagy ma, kicsim. Ha rászólsz, nem tetszik a szülőnek, de ha elkallódik, dohányzik, kábítószerezik, az az iskola hibája lesz. Pedig a szülő mindent megtett, még a gonosz tanárokat is kiosztotta. A tanárnak legyen tekintélye, de ha csak kussolnia szabad, hogyan????
2008. máj. 31. 18:35
Nem nézegetni, tanítani kéne.
14. Ekidli
2008. máj. 31. 18:14

Én azt sem értem, hogy az egyházi iskolákban miért nem lehet. Én abba jártam, és sajnos azt tapasztaltam, hogy nagyon nagy ellentmondások vannak a szabályzatokban és a tiltásokban. Az egyik fiú osztálytársamnak is ki kellett szedni a fülbevalóját, nagy botrány is lett belőle. Viszont azt nem értem, hogy akik ezek a nagy emósok vagy micsodák akik állandóan feketében vannak és úgy néznek ki, mintha már hullák lennének, azok miért járhattak ilyen ruhába? Egyházi iskolába? Azokra miért nem szólnak rá? Egy hülye kis fülbevalót meg kivetetnek?


Nálunk is volt egy tanárnéni, aki egyik nap egy fehér, kötött (persze nagy lyukak voltak benne) ujjatlan felsőbe jött be, és a felső alatt csak egy fehér melltartó volt. Ha diák lett volna, tuti hazaküldik...

2008. máj. 31. 17:24
szerintem elméletileg alapjoga, hogy hordja, ha kedve van hozzá, meg nem szólhatnák, hacsak nem valami egyházi suliba jár, ott elég egyértelmű szabályok uralkodnak a ruházatot illetően - bár a rengeteg pircienget már én sem tartom túl helyénvalónak egy iskolában
2008. máj. 31. 17:11
az én fiamnak nem szóltak még érte .....
11. Zsuzsa88 (válaszként erre: 10. - E004ab8014)
2008. máj. 31. 16:46

A mi közpsulinkban is kötelező volt a hosszú nadrág/szoknya. Ezt 3.-ban tették közzé, mikor a nyári csúcshőmérséklet már 35 fok körül járt. Az osztályfőnökünk előszeretettel küldte haza a diákokat, akik térdig érő nadrágban, vagy HÁROMNEGYEDES nadrágban érkeztek az órára, hogy öltözzenek át. Aztán egy idő múlva kapcsoltunk, hogy ő mindig térdig érő, meg 10 centivel térd fölött szoknyákban jár tanítani. Egyik alkalommal az első sorban ülők direkt húztak fel háromnegyedes nadrágot. Az oszi persze ránk szólt (én is az első sorban ültem), és az egész osztály lekapta, hogy milyen példát mutat ő nekünk, mikor nekünk tilos a háromnegyedes nadrág, ő viszont miniben jár tanítani. Rögtön elhallgatott. Többet nem is szólt ránk, és senkit nem küldött haza :D


Egyébkénk nálunk szakma válogatta. Az egyik fiú osztálytársamnak hosszú haja volt, volt piercingje meg fülbevalója is, de senki nem bántotta. A szakácsonkak viszont mindnek le kellett végnia a haját, a bankszakosok (fiúk) pedig nem lehettek hosszú hajúak, függősek, és a piercinget mindenkinek ki kellett vennie... Ahány ház, annyi szokás.

10. e004ab8014 (válaszként erre: 7. - 319cd6978b)
2008. máj. 31. 15:26
Az én öcsém nem egyházi gimibe járt, és mégsem hordhattak rövidnadrágot - mert az igazgató "nem kíváncsi a fiúk szőrös lábára". Ilyen indokkal. Persze ő a légkondis irodájában könnyen viselte az öltönyt...
2008. máj. 24. 21:19

Én is így gondolom!

Harc hát legyen harc!

Sejtettem, hogy a tanárok csak a gyerekembe akartak belekötni. A suliba sok fiúnak van fülbevalója és a lányom (a fiam iker testvére) sem veszi ki a füléből a fülbevalót! A házirend nem tér ki erre! Tehát szegény sarjam alázva lett! Bár lettem volna kőszívűbb és nyáriszünet kezdetéig elhalaszthattam volna.

Csak apának is van a haveroknak is van... tehát a könyörgést eddig bírtam.:)

8. d@nu
2008. máj. 24. 20:26
Szerintem még a testnevelés órán is fura lenne kivetetni, a lányoktól sem hiszem, hogy megkövetelik ezt - legalábbis én diákkoromban egyetlen egyszer nem vettem ki, igaz, nem is hordtam vállig lelógót (gondolom, a fiad sem :D). A házirendet tényleg érdemes lehet megnézni, bár azt nem hiszem, hogy ilyen kitétele lenne, ma már a körömlakkért és a sminkért sem szólnak, a mi időnkben (pedig nem volt régen) még tiltva volt.
2008. máj. 23. 19:41
Hát egyházi iskolákban meg lehet tiltani, de egyéb iskolákban szerintem nem szabhatják meg az öltözködést, max erősen ajánlhatják. Bár azt sme értem hogy egyházi iskolákban mér nem lehet a fiúknak hosszú haja meg fülbevalója. Meg nem lehet csak max halásznadrágot hordani rövidebbet meg nem. Meg különböző nemű emberek nem foghatják meg egymás kezét. Azt akarják hogy mindenki homo legyen ne csak a papok vagy mi?
2008. máj. 23. 19:38
Hát nem testnevelés órán vetetik ki a gyerek füléből! :(. A szemem az is böki, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek már évek óta benne van a fülükben és nem szedetik ki a tanárok. Most nekem is ki kell osztanom egy pár "pedagógust, hogy nem-e lehetne a téma az anyag nem pedig az,hogy a gyerek kiveszi-e a füléből avagy nem?
2008. máj. 23. 19:31

Szia Coline!


Nem tudom... Én biztosan nem venném ki a tanár helyében, bár nem mindegy, hogy milyen iskola, mennyi idős a gyermek..


A helyzet adja. Szerintem nincsen joga. Iskolai szabályzatot kellene megnézni.

4. spinneli (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. máj. 23. 19:31

igen plusz ez is.

testnevelés órán valóban nem árt kivenni.

2008. máj. 23. 19:30
házirend függvénye, nézzétek, hogy az tartalmaz-e ilyen kitételt, azt valószínűleg igen, hogy rendezett öltözékben estébé jöjjön...hogy a fülbevaló minek számít valszeg az iskola dönti el.
2008. máj. 23. 19:30
nincs joga.Kivéve ha a suli házirendje küön erre vonatkozóan nem tartalmaz tiltást,de ez többnyire a tesi órához történően szokott hangot kapni,mert hogy balesetveszélyes,beakadhat,stb..de ha a házirend nem tartlamaz ilyen tiltást,vagy tartalmaz,de kizárólag a testnevelés órára vonatkozóan,akkor nincsen joga.
2008. máj. 23. 19:27

Kérdésem az, hogy a tanárnak joga van-e,(még a mai világban is)hogy ezzel szórakozzon,ha már egyszer a szülő engedett a gyerek kérésének?


Az én véleményem az, hogy nincs joga ilyet kérni a tanárnak,de lehet nem nekem van igazam!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook