Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A finom hús titka fórum

A finom hús titka (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 17:46
" VEDD A MAGYART"
10. e2e3dd6eca (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. júl. 22. 17:19

A sütőben sültet, tök egyszerűen.

Kétszer megmosom hideg vízben, leborítom róla, besózom egy tálban, tepsibe rakok zsírt, majd a eligazgatom a húsokat benne, aztán öntök rá vizet. Nem rakok rá semmit, később locsolgatom a levével, hogy pirosra süljön. A végén rakok rá fokhagymát.

Mit akarsz sütni?

2012. júl. 22. 16:08

A csirkecombot nem szoktam lefóliázni. Teszek alá olajat és vizet, fél óra múlva elkezdem ezzel locsolgatni (kb. 3-4 alkalommal). 1 óra alatt megsül az egész, és isteni ropogós a bőre.


A húst nem szabad villával megszúrni, mert kifolyik a leve, és nem lesz omlós, hanem kiszárad. Ez vonatkozik mindenféle sütött húsra.

2012. júl. 22. 13:21

én befűszerezem (ne ijedj meg semmilyen fűszertől! Nyugodtan használj a rozmaringtól elkezdve szinte mindent, csak mértékkel, h harmonizáljanak az ízek!), hagyom állni kis ideig, majd mehet a tepsibe. Mellé teszek fokhagymát, vöröshagymát, paprikát, paradicsomot, akár gombát is, és nme olajban sütöm ilyenkor, hanem zsírt rakok alá, de csak keveset! Öntök alá egy kevés vizet, h eleinte ne csak süljön, hanem párolódjon is, és nem nagy lángon, hanem alacsonyabb fokozaton (kb. 180 fok) kezdem sütni fólia alatt. Ha kellőképpen megpuhult a hús (ezen a fokozaton kell neki kb 1 óra), leveszem a fóliát, és feltekerem a sütőt 200-220 fokra, h így megpirítsam. De pirítás közben is 1x megfordítom, h mindkét fele piruljon. Majd visszafordítom a bőrös oldalára, h az ropogós legyen.

Vagy a másik verzió, amit szoktam, h a befűszerezett csirkét sütőzacskóba teszem, így nme kell alá semmi zsiradék, és abban puhítom meg (zöldségekkel együtt). Mikor puha, akkor kiöntöm a sütőtálba a csirkét szaftostól, elrendezem benne, h egyenletes legyen, és rápirítok a sütőben.

Amíg olajban sütöttem a húsokat, nekem sem volt az igazi. Aztán rájöttem, h zsírban sütve egészen más, és nme kell belőle sok alá, mert a húsból is sül ki vmennyi. Nme lesz száraz, stb benne a hús, és mellékíze sincs.

Olajban már csak akkor sütök húst, ha rántom. Én a rántott csirkecombot is sütőben készítem, mert nem oylan pepecselős. A tepsiben kevés olajon felsorakoztatom a kipanírozott combokat, alufólia rá, és szépen forgatom néha őket, majd mikor megpuhult, leveszem a fóliát, és készre sütöm. Nekem így egyszerűbb, mint bő olajban a gázon sütni.

2012. júl. 22. 13:17
Csikeszárnyat són szoktam sütni, de most a diéta miatt az nem játszik:D
2012. júl. 22. 13:16

Csirkecombot fóliázom kb. 20-25 percet, leveszem, megnézem hústűvel. Ha könnyen belemegy leveszem, pár percet sütöm h. legyen színe, majd grillezem, megfordítom a bőrös részét is grillezem. Amelyik sütőm nem tudta a grillt azt is megfordítottam, mert szeretem ha barna és ropogós a bőre. Persze fűszerezek. Grill v. magyarosat szeretem. Meg a felsőcombnál bevágok kicsit a csont mellett, bár az alsónál is:D. Ezek kb. 10 centis felsőcombok szoktak lenni. 200 fokon szoktam, alacsonyabbon nekem csak száradt a hús vagy külső része megsült, belső pedig nem. 2-3 naponta szoktam, mert ezt szeretem a legjobban:D.

Szoktam hagymát karikára vágni és azt alátenni a combnak, nagyon finom tud lenni. Grill előtt kiveszem, mert az csak megég:D

Pulykát nem szeretem, mert nekem túl édes.

Csirkemellet rántani szoktam inkább.

Anyu régen a csirkepörköltet is (ami nem tejfölös) megfőzte, a végén betette a sütőbe hogy ropogós legyen.

Akkor nyálkás ha még nem sült meg.

Csak vizet szoktam alá tenni vagy semmit, mert 3-nél több húsnál kisül annyi lé ami elég, persze csak ha be van fedve alufóliával.

5. Babeck (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. júl. 22. 13:07

Jó minőségű alapanyag nagyon fontos. Én sütőben nem szoktam fóliázni, hanem sütöm a csirkét (combot, szárnyat) alacsonyabb hőfokon (150-160 fokon) egy jó fél-háromnegyed órát, vastagságtól függően. Felénél forgatok, és ha úgy ítélem meg, hogy megsült, "rápirítom" a bőrt, magasabb hőfokon (180-200 fokon) kap még egy negyed órát.


Lehet nincs összefüggés, de nálam így készülnek a fini pipihusik :)

2012. júl. 22. 13:05
Én a csirkét úgy szoktam sütni a sütőben, pl. a csikrecombot, hogy befűszerezem, a bőr alatt is, majd legedem a tepsit alufóliával és nagy lángon sütöm 30percig, majd kiveszem, teveszem a fóliát,megfordítom a combokat ott is befűszerezem, majd vissza a fólia és 15 perc sütés közepes lángon. Végezetül, vissza fordítom a csirkecombokat és beteszem még a sübőbe 10-15 percre, amíg ropogós nem lesz a bőre. Azt látni fogod, nagyon szép aranybarna lesz. Ezt lehet már közepes, vagy esetleg kis lángon is csinálni. Ha félsz, hogy oda ég, csináld kis lángon és nézegesd, hogy mikor jó.
3. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. júl. 22. 13:02
Hát, nyálkás. :) Olyan mintha félig sült meg...
2012. júl. 22. 13:01
Hogy érted azt, hogy nyálkás?
2012. júl. 22. 12:58

Elsősorban pulyka és csirke. Mert a családunk csak ezt fogyasztja. A mamám úgyan jól süt, főz. De a hús sosem sikerül jól. Mi a titka a finom ropogós, omlós húsnak? Pl a sütőben sültnek?

A mamámnak mindig nyálkás. Amit olajban süt ki az még furább ízű. Az illata sem kellemes, sem az állaga?

Hogy lesz a csirkáből, pulykából, szép barna, omlós, ízeletes étel?


Előre is ksözönöm. Ez kezdő háziasszony.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook